Рішення
від 05.08.2020 по справі 449/723/20
ПЕРЕМИШЛЯНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 449/723/20

Р І Ш Е Н Н Я

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"05" серпня 2020 р. м. Перемишляни

Перемишлянський районний суд Львівської області в складі:

головуючого судді Савчак А.В.

секретаря судового засідання Подусівської Л.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Перемишляни Львівської області цивільну справу за позовною заявою ОСОБА_1 до Вишнівчицької сільської ради Перемишлянського району про визначення додаткового строку для прийняття спадщини. ,

в с т а н о в и в:

Позивач звернувся до суду з позовом до відповідача та просить визначити йому додатковий строк для прийняття спадщини після смерті ОСОБА_2 .

Позовні вимоги мотивовані тим, що ІНФОРМАЦІЯ_1 помер його дядько ОСОБА_2 , якій на праві приватної власності належало рухоме і нерухоме майно, яка знаходиться на території Вишнівчицької сільської ради Перемишлянського району. Позивачка являється спадкоємцем майна ОСОБА_2 за законом. Інших спадкоємців немає, оскілки його дружина померла у 1989 році, а дітей вони не мали.

Після смерті ОСОБА_2 позивач фактично прийняв спадщину так як доглядає спадкові будівлі, обробляє земельну ділянку. Позивач в шестимісячний термін не звернулась до нотаріуса із заявою про прийняття спадщини, оскільки не знав, що це потрібно зробити в шестимісячний термін. У зв`язку з цим, вважає, що строк для подання заяви про прийняття спадщини пропущений з поважної причини. В зв`язку з цим просить позов задовольнити.

Позивач ОСОБА_1 в судове засідання не з`явився, про дату, час та розгляд справи повідомлявся належним чином, подав до суду заяву про розгляд справи у його відсутності. Обставини і факти, викладені в позові підтримує та просить їх задовольнити.

Відповідач Вишнівчицька сільська рада Перемишлянського району Львівської області в судове засідання не з`явились, про час і дату та місце розгляду справи повідомлялись належним чином, подала на адресу суду заяву, в якій просить справу розглядати у її відсутності, проти позову не заперечую.

За правилами ч. 2 ст. 247 ЦПК України у разі неявки в судове засідання всіх учасників справи, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

Дослідивши письмові докази та вивчивши матеріали справи, з`ясувавши позицію відповідача по суті заявлених позивачем позовних вимог, суд знаходить, що позовні вимоги ОСОБА_1 підтверджені доказами, зібраними по справі, виходячи з наступного.

Відповідно до свідоцтва про смерть ОСОБА_2 помер ІНФОРМАЦІЯ_1 .

Згідно Витягу зі Спадкового реєстру про реєстрацію заповітів та спадкових справ від 30.06.2020р. слідує , що після смерті ОСОБА_2 у Спадковому реєстрі відсутня інформація .

Згідно довідки Вишнівчицької сільської ради від 01.06.2020р. слідує, що ОСОБА_2 до дня смерті проживав в с.Вишнівчик та помер остпаннім членом двору.

Згідно ч. 3 ст. 1272 ЦК України за позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.

Згідно з п. 24 Постанови Пленуму Верховного Суду України від 30.05.2008 р. № 7 Про судову практику у справах про спадкування, особа, яка не прийняла спадщину в установлений законом строк, може звернутися до суду з позовною заявою про визначення додаткового строку для прийняття спадщини відповідно до частини третьої статті 1272 ЦК. Зазначене положення застосовується до спадкоємців, в яких право на спадкування виникло з набранням чинності зазначеним Кодексом.

Вирішуючи питання про визначення особі додаткового строку, суд досліджує поважність причини пропуску строку для прийняття спадщини. При цьому необхідно виходити з того, що поважними є причини, пов`язані з об`єктивними, непереборними, істотними труднощами для спадкоємця на вчинення цих дій. Враховуючи доводи позивача, суд визнає поважними причини пропуску останнім цього строку.

Судом також встановлено, що визнання відповідачем пред`явленого позову не суперечить закону, не порушує права, свободи чи інтереси інших осіб.

За таких обставин справи, всебічно та повно з`ясувавши обставини, на які посилався позивач як на підставу своїх вимог, оцінивши докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об`єктивному та безпосередньому дослідженні наявних у справі доказів, суд приходить до висновку про задоволення позову.

Суд вважає, що три місяці буде достатньо для подання позивачем заяви про прийняття спадщини.

Керуючись ст. 1272 ЦК України, п. 24 постанови Пленуму Верховного Суду України від 30.05.2008 р. № 7 Про судову практику у справах про спадкування , ст. ст. 2, 4, 5, 10, 11, 12, 13, 81, 89, 200, 206, 258, 259, 263-265, 268, 273, 352, 354 ЦПК України, суд

В и р і ш и в:

позов задовольнити.

Визначити ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , додатковий строк для прийняття спадщини після смерті ОСОБА_2 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 , терміном три місяці від дня набрання законної сили рішення суду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення безпосередньо до Апеляційного суду Львівської області.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Суддя А. В. Савчак

СудПеремишлянський районний суд Львівської області
Дата ухвалення рішення05.08.2020
Оприлюднено09.09.2020
Номер документу91355956
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —449/723/20

Рішення від 05.08.2020

Цивільне

Перемишлянський районний суд Львівської області

Савчак А. В.

Ухвала від 06.07.2020

Цивільне

Перемишлянський районний суд Львівської області

Савчак А. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні