Рішення
від 02.09.2020 по справі 728/1033/20
БАХМАЦЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ЧЕРНІГІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Єдиний унікальний номер: 728/1033/20

Номер провадження 2/728/352/20

Р І Ш Е Н Н Я

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

02 вересня 2020 року Бахмацький районний суд Чернігівської області у складі:

головуючої судді Глушко О.І.

при секретарі Коваленко В.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в порядку спрощеного позовного провадження в м. Бахмачі цивільну справу за позовом керівника Бахмацької місцевої прокуратури в інтересах держави в особі Комунального некомерційного підприємства Бахмацька центральна районна лікарня Бахмацької районної ради Чернігівської області до ОСОБА_1 та ОСОБА_2 про стягнення коштів, витрачених на стаціонарне лікування потерпілого від злочину,-

В С Т А Н О В И В :

19.06.2020 року керівник Бахмацької місцевої прокуратури звернувся до суду в інтересах держави в особі Комунального некомерційного підприємства Бахмацька центральна районна лікарня Бахмацької районної ради Чернігівської області до ОСОБА_1 та ОСОБА_2 про стягнення коштів, витрачених на стаціонарне лікування потерпілого від злочину в розмірі 3554 гривні 75 копійок. В своїй заяві вказав, що 31.03.2019 року о 18 годині 30 хвилин ОСОБА_1 , перебуваючи біля господарства, що розташоване в АДРЕСА_1 , на ґрунті раптово виниклих неприязних відносин, умисно кулаком правої руки наніс два удари в область обличчя ОСОБА_3 , після чого ОСОБА_2 на ґрунті раптово виниклих неприязних відносин, умисно кулаком правої руки наніс чотири удари в область обличчя ОСОБА_3 , чим в сукупності завдали останній тілесні ушкодження у вигляді закритої поєднаної черепно-лицевої травми, яка виражалась струсом головного мозку, забоєм м`яких тканин та переломом кісток носа без зміщення уламків, які у своєму комплексі відносяться до категорії тілесних ушкоджень легкого ступеня тяжкості, що спричинили короткочасний розлад здоров`я, строком не більше 21 дня.

У зв`язку з завданими тілесними ушкодженнями потерпіла ОСОБА_3 перебувала на стаціонарному лікуванні в неврологічному відділенні Бахмацької центральної районної лікарні Чернігівської області з 31.03.2019 року по 05.04.2019 року (5 ліжко-днів). Згідно розрахунку КНП Бахмацька центральна районна лікарня вартість ліжко-дня становила - 710 грн. 95 коп. Таким чином, на лікування потерпілої від кримінального правопорушення державою затрачено кошти у сумі 3554 гривні 75 копійок.

Оскільки понесені закладом охорони витрати на лікування потерпілого від злочину у сумі 3554 гривні 75 копійок не відшкодовано, враховуючи положення ч. 7 ст. 128 КПК України та ст.ст. 1191, 1206 ЦК України, просить стягнути з відповідачів вищевказану суму в примусовому порядку.

14.08.2020 року до суду надійшов відзив на позовну заяву в якому відповідачі просили залишити позов без розгляду, оскільки, на їх думку, позов подано особою, яка не має повноважень на ведення справи, з урахуванням положень ч. 4 ст. 23 Закону України Про прокуратуру . Крім того посилаються на відсутність доказів їх вини у вчиненні даного кримінального правопорушення, так як провадження по справі було закрито в зв`язку з відмовою потерпілої від обвинувачення, а тому вони не повинні вдшкодовувати вказані кошти.

25.08.2020 року прокурор подав відповідь на відзив, в якій обґрунтував підстави звернення до суду в інтересах позивача. Також посилається на ч. 6 ст. 82 ЦПК України, відповідно до якої вирок суду у кримінальному провадженні, ухвала про закриття кримінального провадження і звільнення особи від кримінальної відповідальності або постанова у справі про адміністративне правопорушення, які набрали законної сили, є обов`язковими для суду, що розглядає справу про правові наслідки дій чи бездіяльності особи, стосовно якої ухвалено вирок, ухвала або постанова суду, лише в питанні чи мали місце ці дії (бездіяльність) та чи вчинені вони цією особою.

Прокурор Риба Ю.В. в судове засідання не з`явилась, але надала суду заяву про розгляд справи за її відсутності. Позовні вимоги підтримує і просить задовольнити їх.

Представник позивача - Комунального некомерційного підприємства Бахмацька центральна районна лікарня в судове засідання не з`явився, але надав заяву про розгляд справи за їх відсутності. Позовні вимоги підтримує та просить задовольнити їх.

Відповідачі ОСОБА_2 та ОСОБА_1 в судове засідання не з`явилися, але у наданому відзиві просили розглядати справу без їх участі.

В зв`язку з неявкою в судове засідання осіб, які беруть участь у справі, фіксування судового процесу з допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалося, відповідно до вимог ч. 2 ст. 247 ЦПК України.

Вивчивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню в повному обсязі, виходячи з наступного.

Як встановлено в судовому засіданні 31.03.2019 року о 18 годині 30 хвилин ОСОБА_1 , перебуваючи біля господарства, що розташоване в АДРЕСА_1 , на ґрунті раптово виниклих неприязних відносин, умисно кулаком правої руки наніс два удари в область обличчя ОСОБА_3 , після чого ОСОБА_2 на ґрунті раптово виниклих неприязних відносин, умисно кулаком правої руки наніс чотири удари в область обличчя ОСОБА_3 , чим в сукупності завдали останній тілесні ушкодження у вигляді закритої поєднаної черепно-лицевої травми, яка виражалась струсом головного мозку, забоєм м`яких тканин та переломом кісток носа без зміщення уламків, які у своєму комплексі відносяться до категорії тілесних ушкоджень легкого ступеня тяжкості, що спричинили короткочасний розлад здоров`я, строком не більше 21 дня.

Згідно ухвали Бахмацького районного суду від 26.02.2020 року кримінальне провадження відносно ОСОБА_1 та ОСОБА_2 за ч.2 ст.125 КК України закрито у зв`язку із відмовою потерпілої ОСОБА_3 від обвинувачення (а.с. 9-10).

В судовому засіданні встановлено, що потерпіла по справі ОСОБА_3 внаслідок отриманих тілесних ушкоджень, перебувала на стаціонарному лікуванні у неврологічному відділенні КНП Бахмацька ЦРЛ на протязі 5 днів, з 31.03.2019 року до 05.04.2019 року і загальна сума, затрачена на лікування останньої за 5 ліжко - днів становить 3554 гривні 75 копійок, що підтверджується копією довідки, виданої КНП Бахмацька центральна районна лікарня (а.с.8).

Нормою ч. 3,7 ст. 128 КПК України передбачено, що Цивільний позов в інтересах держави пред`являється прокурором…Особа, яка не пред`явила цивільного позову в кримінальному провадженні, а також особа, цивільний позов якої залишено без розгляду, має право пред`явити його в порядку цивільного судочинства .

Відповідно до ч. 1 ст. 1206 ЦК України Особа, яка вчинила злочин, зобов`язана відшкодувати витрати закладові охорони здоров`я на лікування потерпілого від цього злочину, крім випадку завдання шкоди при перевищенні меж необхідної оборони або у стані сильного душевного хвилювання, що виникло раптово, внаслідок насильства або тяжкої образи з боку потерпілого .

За приписами ч. 2 ст. 1191 ЦК України Держава, Автономна республіка Крим, територіальні громади, юридичні особи мають право зворотної вимоги до фізичної особи, винної у вчиненні злочину, у розмірі коштів, витрачених на лікування особи, яка потерпіла від цього злочину .

Враховуючи вищевикладене, суд вважає за необхідне стягнути в солідарному порядку з відповідачів ОСОБА_1 та ОСОБА_2 3554 гривні 75 копійок в рахунок відшкодування коштів, витрачених за стаціонарне лікування потерпілої. Одночасно з відповідачів на користь держави слід стягнути по 840 гривень 80 копійок судового збору з кожного.

Посилання відповідачів, зазначені у відзиві, не заслуговують на увагу, оскільки прокурором вчинялися дії, передбачені ч.4 ст. 23 Закону Про прокуратуру , що підтверджується повідомленням позивача, адресованим Бахмацькій місцевій прокуратурі, в якому зазначено, що позивач не звертався та не має наміру звертатися до суду з позовом про стягнення коштів з винних осіб. Ухвала суду про закриття кримінального провадження за ч.1 ст. 125 КК України від 26.02.2020 року, яка набрала законної сили, є підставою для стягнення з відповідачів коштів, витрачених на стаціонарне лікування потерпілої, так як кримінальне провадження закрито з нереабілітуючої підстави.

Керуючись ст.ст. 141, 247, 259, 263, 264, 265 ЦПК України, ч.1 ст. 1206, ч.2 ст. 1191 ЦК України, ч. 3, 7 ст. 128 КПК України, суд -

В И Р І Ш И В:

Позовні вимоги керівника Бахмацької місцевої прокуратури в інтересах держави в особі Комунального некомерційного підприємства Бахмацька центральна районна лікарня Бахмацької районної ради Чернігівської області до ОСОБА_1 та ОСОБА_2 про стягнення коштів, витрачених на стаціонарне лікування потерпілого від злочину задовольнити повністю.

Стягнути з в солідарному порядку з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 та ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 на користь держави в особі КНП Бахмацька центральна районна лікарня на рахунок місцевого бюджету МФО 899998, р/р НОМЕР_1 , код ЄДРПОУ 37982090, ККД 24060300, (три тисячі п`ятсот п`ятдесят чотири) гривні 75 копійок в рахунок відшкодування коштів, які затрачені КНП Бахмацька центральна районна лікарня на стаціонарне лікування потерпілої ОСОБА_3 .

Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір в розмірі 840 (вісімсот сорок) гривень 80 копійок.

Стягнути з ОСОБА_2 на користь держави судовий збір в розмірі 840 (вісімсот сорок) гривень 80 копійок.

Позивач: Комунальне некомерційне підприємство Бахмацька центральна районна лікарня Бахмацької районної ради Чернігівської області, м. Бахмач вул. Соборності, 66 код ЄДРПОУ 02006159.

Відповідач: ОСОБА_1 , проживає АДРЕСА_1 , РНОКПП в матеріалах справи відсутній.

Відповідач: ОСОБА_2 , проживає АДРЕСА_1 , РНОКПП в матеріалах справи відсутній.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Рішення може бути оскаржене до Чернігівського апеляційного суду на протязі тридцяти днів з дня його проголошення.

Якщо в судовому засіданні було оголошено тільки вступну і резолютивну частини судового рішення, або у разі розгляду справи без повідомлення учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Учасник справи, якому повне рішення не було вручено у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження: на рішення суду - якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.

Строк на апеляційне оскарження може бути також поновлений в разі пропуску з інших поважних причин, крім випадків, зазначених у частині другій статті 358 ЦПК України.

Повний текст рішення виготовлено 02.09.2020 року.

Суддя О.І. Глушко

СудБахмацький районний суд Чернігівської області
Дата ухвалення рішення02.09.2020
Оприлюднено04.09.2020
Номер документу91315011
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —728/1033/20

Рішення від 02.09.2020

Цивільне

Бахмацький районний суд Чернігівської області

Глушко О. І.

Ухвала від 28.07.2020

Цивільне

Бахмацький районний суд Чернігівської області

Глушко О. І.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні