Справа № 567/961/20
УХВАЛА
10 вересня 2020 року м. Острог
Острозький районний суд Рівненської області в складі судді Назарук В.А., перевіривши виконання виконання вимог ст.ст.175, 177 ЦПК України у справі за позовною заявою ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору: служба у справах дітей Острозької районної державної адміністрації, про стягнення пені за прострочення сплати аліментів та позбавлення батьківськх прав
встановив:
ОСОБА_1 звернулася до Острозького районного суду з позовом до ОСОБА_2 , третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору: служба у справах дітей Острозької районної державної адміністрації, про стягнення пені за прострочення сплати аліментів та позбавлення батьківських прав.
При вирішенні питання про відкриття провадження у справі встановлено, що позовна заява не відповідає вимогам ст.ст. 175, 177 ЦПК України .
Відповідно до п.5 ч.3 ст.175 ЦПК України, позовна заява повинна містити виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини.
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначає, що відповідач не піклується про життя та здоров`я дитини, не забезпечує їй гідних умов проживання, однак позовна заява не містить зазначення доказів, що підтверджують дані обставини, застосування до відповідача заходів впливу з приводу неналежного виконання батьківських обов"язків, тощо.
Водночас, відповідно до ч.4, 5 ст. 19 Сімейного кодексу України передбачено, що при розгляді судом спорів, зокрема, щодо позбавлення та поновлення батьківських прав, обов`язковою є участь органу опіки та піклування. Орган опіки та піклування подає суду письмовий висновок щодо розв`язання спору на підставі відомостей, одержаних у результаті обстеження умов проживання дитини, батьків, інших осіб, які бажають проживати з дитиною, брати участь у її вихованні, а також на підставі інших документів, які стосуються справи.
Відповідно до ч.2 ст.83 ЦПК України, позивач повинен подати докази разом з поданням позовної заяви.
Порядок витребування доказів, в разі неможливості їх отримання позивачем самостійно, визначений ст.84 ЦПК, проте вимоги вказаних норм позивачем не дотримані.
Позивачем не зазначено та не надано відповідних доказів самостійного звернення до органу опіки та піклування, розгляду органом опіки та піклування питання про позбавлення батьківських прав відповідача на комісії з питань захисту прав дитини та не надано письмового висновку про доцільність позбавлення його батьківських прав, який може бути доказом по даній категорії справ, а також не зазначено доказів неможливості його надання.
Відповідно до ч.1, 2 ст.185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Недоліки позовної заяви позивачу слід усунути протягом десяти днів з дня отримання даної ухвали шляхом: зазначення доказів, що підтверджують факт ухилення відповідача від виконання своїх батьківських обов"язків, на що посилається позивач, обгрунтовуючи свої позовні вимоги, застосування до відповідача заходів впливу з приводу неналежного виконання батьківських обов"язків, тощо; зазначення відповідних доказів розгляду органом опіки та піклування питання про позбавлення батьківських прав відповідача на комісії з питань захисту прав дитини та надання письмового висновку про доцільність позбавлення його батьківських прав.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.175, 185, 260, 261 ЦПК України
постановив:
позовну заяву ОСОБА_1 (зареєстрованої в АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) до ОСОБА_2 (зареєстрованого в с.Курозвани Гощанського району Рівненської області), третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору: служба у справах дітей Острозької районної державної адміністрації (м.Острог пр.Незалежності,14) про стягнення пені за прострочення сплати аліментів та позбавлення батьківськх прав залишити без руху.
Надати позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви протягом десяти днів з дня отримання даної ухвали.
Роз`яснити позивачу, що в разі якщо у вказаний строк недоліки позовної заяви не будуть усунуті, позовна заява вважається неподаною і повертається позивачеві.
Копію ухвали надіслати позивачу.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Суддя Острозького районного судуНазарук В.А.
Суд | Острозький районний суд Рівненської області |
Дата ухвалення рішення | 10.09.2020 |
Оприлюднено | 14.09.2020 |
Номер документу | 91448716 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Острозький районний суд Рівненської області
Назарук В.А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні