Справа № 158/3238/19
Провадження № 2/0158/78/20
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
07 вересня 2020 року м. Ківерці
Ківерцівський районний суд Волинської області в складі:
головуючого - судді Поліщук С.В.
за участю секретаря Груби М.Є.
позивача ОСОБА_1
представника позивача - адвоката Стретович І.С.
відповідача ОСОБА_2
представника відповідача - адвоката Філіповича В.Є.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в порядку загального позовного провадження в залі суду м. Ківерці цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до голови садівничого товариства Вишенька - Аршуліка Миколи Костянтиновича, третя особа без самостійних вимог на стороні відповідача - садівниче товариство Вишенька про зобов`язання відновити постачання електроенергії та відшкодування матеріальної шкоди,-
в с т а н о в и в :
26 листопада 2019 року ОСОБА_1 звернулась до суду з позовом до голови садівничого товариства Вишенька Аршуліка М.К. про визнання дій протиправними, зобов`язання відновити постачання електроенергії та відшкодування матеріальної шкоди.
В обґрунтування заявлених вимог позивач вказує, що вона є членом СТ Вишенька так як є власником дачної ділянки за адресою АДРЕСА_1 , з садовим будинком до якого підключена електроенергія. За власні кошти приватизувала земельні ділянки у вказаному дачному масиві за № НОМЕР_1 та № НОМЕР_2 . 23.09.2019р. за вказівкою голови садівничого товариства Вишенька ОСОБА_2 було відключено електропостачання до належної їй земельної ділянки на підставі рішення загальних зборів СТ Вишенька від лютого місяця 2019 року. Вказаним рішенням було передбачено можливість проведення такого відключення членам СТ при наявності заборгованості по оплаті за земельні ділянки та електроенергію. Дані платежі нею здійснювались своєчасно, будь якого письмового попередження від відповідача по справі про відключення електропостачання вона не отримувала.
29.10.2019 року позивач звернулась із заявою до правління СТ Вишенька з приводу неправомірних дій відповідача по справі. За результатами розгляду заяви було зобов`язано поновити електропостачання до її земельної ділянки. Однак, на час звернення з позовом до суду відповідачем не вжито жодних заходів спрямованих на відновлення постачання електроенергії до належної їй земельної ділянки.
Зазначає, що неправомірними діями відповідача їй завдана матеріальна шкода, так як вона навесні 2019 року була змушена придбати новий електричний культиватор IKRA для обробітку земельної ділянки вартістю 5000 грн, подовжувач вартістю 1000 грн та елітне насіння озимої пшениці вартістю 250 грн для посіву, яка не була посіяна, а відтак нею не отримано прибутку від майбутнього врожаю, що становить 1871 грн 96 коп.
Просить суд зобов`язати відповідача - голову садівничого товариства Вишенька ОСОБА_2 за власні кошти відновити постачання електричної енергії до належної позивачу земельної ділянки за адресою АДРЕСА_1 ; зобов`язати відповідача відшкодувати позивачу матеріальну та моральну шкоду в сумі 10000 грн; покласти на відповідача судові витрати; заборонити відповідачу здійснювати відключення електричної енергії іншим членам садівничого товариства, без присутності операторів системи передачі та розподілу електроенергії.
Ухвалою Ківерцівського районного суду від 28.11.2019 року дану позовну заяву було залишено без руху та надано позивачу ОСОБА_1 строк для усунення зазначених в ухвалі недоліків.
На виконання вказаної ухвали суду позивач ОСОБА_1 подала заяву про збільшення (уточнення) позовних вимог з посиланням на порушення відповідачем Правил роздрібного ринку електричної енергії в частині відшкодування матеріальної шкоди. Просить зобов`язати відповідача по справі - голову садівничого товариства Вишенька ОСОБА_2 за власні кошти відновити постачання електричної енергії до належної позивачу земельної ділянки, за адресою АДРЕСА_1 ; зобов`язати відповідача відшкодувати позивачу матеріальну шкоду в сумі 8685 грн 96 коп., що складається із коштів на придбання електричного культиватора вартістю 5907,00 грн, придбання кабелю для подовжувача 100м. вартістю 1000 грн, придбання елітного насіння озимої пшениці для посіву вартістю 250 грн та 1871,96 грн неотриманого прибутку, який могла отримати позивач від врожаю озимої пшениці.
Ухвалою Ківерцівського районного суду від 17.12.2019р. відкрито загальне позовне провадження по цивільній справі за позовною заявою ОСОБА_1 до голови садівничого товариства Вишенька - Аршуліка Миколи Костянтиновича про зобов`язання відновити постачання електроенергії та відшкодування матеріальної шкоди та призначено підготовче судове засідання на 09.01.2020 року.
Ухвалою Ківерцівського районного суду від 12.02.2020р. за клопотанням позивача по справі ОСОБА_1 до участі у справі в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідача залучено садівниче товариство Вишенька .
Ухвалою Ківерцівського районного суду від 06.08.2020р. відмовлено у задоволенні клопотання представника позивача у справі ОСОБА_1 - адвоката Стретович І.С. про залучення до участі у справі в якості відповідача СТ Вишенька .
До суду від відповідача надійшов відзив на позовну заяву, де зазначає, що 23 вересня 2019 року було відключено електропостачання до господарської споруди розташованої на земельній ділянці належній позивачу ОСОБА_1 у зв`язку з відмовою від проведення робіт по заміні електролічильника, що є необхідною умовою передачі у власність ПрАТ Волиньобленерго електричних мереж садівничого товариства Вишенька . Крім того позивачем ОСОБА_1 не дотримано вимог п. 2.4.50 Правил устаткування установи на передавання електроенергії , яким передбачено, що відстань по вертикалі від самоутримних проводів ПЛІ за найбільшої стріли провисання до поверхні землі в нахиленій і ненахиленій місцевості або до проїздної частини вулиці повинно бути 5,0м. у разі перетину не проїздної частини вулиці відгалуженнями до вводів у будівлі (споруди) відстань від СТІ до тротуарів і пішохідних доріжок за найбільшої стріли провисання має бути не менше ніж 3.5м. Дані вимоги позивачем також не виконані. Також вказує, що згоду на відключення електропостачання від господарської споруди розташованої на земельній ділянці ОСОБА_1 надав її чоловік - ОСОБА_3 , який є членом правління СТ Вишенька . За таких обставин ним не було вчинено ніяких неправомірних дій при відключенні електропостачання до господарської споруди розташованої на земельній ділянці члена СТ "Вишенька" ОСОБА_1 , а тому в задоволенні позову просить відмовити в повному об`ємі.
05.02.2020р. від позивача ОСОБА_1 на адресу суду надійшла відповідь на відзив у якій зазначає, що на підставі рішення загальних зборів СТ Вишенька , які відбулися у лютому місяці 2019 року підставами для відключення електроенергії членам СТ є несплата за земельні ділянки та спожиту електроенергію. Заборгованості по даних платежах позивач немає. Письмового попередження про можливість відключення електроенергії від голови СТ Вишенька ОСОБА_2 вона не отримувала. Позивач, як власник земельної ділянки не подавала письмової заяви про відключення електроенергії. Відповідно п.7.12. Правил роздрібного ринку електричної енергії, затверджених Постановою НКРЕКП від 14.03.2018р. №312 витрати на здійснення робіт з припинення та відновлення електроживлення електроустановки споживача покриваються за рахунок коштів ініціатора здійснення цих робіт. Також зазначає, що на загальних зборах, які проводилися у липня 2019 року члени СТ Вишенька не дали своєї згоди на передачу майна (електроліній) ПрАТ Волиньобленерго . Посилаючись на вимоги ДБН В 2.3-5:2018 зазначає, що вулиці в СТ Вишенька які не освітлюються не можуть відноситись до доріг у сільських населених пунктах. Крім того вказує, що про зміну назви СТ Вишенька на обслуговуючий кооператив СТ Вишенька (протокол загальних зборів №48 від 03.12.2016 року) членам садівничого товариства стало відомо лише 29 вересня 2019 року, хоча фактично дані збори не проводились, про внесення змін до статуту ніхто із членів СТ не знав; печатка СТ Вишенька не змінена. Згідно листа Ківерцівської філії ПрАТ Волиньобленерго електромонтажні роботи по встановленню шаф обліку в садівничому товаристві Вишенька в робочий час не виконувались, відповідно і не надавалися акти виконаних робіт.
В судовому засіданні позивач ОСОБА_1 та її представника - адвокат Стретович І.С. позовні вимоги підтримали з підстав викладених у позовній заяві та заяві про збільшення (уточнення) позовних вимог та просили позов задовольнити в повному об`ємі.
Відповідач - голова СТ Вишенька Аршулік М.К. та його представник - адвокат Філіпович В.Є. в судовому засіданні позов не визнали, вважають, що відключення господарської споруди розташованої на земельній ділянці члена СТ Вишенька ОСОБА_1 за адресою АДРЕСА_1 було правомірним. Згідно договорів укладених між садівничим товариством Вишенька та ПрАТ Волиньобленерго від 29.11.2019р. та від 30.04.2020р. усі лінії електропостачання та трансформаторні підстанції розташовані на території СТ Вишенька безоплатно передані у власність ПрАП Волиньобленерго . За таких обставин відповідач немає повноважень на виконання робіт по відновленню на даний час електропостачання до земельної ділянки члена садівничого товариства Вишенька ОСОБА_1 . Просять в задоволенні позову відмовити в повному об`ємі.
Представник третьої особи СТ Вишенька у судове засідання не з`явився, про розгляд справи повідомлявся у встановленому законом порядку, будь яких пояснень до суду не направлено.
Суд, заслухавши пояснення сторін по справі та їх представників, дослідивши матеріали справи приходить до наступного висновку.
Судом встановлено, що позивач по справі ОСОБА_1 з 03.06.2013р. є членом садівничого товариства Вишенька , що розташоване в с. Вишнів, Ківерцівського району та стверджується членським квитком № НОМЕР_1 , розмір земельної ділянки становить 0,12 га. у яку входять садові ділянки № НОМЕР_1 , № НОМЕР_2 (а.с. 163), що й не заперечує відповідач у справі. Зміна прізвища з ОСОБА_4 - зазначеного у членському квитку на ОСОБА_5 підтверджується копією свідоцтва про шлюб (а.с 182). Вказана земельна ділянка розміром 0,12 га. (кадастровий номер 0721880800:02:001:0384), згідно витягу з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно від 08.11.2019р. належить позивачу ОСОБА_1 на праві власності (а.с. 181).
На момент придбання позивачем вказаної земельної ділянки постачання електроенергії здійснювалось належним чином.
На вказаній земельній ділянці № НОМЕР_1 знаходиться господарська будівля (а.с. 69).
03.03.2008р. між Ківерцівською філією ВАТ Волиньобленерго та СТ Вишенька був укладений договір про постачання електричної енергії №5250825000 (а.с. 191-203).
Постачання електричної енергії садівничому товариству регулюється Правилами роздрібного ринку електричної енергії, затверджених постановою НКРЕКП від 14 березня 2018 року № 312 (із змінами та доповненнями), пунктом 1.1 яких передбачено, що учасниками роздрібного ринку є: електропостачальники, оператор системи передачі, оператори систем розподілу, у тому числі оператори малих систем розподілу, споживачі, основні споживачі, субспоживачі, виробники електричної енергії, які підпадають під визначення розподіленої генерації, та інші учасники ринку, які надають послуги, пов`язані з постачанням електричної енергії споживачу з метою використання ним електричної енергії на власні потреби. Згідно п.1-2 Правил до населених пунктів віднесені і садівничі товариства та їх члени.
Згідно п. 10.2.5. Правил роздрібного ринку електричної енергії, закупівля електричної енергії та розподіл здійснюються за рахунок коштів споживачів колективного побутового споживача. Умови використання електричної енергії, розрахунків за неї, умови технічного забезпечення електропостачання електроустановок споживачів колективного побутового споживача, утримання та обслуговування технологічних електричних мереж колективного побутового споживача регулюються установчими документами та/або укладеними в установленому законодавством порядку договорами між споживачами колективного побутового споживача та колективним побутовим споживачем щодо розподілу та постачання електричної енергії в межах колективного побутового споживача.
Згідно п. 10.2.11. даних Правил передбачено, що електроустановки споживачів колективного побутового споживача та споживачів на території колективного побутового споживача, які не дотримуються умов договорів, укладених згідно з вимогами цих Правил з постачальником електричної енергії або колективним побутовим споживачем, підлягають відключенню від електричних мереж колективного побутового споживача. На вимогу постачальника електричної енергії колективний побутовий споживач зобов`язаний відключити електроустановки споживача на території колективного побутового споживача у порядку, встановленому цими Правилами. Колективний побутовий споживач у випадку відключення споживача на території колективного побутового споживача за заявою постачальника електричної енергії виконує дії, передбачені цими Правилами для оператора системи.
Згідно п. 7.5. Правил - припинення повністю або частково постачання електричної енергії споживачу здійснюється:
1) оператором системи за умови попередження споживача не пізніше ніж за 5 робочих днів до дня відключення у разі:
відсутності персоналу для обслуговування електроустановок споживача або договору на обслуговування електроустановок (на виконання припису представника відповідного органу виконавчої влади);
недопущення уповноважених представників оператора системи до електроустановок споживача, пристроїв релейного захисту, автоматики і зв`язку, які забезпечують регулювання навантаження в енергосистемі, та/або розрахункових засобів комерційного обліку електричної енергії, що розташовані на території споживача;
заборгованості за надані послуги з розподілу (передачі) електричної енергії відповідно до умов договору з оператором системи;
несплати вартості необлікованої електричної енергії внаслідок порушення споживачем цих Правил, визначеної відповідно до законодавства (за умови прийняття судом рішення щодо споживання споживачем необлікованої електричної енергії на користь оператора системи);
невиконання припису представника відповідного органу виконавчої влади;
закінчення терміну дії, розірвання або неукладення договору між споживачем та оператором системи;
закінчення терміну дії договору між споживачем та постачальником останньої надії (за умови неукладення споживачем договору з іншим електропостачальником);
порушення споживачем під час виконання робіт або провадження іншої діяльності поблизу електричних мереж Правил охорони електричних мереж, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 04 березня 1997 року № 209 (далі - Правила охорони електричних мереж);
З пояснень позивача ОСОБА_1 вбачається, що 23 вересня 2019 року до її земельної ділянки та розташованої на ній господарської споруди за адресою АДРЕСА_1 за вказівкою голови СТ Вишенька - ОСОБА_2 було від`єднано від електопостачання, що й не заперечує відповідач по справі.
Посилання позивача про наявність рішення правління СТ Вишенька (без дати) прийняте на підставі її заяви від 29.09.2019р. про відновлення постачання електричної енергії до належної позивачу земельної ділянки, не знайшло свого підтвердження в ході судового розгляду, так як сторонами не надано суду доказів, а саме протоколу засідання правління, а доказ наданий позивачем не є належним та допустимим (а.с. 8).
Судом встановлено, що відповідачем не надсилалось на ім`я позивача письмове повідомлення про відключення земельної ділянки позивача від постачання електроенергії, а відтак і не надавався акт відключення електроенергії від загальної лінії СТ Вишенька . З листа Ківерцівської філії ПрАТ Волиньобленерго вбачається, що працівниками даної філії в робочий час не виконувались електромонтажні роботи по встановленню шаф і не надавались акти виконання робіт в СТ Вишенька (а.с. 65).
Будь-якої заборгованості позивача по оплаті за спожиту електроенергію на момент відключення електроенергії не було, що й не заперечує відповідач по справі. В той же час зазначає, що позивачем за період з 2013 року по день звернення з позовом до суду сплачено за спожиту електроенергію лише в кількості 5 квт.
Згідно квитанції, остання проплата за спожиту електроенергію була здійснена позивачем у вересні 2017 року в кількості 10 квт. (а.с.7).
Перевірити дійсні покази приладу обліку спожитої електроенергії відповідачем не надавалось можливим через відсутність доступу до електролічильника.
Відносини між побутовими споживачами та електропостачальником на час виникнення спірних правовідносин (відключення від електропостачання), були врегульовані Правилами роздрібного ринку електричної енергії №312 від 14.03.2018р. (із змінами та доповненнями), якими встановлено чіткий перелік випадків та порядок відключення побутових споживачів від електроенергії.
За правилами ч. 1 та ч. 5-6 ст. 81 ЦПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень. Докази подаються сторонами та іншими учасниками справи. Доказування не може ґрунтуватися на припущеннях.
Належними є докази, які містять інформацію щодо предмета доказування, а саме обставини, що підтверджують заявлені вимоги чи заперечення або мають інші значення для розгляду справи і підлягають встановленню при ухваленні судового рішення.
Достатніми є докази, які у своїй сукупності дають змогу дійти висновку про наявність або відсутність обставин справи, які входять до предмета доказування.
Як вбачається із протоколу №51 зборів членів обслуговуючого кооперативу Садівниче товариство Вишенька від 09.02.2020р. одним із питань порядку денного було: заміна наявних лічильників з обліку електроенергії на сучасні та відключення постачання електроенергії 38-ми членам товариства, які у 2019 році відмовилися від заміни лічильників. Однак у даному протоколі не зазначено прізвища та адреси даних членів садівничого товариства(а.с. 99-100).
Згідно протоколу конференції членів обслуговуючого кооперативу Садівниче товариство Вишенька №49 від 11.02.2018р. на яких обговорювалось питання про відключення від електропостачання за порушення Статуту кооперативу його членів, які не сплачують членські внески понад 2 роки, що не суперечить положенням п. 5.2.4 Статуту (а.с. 77,101-103). Однак доказів того, що позивач ОСОБА_1 порушувала вказані положення Статуту будучи членом садівничого товариства суду не надано.
Як вбачається із протоколу засідання членів правління обслуговуючого кооперативу Садівниче товариство Вишенька від 22.02.2020р., на якому заслуховувалось питання виконання рішення зборів від 09.02.2020р. щодо заміни наявних лічильників з обліку електроенергії на сучасні та відключення від електропостачання садоводів, які відмовилися у 2019 році встановлювати вказані лічильники, прізвище позивача та адреса розташування належної їй садової ділянки відсутні (а.с. 148-150).
Слід зазначити, що відповідачем не надано суду доказів щодо проведення загальних зборів членів СТ Вишенька (зборів уповноважених) з порядком денним де б ставилось питання про відключення від постачання електроенергії господарської споруди розташованої на земельній ділянці ОСОБА_1 проведених до 23 вересня 2019 року.
Кооператив згідно статті 2 Закону України Про кооперацію є обслуговуючим Кооперативом, який утворюється шляхом об`єднання фізичних та/або юридичних осіб для надання послуг переважно членам кооперативу, а також іншим особам з метою провадження господарської діяльності.
Відповідно до п.п. 5.1.5 та 5.2.2 Статуту Обслуговуючого кооперативу СТ Вишенька член кооперативу має право користуватися послугами кооперативу та його майном, а також зобов`язаний виконувати рішення органів управління кооперативу.
Згідно ст. 89 ЦПК України, суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об`єктивному та безпосередньому дослідженні наявних у справі доказів.
Як вбачається з пояснень позивача ОСОБА_1 , за вказівкою відповідача по справі - голови СТ Вишенька ОСОБА_2 23.09.2019 року самовільно без дозволу та без відому позивача було припинено постачання електроенергії до належної їй на праві власності земельної ділянки, шляхом від`єднання електропроводу від електроопори.
Статутом ОК СТ Вишенька оглянутого в судовому засіданні не передбачено випадків, які були б підставою для відключення садових будинків членів садівничого товариства від електропостачання.
Доводи відповідача про відключення земельної ділянки позивача від електромережі у зв`язку з її відмовою від виконання робіт по заміні електролічильника не знайшли свого підтвердження в ході судового розгляду та не підтверджені належними та допустимими доказами, а отже є неправомірними. Доказів на підтвердження правомірності таких дій відповідачем суду не надано.
Однак, як вбачається із прохальної частини позовної заяви та заяви про збільшення (уточнення) позовних вимог, позивачем не ставилась вимога про визнання дій відповідача щодо припинення постачання електроенергії неправомірними.
А відтак, суд самостійно не може вийти за межі заявлених позовних вимог в силу ст. 13 ЦПК України.
Щодо позовної вимоги про зобов`язання відповідача за власний рахунок відновити постачання електроенергії до земельної ділянки та розташованої на ній господарської будівлі за адресою АДРЕСА_1 , суд приходить до наступного висновку.
Як вбачається з договору №5250825000 від 03.03.2008р., укладеного між Садівничим товариством Вишенька та ВАТ Волиньобленерго в особі Ківерцівської філії споживачу - СТ Вишенька постачається ВАТ Волиньобленерго енергія. Згідно р.6 п.6.3 пп.9 підставою припинення електропостачання є розірвання даного договору (а.с. 191-203).
На підставі рішень виконавчого комітету Борохівської сільської ради Ківерцівського району №1 від 29.01.2015р. та №77 від 28.04.2017р. (а.с.146-150) вирішено у зв`язку з відсутністю технічного персоналу і фінансових можливостей по обслуговуванню електрогосподарства передати безоплатно у власність ПрАТ Волиньобленерго об`єкти високовольтної мережі та трансформаторні підстанції, які призначені для електропостачання дачних будинків СТ Вишенька с. Вишнів, Ківерцівського району.
Згідно договорів про безоплатну передачу майна у власність від 29.11.2019р. №19/19-1080 та №19/20-489-2 від 30.04.2020р. укладених між СТ Вишенька в особі голови - Аршуліка М.К. та ПрАТ Волиньобленерго передано безоплатно у власність ПрАТ Волиньобленерго лінії електропередач розташовані на території СТ Вишенька с. Вишнів, Ківерцівського району згідно акту передачі від 30.04.2020р., які на час розгляду справи судом є чинними (а.с.141-145).
Згідно додаткової угоди про розірвання договору №625-0825000 від 01.01.2019р. про постачання електричної енергії постачальником універсальних послуг від 01.07.2020р. укладеної між ТзОВ Волиньелетрозбут та СТ Вишенька в особі голови СТ - ОСОБА_2 постачальною організацією припиняється постачання електроенергії з моменту проведення повного розрахунку за спожиту електроенергію (а.с.176) і є чинною з моменту її підписання сторонами.
Згідно розділу VII пункту 7.5 пп.1 Правил роздрібного ринку електричної енергії - припинення постачання електричної енергії споживачу здійснюється оператором системи за умови попередження споживача не пізніше ніж за 5 робочих днів до дня відключення у разі:
відсутності персоналу для обслуговування електроустановок споживача або договору на обслуговування електроустановок (на виконання припису представника відповідного органу виконавчої влади);
недопущення уповноважених представників оператора системи до електроустановок споживача, пристроїв релейного захисту, автоматики і зв`язку, які забезпечують регулювання навантаження в енергосистемі, та/або розрахункових засобів комерційного обліку електричної енергії, що розташовані на території споживача;
заборгованості за надані послуги з розподілу (передачі) електричної енергії відповідно до умов договору з оператором системи;
несплати вартості необлікованої електричної енергії внаслідок порушення споживачем цих Правил, визначеної відповідно до законодавства (за умови прийняття судом рішення щодо споживання споживачем необлікованої електричної енергії на користь оператора системи);
невиконання припису представника відповідного органу виконавчої влади;
закінчення терміну дії, розірвання або неукладення договору між споживачем та оператором системи;
закінчення терміну дії договору між споживачем та постачальником останньої надії (за умови неукладення споживачем договору з іншим електропостачальником);
порушення споживачем під час виконання робіт або провадження іншої діяльності поблизу електричних мереж Правил охорони електричних мереж, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 04 березня 1997 року № 209 (далі - Правила охорони електричних мереж);
Про припинення постачання електричної енергії надається споживачу письмове попередження.
Відповідно до пункту 7.12, відновлення електроживлення електроустановок споживача, електроживлення яких було припинено з підстав, зазначених у пунктах 7.5 та/або 7.6 цієї глави, здійснюється оператором системи у порядку, визначеному Кодексом системи передачі та Кодексом систем розподілу, протягом 3 робочих днів у містах та 5 робочих днів у сільській місцевості після отримання від ініціатора відключення інформації про усунення споживачем порушень, що підтверджується відповідним документом учасника ринку, на вимогу якого здійснювалося припинення електроживлення. Про усунення причин відключення ініціатор такого відключення повідомляє оператора системи в день отримання такої інформації.
Враховуючи вищевказане, суд приходить до висновку, що позовна вимога про зобов`язання відповідача відновити постачання електроенергії за власний кошт до земельної ділянки позивача до задоволення не підлягає.
В обґрунтування позовних вимог про відшкодування майнової шкоди завданої відповідачем внаслідок відключенням земельної ділянки належної позивачу від електропостачання, позивач вказує на необхідність придбання електрокультиватора та подовжувача, придбання 250 кг. елітної пшениці для посіву на даній земельній ділянці, а також упущену вигоду від неотримання доходів від майбутнього врожаю, яку позивач з врахуванням збільшених позовних вимог оцінив в розмірі 8685,96 грн.
Згідно ч. 3 ст. 386 ЦК України, власник, права якого порушені має право на відшкодування завданої йому майнової та моральної шкоди.
Згідно ст. 1166 ЦК України, майнова шкода завдана неправомірним рішенням, діями чи бездіяльності майну фізичної особи, відшкодовується в повному обсязі особою яку її завдала.
Разом з тим, суд, дослідивши матеріали справи в обґрунтування завданої матеріальної шкоди, приходить до висновку, що позовні вимоги в цій частині до задоволення не підлягають з наступних підстав.
Відповідно до п. 1 ч. 2 ст. 22 ЦК України, збитками є втрати, яких особа зазнала у зв`язку зі знищенням або пошкодженням речі, а також витрати, які особа зробила або мусить зробити для відновлення свого порушеного права (реальні збитки).
Суд не бере до уваги надані позивачем докази в частині відшкодування матеріальної шкоди, щодо придбання в листопаді 2016 року подовжувача вартістю 1000 грн, 16.04.2019р. - придбання електрокультиватора вартістю 5907,00 грн та розрахунок упущеної вигоди щодо можливого отримання доходу від посіву елітної озимої пшениці в сумі 1871,96 грн (а.с. 28-32), оскільки вони не є збитками по даній справі і не є необхідними для відновлення електропостачання в розуміння ст. 22 ЦК України.
Згідно положень ст. 77 ЦПК України, належними є докази, які містять інформацію щодо предмета доказування.
Також судом встановлено, що електроенергія позивачу була відключена 23.09.2019р. і для відновлення свого порушеного, оспорюваного права позивач не надала суду доказів про понесені нею витрати матеріального характеру.
Крім того, слід зазначити, що як вбачається із п. 1.6 Статуту затвердженого зборами уповноважених (протокол зборів №48 від 03.12.2016р.) повна назва зазначена - обслуговуючий кооператив Садівниче товариство Вишенька (а.с. 74) скорочене найменування - Садівниче товариство Вишенька . Однак відповідачем не надано суду доказів, а саме протоколу зборів №48 від 03.12.2016р. на яких затверджувались зміни до Статуту щодо зміни організаційно-правової форми СТ Вишенька , а з пояснень позивача ОСОБА_1 вбачається, що дані збори взагалі не проводились. З витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців від 14.02.2020р. вбачається, що повне найменування юридичної особи є Садівниче товариство Вишенька , що відповідає і печатці даного товариства.
На підставі викладеного та керуючись ст. ст. 22, 23, ч.1 ст. 77, ч. 5-6 ст. 81, ч. 1,2 ст. 89, ст. 141, ч. 1 ст. 258, ч. 1,2 ст. 259, 263-265, 268 ЦПК України, Закону України Про кооперацію , суд -
у х в а л и в :
В задоволенні позову ОСОБА_1 до голови садівничого товариства Вишенька - ОСОБА_2 , третя особа без самостійних вимог на стороні відповідача - садівниче товариство Вишенька про зобов`язання відновити постачання електроенергії та відшкодування матеріальної шкоди - відмовити.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного розгляду.
Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана учасниками справи до Волинського апеляційного суду безпосередньо або через Ківерцівський районний суд Волинської області протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
На виконання п. 4 ч. 5 ст. 265 ЦПК України суд зазначає повне найменування сторін та інших учасників справи:
Позивач: ОСОБА_1 , жителька АДРЕСА_2 , РНОКПП - НОМЕР_3 .
Представник позивача: адвокат Стретович Інна Сергіївна, юридична адреса: АДРЕСА_3 , РНОКПП - НОМЕР_4 .
Відповідач: ОСОБА_2 , житель: АДРЕСА_4 .
Представник відповідача: адвокат Філіпович Володимир Євгенійович, юридична адреса: м. Луцьк, вул. Б. Хмельницького, 35/5, Волинської області.
Третя особа: Садівниче товариство Вишенька , юридична адреса: м. Луцьк, вул. Гордіюк, буд. 29, кв. 36, Волинської області, код ЄДРПОУ 21732144.
Суддя Ківерцівського районного суду С.В.Поліщук
Суд | Ківерцівський районний суд Волинської області |
Дата ухвалення рішення | 07.09.2020 |
Оприлюднено | 14.09.2020 |
Номер документу | 91466573 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Ківерцівський районний суд Волинської області
Поліщук С. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні