04.09.2020 Справа№469/66/20
2/469/386/20
У Х В А Л А
04 вересня 2020 року смт. Березанка
Березанський районний суд Миколаївської області у складі головуючого судді Гапоненко Н.О., розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до Краснопільської сільської ради Березанського району Миколаївської області, третя особа Перша Миколаївська державна нотаріальна контора, про встановлення юридичного факту та визнання права власності в порядку спадкування за законом, -
встановив:
ОСОБА_1 звернулась до суду з позовом, у якому просила суд встановити факт прийняття ОСОБА_2 , померлою ІНФОРМАЦІЯ_1 , спадщини після смерті ОСОБА_3 на земельну ділянку відповідно до Сертифіката на земельну частку (пай) серії МК № 0217584, виданого відповідно до розпорядження Березанської районної державної адміністрації Миколаївської області № 1480 від 10.03.2004 року, та визнати за ОСОБА_1 право власності у порядку спадкування за законом на земельну ділянку площею 9.67 в умовних кадастрових гектарах в межах с.Анатолівка Краснопільської сільської ради Березанського району Миколаївської області, після смерті бабусі ОСОБА_2 ..
Ухвалою суду від 23 березня 2020 року позовну заяву залишено без руху через невідповідність ст.ст.175, 177, 318 ЦПК України, оскільки позивачем не викладено обставини, якими обгрунтовані позовні вимоги до відповідача Краснопільської сільської ради, не зазначено та не додано відповідні докази, а саме: щодо належності спадкодавцям ОСОБА_3 та ОСОБА_2 на праві власності спірної земельної ділянки, а не земельного паю площею 9.67 умовних кадастрових гектара (державний акт на право власності на земельну ділянку, свідоцтво про право на спадщину), місцезнаходження спірного майна (враховуючи, що с.Анатоліївка відсутнє на території Краснопільської сільської ради Березанського району Миколаївської області); щодо підстав, з яких позивачка є єдиним спадкоємцем за законом після смерті ОСОБА_3 та прийняла у встановленому порядку спадщину за законом після її смерті, у тому числі щодо відсутності інших спадкоємців; щодо прізвища, імені та по-батькові батька позивачки та доказів його відмови від прийняття спадщини; щодо обставин набуття спадкодавцем ОСОБА_2 права власності на земельну ділянку, реквізитів земельної ділянки, у тому числі кадастрового номеру земельної ділянки, серії та номеру державного акта, на чиє ім`я виданий державний акт; причин неможливості одержання або відновлення документів, що підтверджують факт прийняття ОСОБА_2 спадщини після смерті ОСОБА_3 на земельну ділянку, а також причини неможливості оформлення права позивача на вказане спадкове майно шляхом отримання свідоцтва про право на спадщину; не вказану мету встановлення факту; не зазначена ціна позову (дійсна вартість земельної ділянки станом на час звернення до суду) та не надано документи, що її підтверджують; після визначення ціни позову слід визначитися з розміром судового збору, що підлягає сплаті, та у разі необхідності доплатити залишок несплаченої суми.
14 квітня 2020 року позивачем надана до суду позовна заява в новій редакції до Анатолівської сільської ради Березанського району Миколаївської області, третя особа Перша Миколаївська державна нотаріальна контора, про визнання права власності у порядку спадкування за законом, у якій позивач просила визнати за нею право власності в порядку спадкування за законом на земельну ділянку розміром 9,70 га, кадастровий номер 4820980300:05:000:0438, та земельну ділянку розміром 0,30 га кадастровий номер 4820980300:07:000:0122, що розташовані в межах Анатолівської сільської ради Березанського району Миколаївської області, після смерті ОСОБА_2 , померлої ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Як передбачено п. 2 ч. 2 ст. 49 ЦПК України, позивач вправі збільшити або зменшити розмір позовних вимог до закінчення підготовчого засідання або до початку першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження.
За вимогами ч.3 ст.49 ЦПК України до закінчення підготовчого засідання позивач має право змінити предмет або підстави позову шляхом подання письмової заяви.
Під збільшенням або зменшенням розміру позовних вимог слід розуміти відповідно збільшення або зменшення кількісних показників за тією ж самою вимогою, яку було заявлено в позовній заяві.
Під предметом позову розуміється певна матеріально-правова вимога позивача до відповідача, стосовно якої позивач просить прийняти судове рішення. Цей матеріальний зміст позовних вимог позивача проявляється в матеріально-правовій заінтересованості - отримати певне матеріальне благо. Зміна підстав позову відбувається тоді, коли позивач в рамках конкретної позовної вимоги, в обґрунтування раніше заявлених позовних вимог (предмету позову) посилається на інші обставини, якими він ці (перші) позовні вимоги, обґрунтовував.
Підставу позову становлять обставини, якими позивач обґрунтовує свої вимоги щодо захисту права та охоронюваного законом інтересу.
Відтак зміна предмета позову означає зміну вимоги, з якою позивач звернувся до відповідача, а зміна підстав позову - це зміна обставин, на яких ґрунтується вимога позивача. Одночасна зміна і предмета, і підстав позову, як визначено нормою ч.3 ст.49 ЦПК України, не допускається. Доповнення позовних вимог новими вимогами та новими обставинами по своїй суті є новим позовом.
Як вбачається з матеріалів справи, первинними позовними вимогами позивача до Краснопільської сільської ради Березанського району Миколаївської області є встановлення факту прийняття ОСОБА_2 , померлою ІНФОРМАЦІЯ_1 , спадщини після смерті ОСОБА_3 на земельну ділянку відповідно до Сертифіката на земельну частку (пай) серії МК № 0217584, виданого відповідно до розпорядження Березанської районної державної адміністрації Миколаївської області № 1480 від 10.03.2004 року, та визнання за ОСОБА_1 право власності у порядку спадкування за законом на земельну ділянку площею 9,67 в умовних кадастрових гектарах в межах с.Анатолівка Краснопільської сільської ради Березанського району Миколаївської області, після смерті бабусі ОСОБА_2 ..
Відповідно до уточненої позовної заяви, відповідачем за якою є Анатолівська сільська рада Березанського району Миколаївської області, позивач просила визнати за нею право власності в порядку спадкування за законом на земельну ділянку розміром 9,70 га, кадастровий номер 4820980300:05:000:0438, та земельну ділянку розміром 0,30 га кадастровий номер 4820980300:07:000:0122, що розташовані в межах Анатолівської сільської ради Березанського району Миколаївської області, після смерті ОСОБА_2 , померлої ІНФОРМАЦІЯ_1 , у зв"язку із втратою правовстановлюючого документа.
Тобто позивачем заявлено інші позовні вимоги щодо іншого предмета позову, до іншого відповідача і з інших підстав, що, на думку суду, свідчить про надання позивачем суду фактично нового позову.
Суд вважає, що уточнена позовна заява не відповідає вимогам ст.49 ЦПК України , оскільки позивач змінює не тільки предмет, але й підстави позову.
Крім того, оскільки позивачем не виконано вимоги ухвали суду про залишення позовної заяви без руху від 23.03.2020 року, згідно з ч.3 ст. 185 ЦПК України , якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається позивачеві.
Враховуючи викладене, суд приходить до висновку про повернення позовної заяви від 28 січня 2020 року та уточненої позовної заяви від 14 квітня 2020 року, у зв`язку з неусуненням її недоліків та зміною у позовній заяві в новій редакції одночасно предмету та підстав позову.
При цьому позивач не позбавлений можливості звернутися до суду з відповідним позовом до відповідача з дотриманням вимог процесуального законодавства.
На підставі викладеного та керуючись, ч.3 ст. 49 , ч.3 ст. 185 , ст. 260 ЦПК України , суд, -
п о с т а н о в и в:
Позовну заяву ОСОБА_1 до Краснопільської сільської ради Березанського району Миколаївської області, третя особа Перша Миколаївська державна нотаріальна контора, про встановлення юридичного факту та визнання права власності в порядку спадкування за законом та уточнену позовну заяву ОСОБА_1 до Анатолівської сільської ради Березанського району Миколаївської області, третя особа Перша Миколаївська державна нотаріальна контора, про визнання права власності у порядку спадкування за законом вважати неподаними та повернути позивачу.
Роз`яснити, що повернення позовної заяви не перешкоджає повторному зверненню із позовом до суду, якщо перестануть існувати обставини, що стали підставою для її повернення.
Апеляційну скаргу на ухвалу суду може бути подано до Миколаївського апеляційного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня її складення. Учасник справи, якому ухвала суду не були вручені у день її проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Суддя:
Суд | Березанський районний суд Миколаївської області |
Дата ухвалення рішення | 04.09.2020 |
Оприлюднено | 07.09.2020 |
Номер документу | 91326683 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Березанський районний суд Миколаївської області
Гапоненко Н. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні