УХВАЛА
08 вересня 2020 р. м. ХарківСправа № 440/4422/19 Другий апеляційний адміністративний суд у складі колегії:
Головуючого судді Чалого І.С.,
Суддів Бартош Н.С. , Григорова А.М. ,
розглянувши можливість відкриття апеляційного провадження за апеляційною скаргою Приватної виробничо-комерційної фірми "МАЛЬВА" на рішення Полтавського окружного адміністративного суду від 05.03.2020 по справі № 440/4422/19
за позовом Приватної виробничо-комерційної фірми "МАЛЬВА"
до Департаменту Державної архітектурно-будівельної інспекції у Полтавській області
про визнання протиправним та скасування припису,
ВСТАНОВИВ:
Рішенням Полтавського окружного адміністративного суду від 05.03.2020 відмовлено у задоволенні позову Приватної виробничо-комерційної фірми "МАЛЬВА" до Департаменту Державної архітектурно-будівельної інспекції у Полтавській області про визнання протиправним та скасування припису.
На зазначене рішення суду Приватною виробничо-комерційною фірмою "МАЛЬВА" подано апеляційну скаргу.
Ухвалою Другого апеляційного адміністративного суду від 13.04.2020 зазначена апеляційна скарга була залишена без руху та надано строк для усунення недоліків протягом десяти днів з дня отримання копії ухвали про залишення її без руху з урахуванням пункту 3 розділу VI "Прикінцеві положення" Кодексу адміністративного судочинства України в редакції Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв`язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)» від 30.03.2020 № 540-IX ( надалі - Закон № 540) шляхом сплати судового збору у визначеному в ухвалі розмірі.
Згідно повідомлення про вручення поштового відправлення Приватна виробничо-комерційна фірма "МАЛЬВА" отримала копію ухвали про залишення апеляційної скарги без руху 22.06.2020.
17.07.2020 набрав чинності Закон України від 18.06.2020 № 731-IX "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо перебігу процесуальних строків під час дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)"(надалі - Закон № 731-IX).
Пунктом 2 розділу ІІ Прикінцеві та перехідні положення Закону № 731-IX визначено, що процесуальні строки, які були продовжені відповідно до пункту 4 розділу X "Прикінцеві положення" Господарського процесуального кодексу України, пункту 3 розділу XII "Прикінцеві положення" Цивільного процесуального кодексу України, пункту 3 розділу VI "Прикінцеві положення" Кодексу адміністративного судочинства України в редакції Закону № 540-IX, закінчуються через 20 днів після набрання чинності цим Законом. Протягом цього 20-денного строку учасники справи та особи, які не брали участі у справі, якщо суд вирішив питання про їхні права, інтереси та (або) обов`язки (у разі наявності у них права на вчинення відповідних процесуальних дій, передбачених цими кодексами), мають право на продовження процесуальних строків з підстав, встановлених цим Законом.
Отже, строки встановлені абзацом 2 пункту 3 Розділу VІ Прикінцевих положень Кодексу адміністративного судочинства України в редакції Закону № 540-ІХ закінчуються через 20 днів після набрання чинності Закону № 731-ІХ.
Водночас, відповідно до ч. 9 ст. 120 Кодексу адміністративного судочинства України, строк не вважається пропущеним, якщо до його закінчення позовна заява, скарга, інші документи чи матеріали або грошові кошти здано на пошту чи передані іншими відповідними засобами зв`язку.
Оскільки Закон № 731-ІХ набрав чинності 17.07.2020, то останнім днем усунення недоліків цієї апеляційної скарги, з урахуванням положень ч. 9 ст. 120 КАС України, є 06.08.2020.
При цьому, апелянт не скористався правом подання у двадцятиденний строк, з дня набрання чинності Законом № 731-ІХ, клопотання щодо продовження строку усунення недоліків до апеляційного суду.
Згідно з ч. 5 ст. 298 Кодексу адміністративного судочинства України питання про повернення апеляційної скарги суд апеляційної інстанції вирішує протягом п`яти днів з дня надходження апеляційної скарги або з дня закінчення строку на усунення недоліків.
Відповідно до ч. 6 та ч. 7 ст. 298 Кодексу адміністративного судочинства України, про повернення апеляційної скарги постановляється ухвала, яка може бути оскаржена в касаційному порядку. Копія ухвали про повернення апеляційної скарги надсилається учасникам справи у порядку, визначеному статтею 251 цього Кодексу. Скаржнику надсилається копія ухвали про повернення апеляційної скарги разом з апеляційною скаргою та доданими до скарги матеріалами. Копія апеляційної скарги залишається в суді апеляційної інстанції.
Враховуючи те, що вимоги ухвали суду від 13.04.2020 у встановлений судом строк з урахуванням приписів норм Закону № 731-ІХ не виконані, наявні підстави для повернення апеляційної скарги заявнику в порядку, передбаченому ч. 5 ст. 298 Кодексу адміністративного судочинства України.
При цьому, колегія суддів зазначає, що повернення апеляційної скарги без розгляду не перешкоджає повторному зверненню з апеляційною скаргою в порядку, визначеному законом.
Керуючись ст. 298 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
У Х В А Л И В:
Апеляційну скаргу Приватної виробничо-комерційної фірми "МАЛЬВА" на рішення Полтавського окружного адміністративного суду від 05.03.2020 по справі № 440/4422/19 за позовом Приватної виробничо-комерційної фірми "МАЛЬВА" до Департаменту Державної архітектурно-будівельної інспекції у Полтавській області про визнання протиправним та скасування припису повернути скаржнику.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та може бути оскаржена у касаційному порядку протягом тридцяти днів шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Верховного Суду.
Головуючий суддя І.С. Чалий Судді Н.С. Бартош А.М. Григоров
Суд | Другий апеляційний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 08.09.2020 |
Оприлюднено | 10.09.2020 |
Номер документу | 91376079 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Другий апеляційний адміністративний суд
Чалий І.С.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні