Рішення
від 09.09.2020 по справі 136/522/20
ЛИПОВЕЦЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 136/522/20

провадження № 2-о/136/18/20

РІШЕННЯ

іменем України

"09" вересня 2020 р. м. Липовець

Липовецький районний суд Вінницької області в складі:

головуючого судді Кривенка Д.Т.

за участі секретаря судового засідання Марчук Н.А.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Липовець цивільну справу за заявою ОСОБА_1 заінтересована особа: ОСОБА_2 про встановлення факту, що має юридичне значення, -

ВСТАНОВИВ:

Представник заявника звернувся до суду із вищевказаною заявою, в якій просить суд встановити юридичний факт, про те що ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_1 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_2 в с. Нова Прилука, Липовецького району, Вінницької області був його, ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , рідним батьком.

Підставність заяви обґрунтовано тим, що після смерті ОСОБА_3 , яка настала ІНФОРМАЦІЯ_2 , відкрилась спадщина, до складу якої увійшло певне майно. Спадщину після смерті ОСОБА_3 прийняв заявник, будучи сином спадкодавця, отож спадкоємцем першої черги спадкування, оскільки протягом шести місяців подав відповідну заяву. Однак оформити спадщину заявник не може, оскільки у свідоцтві про його народження в графі батько - відсутній будь-який запис про батька, а лише наявний запис про матір - ОСОБА_4 , що стало підставою для звернення до суду із даною заявою, оскільки від цього залежать майнові права заявника, а іншого порядку встановлення даного факту, аніж судового, чинним законодавством не передбачено.

Ухвалою суду від 08.04.2020 було витребувано у приватного нотаріуса Липовецького районного нотаріального округу Вінницької області Башта-Бєляєвої М.О. матеріали спадкової справи до майна померлого ОСОБА_3 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_2 .

У судове засідання заявник та його представник не з`явились, однак у своїй заяві просили про розгляд судом справи за їх відсутності, вимоги підтримали, просили суд заяву задовольнити.

Заінтересована особа в судове засідання також не з`явилася, проте у своїй заяві просила про розгляд судом справи за її відсутності, вимоги підтримала, просила суд заяву задовольнити.

Зважаючи на викладене, суд не вбачає підстав для відкладення розгляду справи, тому здійснює розгляд в даному судовому засіданні на підставі зібраних у справі доказів, за відсутності осіб, які беруть участь у справі, при цьому не здійснюючи фіксування судового процесу технічними засобами.

Вивчивши та дослідивши матеріали цивільної справи, оцінивши усі зібрані у справі докази, суд встановив, що ІНФОРМАЦІЯ_2 в с. Нова Прилука Липовецького району Вінницької області помер ОСОБА_3 , на що вказує свідоцтво про смерть серія НОМЕР_1 (а.с. 3).

Із матеріалів спадкової справи до майна померлого ОСОБА_3 , які було витребувано судом встановлено, що було складено заповіт від 13.09.2018 та посвідчено в.о. старости села Нова Прилука Староприлуцької сільської ради Липовецького району Вінницької області ОСОБА_5 , яким спадкодавець заповів земельну ділянку площео 3,0515 га кад. №0522284000:02:000:0041, яка знаходиться на території с. Нова Прилука - своєму сину - ОСОБА_1 , а все інше майно в рівних частках своїм дітям - сторонам спору: ОСОБА_1 та ОСОБА_2 . Заявник спадщину за заповітом прийняв.

Суд розглядає заяви про встановлення факту батьківства в разі смерті особи, яку заявник вважає батьком дитини, і вирішує їх з урахуванням обставин, передбачених ст. 53 Кодексу про шлюб та сім'ю Української РСР. Заяви про встановлення факту визнання батьківства щодо дитини, народженої до 01.10.1968, розглядаються судом у випадках, коли померла особа визнавала себе батьком дитини до цієї дати. Заяви про встановлення фактів батьківства чи визнання батьківства розглядаються судом, якщо у свідоцтві про народження певна особа не вказана батьком дитини (наприклад, відповідно до ч. 2 ст. 55 Кодексу про шлюб та сім'ю запис про батька дитини проведено за вказівкою матері, яка не перебувала у шлюбі, або ж такий запис зовсім відсутній) і можуть бути подані матір`ю, опікуном чи піклувальником дитини чи самою дитиною після досягнення повноліття. (Постанова, Пленум Верховного Суду України, від 31.03.1995, № 5 "Про судову практику в справах про встановлення фактів, що мають юридичне значення").

Згідно із свідоцтвом про народження ОСОБА_1 № НОМЕР_2 встановлено, що він народився ІНФОРМАЦІЯ_3 , тобто до ІНФОРМАЦІЯ_4 (а.с.4).

У вищезазначеному свідоцтві в графі батько - відсутній будь-який запис про батька, а лише наявний запис про матір - ОСОБА_4 .

Згідно із свідоцтвом про одруження № НОМЕР_3 ОСОБА_3 та ОСОБА_4 уклали шлюб 22.06.1959 про що зроблено актовий запис № 12 (а.с.5).

Як убачається із довідки виданої виконавчим комітетом Староприлуцької сільської ради № 497 від 24.06.2019, з 18.02.1970 ОСОБА_3 вказаний головою домогосподарства у складі сім`ї: ОСОБА_6 - дружина; ОСОБА_2 - дочка; ОСОБА_1 - син, які проживали однією сім`єю в одному будинку (а.с.6).

Довідкою виконавчого комітету Староприлуцької сільської ради № 402 від 19.06.2019 визначено склад сім`ї померлого ІНФОРМАЦІЯ_2 ОСОБА_3 станом на 01.01.1971 складав: ОСОБА_3 ; ОСОБА_6 (померла 1931) - дружина; ОСОБА_2 - дочка; ОСОБА_1 - син (а.с.7).

Аналізуючи зібрані у справі докази, суд вважає, що заявником надано належні та допустимі докази, які підтверджують те, що ОСОБА_3 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_2 , визнавав за життя ОСОБА_1 своїм сином. Від встановлення даного факту залежать майнові права заявника, оскільки він реалізовує свої спадкові права, іншого порядку встановлення даного факту чинним законодавством не передбачено, а спір про право відсутній.

З огляду на викладене, суд задовольняє заяву у повному обсязі.

На підставі та керуючись ст. 258-259, 263-265, 293, 315 ЦПК України, суд, -

УХВАЛИВ :

Заяву ОСОБА_1 ( місце проживання: АДРЕСА_1 , РНОКПП - НОМЕР_4 ), заінтересована особа: ОСОБА_2 (місце проживання: АДРЕСА_2 , РНОКПП - НОМЕР_5 ) про встановлення факту, що має юридичне значення - задовольнити у повному обсязі.

Встановити юридичний факт, що ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , є рідним сином ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_2 в с. Нова Прилука, Липовецького району, Вінницької області.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів учасниками справи до Вінницького апеляційного суду через Липовецький районний суд Вінницької області.

Учасник справи, якому повне рішення не було вручено у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду. Строк на апеляційне оскарження може бути також поновлений в разі пропуску з інших поважних причин, крім випадків, зазначених у частині другій статті 358 цього Кодексу.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Суддя Д.Т. Кривенко

СудЛиповецький районний суд Вінницької області
Дата ухвалення рішення09.09.2020
Оприлюднено14.09.2020
Номер документу91494012
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —136/522/20

Рішення від 09.09.2020

Цивільне

Липовецький районний суд Вінницької області

Кривенко Д. Т.

Ухвала від 08.04.2020

Цивільне

Липовецький районний суд Вінницької області

Кривенко Д. Т.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні