ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1 У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
03 вересня 2020 року м. Київ № 640/20138/20
Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Погрібніченко І.М. розглянувши позовну заяву і додані до неї матеріали
ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ) до 1. Головного управління Національної поліції в Київській області (01601, м. Київ, вул. Володимирська, 15), 2. Києво-Святошинського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Київській області (08154, м. Боярка, вул. Хрещатик, 88) про визнання незаконною та скасування наказу № 226 від 14.07.2020 р., зобов`язання вчинити дії,
ВСТАНОВИВ:
До Окружного адміністративного суду міста Києва звернулася ОСОБА_1 з позовом до Головного управління Національної поліції в Київській області, Києво-Святошинського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Київській області, в якому просить:
визнати протиправним та скасувати наказ Києво-Святошинського відділу поліції Головного управління Національної поліції у Київській області № 226 від 14.07.2020 р. Про притягнення до дисциплінарної відповідальності окремих працівників Києво-Святошинського ВП ГУНГП в Київські області про притягнення ОСОБА_1 , РНОКГІП НОМЕР_1 , до дисциплінарної відповідальності у вигляді оголошення догани;
зобов`язати Головне управління Національної поліції в Київській області анулювати запис у послужному списку ОСОБА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , про накладення дисциплінарного стягнення на підставі наказу Києво-Святошинського відділу поліції Головного управління Національної поліції у Київській області від 14.07.2020 р. № 226.
Відповідно до п. 3 ч. 1 ст. 170 Кодексу адміністративного судочинства України суддя після одержання позовної заяви з`ясовує, чи: відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу.
Суд розглянувши позовну заяву та додані до неї матеріали, зазначає наступне.
Згідно з частиною третьою статті 161 Кодексу адміністративного судочинства України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Як вбачається з матеріалів справи позивачем до позовної заяви не додано доказів сплати судового збору, у той же час з прохальної частини позовної заяви вбачається, що ним заявлено позовну вимогу немайнового характеру.
Так, згідно з п. 3 ч. 2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" за подання фізичною особою до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру справляється судовий збір у розмірі 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Відповідно до норм Закону України "Про Державний бюджет України на 2020 рік", установлено у 2020 році прожитковий мінімум для працездатних осіб: з 1 січня 2020 року - 2102 гривні.
У той же час, 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб становить 840, 80 грн.
Позивачем не надано доказів сплати судового збору, натомість зазначено, що він звільнений від сплати судового збору на підставі Закону України Про судовий збір .
У той же час, позивачем не вказана конкретно під дію якого пункту частини першої статті 5 Закону України Про судовий збір він підпадає, а матеріалами справи таких підстав не встановлено.
Таким чином, позивачу необхідно сплатити судовий збір у розмірі 840, 80 грн., або надати відповідні докази звільнення його від сплати судового збору.
Відповідно до частини першої та другої статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити).
Враховуючи вищевикладене, позовна заява підлягає залишенню без руху із встановленням позивачу строку для усунення недоліків шляхом подання до суду протягом 5 днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху:
- доказів сплати судового збору за подання адміністративного позову у розмірі 840, 80 грн. або доказів звільнення його від його сплати.
Керуючись статтями 160, 161, 169 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
УХВАЛИВ:
1. Залишити позовну заяву без руху.
2. Встановити позивачу п`ятиденний строк для усунення недоліків позовної заяви з дня отримання даної ухвали.
3. Попередити позивача про те, що у випадку не усунення недоліків позовної заяви, вона буде повернута йому відповідно до пункту 1 частини четвертої статті 169 Кодексу адміністративного судочинства.
Ухвала оскарженню не підлягає. Ухвала, постановлена судом поза межами судового засідання або в судовому засіданні у разі неявки всіх учасників справи, під час розгляду справи в письмовому провадженні, набирає законної сили з моменту її підписання суддею (суддями), відповідно частини другої статті 256 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя І.М. Погрібніченко
Суд | Окружний адміністративний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 03.09.2020 |
Оприлюднено | 04.09.2020 |
Номер документу | 91298499 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Окружний адміністративний суд міста Києва
Погрібніченко І.М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні