Ухвала
від 07.09.2020 по справі 913/451/20
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МІСТА КИЄВА

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01054, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua

УХВАЛА

ПРО ЗАЛИШЕННЯ ПОЗОВНОЇ ЗАЯВИ БЕЗ РУХУ

07.09.2020Справа № 913/451/20 Суддя Господарського суду міста Києва Трофименко Т.Ю., розглянувши матеріали

за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю Агропроект Троянда Нова

до Публічного акціонерного товариства Акціонерний банк Укргазбанк

про зобов`язання вчинити дії,

УСТАНОВИВ:

Товариство з обмеженою відповідальністю "Агропроект "Троянда Нова" звернулося до Господарського суду Луганської області з позовною заявою до Публічного акціонерного товариства Акціонерного банку "Укргазбанк", в якій просить зобов`язати Публічне акціонерне товариство Акціонерний банк "Укргазбанк" вчинити дії, а саме:

- ідентифікувати та верифікувати Товариство з обмеженою відповідальністю "Агропроект "Троянда Нова" - уповноважену особу за утримання та внесення податків до бюджету під час виконання Договору про спільну діяльність від 06.04.2010 № б/н з Державним підприємством "Державне господарство "Кримська роза" Інституту сільського господарства Криму Національної академії аграрних наук України на підставі документів, які були надані Публічному акціонерному товариству Акціонерний банк "Укргазбанк" за Актом прийому-передачі документів необхідних для проведення ідентифікації і верифікації від 23.07.2020;

- ідентифікувати та верифікувати директора Товариства з обмеженою відповідальністю "Агропроект "Троянда Нова" - уповноважену особу за утримання та внесення податків до бюджету під час виконання Договору про спільну діяльність від 06.04.2010 № б/н з Державним підприємством "Державне господарство "Кримська роза" Інституту сільського господарства Криму Національної академії аграрних наук України - ОСОБА_1 ;

- закрити банківський рахунок № НОМЕР_1 (IBAN НОМЕР_2 ), належний Товариству з обмеженою відповідальністю "Агропроект "Троянда Нова" - уповноваженій особі за утримання та внесення податків до бюджету під час виконання Договору про спільну діяльність від 06.04.2010 № б/н з Державним підприємством "Державне господарство "Кримська роза" Інституту сільського господарства Криму Національної академії аграрних наук України;

- перерахувати залишок грошових коштів у розмірі 476 669,50 грн. з банківського рахунку № НОМЕР_1 (IBAN НОМЕР_2 ), що знаходиться на обслуговуванні у Публічного акціонерного товариства Акціонерного банку "Укргазбанк" (Східна регіональна дирекція Відділення № 356/12) на банківський рахунок IBAN НОМЕР_3 , відкритий Товариством з обмеженою відповідальністю "Агропроект "Троянда Нова" - уповноваженою особою за утримання та внесення податків до бюджету під час виконання Договору про спільну діяльність від 06.04.2010 № б/н з Державним підприємством "Державне господарство "Кримська роза" Інституту сільського господарства Криму Національної академії аграрних наук України у Київському ГРУ АТ КБ "ПриватБанк".

Ухвалою Господарського суду Луганської області № 913/451/20 від 12.08.2020 вказану позовну передано за територіальною підсудністю до Господарського суду міста Києва.

01.09.2020 вказані позовні матеріали надійшли до Господарського суду міста Києва.

Дослідивши позовну заяву Товариство з обмеженою відповідальністю "Агропроект "Троянда Нова", суд зазначає таке.

Статтею 164 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що до позовної заяви додаються документи, які підтверджують:

1) відправлення іншим учасникам справи копії позовної заяви і доданих до неї документів;

2) сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

За приписами ч. 1 ст. 171 Господарського процесуального кодексу України, позивач, особа, яка звертається з позовом в інтересах іншої особи, зобов`язані до подання позовної заяви надіслати учасникам справи її копії та копії доданих до неї документів листом з описом вкладення.

Відповідно до Правил надання послуг поштового зв`язку, затверджених Постановою Кабінету Міністрів України № 270 від 05.03.2009, розрахунковий документ - (касовий чек, розрахункова квитанція тощо) видається відправникові з додержанням вимог Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" і підтверджує факт надання послуги відділенням зв`язку.

Згідно з п.п. 59, 61 Постанови Кабінету Міністрів України від 05.03.2009 № 270 "Про затвердження Правил надання послуг поштового зв`язку" внутрішні поштові відправлення з оголошеною цінністю з описом вкладення подаються для пересилання відкритими для перевірки їх вкладення. У разі приймання внутрішніх поштових відправлень з оголошеною цінністю з описом вкладення бланк опису заповнюється відправником у двох примірниках. Працівник поштового зв`язку повинен перевірити відповідність вкладення опису, розписатися на обох його примірниках і проставити відбиток календарного штемпеля. Один примірник опису вкладається до поштового відправлення, другий видається відправникові. На примірнику опису, що видається відправникові, працівник поштового зв`язку повинен зазначити номер поштового відправлення. За бажанням відправника на примірнику опису, що вкладається до поштового відправлення, вартість предметів може не зазначатися.

Отже, належними доказами відправлення учасникам справи копії позовної заяви та доданих до неї документів є опис вкладень в поштовий конверт та документ, що підтверджує надання поштових послуг (касовий чек, розрахункова квитанція тощо), надані в оригіналі.

Проте, опису вкладення у цінний лист на підтвердження направлення позову з додатками відповідачу позивачем не подано, що свідчить про невиконання вимог пункту 1 ч. 1 ст. 164 Господарського процесуального кодексу України.

Згідно зі статтею 1 Закону України Про судовий збір судовий збір - збір, що справляється на всій території України за подання заяв, скарг до суду, за видачу судами документів, а також у разі ухвалення окремих судових рішень, передбачених цим Законом. Судовий збір включається до складу судових витрат.

Відповідно до ст. 4 Закону України "Про судовий збір" за подання до господарського суду позовної заяви майнового характеру ставка судового збору становить 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб і не більше 350 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб; а за подання позовної заяви немайнового характеру - 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Відповідно до статті 7 Закону України "Про Державний бюджет України на 2020 рік" з 1 січня 2020 року прожитковий мінімум для працездатних осіб становить 2 102,00 грн.

Як вбачається з матеріалів позовної заяви, позивачем заявлено чотири вимоги немайнового характеру, тому відповідно до вимог Закону України "Про судовий збір" позивачем повинен бути сплачений судовий збір у розмірі 8 408,00 грн.

Разом з тим, відповідно до поданої квитанції за подання згаданого позову позивачем сплачено судовий збір у розмірі 2 200,00 грн.

Ураховуючи викладене, суд доходить висновку, що позивачем не виконано вимог п. 2 ч. 1 ст. 164 Господарського процесуального кодексу України щодо сплати судового збору у встановленому розмірі.

Відповідно до частин 2-5 ст. 164 Господарського процесуального кодексу України, позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів). У разі необхідності до позовної заяви додається клопотання про призначення експертизи, витребування доказів тощо. До заяви про визнання акта чи договору недійсним додається також копія (або оригінал) оспорюваного акта чи договору або засвідчений витяг з нього, а у разі відсутності акта чи договору у позивача - клопотання про його витребування. До позовної заяви, підписаної представником позивача, додається довіреність чи інший документ, що підтверджує повноваження представника позивача.

Приписами статті 91 Господарського процесуального кодексу України визначено, що письмовими доказами є документи (крім електронних документів), які містять дані про обставини, що мають значення для правильного вирішення спору. Письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не передбачено цим Кодексом. Якщо для вирішення спору має значення лише частина документа, подається засвідчений витяг з нього. Копії документів вважаються засвідченими належним чином, якщо їх засвідчено в порядку, встановленому чинним законодавством. Учасник справи, який подає письмові докази в копіях (електронних копіях), повинен зазначити про наявність у нього або іншої особи оригіналу письмового доказу. Учасник справи підтверджує відповідність копії письмового доказу оригіналу, який знаходиться у нього, своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення.

Так, у позові позивач, з-поміж іншого, зазначає про договір на обслуговування банківського рахунку № НОМЕР_1 з ПАТ АБ Укргазбанк , однак, цей договір відсутній серед доданих до позову матеріалів.

Отже, суд доходить висновку, що позивачем не виконано ч. 2 ст. 164 Господарського процесуального кодексу України.

Відповідно до частин 1, 2 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити).

Ураховуючи викладене вище, вказана позовна заява залишається без руху з наданням позивачу строку для усунення виявлених недоліків.

Керуючись статтями 162, 164, 174, 233-235 Господарського процесуального кодексу України, Господарський суд міста Києва

УХВАЛИВ:

1. Позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю Агропроект Троянда Нова залишити без руху.

2. Надати позивачу строк для усунення недоліків, який не може перевищувати семи днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху, шляхом подання до суду доказів на підтвердження доплати судового збору у розмірі 6 208,00 грн за реквізитами Господарського суду міста Києва, які розміщені на офіційному веб-сайті Судової влади; доказів відправлення відповідачу копії позовної заяви і доданих до неї документів (опис вкладення у цінний лист та розрахунковий документ); договору на обслуговування банківського рахунку № НОМЕР_1 з ПАТ АБ Укргазбанк .

3. Попередити позивача про наслідки недотримання вимог ухвали про залишення позовної заяви без руху, передбачені ч. 4 ст. 174 ГПК України, за яким позовна заява буде вважатись не поданою та повернута позивачеві.

Ухвала набирає законної сили з моменту підписання та оскарженню не підлягає.

Суддя Т. Ю. Трофименко

СудГосподарський суд міста Києва
Дата ухвалення рішення07.09.2020
Оприлюднено09.09.2020
Номер документу91369885
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —913/451/20

Ухвала від 18.09.2020

Господарське

Господарський суд міста Києва

Трофименко Т.Ю.

Ухвала від 07.09.2020

Господарське

Господарський суд міста Києва

Трофименко Т.Ю.

Ухвала від 12.08.2020

Господарське

Господарський суд Луганської області

Секірський А.В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні