Справа № 755/5318/20
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"10" вересня 2020 р. Дніпровський районний суд м. Києва (далі Суд) у складіголовуючої судді ОСОБА_1 , за участю секретаря судових засідань ОСОБА_2 та сторін кримінального провадження: прокурора ОСОБА_3 , особи відносно, якої подано клопотання ОСОБА_4 , розглянувши у відкритому підготовчому судовому засіданні клопотання прокурора відділу прокуратури міста Києва ОСОБА_3 про звільнення від кримінальної відповідальності ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця Кіровоградської області, громадянина України, зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1 та проживаючого за адресою: АДРЕСА_2 , у рамках кримінального провадження внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань 12.02.2020 за № 32020100000000096, за ознаками кримінального правопорушення передбаченого ч. 2ст. 205-1 КК України, у зв`язку із закінченням строків давності притягнення до кримінальної відповідальності,установив :
прокурор групи прокурорів - прокурор відділу прокуратури міста Києва ОСОБА_3 звернувся до суду, у порядку ст.ст. 284-285, 314 КПК України, із клопотанням про звільнення від кримінальноївідповідальності ОСОБА_4 у рамках кримінального провадження внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань 12.02.2020 за № 32020100000000096, за ознаками кримінального правопорушення (злочину) передбаченого ч. 1ст. 205-1 КК України, у зв`язку із закінченням строків давності притягнення до кримінальної відповідальності, з огляду на дійсність обставин регламентованих ст.ст. 44, 49 КК України.
У підготовчому судовому засіданні, ОСОБА_4 зазначив, що йому цілком і повністю зрозуміла підстава звільнення від кримінальної відповідальності, у порядку ст. 49 КК України та він надає свою згоду на таке його звільнення у рамках указаного кримінального провадження, у зв`язку із закінченням строків давності притягнення до кримінальної відповідальності.
Прокурор групи прокурорів прокурор відділу прокуратури міста Києва ОСОБА_3 вважав за необхідне дане клопотання задовольнити в зв`язку з дотриманням норм КПК України при його поданні та наявності правових підстав регламентованих КК України.
Суд, заслухавши думку сторін, вивчивши наявні матеріали, приходить до наступного.
Відповідно до п. 2 ч. 3ст. 314 КПК України, у підготовчому судовому засіданні суд має право прийняти такі рішення: закрити провадження у випадку встановлення підстав, передбачених пунктами 4-8, 10 частини першої або частиною другоюстатті 284 цього Кодексу.
Зокрема, пунктом 1 частини 2 статті 284наведеного Кодексу кримінальне провадження закривається судом , у зв`язку зі звільненням особи від кримінальної відповідальності;
Згідно з ч. 1ст. 285 КПК України, особа звільняється від кримінальної відповідальності у випадках, передбачених законом України про кримінальну відповідальність, яким, відповідно до п. 7 ч. 1ст. 3 КПК України, є законодавчі акти України, які встановлюють кримінальну відповідальність (Кримінальний кодекс Українита закон України про кримінальні проступки), судом (ч. 1ст. 286 КПК України).
Відповідно до ч. 1ст. 49 КК України,особа звільняєтьсявід кримінальноївідповідальності,якщо здня вчиненнянею кримінальногоправопорушення ідо днянабрання вирокомзаконної силиминули такістроки: 1)два роки-у разівчинення кримінальногопроступку,за якийпередбачене покаранняменш суворе,ніж обмеженняволі; 2)три роки-у разівчинення кримінальногопроступку,за якийпередбачено покаранняу видіобмеження волі,чи уразі вчиненнянетяжкого злочину,за якийпередбачено покаранняу видіпозбавлення воліна строкне більшедвох років; 3) п`ять років - у разі вчинення нетяжкого злочину, крім випадку, передбаченого у пункті 2 цієї частини
Згідно ч. 1ст. 205-1 КК Україниу чинній редакції за вчинення цього кримінального правопорушення передбачена кримінальна відповідальність у виді штрафу від п`яти тисяч до восьми тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арештом на строк від трьох до шести місяців, або позбавленням волі на строк до трьох років. тобто у силу нормст. 12 того ж Кодексу, цей злочин є нетяжким злочином.
Відповідно до ч. 1ст. 205-1 КК Україниу редакції чинній на день учинення діяння за вчинення цього кримінального правопорушення передбачена кримінальна відповідальність у виді штрафу від п`ятисот до тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, або арештом на строк від трьох до шести місяців, або обмеженням волі на строк до двох років.
Аналізуючи питання строків в цьому провадженні судом ураховується факт того, що як убачається з матеріалів кримінального провадження внесеного до ЄРДР 12.02.2020 за № 32020100000000096 з нього слідує, що ОСОБА_4 у середині липня 2015 року,перебуваючи неподалік від торгівельного центру «Дарниця», який знаходиться за адресою: м. Київ, проспект Соборності, буд. 2/1, отримав пропозицію від невстановленої слідством особи чоловічої статі щодо проведення перереєстрації на його ім`я ТОВ «ПРОДТЕХПРОЕКТ» (код ЄДРПОУ 39761592) за грошову винагороду, на що ОСОБА_4 погодився.
Таким чином у ОСОБА_4 виник злочинний умисел у отриманні грошової винагороди та направленийна внесення в документи, які відповідно до закону подаються для проведення державної реєстрації юридичної особи, завідомо неправдивих відомостей. Відповідно до якого ОСОБА_4 погодився стати директором та засновником, та зареєструвати на своє ім`я ТОВ «ПРОДТЕХПРОЕКТ» (код ЄДРПОУ 39761592), після чого передати реєстраційні документи для проведення перереєстрації цієї юридичної особи невстановленій в ході досудового розслідування особі чоловічої статі.
Так, згідно з пунктом 1 статті 24 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб підприємців» від 15.05.2003 №755-IV визначено, що для проведення державної реєстрації юридичної особи засновник (засновники) або уповноважена ними особа повинні особисто подати державному реєстратору (надіслати поштовим відправленням з описом вкладення або в разі подання електронних документів подати опис, що містить відомості про надіслані електронні документи, в електронній формі) такі документи: заповнену реєстраційну картку на проведення державної реєстрації юридичної особи, до якої може бути подана як додаток заява щодо обрання юридичною особою спрощеної системи оподаткування та/або реєстраційна заява про добровільну реєстрацію як платника податку на додану вартість за формою, затвердженою центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику; примірник оригіналу (ксерокопію, нотаріально засвідчену копію) рішення засновників або уповноваженого ними органу про створення юридичної особи у випадках, передбачених законом; два примірники установчих документів (у разі подання електронних документів - один примірник). До реєстраційної картки на проведення державної реєстрації юридичної особи засновником (засновниками) або уповноваженою ними особою включається: інформація про структуру власності засновників - юридичних осіб, яка дає можливість встановити фізичних осіб - власників істотної участі цих юридичних осіб та містить такі дані про зазначених фізичних осіб: прізвище, ім`я, по батькові (за наявності), країна громадянства, серія та номер паспорта громадянина України або паспортного документа іноземця, місце проживання, реєстраційний номер облікової картки платника податків (за наявності); інформація про кінцевого бенефіціарного власника (контролера)
(бенефіціарних власників (контролерів)) юридичної особи, у тому числі кінцевого бенефіціарного власника (контролера) (бенефіціарних власників (контролерів)) її засновника (учасника), якщо засновник (учасник) - юридична особа, а саме: прізвище, ім`я, по батькові (за наявності), країна громадянства, серія та номер паспорта громадянина України або паспортного документа іноземця, місце проживання, реєстраційний номер облікової картки платника податків (за наявності). Зазначена інформація не включається до реєстраційної картки для проведення державної реєстрації політичних партій, творчих спілок та їх територіальних осередків, адвокатських об`єднань, торгово-промислових палат, релігійних організацій, державних та комунальних підприємств, державних органів, органів місцевого самоврядування та їх асоціацій. У разі відсутності у юридичної особи кінцевого бенефіціарного власника (контролера), у тому числі кінцевого бенефіціарного власника (контролера) її засновника (учасника), якщо засновник (учасник) - юридична особа, подаються відомості про його відсутність. У разі утворення юридичної особи на підставі модельного статуту в реєстраційній картці на проведення державної реєстрації юридичної особи проставляється відповідна відмітка з посиланням на типовий установчий документ.
Пункт 9 статті 24 цього ж Закону визначає, якщо документи для проведення державної реєстрації юридичної особи подаються засновником юридичної особи, державному реєстратору додатково пред`являється його паспорт. Якщо документи для проведення державної реєстрації юридичної особи подаються особою, уповноваженою засновником (засновниками) юридичної особи, державному реєстратору додатково пред`являється її паспорт та надається документ, що засвідчує її повноваження або в разі подання електронних документів документ, що засвідчує повноваження цієї особи, в електронній формі залучається до документів, передбачених частинами першою - сьомою цієї статті.
У свою чергу, ОСОБА_4 , реалізовуючи злочинний умисел, направлений на внесення в документи, які відповідно до закону подаються для проведення державної реєстрації юридичної особи, завідомо неправдивих відомостей, надав невстановленій слідством особі чоловічої статі копії власного паспорту громадянина України серія НОМЕР_1 , виданого Ленінським РВ УМВС України в Луганській області 05.06.2003 та реєстраційного номеру облікової картки платника податків (РНОКПП НОМЕР_2 )для виготовлення реєстраційних документів ТОВ «ПРОДТЕХПРОЕКТ» (код ЄДРПОУ 39761592).
На підставі цих документів невстановлена слідством особа чоловічої статі, у невстановленому досудовим розслідуванням місці виготовила довіреність від 15.07.2015, наказ №5 від 15.07.2015, протокол № 4 загальних зборів учасників від 14.07.2015 ТОВ «ПРОДТЕХПРОЕКТ», реєстраційну картку від 22.07.2015, в яких ОСОБА_4 був зазначений як учасник підприємства та призначений на посаду директора.
Реалізовуючи свій злочинний умисел, ОСОБА_4 зустрівся з невстановленою слідством особою чоловічої статі у середині липня 2015 року у невстановлені дату та час у торгівельному центрі «Дарниця» у кафе «Пузата Хата», яке знаходиться за адресою: м. Київ, проспект Соборності, буд. 2/1, виконав свій підпис у графі «Запрошена особа» у протоколі № 4 загальних зборів учасників (далі протокол) від 14.07.2015 чим надав юридичну силу вищевказаним документам, які попередньо виготовлені невстановленою слідством особою, в які внесені неправдиві відомості, а саме: в п. 2 протоколу № 4 від 14.07.2015 загальних зборів учасників ТОВ «ПРОДТЕХПРОЕКТ» про призначення на посаду директора ТОВ «ПРОДТЕХПРОЕКТ» ОСОБА_4 , який фактичного наміру ставати директором підприємства не мав, в подальшому правами директора підприємства не користувався, обов`язки директора підприємства не виконував; в п. 3 розділу «Постановили» протоколу №4 від 14.07.2015 загальних зборів учасників про вхід до складу учасників ТОВ «ПРОДТЕХПРОЕКТ» нового учасника ОСОБА_4 . Проте ОСОБА_4 здійснив вхід до складу учасників формально без мети ведення фінансово-господарської діяльності підприємства; в п. 3 протоколу про передачу від ОСОБА_5 до ОСОБА_4 частки у статутному капіталі товариства, в розмірі 100% що складає в грошовому еквіваленті 4000 грн., однак ОСОБА_4 частку в статутному капіталі ніколи не отримував.
Після підписанняпротоколу №4від 14.07.2015загальних зборівучасників ТОВ«ПРОДТЕХПРОЕКТ», ОСОБА_4 передав зазначені документи невстановленій слідством особі чоловічої статі, розуміючи, що вони будуть подані до державного реєстратора, для подальшої державної реєстрації підприємства.
При невстановлених слідством обставинах 22.07.2015 невстановлена слідством особа чоловічої статі здійснила державну реєстрацію ТОВ «ПРОДТЕХПРОЕКТ» змін щодо засновників та директора ТОВ «ПРОДТЕХПРОЕКТ» та постановку цього ж дня у невстановлений досудовим розслідуванням час ТОВ «ПРОДТЕХПРОЕКТ»на податковий облік.
Ці обставини у т.ч. щодо часових проміжків у які мали місце ці події, як дійсні, підтвердив в суді і ОСОБА_4 .
Тим самим, судом установлено, що провадження стосується подій, які мали місце у липні 2015 року.
Відповідно з дня вчинення кримінального правопорушення (липень 2015 року) минуло строки визначені ст. 49 КК.
У той час, як за змістомстатей 284 - 288 КПК Українипідставами для звільнення особи від кримінальної відповідальності при розгляді справи в суді є наявність відповідної норми кримінального закону, яка передбачає таке звільнення, клопотання сторони кримінального провадження про звільнення обвинуваченого від кримінальної відповідальності та згода обвинуваченого на закриття кримінального провадження на цих підставах.
Усі ці підстави є дійсними. Так, ОСОБА_4 надав свою згоду на звільнення його від кримінальної відповідальності на піставіст. 49 КК України,у зв`язку із закінченням строків притягнення до кримінальної відповідальності за клопотанням сторони кримінального провадження.
Також судом ураховується те, що Верховний Суд колегією суддів Касаційного кримінального суду у постанові від 26 березня 2020 року у справі № 730/67/16-к указав, що передбачений законом (ст. 49 КК України) інститут звільнення підозрюваного, обвинуваченого від кримінальної відповідальності не пов`язує таке звільнення із визнанням ними своєї винуватості у вчиненні злочину. Таким чином, невизнання підозрюваним, обвинуваченим вини у вчиненнікримінального правопорушення за наявності їхньої згоди на звільнення від кримінальної відповідальності у передбачених законом випадках за умови роз`яснення їм судом суті підозри чи обвинувачення, підстав звільнення від кримінальної відповідальності та права заперечувати проти закриття кримінального провадження не є правовою підставою для відмови в задоволенні клопотання сторони кримінального провадження про таке звільнення.
Наведені ВС умови судом було дотримано, а тому Суд не пов`язує в цій справі таке звільнення із фактом визнанням обвинуваченим своєї винуватості у вчиненні злочину, або ж з фактом його відсутності.
Таким чином, судом встановлено, що дане клопотання в повній мірі відповідає вимогамКримінального процесуального кодексу України,Кримінального кодексу Українита закону.
За таких обставин, беручи до уваги наведене, Суд вважає, що клопотання підлягає задоволенню зі звільненням ОСОБА_4 від кримінальної відповідальності, у зв`язку із закінченням строків давності, на підставі ст. 49 КК України, та із закриттям даного кримінального провадження.
З цих підстав та керуючись ст.ст.44,49 КК України, ст.ст.1-29, 284,314,369-372,376 КПК України, Судпостановив :
клопотання - задовольнити.
ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , звільнити від кримінальної відповідальності у кримінальному провадженні внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань 12.02.2020 за № 32020100000000096, за ознаками кримінального правопорушення передбаченого ч. 2ст. 205-1 КК України, у зв`язку із закінченням строків давності притягнення до кримінальної відповідальності, та саме кримінальне провадження закрити.
Ухвала може бути оскаржена до Київського апеляційного суду через Дніпровський районний суд м. Києва протягом семи днів з дня її оголошення.
Копію ухвали вручити учасникам процесу.
Визначити час проголошення повного тексту ухвали - 08:20 год. 11.09.2020.
С у д д я Оксана БІРСА
Суд | Дніпровський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 10.09.2020 |
Оприлюднено | 10.02.2023 |
Номер документу | 91488432 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Злочини у сфері господарської діяльності Підроблення документів, які подаються для проведення державної реєстрації юридичної особи та фізичних осіб - підприємців |
Кримінальне
Дніпровський районний суд міста Києва
Бірса О. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні