Ухвала
від 08.09.2020 по справі 200/8095/20-а
ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Україна

Донецький окружний адміністративний суд

У Х В А Л А

про залишення позовної заяви без руху

08 вересня 2020 р. Справа №200/8095/20-а

приміщення суду за адресою: 84122, м.Слов`янськ, вул. Добровольського, 1

Суддя Донецького окружного адміністративного суду Ушенко С.В., розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до Департаменту соціального захисту населення Донецької обласної державної адміністрації про визнання дій протиправними та зобов`язання вчинити певні дії,-

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернулася до Донецького окружного адміністративного суду з позовом до Департаменту соціального захисту населення Донецької обласної державної адміністрації про визнання протиправною відмови у нарахуванні разової грошової допомоги до 5 травня за період 2017-2020 роки як учаснику бойових дій у розмірі п`яти мінімальних пенсій за віком у відповідності до ч. 5 ст. 12 Закону України Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту з урахуванням раніше виплачених сум, а саме: у розмірі 24345 грн., та зобов`язання нарахувати та виплатити разову грошову допомогу до 5 травня за період 2017-2020 роки як учаснику бойових дій у розмірі п`яти мінімальних пенсій за віком у відповідності до ч. 5 ст. 12 Закону України Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту з урахуванням раніше виплачених сум, а саме у розмірі 24345 грн.

Відповідно до ч. 1 ст. 171 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) суддя після одержання позовної заяви з`ясовує, чи: подана позовна заява особою, яка має адміністративну процесуальну дієздатність; має представник належні повноваження (якщо позовну заяву подано представником); відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу; належить позовну заяву розглядати за правилами адміністративного судочинства і чи подано позовну заяву з дотриманням правил підсудності; позов подано у строк, установлений законом (якщо позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними); немає інших підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.

Дану позовну заяву подано до Донецького окружного адміністративного суду з порушенням вищенаведених приписів Кодексу.

Так, відповідно до ч. 4 ст. 161 КАС України позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази - позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).

Відповідно до ч. 7 ст. 21 Закону України від 20.11.2012 № 5492-VI Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус до паспорта громадянина України вноситься така інформація 1) назва держави; 2) назва документа; 3) ім`я особи; 4) стать; 5) громадянство; 6) дата народження; 7) унікальний номер запису в Реєстрі; 8) номер документа; 9) дата закінчення строку дії документа; 10) дата видачі документа; 11) уповноважений суб`єкт, що видав документ (код); 12) місце народження; 13) відцифрований образ обличчя особи; 14) відцифрований підпис особи; 15) податковий номер (реєстраційний номер облікової картки платника податків з Державного реєстру фізичних осіб - платників податків) або повідомлення про відмову від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та офіційно повідомили про це відповідний контролюючий орган). У разі наявності повідомлення про відмову від реєстраційного номера облікової картки платника податків проставляється слово "відмова".

Відповідно до ч. 9 ст. 21 Закону України від 20.11.2012 № 5492-VI Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус до безконтактного електронного носія, що міститься у паспорті громадянина України, вноситься додаткова (змінна) інформація.

Згідно з положеннями статті 7 Закону України від 20.11.2012 № 5492-VI Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус до Реєстру, зокрема, вноситься: додаткова змінна інформація про місце проживання, про народження дітей, про шлюб і розірвання шлюбу, про зміну імені, у разі наявності - інформація про податковий номер (реєстраційний номер облікової картки платників податків з Державного реєстру фізичних осіб - платників податків) або повідомлення про відмову від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та офіційно повідомили про це відповідний контролюючий орган), а також про місце роботи та посаду (у разі оформлення посвідчення члена екіпажу).

Статтею 12 Закону № 5492-VI визначено, що довідка про внесення інформації до Реєстру та видані документи складається у формі витягу з Реєстру.

З аналізу вищезазначених норм вбачається, що інформація про зареєстроване місце проживання вноситься до безконтактного електронного носія, що міститься у паспорті громадянина України та до Єдиного Державного демографічного реєстру.

З урахуванням вищевикладеного, з метою перевірки відповідності місця реєстрації і місця перебування особи позивача та перевірки факту дотримання ним територіальної підсудності, суд приходить до висновку про необхідність надання позивачем належним чином засвідченої довідки про внесення інформації до Єдиного державного демографічного реєстру.

Крім того, відповідно до ч. 1 ст. 122 КАС України позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.

Частиною другою статті 122 КАС України встановлено, що для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.

Як вбачається з матеріалів справи та доданих до неї документів, позивач вважає, що відповідачем, зокрема у період 2017-2019 роки, не виплачено їй разової грошової допомоги до 5 травня як учаснику бойових дій у розмірі п`яти мінімальних пенсій за віком і як на підставу дотримання встановленого строку звернення до суду посилається на відповідь Департаменту соціального захисту населення Донецької обласної державної адміністрації від 12.08.2020 № Т-1393-38-1.1-1522, оскільки вважає, що саме у серпні 2020 року вона дізналася про порушене, на її думку, право.

Однак суд не приймає до уваги зазначені твердження позивача, оскільки згідно з ч.5 ст. 12 Закону України Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту разова грошова допомога учасникам бойових дій виплачується щорічно до 5 травня, а, отже, позивач дізналася про порушене, на її думку, право після отримання зазначеної допомоги у 2017, 2018 і 2019 роках відповідно.

З урахуванням вищевикладеного, суд приходить до висновку, що позивачем пропущено встановлений чинним законодавством шестимісячний строк для звернення до суду з адміністративним позовом в частині визнання неправомірною відмови відповідача щодо нарахування і виплати щорічної разової грошової допомоги як учаснику бойових дій до 5 травня та зобов`язання нарахувати і виплатити таку допомогу за період 2017-2019 роки у розмірі п`яти мінімальних пенсій за віком.

Відповідно до ч. 1 ст. 123 КАС України у разі подання особою позову після закінчення строків, установлених законом, без заяви про поновлення пропущеного строку звернення до адміністративного суду, або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані судом неповажними, позов залишається без руху.

Таким чином, позивачеві необхідно надати до суду заяву про поновлення пропущеного строку звернення до суду із зазначенням підстав пропуску такого строку в частині визнання неправомірною відмови відповідача щодо нарахування і виплати щорічної разової грошової допомоги як учаснику бойових дій до 5 травня та зобов`язання нарахувати і виплатити таку допомогу за період 2017-2019 роки у розмірі п`яти мінімальних пенсій за віком та наданням доказів, що підтверджують їх поважність.

Згідно з частинами 1 та 2 ст. 169 КАС України суддя, встановивши що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.

Таким чином, суд вважає за необхідне залишити даний позов без руху та надати позивачу строк для усунення вказаних недоліків.

На підставі викладеного вище, керуючись ст. 160, 161, 169, 171, 172, 256, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

У Х В А Л И В:

Позовну заяву ОСОБА_1 до Департаменту соціального захисту населення Донецької обласної державної адміністрації про визнання дій протиправними та зобов`язання вчинити певні дії, - залишити без руху.

Встановити позивачу десятиденний строк з дня отримання цієї ухвали на усунення недоліків позовної заяви шляхом надання до суду:

- належним чином засвідченої довідки про внесення інформації до Єдиного державного демографічного реєстру, що є додатком до ID-картки;

- письмову заяву про поновлення пропущеного строку звернення до суду із зазначенням підстав пропуску строку звернення до суду в частині визнання неправомірною відмови відповідача щодо нарахування і виплати щорічної разової грошової допомоги як учаснику бойових дій до 5 травня та зобов`язання нарахувати і виплатити таку допомогу саме за період 2017-2019 роки у розмірі п`яти мінімальних пенсій за віком та наданням доказів, що підтверджують їх поважність.

При невиконанні вимог даної ухвали, зазначена позовна заява буде повернута.

Повернення позовної заяви не позбавляє позивача права повторного звернення до суду в порядку, встановленому законом.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя С.В. Ушенко

СудДонецький окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення08.09.2020
Оприлюднено10.09.2020
Номер документу91404899
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —200/8095/20-а

Рішення від 10.03.2021

Адміністративне

Донецький окружний адміністративний суд

Ушенко С.В.

Ухвала від 08.02.2021

Адміністративне

Донецький окружний адміністративний суд

Ушенко С.В.

Ухвала від 28.01.2021

Адміністративне

Донецький окружний адміністративний суд

Ушенко С.В.

Ухвала від 28.01.2021

Адміністративне

Донецький окружний адміністративний суд

Ушенко С.В.

Ухвала від 28.09.2020

Адміністративне

Донецький окружний адміністративний суд

Ушенко С.В.

Ухвала від 23.09.2020

Адміністративне

Донецький окружний адміністративний суд

Ушенко С.В.

Ухвала від 08.09.2020

Адміністративне

Донецький окружний адміністративний суд

Ушенко С.В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні