Рішення
від 02.09.2020 по справі 910/7427/20
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МІСТА КИЄВА

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01054, м. Київ, вул. Б. Хмельницького, 44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

м. Київ

02.09.2020Справа № 910/7427/20

Господарський суд міста Києва у складі судді Павленка Є.В., розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження матеріали справи за позовом товариства з обмеженою відповідальністю "ВК Сервіс Бетононасоси" до товариства з обмеженою відповідальністю "Спецбуд-Плюс" про стягнення 53 133,00 грн.,

без виклику представників сторін (без проведення судового засідання).

ОБСТАВИНИ СПРАВИ:

У травні 2020 року товариство з обмеженою відповідальністю "ВК СЕРВІС БЕТОНОНАСОСИ" (далі - ТОВ "ВК Сервіс Бетононасоси") звернулося до Господарського суду міста Києва з даним позовом, посилаючись на те, що останнє надало товариству з обмеженою відповідальністю "Спецбуд-Плюс" (далі - ТОВ "Спецбуд-Плюс") послуги з вивантаження бетону з автобетонозмішувача стаціонарним бетононасосом на загальну суму 53 133,00 грн. Оскільки ТОВ "Спецбуд-Плюс" свої зобов`язання щодо сплати позивачу вищезазначеної суми боргу не виконало, останній, посилаючись на статті 11-16, 256-258, 252-256, 525, 256, 611, 612, 625 Цивільного кодексу України (далі - ЦК України) та статті 173, 174, 193 Господарського кодексу України (далі - ГК України), просив суд стягнути з відповідача вищезазначену суму боргу.

Ухвалою Господарського суду міста Києва від 29 травня 2020 року вищенаведену позовну заяву ТОВ "ВК Сервіс Бетононасоси" прийнято до розгляду, відкрито провадження у справі № 910/7427/20 та вирішено здійснювати її розгляд за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення/виклику представників сторін (без проведення судового засідання).

Крім того, цією ухвалою відповідачу було визначено строк для подання відзиву на позов - протягом 15 днів з дня вручення даної ухвали, але не менше строку карантину, встановленого Кабінетом Міністром України з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19).

Частиною 5 статті 176 Господарського процесуального кодексу України (далі - ГПК України) передбачено, що ухвала про відкриття провадження у справі надсилається учасникам справи, а також іншим особам, якщо від них витребовуються докази, у порядку, встановленому статтею 242 цього Кодексу, та з додержанням вимог частини четвертої статті 120 цього Кодексу.

Відповідно до частини 11 статті 242 ГПК України, у випадку розгляду справи за матеріалами в паперовій формі, судові рішення надсилаються в паперовій формі рекомендованим листом з повідомленням про вручення.

Так, з метою повідомлення відповідача про розгляд справи та про його право подати відзив на позовну заяву, копія ухвали суду від 29 травня 2020 року про відкриття провадження у справі № 910/7427/20 була направлена судом рекомендованим листом з повідомленням про вручення на адресу місцезнаходження відповідача, зазначену в позовній заяві та Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, а саме: 01011, місто Київ, вулиця Рибальська, будинок 13.

Відповідно до частини 3 статті 120 ГПК України виклики і повідомлення здійснюються шляхом вручення ухвали в порядку, передбаченому цим Кодексом для вручення судових рішень.

Приписами пункту 1 частини 6 статті 242 ГПК України встановлено, що днем вручення судового рішення є день вручення судового рішення під розписку.

З матеріалів справи вбачається, що копія вищенаведеної ухвали Господарського суду міста Києва від 29 травня 2020 року була отримана уповноваженим представником ТОВ "Спецбуд-Плюс" 3 червня 2020 року, про що свідчить наявне у матеріалах справи відповідне повідомлення про вручення цього судового відправлення.

Проте відповідач у визначений судом строк відзив на позовну заяву не подав, будь-яких заяв чи клопотань на адресу суду не направив.

Положеннями частини 9 статті 165 ГПК України передбачено, що у разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин, суд вирішує справу за наявними матеріалами.

Приймаючи до уваги те, що ТОВ "Спецбуд-Плюс" належним чином було повідомлене про розгляд даної справи, а також враховуючи наявність у матеріалах справи достатньої кількості документів для розгляду справи по суті, суд дійшов висновку про її розгляд за наявними матеріалами.

Дослідивши матеріали справи, всебічно і повно з`ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об`єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд

ВСТАНОВИВ:

16 вересня 2019 року між ТОВ "ВК Сервіс Бетононасоси" та ТОВ "Спецбуд-Плюс" було укладено договір про надання послуг по подачі бетону на відстань № 7, за умовами якого позивач зобов`язався надати відповідачу послуги з вивантаження бетону з автобетонозмішувача бетононасосом на об`єктах замовника, а останній, у свою чергу, - прийняти належним чином надані послуги та оплатити їх вартість. Надання послуг включає в себе знаходження на об`єкті, вказаному замовником, бетононасосу виконавця в режимі очікування (тобто без вивантаження бетону з авто бетонозмішувача) або в режимі роботи в узгоджений сторонами час.

Даний договір підписаний уповноваженими представниками сторін та скріплений печатками цих суб`єктів господарювання.

За умовами пункту 2.1 укладеного договору вартість послуг за цією угодою, визначається сторонами за фактом їх надання згідно рахунків на оплату виконавця та актів про надані послуги. Ціни на послуги - договірні.

Згідно з пунктом 3.7 зазначеної угоди остаточний розрахунок - доплату по додатковим рахункам-фактурам виконавця за фактично надані послуги, сформованим на підставі підписаних листів обліку виконавця на об`єктах замовника уповноваженими особами обох сторін, замовник проводить не пізніше як за 3 дні після підписання акту приймання-передачі наданих послуг уповноваженими представниками сторін.

Відповідно до пункту 3.9 вказаного правочину, загальна вартість послуг, що надаються за даним договором, визначаються з сум, зазначених у відповідних актах про надані послуги.

Передача-приймання наданих послуг за цією угодою оформлюється сторонами шляхом підписання актів передачі-приймання наданих послуг. Після надання всіх послуг, передбачених заявкою замовника, виконавець надає акти передачі-приймання послуг, а замовник зобов`язаний розглянути надані виконавцем акти виконаних робіт та листи обліку наданих послуг протягом 15 робочих днів з моменту їх надання, та (або) прийняти виконані роботи, або надати підряднику письмову мотивовану відмову в прийнятті виконаних робіт із зазначенням переліку виявлених недоліків (пункт 7.3 договору).

За умовами пункту 12.3 цього договору останній набирає чинності з моменту його підписання сторонами та діє до 31 грудня 2019 року. Якщо наприкінці дії даного договору (за 30 календарних днів) сторони письмово не повідомили іншу сторону про його зміни або скасування, то договір продовжує свою дію до 31 грудня 2020 року.

Судом встановлено, що на виконання умов вищезазначеного договору позивач надав відповідачу передбачені цією угодою послуги, зокрема, на суму 53 133,00 грн. згідно наступних актів надання послуг: від 16 вересня 2019 року № 215 на суму 17 915,00 грн., від 26 вересня 2019 року № 285 на суму 11 335,00 грн., від 28 жовтня 2019 року № 578 на суму 23 883,00 грн.

Отже, факт надання вказаних послуг підтверджується наявними у матеріалах даної справи копіями вищенаведених актів надання послуг, що підписані уповноваженими представниками ТОВ "ВК Сервіс Бетононасоси" і ТОВ "Спецбуд-Плюс", та скріплені печатками цих підприємств.

Про належне виконання позивачем своїх зобов`язань за договором про надання послуг по подачі бетону на відстань від 16 вересня 2019 року № 7 також свідчить відсутність з боку відповідача претензій та повідомлень про порушення виконавцем умов даної угоди.

Обґрунтовуючи свої вимоги про стягнення з відповідача заборгованості, позивач посилався на те, що всупереч положенням вищенаведеного правочину ТОВ "Спецбуд-Плюс" взятий на себе обов`язок по оплаті вартості наданих йому послуг не виконало, заборгувавши таким чином позивачу 53 133,00 грн. за вказаними актами наданих послуг.

Частинами 1 та 2 статті 509 Цивільного кодексу України (далі - ЦК України) встановлено, що зобов`язанням є правовідношення, в якому одна сторона (боржник) зобов`язана вчинити на користь другої сторони (кредитора) певну дію (передати майно, виконати роботу, надати послугу, сплатити гроші тощо) або утриматися від певної дії, а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов`язку. Зобов`язання виникають з підстав, встановлених статтею 11 цього Кодексу.

Пунктом 1 частини 2 статті 11 ЦК України передбачено, що однією з підстав виникнення цивільних прав та обов`язків є договори та інші правочини.

Договір є обов`язковим для виконання сторонами (стаття 629 ЦК України).

Статтею 526 ЦК України встановлено, що зобов`язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.

Згідно зі статтею 901 ЦК України за договором про надання послуг одна сторона (виконавець) зобов`язується за завданням другої сторони (замовника) надати послугу, яка споживається в процесі вчинення певної дії або здійснення певної діяльності, а замовник зобов`язується оплатити виконавцеві зазначену послугу, якщо інше не встановлено договором. Положення цієї глави можуть застосовуватися до всіх договорів про надання послуг, якщо це не суперечить суті зобов`язання.

Якщо договором передбачено надання послуг за плату, замовник зобов`язаний оплатити надану йому послугу в розмірі, у строки та в порядку, що встановлені договором (частина 1 статті 903 ЦК України).

За частиною 1 статті 612 ЦК України боржник вважається таким, що прострочив, якщо він не приступив до виконання зобов`язання або не виконав його у строк, встановлений договором або законом.

Частиною 1 статті 530 ЦК України встановлено, що якщо у зобов`язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін).

Відповідно до частини 1 статті 193 Господарського кодексу України (далі - ГК України) суб`єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов`язання належним чином відповідно до закону, інших правових актів, договору, а за відсутності конкретних вимог щодо виконання зобов`язання - відповідно до вимог, що у певних умовах звичайно ставляться.

Враховуючи те, що сума боргу ТОВ "Спецбуд-Плюс", яка складає 53 133,00 грн., підтверджена належними доказами, наявними в матеріалах справи, і відповідач на момент прийняття рішення не надав належні документи, які свідчать про відсутність вказаної заборгованості перед позивачем, суд дійшов висновку про законність та обґрунтованість вимоги ТОВ "ВК Сервіс Бетононасоси" про стягнення з відповідача вказаної суми боргу, а тому даний позов підлягає задоволенню.

Відповідно до статті 129 ГПК України судові витрати покладаються на відповідача.

Керуючись статтями 86, 129, 233, 236, 237, 238, 240, 241 Господарського процесуального кодексу України, суд

ВИРІШИВ:

Позов задовольнити.

Стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю "Спецбуд-Плюс" (01011, місто Київ, вулиця Рибальська, будинок 13; ідентифікаційний код 36590344) на користь товариства з обмеженою відповідальністю "ВК Сервіс Бетононасоси" (01013, місто Київ, вулиця Будіндустрії, будинок 5; ідентифікаційний код 42912360) 53 133 (п`ятдесят три тисячі сто тридцять три) грн. 00 коп. заборгованості, а також 2 102 (дві тисячі сто дві) грн. 00 коп. судового збору.

Видати наказ після набрання рішенням законної сили.

Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається до Північного апеляційного господарського суду через Господарський суд міста Києва (пункт 17.5 частини 1 Перехідних положень ГПК України) протягом двадцяти днів. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Повне рішення складено та підписано 2 вересня 2020 року.

Суддя Є.В. Павленко

СудГосподарський суд міста Києва
Дата ухвалення рішення02.09.2020
Оприлюднено04.09.2020
Номер документу91289664
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —910/7427/20

Рішення від 02.09.2020

Господарське

Господарський суд міста Києва

Павленко Є.В.

Ухвала від 29.05.2020

Господарське

Господарський суд міста Києва

Павленко Є.В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні