ПРИМОРСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ОДЕСИ

УХВАЛА

Справа № 522/14245/20

Провадження №2/522/5923/20

УХВАЛА

03 вересня 2020 року Суддя Приморського районного суду м. Одеси Кузнецова В.В., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю КВАМБІО про стягнення заробітної плати та середнього заробітку за час затримки розрахунку при звільненні, -

ВСТАНОВИВ:

До Приморського районного суду м.Одеси надійшла позовна заява ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю КВАМБІО про стягнення заробітної плати та середнього заробітку за час затримки розрахунку при звільненні.

Ухвалою Приморського районного суду м.Одеси від 03.09.2020 року прийнято до розгляду та відкрито провадження у справі за позовною заявою ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю КВАМБІО про стягнення заробітної плати та середнього заробітку за час затримки розрахунку при звільненні.

Одночасно з позовною заявою представник позивача - адвокат Грішин О.В. звернувся до суду із заявою про забезпечення позову, відповідно до якої просить накласти арешт на грошові кошти, належні ТОВ КВАМБІО в розмірі 374 388,78 грн., що є на рахунках відповідача, та заборонити ТОВ КВАМБІО вчиняти дії щодо продажу належного йому майна.

В обґрунтування заяви заявник вказує, що відповідач при звільненні позивача не розрахувався з позивачем у повному обсязі. Позивач вважає, що починаючи з 06.12.2019 року відповідач привласнив її кошти, безпідставно ними користується на власний розсуд, ігноруючи права позивача як власника цих коштів. Свої дії обґрунтовує відсутністю господарської діяльності, відсутністю коштів на рахунках, нестабільною політичною ситуацією в країні. Крім того, позивачу стало відомо, що ТОВ КВАМБІО знаходиться на межі банкрутства та/або ліквідації.

У зв`язку з чим, у позивача є всі підстави побоюватись, що відповідач може зробити дії направлені на розпродаж належного йому майна, ліквідацію, знищення документів тощо, що призведе до утруднення чи зробить неможливим виконання рішення суду.

Суддя, ознайомившись та дослідивши матеріали заяви, вважає, що заява представника ОСОБА_1 про забезпечення позову не підлягає задоволенню з наступних підстав.

Подана заявником заява про застосування заходів забезпечення позову відповідає приписам та вимогам встановленим ст. 151 ЦПК України , та таким чином підлягає невідкладному розгляду.

Відповідно до ст. 149 ЦПК України, суд за заявою учасника справи має право вжити передбачених статтею 150 цього Кодексу заходів забезпечення позову. Забезпечення позову допускається як до пред`явлення позову, так і на будь-якій стадії розгляду справи, якщо невжиття таких заходів може істотно ускладнити чи унеможливити виконання рішення суду або ефективний захист, або поновлення порушених чи оспорюваних прав або інтересів позивача, за захистом яких він звернувся або має намір звернутися до суду.

Забезпечення позову - це заходи цивільного процесуального припинення дій, які можуть утруднити виконання майбутнього рішення суду чи зробити його виконання неможливим.

Враховуючи, що ст. 150 ЦПК України є дискреційною, суд, відмовляючи у застосуванні заходів забезпечення позову, приймає до уваги наявність обставин, які виключають можливість їх застосування.

Пленум Верховного Суду України Про практику застосування судами цивільного процесуального законодавства при розгляді заяв про забезпечення позову № 9 від 22 грудня 2006 року у п. 4 роз`яснив, що вирішуючи питання про забезпечення позову, суд має брати до уваги інтереси не тільки позивача, а й інших осіб, права яких можуть бути порушені у зв`язку із застосуванням відповідних заходів.

Заходи забезпечення позову повинні відповідати і бути співмірними заявленим вимогам, а також мають бути безпосередньо пов`язанні з предметом спору, необхідними і достатніми для забезпечення виконання судового рішення.

Вирішуючи питання про забезпечення позову, суд має брати до уваги інтереси не тільки позивача, а й інших осіб, права яких можуть бути порушені у зв`язку із застосуванням відповідних заходів.

Забезпечення позову по суті - це обмеження суб`єктивних прав, свобод та інтересів відповідача або пов`язаних із ним інших осіб в інтересах забезпечення реалізації в майбутньому актів правосуддя і задоволених вимог позивача (заявника). Зазначені обмеження встановлює суд в ухвалі, вони діють до заміни судом виду забезпечення позову або скасування заходів забезпечення позову.

Метою вжиття заходів забезпечення позову є охорона матеріально-правових інтересів позивача, які гарантують за його позовом присудження реальне виконання позитивно прийнятого рішення, у разі прийняття такого. Забезпечення позову має бути спрямовано проти несумлінних дій відповідача, який може сховати майно, продати, знищити або знецінити його. Таким чином усуваються утруднення і неможливості виконання рішення.

Забезпечення позову покликано, не порушуючи принципів змагальності і процесуального рівноправ`я сторін, його метою є хоча і негайні, вжити негайних заходів, направлених на недопущення утруднення чи неможливості виконання судового акта, а також перешкодити спричиненню значної шкоди заявнику.

Заявник в обґрунтування заяви про забезпечення позову зазначає, що відповідач при звільненні ОСОБА_1 не розрахувався з останньою у повному обсязі. Крім того, позивач вважає, що починаючи з 06.12.2019 року відповідач привласнив її кошти, безпідставно ними користується на власний розсуд, ігноруючи права позивача як власника цих коштів. Свої дії обґрунтовує відсутністю господарської діяльності, відсутністю коштів на рахунках, нестабільною політичною ситуацією в країні. Крім того, позивачу стало відомо, що ТОВ КВАМБІО знаходиться на межі банкрутства та/або ліквідації. У зв`язку з чим, у позивача є всі підстави побоюватись, що відповідач може зробити дії направлені на розпродаж належного йому майна, ліквідацію, знищення документів тощо, що призведе до утруднення чи зробить неможливим виконання рішення суду.

Жодного належного доказу на підтвердження обставин, викладених заявником в заяві про забезпечення позову до суду не надано.

Враховуючи вищевикладене, суд вважає, що заявник у вище зазначеній заяві про забезпечення позову не довів існування реальної загрози невиконання чи утруднення виконання можливого рішення суду. В заяві відсутнє достатнє обґрунтування застосування забезпечення позову, відсутні докази на підтвердження обставин викладених в заяві, відсутні дані, які б підтверджували наявність ризиків, які призведуть до невиконання або ускладнення виконання рішення суду, оскільки згідно поданої заяви ці дані ґрунтуються на особистому припущенні заявника.

З урахуванням викладеного суд дійшов висновку про необґрунтованість заяви про забезпечення позову, так як вважає доводи такої недостатніми та не доведеними належними засобами доказування, а тому в задоволенні заяви слід відмовити.

Керуючись ст.ст. 149 -153, 260, 261, 353 ЦПК України, суд,-

УХВАЛИВ:

У задоволенні заяви представника ОСОБА_1 - адвоката Грішина О.В. про забезпечення позову ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю КВАМБІО про стягнення заробітної плати та середнього заробітку за час затримки розрахунку при звільненні - відмовити.

Сторони, яким ухвала суду не була вручена у день її складення, мають право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення їм цієї ухвали.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.

Апеляційна скарга на ухвалу суду може бути подана до Одеського апеляційного суду через Приморський районний суд м.Одеси протягом п`ятнадцяти днів з дня її складання.

Суддя В.В. Кузнецова

Дата ухвалення рішення 03.09.2020
Оприлюднено 07.09.2020

Судовий реєстр по справі 522/14245/20

Проскрольте таблицю вліво →
Рішення Суд Форма
Ухвала від 28.09.2021 Приморський районний суд м.Одеси Цивільне
Рішення від 28.09.2021 Приморський районний суд м.Одеси Цивільне
Рішення від 28.09.2021 Приморський районний суд м.Одеси Цивільне
Ухвала від 15.07.2021 Приморський районний суд м.Одеси Цивільне
Ухвала від 15.06.2021 Приморський районний суд м.Одеси Цивільне
Ухвала від 15.06.2021 Приморський районний суд м.Одеси Цивільне
Ухвала від 24.05.2021 Приморський районний суд м.Одеси Цивільне
Ухвала від 02.02.2021 Приморський районний суд м.Одеси Цивільне
Ухвала від 02.02.2021 Приморський районний суд м.Одеси Цивільне
Ухвала від 18.11.2020 Приморський районний суд м.Одеси Цивільне
Ухвала від 03.09.2020 Приморський районний суд м.Одеси Цивільне
Ухвала від 03.09.2020 Приморський районний суд м.Одеси Цивільне

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Стежити за справою 522/14245/20

Встановіть Опендатабот та підтвердіть підписку

Вайбер Телеграм

Опендатабот для телефону