Рішення
від 27.08.2020 по справі 683/3180/19
СТАРОКОСТЯНТИНІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 683/3180/19

2/683/392/2020

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

05 червня 2020 року м.Старокостянтинів.

Старокостянтинівський районний суд Хмельницької області

в складі головуючого суддя Андрощука Є.М.

з участю секретаря Свідерської К.В.

представника позивача ОСОБА_1

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Старокостянтинові справу за позовом ОСОБА_2 до Веснянської сільської ради Старокостянтинівського району про встановлення факту, що має юридичне значення та визначення додаткового строку для прийняття спадщини,

В С Т А Н О В И В:

У листопаді 2019 року ОСОБА_2 звернулася в суд з позовом до Веснянської сільської ради Старокостянтинівського району, в якому просить: встановити факт, що ОСОБА_3 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 , був її двоюрідним братом; визначити їй додатковий строк у три місяці з дня набрання рішенням законної сили для подання заяви про прийняття спадщини після смерті ОСОБА_3 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 . В обґрунтування своїх вимог посилалась на те, що ІНФОРМАЦІЯ_2 в с.Базалія Теофіпольського району помер двоюрідній брат позивача - ОСОБА_3 . Його батько - ОСОБА_4 , та мати позивача - ОСОБА_5 були рідними братом та сестрою. Прізвище батька ОСОБА_3 при народженні було ОСОБА_6 , проте в подальшому при видачі документів йому дописали приставку до прізвища -ов , і його прізвище змінилось на ОСОБА_6 . Вказана помилка не дозволяє позивачу довести родинні відносини із померлим двоюрідним братом ОСОБА_3 , і як спадкоємцю п`ятої черги за законом. Жодних інших спадкоємців вищої черги після смерті ОСОБА_3 немає, спадщину після його смерті ніхто за заповітом або за законом не прийняв. Спадкове майно складається із земельної ділянки, яка розташована на території Веснянківської сільської ради Старокостянтинівського району Хмельницької області, яку ОСОБА_3 прийняв, але не переоформив після смерті своєї матері ОСОБА_7 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_3 .

Нотаріус відмовив позивачу в прийнятті заяви про прийняття спадщини через пропуск шестимісячного строку прийняття спадщини та відсутність підтвердження факту родинних відносин із спадкодавцем. Позивач із поважних причин пропустила шестимісячний строк на прийняття спадщини після смерті двоюрідного брата ОСОБА_3 : хвороба та відсутність коштів на оформлення спадкових прав, а також неможливість ОСОБА_2 протягом значного часу довести родинність відносин із померлим ОСОБА_8 .

Представник позивача у судовому засіданні позов підтримав повністю, просить його задовольнити з вищенаведених підстав.

Представник відповідача в судове засідання не з`явився, будучи повідомленим належним чином про дату, час і місце розгляду справи, та подав до суду заяву, в якій просить справу розглянути за його відсутності, при вирішенні справи покладається на думку суду.

Оскільки всі учасники справи в судове засідання не з`явилися, згідно з ч.2 ст.247 ЦПК України фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

Суд, заслухавши представника позивача, дослідивши докази у справі, допитавши свідків, дійшов висновку, що позов підлягає задоволенню з таких підстав.

Судом встановлено, що ІНФОРМАЦІЯ_2 в с.Базалія Теофіпольського району помер двоюрідній брат позивача - ОСОБА_3 . Його батько - ОСОБА_4 , та мати позивача - ОСОБА_5 були рідними братом та сестрою. Прізвище батька ОСОБА_3 при народженні було ОСОБА_6 , проте в подальшому при видачі документів йому дописали приставку до прізвища -ов , і його прізвище змінилось на ОСОБА_6 . Вказана помилка не дозволяє позивачу довести родинні відносини із померлим двоюрідним братом ОСОБА_3 , і як спадкоємцю п`ятої черги за законом. Жодних інших спадкоємців вищої черги після смерті ОСОБА_3 немає, спадщину після його смерті ніхто за заповітом або за законом не прийняв. Спадкове майно складається із земельної ділянки, яка розташована на території Веснянківської сільської ради Старокостянтинівського району Хмельницької області, яку ОСОБА_3 прийняв, але не переоформив після смерті своєї матері ОСОБА_7 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_3 .

Нотаріус відмовив позивачу в прийнятті заяви про прийняття спадщини через пропуск шестимісячного строку прийняття спадщини та відсутність підтвердження факту родинних відносин із спадкодавцем. Позивач із поважних причин пропустила шестимісячний строк на прийняття спадщини після смерті двоюрідного брата ОСОБА_3 .

Зазначені обставини підтверджуються письмовими доказами, а саме: паспортом ОСОБА_2 НОМЕР_1 ; роз`ясненням Теофіпольської держнотконтори від 26.09.2019р.№692/01-16; виягом зі спадкового реєстру (спадкові справи та видані на їх підставі свідоцтва про право на спадщину) №57704739 від 26.09.2019 року; свідоцтвом про смерть ОСОБА_3 серії НОМЕР_2 від 17.10.2010 року; довідкою Базалійської селищної ради від 13.09.2019 року №489; свідоцтвом про народження ОСОБА_9 від 02.09.1949 року; свідоцтвом про одруження ОСОБА_9 . НОМЕР_3 від 19.07.1957 року; свідоцтвом про народження ОСОБА_10 серії НОМЕР_4 ; свідоцтвом про укладення шлюбу ОСОБА_2 серії НОМЕР_5 від 13.11.1977 року; свідоцтвом про смерть ОСОБА_11 серії НОМЕР_6 від 02.09.1998 року; свідоцтвом про смерть ОСОБА_7 серії НОМЕР_7 від 10.05.2008 року; довідкою Веснянської сільради від 13.09.2019 року №711; державним актом на право власності на земельну ділянку серії ХМ №026869 від 22.03.2005 року, а також наданими в судовому засіданні показаннями свідків ОСОБА_12 і ОСОБА_13 .

Відповідно до п.5 ч.2 ст.293 Цивільного процесуального кодексу України суд в порядку окремого провадження розглядає справи про встановлення фактів, що мають юридичне значення. Згідно з п.1 ч.1 ст.315 ЦПК України суд розглядає справи про встановлення факту родинних відносин між фізичними особами.

Відповідно до ч.1 ст.1270 ЦК України для прийняття спадщини встановлюється строк у шість місяців, який починається з часу відкриття спадщини. Якщо спадкоємець протягом строку, встановленого статтею 1270 цього Кодексу, не подав заяву про прийняття спадщини, він вважається таким, що не прийняв її. За письмовою згодою спадкоємців, які прийняли спадщину, спадкоємець, який пропустив строк для прийняття спадщини, може подати заяву про прийняття спадщини нотаріусу за місцем відкриття спадщини.

Відповідно до ст.1272 ЦК України за позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.

Враховуючи вищевикладене, суд вважає за можливе встановити факт, що має юридичне значення, а саме, що ОСОБА_3 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_2 , був двоюрідним братом ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , та визначити ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , додатковий строк для подання заяви про прийняття спадщини після смерті ОСОБА_3 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_2 , три місяці після набрання рішенням законної сили.

Керуючись ст.ст. 76-80, 89, 141, 263-265 ЦПК України, суд

В И Р І Ш И В:

Позов задовольнити. Встановити факт, що має юридичне значення, а саме, що ОСОБА_3 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_2 був двоюрідним братом ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_4 РНОКПП НОМЕР_8 .

Визначити ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_4 РНОКПП НОМЕР_8 додатковий строк для подання заяви про прийняття спадщини після смерті ОСОБА_3 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_2 , три місяці після набрання рішенням законної сили.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана протягом тридцяти днів до Хмельницької апеляційного суду через Старокостянтинівський районний суд.

У разі проголошення в судовому засіданні лише вступної та резолютивної частини судового рішення, або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Учасник справи, якому повне рішення або ухвала суду не були вручені у день його (її) проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження.

Учасники справи, а також особи, які не брали участі у справі, якщо суд вирішив питання про їх права, свободи чи обов`язки, мають право оскаржити в апеляційному порядку рішення суду першої інстанції повністю або частково.

Позивач: ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , РНОКПП НОМЕР_8 , проживає АДРЕСА_1 .

Відповідач: Веснянська сільська рада Старокостянтинівського району Хмельницької області, 31152 с.Веснянка Старокостянтинівського району Хмельницької області, код ЄДРПОУ 04405254, КОАТУУ 6824281701.

Повне рішення суду складене 15 червня 2020 року.

Суддя

СудСтарокостянтинівський районний суд Хмельницької області
Дата ухвалення рішення27.08.2020
Оприлюднено07.09.2020
Номер документу91331263
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —683/3180/19

Рішення від 27.08.2020

Цивільне

Старокостянтинівський районний суд Хмельницької області

Андрощук Є. М.

Рішення від 03.07.2020

Цивільне

Старокостянтинівський районний суд Хмельницької області

Андрощук Є. М.

Ухвала від 25.03.2020

Цивільне

Старокостянтинівський районний суд Хмельницької області

Андрощук Є. М.

Ухвала від 26.12.2019

Цивільне

Старокостянтинівський районний суд Хмельницької області

Андрощук Є. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні