ЗАКАРПАТСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
Р І Ш Е Н Н Я
і м е н е м У к р а ї н и
04 вересня 2020 року м. Ужгород№ 260/2391/20 Закарпатський окружний адміністративний суд у складі:
головуючої судді - Калинич Я.М.
при секретарі судового засідання - Попович М.М.,
за участю сторін:
представник позивача: не з`явився;
представник відповідача: не з`явився;
розглянувши у відкритому судовому засіданні в порядку спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Закарпатській області (вул. Перемоги, 92Б, м. Ужгород, 88018, код ЄДРПОУ 41320961) до колективного підприємства Виноградівський промкомбінат Закарпатської облспоживспілки (ліквідаційна комісія) (вул. Вакарова, 13, м. Виноградів, 90300, код ЄДРПОУ 01762924) про стягнення коштів, -
ВСТАНОВИВ:
Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Закарпатській області звернулося до Закарпатського окружного адміністративного суду з позовною заявою до колективного підприємства Виноградівський промкомбінат Закарпатської облспоживспілки (ліквідаційна комісія), в якій просить стягнути з Колективного підприємства Виноградівський промкомбінат Закарпатської облспоживспілки на користь Берегівського відділення Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Закарпатській області капіталізованих платежів в сумі 366482,56 грн.
Свої позовні вимоги позивач мотивує тим, що загальна сума кредиторських вимог позивача до відповідача складає 366482 грн. 56 коп. У зв`язку з прийняттям рішення загальними зборами про припинення відповідача, виникла необхідність нарахування капіталізованих платежів на користь позивача. З цією метою 25.02.2020 року, тобто, в межах строків для заявлення кредиторами своїх вимог, позивач заявою за №10-10-212 звернувся до ліквідаційної комісії відповідача з кредиторськими вимогами на суму 366482,56 грн. Проте, станом на момент подання позовної заяви відповідач не надав ніякої відповіді про визнання кредиторських вимог позивача чи вмотивованого їх відхилення.
Ухвалою Закарпатського окружного адміністративного суду від 09 липня 2020 року відкрито провадження в адміністративній справі за правилами спрощеного позовного провадження з повідомленням (викликом) сторін.
Позивач явку свого представника в судове засідання не забезпечив, проте до суду надійшло клопотання від представника позивача про розгляд справи без його участі. Позовні вимоги підтримує в повному обсязі.
Відповідач явку у судове засідання свого представника не забезпечив, причини неявки суду не повідомив, хоча про дату, час та місце розгляду справи повідомлявся належним чином. Правом подання відзиву на позов не скористався.
Відповідно до статті 205 частини 9 КАС України, якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але всі учасники справи не з`явилися у судове засідання, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.
Таким чином, суд вважає за можливе провести дане судове засідання без участі сторін.
Відповідно до статті 229 частини 4 КАС України, у разі неявки у судове засідання всіх учасників справи або якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється за відсутності учасників справи (у тому числі при розгляді справи в порядку письмового провадження), фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Дослідивши матеріали справи, всебічно і повно з`ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об`єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд приходить до висновку про задоволення адміністративного позову, виходячи з наступного.
Судом встановлено, що Виноградівський промкомбінат Закарпатської облспоживспілки зареєстровано як юридичну особу 19 жовтня 1994 року. Згідно детальної інформації про юридичну особу, що міститься в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб- підприємців та громадських формувань, основним видом економічної діяльності є Надання в оренду й експлуатацію власного чи орендованого нерухомого майна (код КВЕД- 68.20 ).
Як платник страхових внесків, відповідач зареєстрований у Берегівському відділенні Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Закарпатській області (віддалене робоче місце у Виноградівському районі) під реєстраційним номером 210050000066, місцезнаходження ВП - 90500 Закарпатська область, місто Берегове, вулиця Сечені, буд.41/1.
Відповідно до Акту про нещасний випадок, пов`язаний з виробництвом за формою Н-1 від 30.06.1976, при виконанні трудових обов`язків 30 серпня 2007 року підсобний робітник цього підприємства ОСОБА_1 отримав трудове каліцтво на виробництві у вигляді втрати II, III, IV пальців лівої руки.
Згідно Виписки з Акта освідчення № 529 від 03.01.1977 р. Берегівської ЛTK потерпілому встановлено стійку втрату професійної працездатності у межах 45 (сорока п`яти) відсотків у зв`язку з трудовим каліцтвом. Група інвалідності - третя.
Постановою Берегівського відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Закарпатській області від 21 квітня 2020 року №0702/79/79/19 потерпілому призначено перераховану щомісячну страхову виплату в розмірі 2279,38 грн.
Розрахунком потреби в капіталізації платежів для задоволення вимог, що виникли із зобов`язань відповідача відшкодувати шкоду, заподіяну життю і здоров`ю потерпілим на виробництві у Берегівському відділенні управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Закарпатській області визначено загальну суму платежів для розрахунку з потерпілим ОСОБА_1 - 366482,56 (триста шістдесят шість тисяч чотириста вісімдесят дві) грн. 56 коп.
Розрахунок розроблено позивачем відповідно до методики, встановленої Порядком капіталізації платежів до Фонду соціального страхування України у випадках ліквідації страхувальників, затвердженого постановою КМУ від 04.12.2019 №986.
Відповідно до витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань відповідач з 11.02.2020 року перебуває в стані припинення. Строк, визначений засновниками (учасниками) відповідача, що прийняли рішення про припинення юридичної особи, для заявлення кредиторами своїх вимог - до 12.04.2020 року.
25.02.2020 року позивач заявою за №10-10-212 звернувся до ліквідаційної комісії відповідача з кредиторськими вимогами на суму 366482,56 (триста шістдесят шість тисяч чотириста вісімдесят дві) грн. 56 коп.
Позивач вказує, що на час звернення до суду колективним підприємством Виноградівський промкомбінат Закарпатської облспоживспілки (ліквідаційна комісія) не надано відповіді на зазначену заяву, що зумовило звернення з позовом про стягнення капіталізованих платежів.
Надаючи оцінку заявленим позовним вимогам, суд зазначає наступне.
Відповідно ч.2 ст.1205 Цивільного кодексу України у разі ліквідації юридичної особи платежі, належні потерпілому або особам, визначеним статтею 1200 цього Кодексу, мають бути капіталізовані для виплати їх потерпілому або цим особам у порядку, встановленому законом або іншим нормативно-правовим актом.
У разі відсутності в юридичної особи, що ліквідується, коштів для капіталізації платежів, які підлягають сплаті, обов`язок щодо їх капіталізації покладається на ліквідаційну комісію на підставі рішення суду за позовом потерпілого.
Згідно з п.5 ч.1 ст.11 Закону України Про загальнообов`язкове державне соціальне страхування від 23.09.1999 р. №1105-ХІV (далі за текстом Закон №1105) джерелами формування коштів Фонду є: капіталізовані платежі, що надійшли у випадках ліквідації страхувальників у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.
Пунктом 1 Порядку капіталізації платежів до Фонду соціального страхування України у випадках ліквідації страхувальників, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 04.12.2019 р. №986 (далі за текстом Порядок №986) визначено, що відповідно до цього Порядку здійснюється капіталізація платежів до Фонду соціального страхування України у випадках ліквідації (зокрема у зв`язку з банкрутством) страхувальника (далі платежі) для задоволення вимог, що виникли із його зобов`язань внаслідок заподіяння шкоди життю та здоров`ю застрахованим особам.
З огляду на п.3 Порядку №986 капіталізація платежів проводиться щодо кожної застрахованої особи з урахуванням заборгованості за попередні роки та необхідних подальших платежів для забезпечення страхових виплат і витрат за загальнообов`язковим державним соціальним страхуванням від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності. Під час капіталізації платежів враховуються заробітна плата потерпілого, відсоток втрати професійної працездатності, витрати на догляд за потерпілим, на реабілітацію, протезування, придбання транспортних засобів, види соціальної допомоги відповідно до медичного висновку, одноразова допомога в разі стійкої втрати професійної працездатності або смерті потерпілого, а також інші виплати, передбачені законодавством.
Відповідно до п.4 Порядку №986 капіталізація платежів перед застрахованими особами або перед особами, визначеними у статті 41 Закону України Про загальнообов`язкове державне соціальне страхування , розраховується на період, що визначається як різниця між середньою очікуваною тривалістю життя для чоловіків і жінок у країні та віком особи на момент її проведення, та обчислюється щодо кожного платежу таким чином:
1) щомісячні страхові виплати втраченого заробітку з урахуванням середньомісячного заробітку та ступеня втрати професійної працездатності;
2) витрати на догляд за потерпілим відповідно до медичного висновку згідно з нормами, встановленими нормативно-правовими актами;
3) витрати на забезпечення потерпілого автомобілем безоплатно чи на пільгових умовах, організацію та оплату навчання водінню автомобіля, а також на виплату компенсації на бензин (пальне), ремонт і технічне обслуговування автомобілів або на транспортне обслуговування згідно з нормами, встановленими нормативно-правовими актами;
4) витрати на санаторно-курортне лікування - із розрахунку середньої вартості санаторно-курортної путівки: для осіб з інвалідністю I групи щороку, для інших осіб з інвалідністю не рідше одного разу на три роки.
Частинами 1, 2 ст.17 Закону №1105 визначено, що спори, що виникають із правовідносин за цим Законом, вирішуються в судовому порядку.
Строк давності в разі стягнення штрафних санкцій, передбачених цим Законом, а також інших видів заборгованості перед Фондом не застосовується.
З аналізу зазначених норм судом встановлено, що законодавчо визначено обов`язок страхувальника здійснювати капіталізацію платежів для забезпечення страхових виплат і витрат за загальнообов`язковим державним соціальним страхуванням від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності.
На підставі викладеного суд дійшов висновку, що колективного підприємства Виноградівський промкомбінат Закарпатської облспоживспілки (ліквідаційна комісія) зобов`язане сплатити Берегівському відділенню Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Закарпатській області капіталізовані платежі в сумі 366482,56 грн., а тому позовні вимоги підлягають задоволенню.
Згідно з ч.2 ст.139 КАС України при задоволенні позову суб`єкта владних повноважень з відповідача стягуються виключно судові витрати суб`єкта владних повноважень, пов`язані із залученням свідків та проведенням експертиз.
У даній справі позивачем не понесено витрат, пов`язаних із залученням свідків та проведенням експертиз, а тому відсутні витрати, які б підлягали стягненню з відповідача в порядку розподілу судових витрат.
Керуючись ст.ст.132, 139, 242-246, 255, 293, 295-297 КАС України, суд, -
ВИРІШИВ:
1. Адміністративний позов Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Закарпатській області (вул. Перемоги, 92Б, м. Ужгород, 88018, код ЄДРПОУ 41320961) до колективного підприємства Виноградівський промкомбінат Закарпатської облспоживспілки (ліквідаційна комісія) (вул. Вакарова, 13, м. Виноградів, 90300, код ЄДРПОУ 01762924) про стягнення коштів - задовольнити.
2. Стягнути з колективного підприємства Виноградівський промкомбінат Закарпатської облспоживспілки (ліквідаційна комісія) (вул. Вакарова, 13, м. Виноградів, 90300, код ЄДРПОУ 01762924) на користь Берегівського відділення Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Закарпатській області (код ЄДРПОУ 41416061, p/p НОМЕР_1 , електронне адміністрування) капіталізованих платежів в сумі 366482,56 грн. (триста шістдесят шість тисяч чотириста вісімдесчт дві гривні 56 коп.).
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги, рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана протягом тридцяти днів з дня складення повного тексту судового рішення до Восьмого апеляційного адміністративного суду через Закарпатський окружний адміністративний суд.
Повний текст рішення виготовлено та підписано 07 вересня 2020 року.
СуддяЯ. М. Калинич
Суд | Закарпатський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 04.09.2020 |
Оприлюднено | 09.09.2020 |
Номер документу | 91347699 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Закарпатський окружний адміністративний суд
Калинич Я.М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні