Вирок
від 31.08.2020 по справі 515/1120/20
ТАТАРБУНАРСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 515/1120/20

Провадження № 1-кп/515/1824/20

Татарбунарський районнийсуд Одеськоїобласті

В И Р О К

Іменем України

31 серпня 2020 р. Татарбунарський районний суд Одеської області у складі:

головуючого судді ОСОБА_1

за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 ,

розглянувши у м.Татарбунари Одеської області в порядку спрощеного провадження матеріали кримінального провадження, відомості про яке внесено до Єдиного реєстру досудових розслідува- нь за № 12020160440000117 від 01.06.2020 р., за обвинуваченням

ОСОБА_3 , що народився ІНФОРМАЦІЯ_1

с.Глибоке Татарбунарського району Одеської області, ук-

раїнця, громадянина України, військовозобов`язаного, з се

редньою спеціальною освітою, одруженого, має неповно-

літню дитину, не судимого, працюючого у ТОВ «Глибоке»

охоронцем, зареєстрованого та проживаючого за адресою:

АДРЕСА_1 ,

у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.185 КК України

В С Т А Н О В И В:

В кінці лютого 2020 року (встановити точну дату не надалося можливим) о 22 год.30 хв. ОСОБА_3 , працюючи охоронцем виробничого зернотоку Товариства з обмеженою відповідальністю «Глибоке» (далі ТОВ «Глибоке), який розташований на південно-західній околиці с.Глибоке Та- тарбунарського району Одеської області на відстані 4 км. від зазначеного населеного пункту, та маючи лише право доступу до мавйде він працював охоронцем та маючи лише право доступу до майна за родом своєї діяльності, в свій робочий час, діючи з прямим умислом, з метою таємного викрадення чужого майна та особистого збагачення, з корисних мотивів, скориставшись тим, що його діями ніхто не спостерігає, з підсобного приміщення будівлі охорони зернотоку таємно вик- рав належне ТОВ «Глибоке» майно, а саме, електричний двигун «двигун асинохронний» потужні- стю 5,5 кВт, трьохфазний типу 4ААМ 63В2У3 2745 об/хв, раніше бувший в експлуатації, вартістю, згідно висновку судово-товарознавчої експертизи, 3570 грн., чим заподіяв ТОВ «Глибоке» майно- ву шкоду на вказану суму, після чого з місця події зник, а викраденим в подальшому розпорядився на власний розсуд.

Положеннями ч.ч.2, 3 ст.381 КПК України передбачено, що суд розглядає обвинувальний акт щодо вчинення кримінального проступку без проведення судового розгляду в судовому засіданні за відсутності учасників судового провадження, якщо обвинувачений не оспорює встановлені під час дізнання обставини і згоден з розглядом обвинувального акта. Спрощене провадження щодо кримінальних проступків здійснюється згідно із загальними правилами судового провадження, пе- редбаченими цим Кодексом, з урахуванням положень цього параграфа.

В обвинувальному акті прокурором викладено клопотання, в якому зазначено, що враховуючи те, що підозрюваний беззаперечно визнає свою винуватість, не оспорює встановлені досудовим розслідуванням обставини і згоден з розглядом обвинувального акта за його відсутності, у відпо- відності до положень ч.1 ст.302 КПК України просив суд розглянути кримінальне провадження за обвинуваченням ОСОБА_3 у вчиненні кримінального проступку, передбаченого ч.1 ст.185 КК України, у спрощеному порядку без проведення судового розгляду в судовому засіданні.

До обвинувального акта додано письмову заяву підозрюваного ОСОБА_3 , яка складена за участі захисника ОСОБА_4 , в якій зазначає, що свою винуватість у вчиненні кримінального проступку, передбаченого ч.1 ст.185 КК України, він беззаперечно визнає; згоден із встановлени- ми досудовим розслідуванням обставинами; йому роз`яснено та зрозуміло зміст встановлених до- судовим розслідуванням обставин, а також про його обізнаність у тому, що у разі надання згоди на розгляд обвинувального акта у спрощеному порядку він буде позбавлений права оскаржувати ви- рок в апеляційному порядку з підстав розгляду провадження за відсутності учасників судового провадження, не дослідження доказів у судовому засіданні або з метою оспорити встановлені до- судовим розслідуванням обставини; згоден на розгляд обвинувального акта у спрощеному провад- женні без проведення судового розгляду в судовому засіданні без його участі.

Також до обвинувального акта додано письмову заяву представника потерпілого в особі керів- ника ТОВ «Глибоке» ОСОБА_5 , у якій він зазначає, що не заперечує проти розгляду обвинува- льного акта у спрощеному провадженні за обвинуваченням ОСОБА_3 у вчиненні кримінального проступку, передбаченого ч.1 ст.185 КК України.

Враховуючи викладене, а також те, що вимоги КПК України виконано, суд дійшов висновку, що обвинувальний акт має бути розглянутий в порядку, передбаченому ст.ст.381-382 КПК Украї- ни.

Вивчивши обвинувальний акт, долучені до нього додатки та матеріали кримінального провад- ження, суд вважає доведеним те, що ОСОБА_3 вчинив кримінальний проступок, передбачений ч.1 ст.185 КК України, оскільки він вчинив таємне викрадення чужого майна.

Представником сектору дізнання встановлено обставини вчинення кримінального правопору- шення, які знайшли своє підтвердження у суді.

При вирішенні питання про призначення покарання суд приймає до уваги характер та ступінь тяжкості вчиненого обвинуваченим, дані про його особу та всі обставини справи.

ОСОБА_3 активно сприяв розкриттю злочину, щиро розкаявся у скоєному, позитивно харак- теризується за місцем мешкання, добровільно відшкодував заподіяну шкоду, вперше притягується до кримінальної відповідальності, має на утриманні неповнолітню дитину.

Обставин, які обтяжують покарання обвинуваченого, судом не встановлено.

З урахуванням всіх обставин справи, особи обвинуваченого, суд вважає, що цілі його покарання та виправлення будуть досягнуті при призначенні йому покарання у вигляді штрафу у нижній ме- жі санкції ч.1 ст.185 КК України.

Цивільний позов не пред`являвся. Речові докази відсутні. Процесуальні витрати відсутні.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст.368-371, 373, 374, 381, 382 КПК України, суд

У Х В А Л И В:

ОСОБА_3 визнати винуватим у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.185 КК України, та призначити йому покарання у вигляді штрафу в розмірі п`ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян в сумі 850 (вісімсот п`ятдесят) грн. в дохід держави.

Вирок може бути оскаржено до Одеського апеляційного суду протягом 30 днів з дня його про- голошення.

У відповідності до ч.1 ст.394 КПК України, вирок суду першої інстанції, ухвалений за результа- тами спрощеного провадження в порядку, передбаченому ст.ст.381, 382 цього Кодексу, не може бути оскаржений в апеляційному порядку з підстав розгляду провадження за відсутності учасників судового провадження, недослідження доказів у судовому засіданні або з метою оспорити встано- влені досудовим розслідуванням обставини.

Копію вироку за результатами розгляду обвинувального акта щодо вчинення кримінального проступку не пізніше дня, наступного за днем його ухвалення, надіслати учасникам судового про- вадження.

Суддя ОСОБА_1

СудТатарбунарський районний суд Одеської області
Дата ухвалення рішення31.08.2020
Оприлюднено10.02.2023
Номер документу91277951
СудочинствоКримінальне
КатегоріяЗлочини проти власності Крадіжка

Судовий реєстр по справі —515/1120/20

Вирок від 31.08.2020

Кримінальне

Татарбунарський районний суд Одеської області

Тимошенко С. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні