ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
36000, м. Полтава, вул. Зигіна, 1, тел. (0532) 610-421, факс (05322) 2-18-60, E-mail inbox@pl.arbitr.gov.ua
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
07.09.2020 Справа № 917/1077/20
за позовною заявою Акціонерного товариства "Оператор газорозподільної системи "Полтавагаз", вул. Козака, 2-а; м. Полтава,36000
до Державного підприємства "Полтавський комбінат хлібопродуктів", вул. Небесної Сотні, 69, м. Полтава, 36022 в особі Філії "Хлібна база №88" Державного підприємства "Полтавський комбінат хлібопродуктів", вул. Першотравнева, 9-а, смт. Артемівка, Чутівський район, Полтавська область, 38813.
про стягнення грошових коштів в сумі 32 217,85 грн.
Суддя Ціленко В. А.
Секретар судового засідання Білоус О.В.
Відповідно до ст. 247 Господарського процесуального кодексу України, у зв`язку з порядком спрощенного провадження, представники сторін в судове засідання не викликались.
Суть справи: Стягується 30 305,20 грн. основного боргу, 222,56 грн. 3% річних, 333,25 грн. інфляційних втрат та 1 356,84 грн. пені за порушення грошових зобов`язань.
Відповідач у встановлений судом строк без поважних причин відзив на позов не надав, тому суд вирішує справу за наявними в ній матеріалами, у порядку ч. 9 ст. 165 Господарського процесуального кодексу України.
Розглянувши матеріали справи, суд встановив.
Відповідно до Договору розподілу природного газу № 63/17Р від 30.12.2016 від Акціонерного товариства "Оператор газорозподільної системи "Полтавагаз", м. Полтава зобов`язалося надати послугу з розподілу природного газу, а Державне підприємство "Полтавський комбінат хлібопродуктів", м. Полтава в особі філії "Хлібна база №88" Державного підприємства "Полтавський комбінат хлібопродуктів", смт. Артемівка прийняти послугу, сплатити її вартість у порядку визначеному договором.
Позивач посилається на порушення відповідачем грошових зобов`язань та просить суд стягнути з боржника виниклу заборгованість основний борг, додаткові нарахування.
При прийнятті рішення судом враховано наступне.
Правовідносини, що склалися між сторонами регулюються договором послуг, відповідно до якого одна сторона (виконавець) зобов`язується за завданням другої сторони (замовника) надати послугу, яка споживається в процесі вчинення певної дії або здійснення певної діяльності, а замовник зобов`язується оплатити виконавцеві зазначену послугу, якщо інше не встановлено договором (ст. 901 Цивільного кодексу України). Статтями 525,526 Цивільного кодексу України передбачено, що зобов`язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору, так як одностороння відмова від зобов`язання або одностороння зміна його умов не допускається.
На виконання умов Договору розподілу природного газу № 63/17Р від 30.12.2016, Акціонерне товариство "Оператор газорозподільної системи "Полтавагаз", м. Полтава протягом січня - червня 2020 року надало послуг, згідно замовлених споживачем потужностей 4 570,00 куб. м. на суму 31 125,88 грн., що підтверджується Актами приймання - передачі підписаними сторонами без зауважень та не заперечується відповідачем по справі.
Згідно до ст. ст. 530, 903 Цивільного кодексу України якщо у зобов`язанні встановлено строк (термін) його виконання, воно підлягає виконанню у цей строк (термін). Якщо договором передбачено надання послуг за плату, замовник зобов`язаний оплатити надану йому послугу в розмірі, у строки та в порядку, встановлених договором.
Відповідно до п. 6.1 Оплата вартості послуги Оператора ГРМ з розподілу природного газу здійснюється Споживачем за тарифом, встановленим Регулятором для Оператора ГРМ, що сплачується як плата за річну замовлену потужність, з урахуванням вимог Кодексу газорозподільних систем.
Пунктом 6.2., 6.4. Договору визначено, що тариф, встановлений згідно з пунктом 6.1 цього розділу, є обов`язковим для Сторін з дати набрання чинності постановою Регулятора щодо його встановлення. До встановлення тарифів на послуги розподілу природного газу, виходячи з величини річної замовленої потужності об`єкта споживача відповідно до Кодексу газорозподільних систем, оплата послуг здійснюється за тарифами, встановленими Регулятором для Оператора ГРМ, за фізичний обсяг розподілу природного газу. П.6.3. Величина річної замовленої потужності об`єкта (об`єктів) Споживача на розрахунковий календарний рік визначається відповідно до Кодексу ГРМ. Місячна вартість послуги розподілу природного газу визначається як добуток 1/12 річної замовленої потужності об`єкта (об`єктів) споживача на тариф, встановлений Регулятором для відповідного Оператора ГРМ із розрахунку місячної вартості одного кубічного метра замовленої потужності. Пунктом 6.6. встановлено, що оплата вартості послуг з розподілу природного газу за цим Договором здійснюється Споживачем, який не є побутовим, на умовах попередньої оплати до початку розрахункового періоду на підставі рахунку Оператора ГРМ. Якщо згідно із законодавством Споживач має сплачувати Оператору ГРМ за послуги з розподілу природного газу зі свого поточного рахунку із спеціальним режимом використання, оплата послуг розподілу природного газу здійснюється з поточного рахунку із спеціальним режимом використання Споживача на поточний рахунок Оператора ГРМ кожного банківського дня згідно з алгоритмом розподілу коштів, встановленим Регулятором, та зараховується як плата за послуги розподілу природного газу в тому місяці, в якому надійшли кошти. Остаточний розрахунок за надані у звітному місяці послуги проводяться Споживачем до десятого числа місяця, наступного за звітним, відповідно до акта наданих послуг та з урахуванням раніше перерахованих коштів.
Із наданих Акціонерним товариством "Оператор газорозподільної системи "Полтавагаз" рахунків за грудень 2019 - червень 2020 року, розрахунку ціни позову, відповідач не виконав свої грошові зобов`язання та заборгував 30 305, 20 грн. З урахуванням викладених обставин заборгованість є доведеною належними доказами та підлягає стягненню з боржника.
Статтею 625 Цивільного кодексу України визначено, що боржник, який прострочив виконання грошового зобов`язання, на вимогу кредитора зобов`язаний сплатити суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення та 3% річних, що підтверджує правомірність нарахування на суму боргу 222,56 грн. 3% річних та 333,25 грн. інфляційних втрат.
Відповідно до ст. ст. 546, 549 Цивільного кодексу України виконання зобов`язання може забезпечуватися пенею, що обчислюється у відсотках від суми несвоєчасно виконаного зобов`язання за кожен день прострочення виконання. Пунктом 8.2 Договору розподілу природного газу № 63/17Р від 30.12.2016 сторони обумовили, що у разі порушення строків оплати споживач сплачує пеню в розмірі подвійної облікової ставки НБУ, що діяла в період, за який сплачується пеня, від суми простроченого платежу за кожен день прострочення, що дає правові підстави для стягнення з боржника 1 356,84 грн. нарахованої пені.
У зв`язку з задоволенням позову судові витрати покладаються на відповідача.
На підставі викладеного та керуючись статтями 129, 232-233, 237-238 Господарського процесуального кодексу України, суд, -
В И Р І Ш И В :
1. Позов задовольнити.
2. Стягнути з Державного підприємства "Полтавський комбінат хлібопродуктів" (вул. Небесної Сотні, 69, м. Полтава, 36022, код ЄДРПОУ 00952166) в особі філії "Хлібна база №88" Державного підприємства "Полтавський комбінат хлібопродуктів" (вул. Першотравнева, 9-а, смт. Артемівка, Чутівський район, Полтавська область, 38813, код ЄДРПОУ 36066129) на користь Акціонерного товариства "Оператор газорозподільної системи "Полтавагаз" (вул. Козака, 2-а, м. Полтава, 36000, код ЄДРПОУ 03351912) 30 305,20 грн. основного боргу, 222,56 грн. 3% річних, 1 356,84 грн. пені, 333,25 грн. інфляційних втрат та 2 102,00 грн. судового збору
3. Копію рішення направити сторонам по справі.
Видати наказ після набрання рішенням законної сили.
Повне рішення складено 08.09.2020 року.
Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду (ч.1,2 ст.241 ГПК України). Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів з дня його проголошення. Якщо у судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або у разі розгляду справи без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення. Апеляційна скарга подається безпосередньо до суду апеляційної інстанції (ст.256 ГПК України). Згідно ст.257 ГПК України, апеляційна скарга подається безпосередньо до суду апеляційної інстанції. Відповідно до п.17.5 Перехідних положень ГПК України, до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні та касаційні скарги подаються учасниками справи до або через відповідні суди, а матеріали справ витребовуються та надсилаються судами за правилами, що діяли до набрання чинності цією редакцією Кодексу.
Суддя В.А. Ціленко
Суд | Господарський суд Полтавської області |
Дата ухвалення рішення | 07.09.2020 |
Оприлюднено | 09.09.2020 |
Номер документу | 91370444 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Полтавської області
Ціленко В. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні