ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
про залишення заяви без руху
01.09.2020 р. Справа № 914/2199/20
За заявою:Концерну Техвоєнсервіс , м. Київ в особі філії Концерну Техвоєнсервіс Львівський автомобільний ремонтний завод , м. Львів до боржника:Товариства з обмеженою відповідальністю Прибутки плюс , Львівська обл., м. Соснівка про:видачу судового наказу про стягнення боргу 18000,00 грн. боргу та 5400,00 грн. штрафу за договором зберігання №67 від 01.08.2019р. Суддя - Крупник Р.В.
ВСТАНОВИВ:
На адресу Господарського суду Львівської області від Концерну Техвоєнсервіс в особі філії Концерну Техвоєнсервіс Львівський автомобільний ремонтний завод надійшла заява про видачу судового наказу про стягнення ТОВ Прибутки плюс 18000,00 грн. боргу та 5400,00 грн. штрафу за договором зберігання №67 від 01.08.2019р.
Подана заява обґрунтована неналежним виконанням боржником взятих на себе зобов`язань в частині оплати за договором зберігання №67 від 01.08.2019р.
Ознайомившись зі змістом заяви та долучених до неї матеріалів, суд зазначає наступне.
Відповідно до ч. 1 ст. 147 ГПК України судовий наказ є особливою формою судового рішення, що видається судом за результатами розгляду вимог, передбачених статтею 148 цього Кодексу.
Згідно ч. 1 ст. 148 ГПК України, судовий наказ може бути видано тільки за вимогами про стягнення грошової заборгованості за договором, укладеним у письмовій (в тому числі електронній) формі, якщо сума вимоги не перевищує ста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Так, ч. 3 ч. 150 ГПК України передбачено, що до заяви про видачу судового наказу додаються: 1) документ, що підтверджує сплату судового збору; 2) документ, що підтверджує повноваження представника, - якщо заява підписана представником заявника; 3) копія договору, укладеного в письмовій (в тому числі електронній) формі, за яким пред`явлено вимоги про стягнення грошової заборгованості; 4) інші документи або їх копії, що підтверджують обставини, якими заявник обґрунтовує свої вимоги.
Відповідно до ч. 2 ст. 156 ГПК України, одночасно з копією судового наказу боржникові надсилається копія заяви стягувача про видачу судового наказу разом з доданими до неї документами.
Попри це, до заяви про видачу судового наказу заявником не додано копії заяви про видачу судового наказу з доданими до неї документами для надіслання боржникові.
Суд зазначає, що ГПК України не передбачено обов`язку суду виготовляти копії заяви про видачу судового наказу та доданих до неї документів для надіслання їх боржнику. Тоді як п. 4 ч. 3 ст. 150 ГПК України передбачено, що до заяви про видачу судового наказу додаються інші документи або їх копії, що підтверджують обставини, якими заявник обґрунтовує свої вимоги. Тобто, згаданою нормою ГПК України обов`язок щодо долучення до заяви про видачу судового наказу копії заяви про видачу судового наказу та доданих до неї документів покладено на заявника. Суд лише надсилає одночасно з копією судового наказу боржнику копію заяви стягувача про видачу судового наказу разом з доданими до неї документами, яку заявник долучає до заяви про видачу судового наказу.
Більше того, суд не може самостійно виготовити копії заяви про видачу судового наказу та доданих до неї документів та надіслати їх разом з копією судового наказу боржнику, оскільки додані заявником до заяви про видачу судового наказу докази не є оригіналами, а є їх засвідченими копіями.
Виготовлення судом копій документів з копій та їх засвідчення чинним ГПК не передбачено. Суд вправі засвідчити копію письмового доказу або витяг з нього лише за наявності оригіналу письмового доказу при поверненні оригіналів письмових доказів за заявою особи, яка подала суду оригінали (положення ст. 92 ГПК України).
Крім цього, як вбачається з поданої заяви, така підписана головою ліквідаційної комісії філії Концерну Техвоєнсервіс Львівський автомобільний ремонтний завод - А. Тимчиною. Однак, до заяви не додано жодних документів, зокрема, Положення про філію, довіреностей чи ін., які б підтверджували право Тимчини А. на підписання заяви.
За таких обставин, суд вважає за можливе до заяви про видачу судового наказу застосувати положення ст. 174 ГПК України, в частині положень щодо залишення заяви без руху.
Приписами ч. 1-2 ст. 174 ГПК України визначено, зокрема, що суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Оскільки заява про видачу судового наказу не відповідає вимогам господарського процесуального законодавства, суд вважає за необхідне залишити вказану заяву без руху, надавши заявнику строк для усунення зазначених недоліків, шляхом подання суду примірника заяви про видачу наказу з додатками для боржника.
Керуючись ст.ст. 12, 147-148, 150, 156, 174, 234 Господарського процесуального кодексу України, суд, -
УХВАЛИВ:
1. Заяву Концерну Техвоєнсервіс в особі філії Концерну Техвоєнсервіс Львівський автомобільний ремонтний завод надійшла заява про видачу судового наказу про стягнення ТОВ Прибутки плюс 18000,00 грн. боргу та 5400,00 грн. штрафу за договором зберігання №67 від 01.08.2019р. - залишити без руху.
2. Надати Концерну Техвоєнсервіс в особі філії Концерну Техвоєнсервіс Львівський автомобільний ремонтний завод строк для усунення недоліків, зазначених у мотивувальній частині цієї ухвали, а саме: 10 днів з дня вручення ухвали про залишення заяви без руху.
3. Роз`яснити Концерну Техвоєнсервіс в особі філії Концерну Техвоєнсервіс Львівський автомобільний ремонтний завод , що у випадку неусунення недоліків заяви у строк, встановлений судом, заява вважатиметься неподаною і буде повернута особі, що звернулася із заявою.
4. Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та не підлягає оскарженню.
Веб-адреса сторінки суду http://lv.arbitr.gov.ua на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет, за якою учасники справи можуть отримати інформацію по справі.
Суддя Р.В. Крупник
Суд | Господарський суд Львівської області |
Дата ухвалення рішення | 01.09.2020 |
Оприлюднено | 04.09.2020 |
Номер документу | 91290122 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Львівської області
Крупник Р.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні