Рішення
від 08.09.2020 по справі 923/654/20
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХЕРСОНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХЕРCОНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

вул.Театральна,18, м. Херсон, 73000,

тел./0552/26-47-84, 49-31-78, факс 49-31-78, веб сторінка: ks.arbitr.gov.ua/sud5024/


Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

08 вересня 2020 року Справа № 923/654/20

Господарський суд Херсонської області у складі судді Сулімовської М.Б., за участю секретаря судового засідання Мальцевій О.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні справу

за позовом: Виконавчого комітету Дніпровської районної у м.Херсоні ради

до відповідача: Комунального підприємства "Геополіс", м.Херсон

про стягнення 14086,03 грн. заборгованості

за участю представників сторін:

від позивача - не з`явився

від відповідача - не з`явився

в с т а н о в и в:

Позивач виконавчий комітет Дніпровської районної у м.Херсоні ради звернувся до Господарського суду Херсонської області із позовом до Комунального підприємства "Геополіс" про стягнення заборгованості в сумі 14086,03 грн. з відшкодування комунальних послуг.

Ухвалою від 06.07.2020р. позовну заяву залишено без руху, встановлено позивачу строк для усунення недоліків.

15.07.2020р. від позивача виконавчого комітету Дніпровської районної у м.Херсоні ради надійшла заява про усунення недоліків позовної заяви з додатковими доказами.

Ухвалою від 16.07.2020р. позовну заяву виконавчого комітету Дніпровської районної у м.Херсоні ради прийнято до розгляду, відкрито провадження у справі, ухвалено розгляд справи здійснювати за правилами спрощеного позовного провадження з повідомленням (викликом) сторін, призначено перше засідання по справі на 08.09.2020р., роз`яснено відповідачу право на подання заяви проти розгляду справи в порядку спрощеного позовного провадження, встановлено строк для подання заяв по суті справи.

Згідно з ч. 1, 2 ст. 161 Господарського процесуального кодексу України, при розгляді справи судом в порядку позовного провадження учасники справи викладають письмово свої вимоги, заперечення, аргументи, пояснення та міркування щодо предмета спору виключно у заявах по суті справи, визначених цим Кодексом. Заявами по суті справи є: позовна заява; відзив на позовну заяву (відзив); відповідь на відзив; заперечення; пояснення третьої особи щодо позову або відзиву.

Частиною 3 ст. 161 Господарського процесуального кодексу України визначено, що підстави, час та черговість подання заяв по суті справи визначаються цим Кодексом або судом у передбачених цим Кодексом випадках.

За приписами ч. 1 ст. 165 Господарського процесуального кодексу України, у відзиві відповідач викладає заперечення проти позову.

Відзиву на позов, заяв та клопотань від відповідача не надходило.

У зв`язку з ненаданням відповідачем у встановлений судом строк без поважних причин відзиву, суд вирішує справу за наявними матеріалами.

Сторони явку уповноважених представників в судове засідання не забезпечили.

Враховуючи, що судом не визнавалась обов`язковою участь представників сторін в судовому засіданні, суд вважає за можливе розглянути справу за відсутності учасників провадження.

Відповідно до ст. 233 Господарського процесуального кодексу України, рішення у даній справі прийнято у нарадчій кімнаті за результатами оцінки доказів, поданих сторонами.

Розглянувши подані документи і матеріали, з`ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтується позовна заява, об`єктивно оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд -

в с т а н о в и в:

Позивач виконавчий комітет Дніпровської районної у м.Херсоні ради звернувся до Господарського суду Херсонської області із позовом до Комунального підприємства "Геополіс" про стягнення заборгованості в сумі 14086,03 грн. з відшкодування комунальних послуг.

Обґрунтовуючи вимоги позивач зазначає, що 21.01.2019р. між Виконавчим комітетом Дніпровської районної у м Херсоні ради та Комунальним підприємством "Геополіс" укладено Договір №8 про відшкодування комунальних послуг.

Позивач зауважує, що свої зобов`язання відповідно до Договору виконав належним чином, що підтверджено актами надання послуг.

Однак в порушення умов Договору відповідач за отримані комунальні послуги не розрахувався, що підтверджується актом звірки взаємних розрахунків від 01.06.2020р.

За наведених обставин позивач просить задовольнити його вимоги у повному обсязі та стягнути з відповідача 14086,03 грн. заборгованості.

Дослідивши матеріали справи, оцінивши докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об`єктивному та безпосередньому дослідженні наявних у справі доказів, суд дійшов висновку про наявність підстав для задоволення позову у повному обсязі, з огляду на наступне.

Відповідно до договорів оренди комунального майна міської територіальної громади №967 від 09.06.2017р. та №967 від 24.04.2020р., Комунальне підприємство "Геополіс" є орендарем частини приміщення (181 кв.м.), яке знаходиться за адресою м. Херсон, вул. Перекопська, №166. Балансоутримувачем зазначеної будівлі є виконавчий комітет Херсонської міської ради. Виконавчий комітет Дніпровської районної у м. Херсоні ради є відповідальним орендарем.

Як слідує з матеріалів справи та встановлено господарським судом, 21.01.2019 року між Виконавчим комітетом Дніпровської районної у м.Херсоні ради (Надавач приміщення) в особі голови районної ради Кондратова В.А., який діє на підставі Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", та Комунальним підприємством "Геополіс" (Споживач), в особі директора Шарф Ю.Ю., який діє на підставі Статуту, укладено Договір № 8 про відшкодування комунальних послуг.

За умовами Договору надавач приміщення забезпечує охорону, обслуговування, експлуатацію і ремонт приміщення, яке знаходиться за адресою: вулиця Перекопська, будинок 166 у місті Херсоні, загальною площею - 3468 м2, а також утримання прилеглої території, а споживач приймає участь в витратах надавача приміщення на виконання вказаних робіт пропорційно зайнятої ним площі в цьому приміщенні.

Споживач користується приміщенням, яке складається з кабінетів №№ 416, 417, 418, 419, 420, 421, 422, 423, загальною площею 181,0 кв.м.

За умовами розділу 2 договору, надавач приміщення зобов`язується забезпечити використання всього комплексу робіт, пов`язаних з охороною, обслуговуванням і утриманням приміщення і прилеглої території для створення необхідних умов для здійснення господарської діяльності.

Розмір плати за охорону, обслуговування і ремонт приміщення, утримання прилеглої території, допоміжних кімнат приміщення залежить від складу робіт та послуг, які надаються надавачу житлово-експлуатаційними, ремонтно-будівельними організаціями та іншими суб`єктами господарювання, визначається розрахунком щомісячних платежів за обслуговування і ремонт приміщення, комунальні і інші послуги надавача.

Вартість витрат на утримання приміщень визначається відповідно до додатку №1

Відшкодування витрат за комунальні послуги: а) енергопостачання - за показниками електролічильника та відповідно до тарифів "Херсонобленерго"; б) вивіз сміття від будівлі згідно діючих тарифів пропорційно кількості штатних працівників; в) утримання приміщення відповідно займаної площі.

Надавач приміщення зобов`язується надавати споживачу комунальні послуги по діючим розцінкам та тарифам згідно рахунків з доданими розрахунками.

В свою чергу, споживач, крім іншого, зобов`язався не пізніше 15 числа місяця, слідуючого за звітним місяцем, вносити плату на рахунок надавача приміщення, або організації, яка обслуговує приміщення, за охорону, санітарне обслуговування прилеглої території, технічне обслуговування приміщення, на ремонт та за комунальні послуги.

Як зазначає позивач, Виконавчий комітет районної ради щомісяця сплачує за спожиті Комунальним підприємством "Геополіс" електроенергію, послуги з вивозу сміття та проводить роботи з охорони та утримання приміщення та прибудинкової території за рахунок коштів районного бюджету, з обов`язковим наступним відшкодуванням згідно умов договору № 8 від 21 січня 2019р.

Так в період з грудня 2019 року по травень 2020 року відповідачу було надано послуг на суму 14086,06 грн., в тому числі: споживання електроенергії -1880,74 грн.; вивіз сміття від будівлі - 582,94 грн.; послуги з прибирання приміщення, утримання у чистоті прибудинкової території, охорони приміщення - 11622,35 грн., що підтверджено актами прийому-здачі робіт, а саме: №150а від 04.12.2019р. на суму 2133,57 грн., №4 від 22.01.2020р. на суму 2307,42 грн., №18 від 10.02.2020р. на суму 2269,65 грн., №36 від 12.03.2020р. на суму 2360,63 грн., №50 від 10.04.2020р. на суму 2383,10 грн., №59 від 13.05.2020р. на суму 2631,66 грн.

Всі акти підписані уповноваженими представниками обох сторін, підписи скріплено печатками.

14.05.2020р. позивачем вручено відповідачу претензію з вимогою погасити виниклу заборгованість, яка залишена без належного реагування, заборгованість не погашена, що і стало підставою для звернення до суду із даним позовом.

Відповідно до п.3 ч.1 ст.3 Цивільного кодексу України, однією із загальних засад цивільного законодавства є свобода договору.

Згідно ч. 1 ст. 174 Господарського кодексу України, господарські зобов`язання можуть виникати, зокрема, з господарського договору та інших угод, передбачених законом, а також з угод, не передбачених законом, але таких, які йому не суперечать.

Частина 1 статті 626 Цивільного кодексу України передбачає, що договором є домовленість двох або більше сторін, спрямована на встановлення, зміну або припинення цивільних прав та обов`язків.

Частина 1 ст.627 Цивільного кодексу України передбачає, що відповідно до ст. 6 цього Кодексу сторони є вільними в укладенні договору, виборі контрагента та визначенні умов договору з урахуванням вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, звичаїв ділового обороту, вимог розумності та справедливості.

За приписами частини 1 статті 193 Господарського кодексу України, суб`єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов`язання належним чином відповідно до закону, інших правових актів, договору, а за відсутності конкретних вимог щодо виконання зобов`язання - відповідно до вимог, що у певних умовах звичайно ставляться.

Відповідно до ст. 610 ЦК України, порушенням зобов`язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов`язання (неналежне виконання).

Згідно ч. 1 ст. 612 ЦК України, боржник вважається таким, що прострочив, якщо він не приступив до виконання зобов`язання або не виконав його у строк, встановлений договором або законом.

Відповідно до ст. 530 ЦК України, якщо у зобов`язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін).

Згідно із статтями 525, 526 Цивільного кодексу України, зобов`язання має виконуватись належним чином, відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту та інших вимог, що звичайно ставляться. Одностороння відмова від виконання зобов`язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом.

Доказів погашення заборгованості відповідачем за Договором №8 від 21.01.2019р. в сумі 14086,03 грн. до суду не подано.

За наведених обставин, суд вважає позовні вимоги обґрунтованими та документально доведеними.

Відповідно до ст.15 Цивільного кодексу України, кожна особа має право на захист свого цивільного права у разі його порушення, невизнання або оспорювання. Кожна особа має право на захист свого інтересу, який не суперечить загальним засадам цивільного законодавства.

За приписами ст.16 цього Кодексу, кожна особа має право звернутися до суду за захистом свого особистого немайнового або майнового права та інтересу.

Згідно ст.4 ГПК України, право на звернення до господарського суду в установленому цим Кодексом порядку гарантується. Ніхто не може бути позбавлений права на розгляд його справи у господарському суді, до юрисдикції якого вона віднесена законом. Юридичні особи та фізичні особи - підприємці, фізичні особи, які не є підприємцями, державні органи, органи місцевого самоврядування мають право на звернення до господарського суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав та законних інтересів у справах, віднесених законом до юрисдикції господарського суду, а також для вжиття передбачених законом заходів, спрямованих на запобігання правопорушенням. Відмова від права на звернення до господарського суду є недійсною.

Аналіз наведених норм дає змогу дійти висновку, що кожна особа має право на захист свого порушеного, невизнаного або оспорюваного права чи законного інтересу, який не суперечить загальним засадам чинного законодавства. Порушення, невизнання або оспорення суб`єктивного права є підставою для звернення особи за захистом свого права із застосуванням відповідного способу захисту.

Завданням суду при здійсненні правосуддя, в силу ст.2 Закону України "Про судоустрій і статус суддів" є, зокрема, захист гарантованих Конституцією України та законами, прав і законних інтересів юридичних осіб.

Реалізуючи передбачене ст. 64 Конституції України право на судовий захист, звертаючись до суду, особа вказує в позові власне суб`єктивне уявлення про порушене право чи охоронюваний інтерес та спосіб його захисту.

Вирішуючи спір, суд повинен надати об`єктивну оцінку наявності порушеного права чи інтересу на момент звернення до господарського суду, а також визначити, чи відповідає обраний позивачем спосіб захисту порушеного права тим, що передбачені законодавством, та чи забезпечить такий спосіб захисту відновлення порушеного права позивача.

На думку суду, позивачем обрано вірний спосіб захисту порушеного права, який відповідає тим, що передбачені законодавством, та забезпечить відновлення порушеного права позивача.

Статтею 13 Господарського процесуального кодексу України встановлено, що судочинство у господарських судах здійснюється на засадах змагальності сторін. Учасники справи мають рівні права щодо здійснення всіх процесуальних прав та обов`язків, передбачених цим Кодексом. Кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених законом.

За приписами ст. ст. 73, 74 Господарського процесуального кодексу України, доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи. Кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень. Докази подаються сторонами та іншими учасниками справи.

Відповідно до ст.ст. 76-79 Господарського процесуального кодексу України, належними є докази, на підставі яких можна встановити обставини, які входять в предмет доказування. Суд не бере до розгляду докази, які не стосуються предмета доказування. Обставини, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватися іншими засобами доказування. Достовірними є докази, створені (отримані) за відсутності впливу, спрямованого на формування хибного уявлення про обставини справи, які мають значення для справи. Наявність обставини, на яку сторона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, вважається доведеною, якщо докази, надані на підтвердження такої обставини, є більш вірогідними, ніж докази, надані на її спростування. Питання про вірогідність доказів для встановлення обставин, що мають значення для справи, суд вирішує відповідно до свого внутрішнього переконання.

Зважаючи на встановлені факти та вимоги вищезазначених правових норм, а також враховуючи, що відповідач в установленому порядку обставини, які повідомлені позивачем, не спростував, господарський суд дійшов висновку, що позов є обґрунтованим, нормативно та документально доведеним, та підлягає задоволенню.

Так з відповідача Товариства з обмеженою відповідальністю "Геополіс" на користь позивача Виконавчого комітету Дніпровської районної у м.Херсоні ради підлягає стягненню 14086,03 грн. заборгованості.

При зверненні до суду із даним позовом позивачем було сплачено судовий збір в сумі 2102,00 грн. на підставі платіжного доручення №195 від 25.06.2020р.

За наведеного, з відповідача, з урахуванням приписів ст.129 ГПК України, підлягає стягненню на користь позивача 2102,00 грн. судового збору.

Керуючись ст.ст. 13, 73, 74, 76-80, 86, 129, 232, 233, 236-242 Господарського процесуального кодексу України, суд -

в и р і ш и в:

1. Позов задовольнити.

2. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Геополіс" (код ЄДРПОУ 14134483, 73036, м.Херсон, вул. Перекопська, 166) на користь Виконавчого комітету Дніпровської районної у м. Херсоні ради (код ЄДРПОУ 04060157, 73036, м.Херсон, вул. Перекопська, 166) - 14086 (чотирнадцять тисяч вісімдесят шість) грн. 03 коп. заборгованості; 2102 (дві тисячі сто дві) грн. 00 коп. судового збору.

3. Наказ видати після набрання рішенням законної сили.

Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається до апеляційного господарського суду через відповідний місцевий господарський суд протягом двадцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або у разі розгляду справи без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Повне рішення складено 08.09.2020р.

Суддя М.Б. Сулімовська

СудГосподарський суд Херсонської області
Дата ухвалення рішення08.09.2020
Оприлюднено10.09.2020
Номер документу91403593
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —923/654/20

Рішення від 08.09.2020

Господарське

Господарський суд Херсонської області

Сулімовська М. Б.

Ухвала від 16.07.2020

Господарське

Господарський суд Херсонської області

Сулімовська М. Б.

Ухвала від 06.07.2020

Господарське

Господарський суд Херсонської області

Сулімовська М. Б.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні