Господарський суд
Житомирської області
10002, м. Житомир, майдан Путятинський, 3/65, тел. (0412) 48-16-20,
E-mail: inbox@zt.arbitr.gov.ua, веб-сайт: http://zt.arbitr.gov.ua
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"03" вересня 2020 р. Справа № 906/786/20
Господарський суд Житомирської області у складі:
судді Тимошенка О.М.
розглянувши в порядку спрощеного позовного провадження справу
за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Управляюча Компанія Нерухомістю-7"
до Фізичної особи-підприємця Грибана Максима Вікторовича
про стягнення 15 162,16 грн
Позивачем пред`явлено позов про стягнення на його користь з відповідача 15162,16 грн., з яких: 12827,99грн. боргу за договором суборенди №120-Ж від 15.03.19; 1733,44грн. пені; 290,47грн. 3% річних; 310,26 грн. інфляційних.
Ухвалою від 07.07.20 суд відкрив провадження у справі №906/786/20 за вказаною позовною заявою та вирішив розглядати справу за правилами спрощеного позовного провадження, без повідомлення учасників справи.
Клопотань про інше від сторін до суду не надходило.
Ухвала, яка направлялась відповідачу на адресу, яка зазначена в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, повернулась до суду з відміткою поштового відділення:"адресат відсутній за вказаною адресою". Ухвала направлялася відповідачу за адресою: місто Житомир, вул.Небесної Сотні,41, кв.71. Іншої адреси відповідач не повідомляв.
Відповідно до ст.242 ГПК України, днем вручення судового рішення є день проставлення у поштовому повідомленні відмітки про відмову отримати копію судового рішення чи відмітки про відсутність особи за адресою місцезнаходження, місця проживання чи перебування особи, яка зареєстрована у встановленому законом порядку, якщо ця особа не повідомила суду іншої адреси.
Враховуючи викладене суд вважає, що вжив всі залежні від нього заходи для повідомлення відповідача своєчасно та належним чином про розгляд даної справи, однак відповідач не скористався своїм правом наданим йому ст.46 ГПК України, надати свої заперечення по суті позову.
Дослідивши матеріали справи, господарський суд
ВСТАНОВИВ:
15 березня 2019 року між Товариством з обмеженою відповідальністю "Управляюча Компанія Нерухомістю-7" (орендодавець/позивач) та Фізичною особою- підприємцем Грибаном Максимом Вікторовичем (орендар/відповідач) укладено Договір Суборенди № 120-Ж (а.с.8), відповідно до умов якого, Орендодавець передав, а Орендар прийняв у тимчасове платне користування на строк визначений у Договорі, на умовах оренди, без права викупу, частину нежилого приміщення загальною площею 5,50 кв. м., яке розташоване на 1-му поверсі у будівлі за адресою: м. Житомир, вул. Вітрука, 9-а, яке перебуває у користуванні Позивача на підставі Договору оренди № 04/05 від 01.10.2017 р.
Відповідно до умов Договору Орендар зобов`язується сплачувати орендну плату за користування приміщенням у передбачені Договором строки (п .п. "б" п. 2.2.1 Договору).
Пунктом 1.4. Договору встановлено, що строк оренди встановлюється з моменту підписання сторонами акту прийому-передачі приміщення в суборенду і до кінця дії даного Договору.
Відповідно до Акту приймання-передачі, 15.03.2019 позивач передав, а відповідач прийняв вищевказане приміщення в суборенду (а.с.21)
Згідно п.8.1. Договору, договір вступає в силу з моменту його підписання і дійсний до 31.03.2019 р.
Відповідно до п. 3.8. Договору, орендна ставка за 1 кв. м. приміщення в місяць по Договору становить 488,00 грн. без ПДВ, тобто, орендна плата за приміщення в місяць становить: 5,50 х 488,00 = 2 684,00 грн.
Відповідно п.п. "а" п. 3.1.1, п.п. "а" п. 3.1.3 Договору сторони погодили, що окрім орендної плати Орендар зобов`язується сплачувати на користь Орендодавця комунальні послуги в розмірі 30,00 грн. за 1 кв. м.(165грн.) орендованого приміщення, а також сплачувати експлуатаційно - сервісні послуги в розмірі 32,00 грн. з 1 кв. м. (176грн.) орендованого приміщення.
Також, відповідно п. 3.7.1 Договору оренда плата підлягає індексації згідно формули розрахунку орендної плати із застосуванням курсу гривні до долара США.
Згідно додаткової угоди по Договору від 01.04.2019 р. сторони погодили внести зміни до Договору, а саме визначили, що з 01.04.2019 р. і до кінця Договору вартість експлуатаційно - сервісних послуг становить 34,00 грн. з 1 кв. м. орендованого приміщення, орендна ставка за 1 кв. м. приміщення в місяць по Договору становить 513,00 грн. без ПДВ (2821,50грн.), а також внесли зміни до п. 8.1., встановивши, що даний Договір діє до 30.09.2019 р. включно.
Строк дії Договору закінчився 30.09.2019 р., проте Орендар не здійснив остаточні розрахунки за користування приміщеннями відповідно до умов Договору.
Заборгованість Відповідача по Договору перед Позивачем становить 12 827,99 грн., що стало підставою для звернення з даним позовом до суду.
Відповідно до п. 3.2. Договору, всі належні платежі по даному Договору Боржник перераховує на поточний рахунок Заявника. Платежі оплачуються на підставі рахунків, які надає Заявник у строки, що встановлені цим Договором. У випадку, якщо Заявнику не виставить рахунок, Боржник зобов`язаний, з метою своєчасних розрахунків здійснити платежі на підставі Договору. Відсутність по будь-яким причинам у Боржника рахунку не звільняє його від оплати орендної плати у строки, що вказані у даному Договорі. Тому, оплата орендної плати здійснювалась Боржником не на підставі виставлених рахунків, а на підставі Договору.
Також п. 3.11 Договору встановлено, що Боржник повинен був оплатити орендну плату за перший місяць оренди, за останній місяць оренди та протягом п`яти банківських днів після дати підписання Акту приймання-передачі приміщення в суборенду.
Відповідно до умов Договору - орендна плата сплачується щомісячно, протягом 5(п`яти) календарних днів поточного місяця; орендна плата нараховується з моменту підписання сторонами акту прийому-передачі приміщення в оренду(п. 3.9. Договору).
Відповідно до ст.530 ЦК України, якщо у зобов`язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін).
За період з березня 2019 по вересень 2019 відповідачу нараховано 20959,99 грн. за оренду приміщення, проте, відповідач свої зобов`язання щодо оплати орендних платежів виконав частково, сплативши позивачеві 8131,91грн., внаслідок чого станом на день звернення позивача з позовом до суду та на час розгляду справи у суді перед позивачем існує заборгованість в сумі 12827,99грн. (20959,90-8131,91).
Зобов`язанням є правовідношення, в якому одна сторона (боржник) зобов`язана вчинити на користь другої сторони (кредитора) певну дію (передати майно, виконати роботу, надати послугу, сплатити гроші тощо) або утриматися від певної дії, а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов`язку (ст. 509 ЦК України).
Відповідно до ст.759 ЦК України, за договором найму (оренди) наймодавець передає або зобов`язується передати наймачеві майно у користування за плату на певний строк.
Відповідач контррозрахунку суми боргу не надав.
Таким чином, суд вважає позовні вимоги позивача в частині стягнення основного боргу в сумі 12827,99 грн. обгрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.
За несвоєчасне виконання грошових зобов`язань, позивач на підставі п.4.3 договору просить стягнути з відповідача пеню, що згідно уточненого розрахунку позивача становить 58,02 грн.(а.с.45-46).
За несвоєчасне виконання грошових зобов`язань, позивач на підставі п. 6.2 договору просить стягнути з відповідача 1733,44 грн. пені.
За нормами статті 549 ЦК України, неустойкою (штрафом, пенею) є грошова сума або інше майно, які боржник повинен передати кредиторові у разі порушення боржником зобов`язання. Пенею є неустойка, що обчислюється у відсотках від суми несвоєчасно виконаного грошового зобов`язання за кожен день прострочення виконання.
Згідно п.6.2. Договору, у випадку несвоєчасного та/або не в повному обсязі здійснення платежів Відповідач зобов`язаний сплатити Позивачу пеню у розмірі подвійної облікової ставки НБУ за кожний день прострочки.
Суд, перевіривши розрахунок пені, вважає його правильним, тому вимога про стягнення пені підлягає задоволенню в заявленому розмірі.
Відповідно до ст. ст.625 ч.2 ЦК України боржник, який прострочив виконання грошового зобов`язання, на вимогу кредитора зобов`язаний сплатити суму боргу з врахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення та три проценти річних від простроченої суми, розмір яких згідно розрахунку позивача становить: 310,26грн. інфляційних та 290,47 грн. 3% річних .
Суд, перевіривши наданий позивачем розрахунок інфляційних і 3% річних приходить до висновку, що він складений правильно і тому задовільняє позов у цій частині в заявленому розмірі.
За ст.ст.627,629 ЦК України, відповідно до статті 6 цього Кодексу сторони є вільними в укладенні договору, виборі контрагента та визначенні умов договору з урахуванням вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, звичаїв ділового обороту, вимог розумності та справедливості. Договір є обов`язковим для виконання сторонами.
У відповідності до статей 525, 526 Цивільного кодексу України, 193 Господарського кодексу України суб`єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов`язання належним чином відповідно до закону, інших правових актів, договору, а за відсутності конкретних вимог щодо виконання зобов`язання - відповідно до вимог, що у певних умовах звичайно ставляться.
Відповідач у судове засідання не з`явився, докази сплати боргу не надав.
Відповідно до ст. ст. 13,73,74,77 ГПК України судочинство у господарських судах здійснюється на засадах змагальності. Сторони та інші особи, які беруть участь у справі, обґрунтовують свої вимоги і заперечення поданими суду доказами. Кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень. Обставини справи, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватись іншими засобами доказування.
Враховуючи викладене, господарський суд приходить до висновку, що позовні вимоги обгрунтовані, заявлені у відповідності до вимог чинного законодавства, підтверджуються матеріалами справи і підлягають задоволенню.
Судовий збір відповідно до ст. 129 ГПК України покладається судом на відповідача.
Керуючись статтями 123, 129, 233, 236 - 238, 240, 241 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд
ВИРІШИВ:
1. Позов задовольнити.
2. Стягнути з фізичної особи - підприємця Грибана Максима Вікторовича ( АДРЕСА_1 , ІПН НОМЕР_1 ) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "Управляюча Компанія Нерухомістю-7" (04070, м. Київ, вул. Набережно-Хрещатицька, буд. 25, код 41531474) - 12827,99 грн. боргу по орендній платі, 1733,44 грн. - пені, 290,47 грн. - 3% річних, 310,26 грн. інфляційних, 2102,00грн. судового збору.
Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів.
Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Повне рішення складено: 03.09.20
Суддя Тимошенко О. М.
Віддрукувати:
1- в справу
2-3- сторонам (рек. з повідом.)
Суд | Господарський суд Житомирської області |
Дата ухвалення рішення | 03.09.2020 |
Оприлюднено | 04.09.2020 |
Номер документу | 91317370 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Житомирської області
Тимошенко О. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні