ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
61022, м. Харків, пр. Науки, 5, тел.:(057) 702-07-99, факс: (057) 702-08-52,
гаряча лінія: (096) 068-16-02, E-mail: inbox@dn.arbitr.gov.ua,
код ЄДРПОУ: 03499901, UA628999980313141206083020002
У Х В А Л А
ПРО ВІДКЛАДЕННЯ ПІДГОТОВЧОГО ЗАСІДАННЯ
07.09.2020 Справа № 905/2178/17
Позивач: Донецький національний медичний університет, м. Лиман, Донецька область
до відповідача Товариства з обмеженою відповідальністю «Міська газета «Краматорська правда» , м. Краматорськ, Донецька область
про захист ділової репутації та стягнення моральної шкоди у розмірі 23 040,00грн.
колегія у складі: судді Матюхін В.І. - головуючий,
Паляниця Ю.О.,
Макарова Ю.В.
Секретар судового засідання Гайдар М.А.
Представники:
позивача: не з`явився;
відповідача: не з`явився.
Донецький національний медичний університет (позивач) звернувся до господарського суду Донецької області з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «Міська газета «Краматорська правда (відповідач) про:
1. Визнання недостовірною та такою, що принижує ділову репутацію Донецького національного медичного університету інформацію, поширену редакцією міської газети Краматорська правда в друкованому виданні № 19 (13536) від 17.05.2017 р. в статті Инфляция образования или искусственное повышение интеллекта на отдельно взятой территории , а саме:
Короче, все эти заверения ректоров переселенных вузов типа: Ну, до чего же нам хорошо и здорово! , на наш взгляд, довольно сомнительны. Как сомнительно, кстати, и качество получаемых знаний. Не секрет, что преподавателей набирают из числа тех, кто таковыми не являются. Вот это и стало одной из главных причин, по которым абитуриенты не шибко рвутся в вузы-подселенцы, понимая, что качественные знания там им могут и не дать. ,
а також на сторінці 13 цього ж випуску є продовження статі, в якій значилося наступне:
Уже сейчас многие деканы перемещенных университетов сквозь пальцы смотрят на успеваемость, тем самим поощряя снижение качества образования. К примеру, наши краматорские врачи (не буду называть их поименно) говорят: Не дай бог попасть к выпускникам переехавшего в город медуниверситета ... .
А чему удивляться, если вся клиническая база осталась в том же Донецке?! А без лабораторий, техники, литературы, профессуры преподавание превращается в фикцию.
По данным вступительных экзаменов прошлого года большинство вузов переселенцев недобрали первокурсников. Поэтому многие абитуриенты, не скрываясь, так и говорят: Не пройду в нормальный университет, всегда смогу подать документы в краматорский .
2. Зобов`язаня редакцію міської газети Краматорська правда спростувати вказану недостовірну інформацію шляхом розміщення спростування у друкованому виданні міська газета Краматорська правда набраного тим же шрифтом і поміщеним під заголовком Спростування на тому ж місці шпальти, де містилась інформація, яка спростовується у запланованому найближчому випуску у такій редакції: У випуску міської газети Краматорська правда №19 від 17.05.2017 р. на першій та тринадцятій сторінках під назвою Инфляция образования или искусственное повышение интеллекта на отдельно взятой территории була опублікована стаття, яка містить недостовірну інформацію про переміщений медичний ВУЗ. Повідомляємо, що інформація під вказаним заголовком в частині, що стосується медичного університету не відповідає дійсності та визнана недостовірною відповідно до рішення суду. .
3. Стягнення з Товариства з обмеженою відповідальністю «Міська газета «Краматорська правда» на користь Донецького національного медичного університету моральної шкоди в розмірі 100 000,00грн.
12.03.2018 від позивача надійшла уточнена позовна заява (за вих.№432 від 03.03.2018р.), ознайомившись з якою, суд дійшов висновку, що остання фактично є заявою про уточнення позовної заяви в частині тексу спростування, а саме, позивач фактично просить суд, вважати п.2 позовної заяви в наступній редакції:
«Зобов`язати редакцію міської газети «Краматорська правда» (код ЄДРПОУ 02472223) спростувати вказану недостовірну інформацію шляхом розміщення спростування у друкованому виданні міська газета «Краматорська правда» набраного тим же шрифтом і поміщеним під заголовком «СПРОСТУВАННЯ» на першій сторінці шпальти у запланованому найближчому випуску у такій редакції: «У випуску міської газети «Краматорська правда» №19 від 17.05.2017р. на першій та тринадцятій сторінках під назвою «Инфляция образований или искусственное повышение интеллекта на отдельно взятой территории» була опублікована стаття, яка містить недостовірну інформацію про переміщенні університети, в тому числі і про переміщений медичний університет, а саме:
«Короче, все эти заверения ректоров переселенных вузов типа: «Ну, до чего же нам хорошо и здорово!» , на наш взгляд, довольно сомнительны. Как сомнительно, кстати, и качество получаемых знаний. Не секрет, что преподавателей набирают из числа тех, кто таковыми не являются. Вот это и стало одной из главных причин, по которым абитуриенты не шибко рвутся в вузы-переселенцы, понимая, что качественные знания там им могут и не дать.» , а також на сторінці 13 цього ж випуску є продовження статі, в якій значилося наступне «Уже сейчас многие деканы перемещенных университетов сквозь пальцы смотрят на успеваемость, тем самым поощряя снижение качества образования. К примеру, наши краматорские врачи (не буду называть их поименно) говорят: «Не дай Бог попасть к выпускникам переехавшего в город медуниверситета…» .
А чему удивляться, если вся клиническая база осталась в том же Донецке?! А без лабораторий, техники, литературы, профессуры преподавание превращается в фикцию.
По данным вступительных экзаменов прошлого года большинство вузов переселенцев недобрали первокурсников. Поэтому многие абитуриенты, не скрываясь, так и говорят: «Не пройду в нормальный университет, всегда смогу подать документы в краматорский» .
Повідомляємо, що інформація під вказаним заголовком в частині, що стосується переміщених університетів, в тому числі переміщеного в м. Краматорськ медичного університету не відповідає дійсності та визнана недостовірною відповідно до рішення суду.» .
При цьому, відповідно до змісту даної заяви позивача про уточнення позовної заяви (за вих.№432 від 03.03.2018р.), п.1 та п.3 прохальної частини позовної заяви залишаються в редакції, викладеній у позові.
Заявою від 12.12.2018 №1831 позивач зменшив позовні вимоги та наполягає на стягненні з відповідача моральної шкоди у розмірі 23 040,00грн. В іншій частині позові вимоги залишені без змін.
Ухвалою від 10.08.2020 підготовче засідання було призначено на 12:30 год. 07.09.2020 . Явка представників сторін у засідання суду визнавалась обов`язковою.
До дня слухання справи від сторін надійшли наступні документи:
·від позивача - клопотання про проведення судових засідань в режимі відеоконференції та клопотання про розгляд справи без участі представника, яке не скріплене кваліфікованим електронним підписом ;
·від відповідача - клопотання про відкладення розгляду справи, яке не скріплене кваліфікованим електронним підписом .
Оскільки електронні документи (клопотання), надіслані сторонами на електронну адресу суду без скріплення їх електронним цифровим підписом, тобто є такими, що підписані не відомо ким, не відповідають вимогам чинного законодавства, зокрема ч.8 ст.42 Господарського процесуального кодексу України, Закону України Про електронні документи та електронний документообіг, Закону України Про електронний цифровий підпис, постанови Кабінету Міністрів України від 26 травня 2004р. № 680 Про затвердження Порядку засвідчення наявності електронного документа (електронних даних) на певний момент часу , а тому не підлягають оцінюванню судом в порядку господарського процесуального законодавства України.
Згідно ч.2 ст.183 Господарського процесуального кодексу України суд відкладає підготовче засідання в межах визначеного цим Кодексом строку підготовчого провадження у випадках: 1) визначених частиною другою статті 202 цього Кодексу; 2) залучення до участі або вступу у справу третьої особи, заміни неналежного відповідача, залучення співвідповідача; 3) в інших випадках, коли питання, визначені частиною другою статті 182 цього Кодексу, не можуть бути розглянуті у даному підготовчому засіданні.
У зв`язку з неможливістю вирішити питання, визначені частиною другою статті 182 Господарського процесуального кодексу України у даному підготовчому засіданні, розгляд справи підлягає відкладенню.
На підставі викладеного, з метою повного та всебічного з`ясування обставин справи і керуючись ст.ст.177, 181, 182, 183, 195, ч.2 ст.202 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд, -
У Х В А Л И В:
Відкласти розгляд справи на 01.10.2020 року о 12:30 год. зал судового засідання № 107.
Явка представників сторін у засідання суду обов`язкова .
У суду є технічна можливість проведення судового засідання в режимі відеоконференції.
Відповідно до ст.235 Господарського процесуального кодексу України ухвала набрала законної сили з дати її постановлення (підписання) та оскарженню окремо від рішення суду не підлягає.
Інформацію по справі, що розглядається, можна отримати на сторінці суду на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за веб-адресою: http://dn.arbitr.gov.ua .
Суддя В.І. Матюхін
Суддя Ю.В. Макарова
Суддя Ю.О.Паляниця
Суд | Господарський суд Донецької області |
Дата ухвалення рішення | 07.09.2020 |
Оприлюднено | 09.09.2020 |
Номер документу | 91369465 |
Судочинство | Господарське |
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні