Рішення
від 07.09.2020 по справі 442/4999/20
ДРОГОБИЦЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа №442/4999/20

Провадження №2/442/1239/2020

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

07 вересня 2020 року Дрогобицький міськрайонний суд Львівської області в складі:

головуючого - судді Хомика А.П.,

з участю секретаря судових засідань - Лужецької С.В.,

розглянувши у підготовчому судовому засіданні в залі суду в м. Дрогобичі цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Залокотської сільської ради Дрогобицького району Львівської області про визнання права власності в порядку спадкування за заповітом, -

в с т а н о в и в :

11.08.2020 року ОСОБА_1 звернувся в суд з позовом до відповідача, в якому просить визнати за ним право власності на житловий будинок АДРЕСА_1 після смерті бабусі ОСОБА_2 в порядку спадкування за заповітом.

Позов мотивує тим, що ІНФОРМАЦІЯ_1 померла його бабуся, після якої позивач успадкував все належне спадкодавцю майно. Однак, не може оформити спадщину на житловий будинок з господарськими спорудами в АДРЕСА_1 , так як бабуся не оформила документи про право власності на вказаний будинок. Відповідно, за захистом своїх прав позивач змушений звернутися в суд.

Ухвалою від 13.08.2020 року в зазначеній справі відкрито провадження призначено підготовче судове засідання на 07.09.2020 року.

Дана ухвала надсилалась сторонам по справі.

Позивач подав заяву про розгляд справи без його участі та підтримання позову. Позов просить задоволити.

Від відповідача надійшла заява, в якій просить про розгляд справи без його участі, відносно задоволення позову не заперечує.

Третя особа, що не заявляє самостійних вимог щодо предмету спору, ОСОБА_3 , подав заяву, у якій просив про розгляд справи у його відсутності, підтримання позову.

Заслухавши думку сторін, перевіривши матеріали справи, суд дійшов висновку, що позов є підставним та підлягає до задоволення.

Згідно з ч. 4 ст. 206 ЦПК України у разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює судове рішення про задоволення позову.

Підстав для неприйняття визнання позову відповідачем судом не встановлено.

Матеріалами справи встановлено, що ОСОБА_1 є онуком ОСОБА_2 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 .

За життя, а саме 12.12.2019 року ОСОБА_2 склала заповіт, зареєстрований в реєстрі за №21, посвідчений секретарем виконкому Залокотської сільської ради, згідно якого усе належне їй майно, де б воно не знаходилося і з чого б воно не складалося, і все те, що їй належатиме на день смерті і на що вона за законом матиме право заповідає свому онукові ОСОБА_1 .

В Довідці №408 від 06.08.2020 року виданою виконавчим комітетом Залокотської сільської ради Дрогобицького району Львівської області зазначено, що згідно по господарських книг, що зберігаються у Залокотській сільській раді, будинок АДРЕСА_1 рахувався до дня смерті за гр. ОСОБА_2 та до дня смерті проживала по вказаній адресі.

Також, згідно Довідки №193 від 10.03.2020 року, виданої виконавчим комітетом Залокотської сільської ради Дрогобицького району Львівської області, ОСОБА_1 та ОСОБА_2 , до дня її смерті, проживали в АДРЕСА_1 .

Довідкою КП Львівської обласної ради Дрогобицьке міжміське бюро технічної інвентаризації та експертної оцінки підтверджено відсутність даних про реєстрацію правовстановлюючих документів на будинок в АДРЕСА_1 .

Після смерті бабусі, позивач вчинив усі дії з метою прийняття спадщини, а саме: звернувся до нотаріуса із заявою про прийняття спадщини за заповітом, однак нотаріус відмовив у видачі свідоцтва про право власності на спадкове майно, у зв`язку з відсутністю правовстановлюючих документів.

Відповідно до ч.1 ст.16 ЦК України кожна особа має право звернутися до суду за захистом свого особистого немайнового або майнового права та інтересу. Відповідно до вимог п.1 ч. 2 ст. 16 ЦК України, способом захисту цивільних прав та інтересів може бути визнання права.

Згідно ст.328ЦК України право власності вважається набутим правомірно, якщо інше право не випливає із закону або незаконність набуття права власності не встановлена судом. Відповідно до ст. 392 Цивільного кодексу України власник майна може пред`явити позов про визнання його права власності, якщо це право оспорюється або не визнається іншою особою, а також в разі втрати ним документа, який засвідчує його право власності.

Як встановлено ст.1216 ЦК України - спадкуванням є перехід прав та обов`язків від фізичної особи, яка померла до інших осіб спадкоємців. Згідно ст.1217 ЦК України спадкування здійснюється за заповітом або законом. Відповідно до вимог ч.1 ст.1220 ЦК України, спадщина відкривається внаслідок смерті особи.

Відповідно до ч.1 ст. 2 Закону України Про державну реєстрацію речових прав , державна реєстрація права на нерухоме майно - це вже офіційне визнання і підтвердження державою фактів виникнення прав на нерухоме майно.

Частиною 1 ст.1222 ЦК України передбачено, що спадкоємцями за заповітом і за законом можуть бути фізичні особи, які є живими на час відкриття спадщини, а також особи, які були зачаті за життя спадкодавця і народжені живими після відкриття спадщини.

Відповідно до ст.1223 ЦК України право на спадкування мають особи, визначені у заповіті .

Відповідно до ч. 3 ст.1268 ЦК України спадкоємець, який постійно проживав разом зі спадкодавцем на час відкриття спадщини, вважається таким, що прийняв спадщину, якщо протягом строку, встановленого статтею 1270 цього Кодексу він не заявив про відмову від неї, як встановлено в судовому засіданні позивач не відмовлявся від спадщини.

Відповідно до частини 3 статті 1296 ЦК України відсутність свідоцтва про право на спадщину не позбавляє спадкоємця права на спадщину.

Враховуючи вище наведене, зокрема те, що у спадкоємця відсутні правовстановлюючі документи на спадкове майно, позивач на підставі заповіту є спадкоємцем, яка прийняла спадщину та після смерті батька вчинила усі дії, які були необхідними для видачі свідоцтва про право на спадщину, однак з незалежних від неї причин у видачі такого їй було відмовлено, а тому суд приходить до переконання, що позов є підставним та підлягає до задоволення.

Керуючись ст.ст. 10, 12, 13, 81, 247, ч.4 ст.206, 258, 263-265, 268 ЦПК України, суд, -

у х в а л и в :

Позов задоволити.

Визнати за ОСОБА_1 право власності на житловий будинок АДРЕСА_1 після смерті бабусі ОСОБА_2 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 в порядку спадкування за заповітом.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Львівського апеляційного суду шляхом подачі апеляційної скарги в 30-денний строк з дня проголошення рішення.

Позивач: ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , РНОКПП НОМЕР_1 , місце проживання зареєстроване за адресою: АДРЕСА_1 .

Відповідач: Залокотська сільська рада Дрогобицького району Львівської області, ЄДРПОУ: 20825381, юридична адреса: с.Залокоть Дрогобицький район Львівська область, вул.Миру,39.

Суддя Хомик А.П.

СудДрогобицький міськрайонний суд Львівської області
Дата ухвалення рішення07.09.2020
Оприлюднено14.09.2020
Номер документу91485937
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —442/4999/20

Рішення від 07.09.2020

Цивільне

Дрогобицький міськрайонний суд Львівської області

Хомик А. П.

Ухвала від 13.08.2020

Цивільне

Дрогобицький міськрайонний суд Львівської області

Хомик А. П.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні