Ухвала
від 02.09.2020 по справі 388/1491/19
ДОЛИНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД КІРОВОГРАДСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Долинський районний суд Кіровоградської області

110 м. м. Долинська Долинський район Кіровоградська область Україна 28500

Справа № 388/1491/19

УХВАЛА

Іменем України

02.09.2020 рокум. Долинська

Суддя Долинськогорайонного судуКіровоградської області ОСОБА_1 ,за участюсекретаря ОСОБА_2 ,прокурора ОСОБА_3 ,провідного інспектораДолинського районногосектора філіїДержавної установи«Центр пробації»в Кіровоградськійобласті ОСОБА_4 ,розглянув увідкритому судовомузасіданні уприміщенні судуподання начальникаДолинського районногосектора філіїДержавної установи«Центр пробації»в Кіровоградськійобласті ОСОБА_5 про призначенняпокарання засанкцією новогозакону щодо: ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця с. Рогозіна Кам`янець-Подільського району Хмельницької області, українця, громадянина України, проживає за адресою: АДРЕСА_1 ,

ВСТАНОВИВ:

Начальник Долинського районного сектора філії Державної установи «Центр пробації» в Кіровоградській області ОСОБА_5 звернувся до суду із поданням, посилаючись на те, що 1 липня 2020 року набрав чинності Закон України від 22 листопада 2018 року № 2617-VIII яким внесено зміни до санкції ч. 1 ст. 185 КК України, а тому підлягає приведенню до нового закону вирок Долинського районного суду Кіровоградської області від 5 грудня 2019 року щодо ОСОБА_6 .

У судовому засіданні провідний інспектор Долинського районного сектора філії Державної установи «Центр пробації» в Кіровоградській області ОСОБА_4 подання підтримав, просив його задовольнити.

Прокурор ОСОБА_3 у судовому засіданні не заперечувала проти подання.

ОСОБА_6 у судовому засіданні не заперечував проти подання.

Заслухавши пояснення учасників кримінального провадження, суд дійшов до такого висновку.

Згідно з п. 13 ч. 1 ст. 537 КПК України під час виконання вироків суд, визначений частиною другою статті 539 цього Кодексу, має право вирішувати питання, зокрема про звільнення від покарання і пом`якшення покарання у випадках, передбачених частинами 2 і 3 статті 74 Кримінального кодексу України.

Клопотання (подання) про вирішення питання, пов`язаного із виконанням вироку, подається до місцевого суду, в межах територіальної юрисдикції якого виконується вирок, - у разі необхідності вирішення питань, передбачених пунктами 10 (у частині клопотань про заміну покарання відповідно до частини третьої статті 57, частини першої статті 58, частини першої статті 62 Кримінального кодексу України), 11, 13, 13-2 частини першої статті 537 цього Кодексу (п. 2 ч. 2 ст. 539 КПК України).

Відповідно до ч. 5 ст. 539 КПК України у судове засідання викликаються засуджений, його захисник, законний представник, прокурор. Про час та місце розгляду клопотання (подання) повідомляються орган або установа виконання покарань, що відає виконанням покарання або здійснює контроль за поведінкою засудженого; лікарська комісія, що дала висновок стосовно питань застосування до засудженого примусового лікування або його припинення, у випадку розгляду відповідних питань; спостережна комісія, служба у справах дітей, якщо розглядається погоджене з ними клопотання; цивільний позивач і цивільний відповідач, якщо питання стосується виконання вироку в частині цивільного позову, інші особи у разі необхідності. Неприбуття в судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені про місце та час розгляду клопотання (подання), не перешкоджає проведенню судового розгляду, крім випадків, коли їх участь визнана судом обов`язковою або особа повідомила про поважні причини неприбуття.

Згідно з ч. 3 ст. 74 КК України призначена засудженому міра покарання, що перевищує санкцію нового закону, знижується до максимальної межі покарання, встановленої санкцією нового закону. У разі якщо така межа передбачає більш м`який вид покарання, відбуте засудженим покарання зараховується з перерахуванням за правилами, встановленими частиною першою статті 72 цього Кодексу.

Вироком Долинського районного суду Кіровоградської області від 5 грудня 2019 року ОСОБА_6 визнано винним у вчиненні злочинів, передбачених ч. 1 ст. 185, ч. 2 ст. 185 КК України та призначено покарання за ч. 1 ст. 185 КК України у виді позбавлення волі на строк один рік, за ч. 2 ст. 185 КК України у виді позбавлення волі на строк один рік та три місяці. Згідно ч. 1 ст. 70 КК України шляхом поглинання менш суворого покарання більш суворим ОСОБА_6 призначено покарання у виді позбавлення волі на строк один рік та три місяці. На підставі ст. 75 КК України ОСОБА_6 звільнено від відбування покарання з випробуванням протягом іспитового строку тривалістю один рік. Відповідно до ч. 1 ст. 76 КК України покладено на ОСОБА_6 такі обов`язки: періодично з`являтися для реєстрації до уповноваженого органу з питань пробації; повідомляти уповноважений орган з питань пробації про зміну місця проживання. Цим вироком вирішено питання про процесуальні витрати та речові докази.

22 листопада 2018 року прийнято Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення досудового розслідування окремих категорій кримінальних правопорушень» № 2617-VIII (далі Закон № 2617-VIII від 22 листопада 2018 року).

Згідно з п. 1 Закону № 2617-VIII від 22 листопада 2018 року, цей Закон набирає чинності з 1 липня 2020 року, крім пункту 2 цього розділу, який набирає чинності з дня опублікування цього Закону.

За санкцією ч. 1 ст. 185 КК України (в редакції Закону України від 15 квітня 2008 року N 270-VI) передбачено кримінальне покарання у виді штрафу до п`ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадські роботи на строк від вісімдесяти до двохсот сорока годин, або виправні роботи на строк до двох років, або арешт на строк до шести місяців, або позбавлення волі на строк до трьох років.

За санкцією ч. 1 ст. 185 КК України (в редакції Закону України від 22 листопада 2018 року N 2617-VIII) передбачено кримінальне покарання у виді штрафу від однієї тисячі до трьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадські роботами на строк від вісімдесяти до двохсот сорока годин, або виправні роботами на строк до двох років, або арешт на строк до шести місяців, або обмеження волі на строк до п`яти років.

Закон про кримінальну відповідальність, що скасовує кримінальну протиправність діяння, пом`якшує кримінальну відповідальність або іншим чином поліпшує становище особи, має зворотну дію у часі, тобто поширюється на осіб, які вчинили відповідні діяння до набрання таким законом чинності, у тому числі на осіб, які відбувають покарання або відбули покарання, але мають судимість. Закон про кримінальну відповідальність, що частково пом`якшує кримінальну відповідальність або іншим чином поліпшує становище особи, а частково посилює кримінальну відповідальність або іншим чином погіршує становище особи, має зворотну дію у часі лише в тій частині, що пом`якшує кримінальну відповідальність або іншим чином поліпшує становище особи (чч. 1, 3 ст. 5 КК України).

Отже, оскільки Законом № 2617-VIII від 22 листопада 2018 року внесено зміни до санкції ч. 1 ст. 185 КК України та пом`якшено покарання щодо раніше передбаченого у виді позбавлення волі, відповідно цей Закон має зворотну дію у часі в тій частині, що пом`якшує кримінальну відповідальність особи, тобто поширюється на осіб, які вчинили відповідні діяння до набрання таким законом чинності, у тому числі на осіб, які відбувають покарання або відбули покарання, але мають судимість.

Оскільки за злочин, передбачений ч. 1 ст. 185 КК України передбачено більш м`який вид покарання щодо покарання у виді позбавлення волі, засудженим невідбуте покарання за вироком суду, а тому має бути призначено за новим законом покарання у виді обмеження волі на строк два роки. В іншій частині вирок підлягає залишенню без змін.

На підставі викладеного, керуючись ст. 74 КК України, ст. ст. 537, 539 КПК України,

УХВАЛИВ:

Подання задовольнити.

ОСОБА_6 за вироком Долинського районного суду Кіровоградської області від 5 грудня 2019 року призначити покарання за ч. 1 ст. 185 КК України у виді обмеження волі на строк два роки.

В іншій частині залишити без змін вирок Долинського районного суду Кіровоградської області від 5 грудня 2019 року.

Апеляційна скарга на ухвалу суду може бути подана протягом семи днів до Кропивницького апеляційного суду через Долинський районний суд Кіровоградської області.

Суддя ОСОБА_1

СудДолинський районний суд Кіровоградської області
Дата ухвалення рішення02.09.2020
Оприлюднено10.02.2023
Номер документу91301542
СудочинствоКримінальне
КатегоріяСправи в порядку виконання судових рішень у кримінальних провадженнях про приведення вироку у відповідність до нового закону, який звільняє від покарання або пом’якшує його

Судовий реєстр по справі —388/1491/19

Ухвала від 28.12.2020

Кримінальне

Долинський районний суд Кіровоградської області

Баранський Д. М.

Ухвала від 02.09.2020

Кримінальне

Долинський районний суд Кіровоградської області

Баранський Д. М.

Вирок від 05.12.2019

Кримінальне

Долинський районний суд Кіровоградської області

Баранський Д. М.

Ухвала від 05.12.2019

Кримінальне

Долинський районний суд Кіровоградської області

Баранський Д. М.

Ухвала від 07.11.2019

Кримінальне

Долинський районний суд Кіровоградської області

Баранський Д. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні