Ухвала
від 08.09.2020 по справі 296/2295/20
КОРОЛЬОВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М. ЖИТОМИРА

Справа № 296/2295/20

1-кп/296/541/20

Ухвала

Іменем України

08 вересня 2020 року м.Житомир

Корольовський районний суд м. Житомира у складі:

головуючого судді ОСОБА_1

секретаря ОСОБА_2

за участю прокурора ОСОБА_3

підозрюваного ОСОБА_4

розглянувши в залі суду в м. Житомирі у відкритому судовому засіданні клопотання прокурора відділу нагляду за додержанням законів органами фіскальної служби прокуратури Київської області ОСОБА_5 у кримінальному провадженні №32020110000000033 від 05.03.2020р про звільнення від кримінальної відповідальності підозрюваного ОСОБА_4 за вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч.5 ст.27 ч.1 ст.205-1 КК України, у зв`язку із дійовим каяттям, на підставі ст. 45 КК України,

ВСТАНОВИВ:

До Корольовського районного суду м. Житомира 24.03.2020 року надійшло клопотання прокурора відділу нагляду за додержанням законів органами фіскальної служби прокуратури Київської області ОСОБА_5 про звільнення ОСОБА_4 підозрюваного у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.5 ст.27 ч.1 ст.205-1 КК України від кримінального відповідальності у зв`язку із дійовим каяттям, на підставі ст. 45 України.

З матеріалів вказаного клопотання вбачається, що слідчим управлінням фінансових розслідувань ГУ ДФС у Київській області здійснювалося досудове розслідування у кримінальному провадженні №32020110000000033 від 05.03.2020р, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 27 ч.1 ст. 205-1 КК України. Досудовим розслідуванням встановлено, що ОСОБА_4 , перебуваючи 05.10.2018р у АДРЕСА_1 , прийняв пропозицію від невстановленої слідством особи за грошову винагороду у сумі 500 грн перереєструвати на своє ім`я суб`єкт підприємницької діяльності ТОВ «МАСКАР» шляхом внесення в документи, які відповідно до закону подаються для проведення державної реєстрації (перереєстрації) вказаних юридичних осіб, завідомо неправдивих відомостей, тобто вчинив кримінальне правопорушення, передбачене ч. 5 ст. 27 ч. 1 ст. 205-1 КК України.

У кримінальному провадженні 18.03.2020 року ОСОБА_4 повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.5 ст. 27 ч. 1 ст. 205-1 КК України. Із змісту підозри вбачається наступне.

Відповідно до відомостей з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб підприємців та громадських формувань, ОСОБА_4 являвся директором ТОВ «МАСКАР» (код за ЄДРПОУ 41131676). ТОВ «МАСКАР» зареєстроване 07.02.2017р Печерською районною в місті Києві державною адміністрацією та перебуває на податковому обліку Державної податкової інспекції у Печерському районі ГУ ДФС у м. Києві. Не зважаючи на те, що вказані підприємства зареєстровані в державних органах влади як суб`єкти підприємницької діяльності юридичні особи, ОСОБА_4 здійснював пособництво у підробленні установчих документів, шляхом внесення в документи, які відповідно до закону подаються для проведення державної реєстрації юридичної особи, завідомо неправдивих відомостей, без мети здійснення подальшої діяльності, передбаченої Статутом, тобто, вчинив злочин у сфері господарської діяльності, при наступних обставинах.

ОСОБА_4 , перебуваючи 05.10.2018р у м. Києві в районі станції метро «Житомирська» (більш точного часу та місця в ході досудового розслідування встановити не представилося можливим), отримав пропозицію від невстановленої слідством особи за грошову винагороду у сумі 500 грн перереєструвати на своє ім`я суб`єкт підприємницької діяльності ТОВ «МАСКАР» шляхом внесення в документи, які відповідно до закону подаються для проведення державної реєстрації (перереєстрації) зазначеної юридичної особи, завідомо неправдивих відомостей, пояснивши, що управління підприємством будуть здійснювати інші особи. Усвідомлюючи протиправний характер своїх дій, запропонованих невстановленою слідством особою, заздалегідь усвідомлюючи про відсутність освіти і досвіду для виконання обов`язків директора та засновника підприємства, а також не маючи навиків та наміру здійснювати господарську діяльність, діючи з корисливих мотивів, за грошову винагороду, ОСОБА_4 погодився на таку пропозицію.

В подальшому, реалізовуючи умисел направлений на внесення неправдивих відомостей у документи, які відповідно до закону подаються для проведення державної реєстрації юридичної особи, ОСОБА_4 05.10.2018р передав невстановленій слідством особі оригінали свого паспорту громадянина України серії НОМЕР_1 , виданого 21.08.1996 Житомирським РВ УМВС України в Житомирській області, після чого відправився разом з вказаною особою до м. Житомира, де 05.10.2018р у приміщенні приватного нотаріуса Житомирського міського нотаріального округу ОСОБА_6 за адресою: м. Житомир, провулок Леонтовича, 2 кв.2 підписав надані йому установчі документи, які містили завідомо неправдиві відомості про реєстрацію та зміну директора і засновника ТОВ «МАСКАР», а саме: акт приймання передачі частки у статутному капіталі ТОВ «МАСКАР» від 05.10.2018р, рішення № 05/10/2018 від 05.10.2018р загальних зборів учасників ТОВ «МАСКАР», довіреність від 06.10.2018р на представлення інтересів ТОВ «МАСКАР», після чого надав їх невстановленій слідством особі для подання державному реєстратору для проведення відповідної реєстраційної дії.

У подальшому, вищевказані документи, які містять завідомо неправдиві відомості, невстановлена слідством особа подала реєстратору Комунального підприємства «Правочин» ОСОБА_7 , якою 12.10.2018р та 17.10.2018р проведено реєстраційні дії у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб підприємців та громадських формувань за №10701070001067236 та № 10701070002067236 відповідно.

Таким чином, 12.10.2018р проведено зміну засновника ТОВ «МАСКАР» на ОСОБА_4 та 17.10.2018р директора вказаного товариства на ОСОБА_4 , тобто проведено реєстрацію (перереєстрацію) юридичної особи - ТОВ «МАСКАР» на підставі документів, які відповідно до закону подаються для проведення державної реєстрації юридичної особи та які містили завідомо неправдиві відомості.

Умисні дії ОСОБА_4 органом досудового розслідування кваліфіковано за ч. 5 ст. 27 ч. 1 ст. 205-1 КК України як пособництво у внесенні в документи, які відповідно до закону подаються для проведення державної реєстрації юридичної особи, завідомо неправдивих відомостей.

В судовому засіданні прокурор клопотання про звільнення від кримінальної відповідальності підозрюваного ОСОБА_4 у зв`язку з дійовим каяттям та закриття справи відносно нього підтримав. В обґрунтування вказаного клопотання зазначив, що останній підозрюється у вчиненні нетяжкого злочину, щиро покаявся, повністю визнав свою провину, бажає виправити ситуацію, що склалася, активно сприяв розкриттю злочину, надав слідству щирі та ґрунтовні покази, повідомив про всі відомі йому обставини вчинення даного злочину. ОСОБА_4 вперше притягується до кримінальної відповідальності, за місцем проживання характеризується позитивно, на обліках у диспансерах не перебуває, 18.03.2020р надав письмову згоду на звільнення його від кримінальної відповідальності на підставі ст. 45 КК України.

Підозрюваний ОСОБА_4 в судовому засіданні клопотання прокурора підтримав в повному обсязі, з викладених у ньому підстав. Зазначив, що в повній мірі розуміє наслідки закриття кримінального провадження за нереабілітуючих підстав, надає згоду на звільнення його від кримінальної відповідальності за дійовим каяттям. Суть пред`явленої йому підозри роз`яснено, у вчиненні злочину щиро розкаюється, активно сприяв розкриттю злочину.

Згідно ст.45 КК України, особа, яка вперше вчинила кримінальний проступок або необережний нетяжкий злочин, крім корупційних кримінальних правопорушень, звільняється від кримінальної відповідальності, якщо вона після вчинення кримінального правопорушення щиро покаялася, активно сприяла розкриттю кримінального правопорушення і повністю відшкодувала завдані нею збитки або усунула заподіяну шкоду.

В той же час згідно ст.45 КК України (в редакції Закону на момент звернення прокурора до суду з даним клопотанням) особа, яка вперше вчинила злочин невеликої тяжкості або необережний злочин середньої тяжкості, крім корупційних злочинів, звільняється від кримінальної відповідальності, якщо вона після вчинення злочину щиро покаялася, активно сприяла розкриттю злочину і повністю відшкодувала завдані нею збитки або усунула заподіяну шкоду.

Відповідно до ч.2 ст.5 КК України Закон про кримінальну відповідальність, що встановлює кримінальну протиправність діяння, посилює кримінальну відповідальність або іншим чином погіршує становище особи, не має зворотної дії в часі.

У відповідності до вимог КПК України, встановивши на стадії досудового розслідування підстави для звільнення від кримінальної відповідальності та отримавши згоду підозрюваного на таке звільнення, прокурор складає клопотання про звільнення від кримінальної відповідальності та без проведення досудового розслідування у повному обсязі надсилає його до суду. Суд своєю ухвалою закриває кримінальне провадження та звільняє підозрюваного, обвинуваченого від кримінальної відповідальності у випадку встановлення підстав, передбачених законом України про кримінальну відповідальність.

Приймаючи до уваги те, що ОСОБА_4 щиро розкаюється, вперше притягується до кримінальної відповідальності, підозрюється у вчиненні кримінального правопорушення, яке згідно ст.12 КК України (в редакції Закону на момент звернення прокурора до суду з даним клопотанням) був злочином невеликої тяжкості, активно сприяв розкриттю злочину, повідомив слідству про всі відомі йому обставини вчинення злочину, кримінальним правопорушенням шкода не завдана, потерпілі у даному кримінальному провадженні відсутні, повністю розуміє суть підозри, підстави звільнення від відповідальності, визнав свою вину, характеризується позитивно, його поведінка та дії свідчать про щире каяття, а не уявне визнання своєї провини у вчиненні кримінального правопорушення, надав відповідну згоду і не заперечував проти закриття провадження, суд приходить до висновку, що клопотання сторони обвинувачення про звільнення підозрюваного від кримінальної відповідальності у зв`язку з дійовим каяттям підлягає задоволенню, з урахуванням приписів ст.5 КК України щодо зворотної дії закону про кримінальну відповідальність у часі.

Суд звертає увагу, що злочин, передбачений ч.1 ст.205-1 КК України, не відноситься до корупційних, та в примітці до ст.45 КК України відсутній, отже положення ст.45 КК України можуть бути застосовані до обвинуваченого.

Кримінальне провадження підлягає закриттю.

Керуючись ст.45 КК України, ст.ст. 286-288, 369-372 КПК України, суд -

УХВАЛИВ:

Клопотання прокурора відділу нагляду за додержанням законів органами фіскальної служби прокуратури Київської області ОСОБА_5 задовольнити.

Звільнити ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , підозрюваного у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 27 ч. 1 ст. 205-1 КК України, від кримінальної відповідальності, у зв`язку із дійовим каяттям, на підставі ст. 45 КК України.

Кримінальне провадження, внесене до ЄРДР за №32020110000000033 від 05.03.2020р, закрити.

Ухвала може бути оскаржена до Житомирського апеляційного суду через Корольовський районний суд м. Житомира протягом 7 днів з дня її оголошення.

Суддя ОСОБА_1

СудКорольовський районний суд м. Житомира
Дата ухвалення рішення08.09.2020
Оприлюднено10.02.2023
Номер документу91409189
СудочинствоКримінальне
КатегоріяЗлочини у сфері господарської діяльності Підроблення документів, які подаються для проведення державної реєстрації юридичної особи та фізичних осіб - підприємців

Судовий реєстр по справі —296/2295/20

Ухвала від 08.09.2020

Кримінальне

Корольовський районний суд м. Житомира

Шимон Л. С.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні