ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
Кіровоградської області
вул.В`ячеслава Чорновола, 29/32, м.Кропивницький, Україна, 25022,
тел/факс: 32-05-11/24-09-91 E-mail: inbox@kr.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
14 вересня 2020 рокуСправа № 912/2956/20
Суддя Господарського суду Кіровоградської області Бестаченко О.Л., розглянувши матеріали позовної заяви Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку "Добробут-4А", 27300, Кіровоградська область, Олександрівський район, смт Олександрівка, вул. Тітова, буд. 4А,
про зобов`язання вчинити певні дії, стягнення 100 000,00 грн моральної шкоди,
ВСТАНОВИВ:
До Господарського суду Кіровоградської області надійшла позовна заява Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку "Добробут-4А", яка містить вимоги до Комунального підприємства "Оберіг-Аква" Олександрівської селищної ради про:
- зобов`язання Комунального підприємства "Оберіг-Аква" Олександрівської селищної ради виготовити технічну документацію та плани інженерних мереж на будинок 4А по вулиці Тітова в смт Олександрівці Олександрівського району Кіровоградської області та забезпечити передачу документів (з обов`язковим оформленням акту прийому-передачі інженерного обладнання та акту прийому-передачі житлового комплексу з балансу на баланс);
- стягнення з Комунального підприємства "Оберіг-Аква" Олександрівської селищної ради на користь Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку "Добробут-4А", відшкодування моральної шкоди за чотири роки нанесених незручностей та непередбачених витрат в утриманні будинку згідно статутної діяльності в розмірі 100 000,00 грн, з покладанням на відповідача судових витрат.
Розглянувши зазначену позовну заяву, суддя дійшов висновку, що позовна заява підлягає залишенню без руху з наступних підстав.
Статтями 162 та 164 Господарського процесуального кодексу України визначено вимоги щодо оформлення позовної заяви та комплектність документів, які повинні додаватися до неї.
Відповідно до вимог пункту 1 частини 1 статті 164 Господарського процесуального кодексу України до позовної заяви додаються документи, які підтверджують відправлення іншим учасникам справи копії позовної заяви і доданих до неї документів.
В силу вимог частини 1 статті 172 Господарського процесуального кодексу України, позивач, особа, яка звертається з позовом в інтересах іншої особи, зобов`язані до подання позовної заяви надіслати учасникам справи її копії та копії доданих до неї документів листом з описом вкладення.
Згідно Правил надання послуг поштового зв`язку, затверджених постановою Кабінету міністрів України № 270 від 05.03.2009, підтвердженням надання послуг поштового зв`язку є розрахунковий документ - документ встановленої відповідно до Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" форми та змісту (касовий чек, розрахункова квитанція тощо), що підтверджує надання послуг поштового зв`язку, а підтвердженням переліку відправлених документів є опис вкладення встановленої форми.
Виходячи з викладеного, належним доказом відправлення сторонам копії позовної заяви та доданих до неї документів є саме опис вкладення та документ, що підтверджує надання поштових послуг (фіскальний чек, розрахункова квитанція тощо).
Позивачем зазначених вимог не виконано, у наданому описі вкладенні від 10.09.2020 зафіксовано направлення відповідачу лише позовної заяви - "1 шт (4 арк)".
Таким чином, наданий позивачем опис вкладення від 10.09.2020 не підтверджує направлення відповідачу доданих до позовної заяви документів.
Будь-які інші докази, які б підтверджували вручення відповідачу доданих до позовної заяви документів іншим шляхом, відсутні.
Вказане суперечить вимогам процесуального закону, оскільки за наведеними вище вимогами статті 164 Господарського процесуального кодексу України відповідачеві в обов`язковому порядку направляється копія позовної заяви та додані до позову документи.
З огляду на викладене, господарський суд дійшов висновку, що позивачем не надано до суду належних доказів відправлення відповідачу доданих до позовної заяви документів.
Крім того, відповідно до частини 1 пункту 2 статті 164 Господарського процесуального кодексу України до позовної заяви додаються документи, які підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Частиною 1 статті 4 Закону України "Про судовий збір", в редакції на дату подання позовної заяви, встановлено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Відповідно до Закону України "Про державний бюджет України на 2020 рік" прожитковий мінімум для працездатних осіб встановлено на рівні 2 102,00 грн.
За подання до господарського суду встановлено наступний розмір та порядок сплати судового збору: за позовними заявами майнового характеру - 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб і не більше 350 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб; за позовними заявами немайнового характеру - 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Таким чином, подавши вказаний позов, який містить 2 вимоги (зобов`язання вчинити певні дії та стягнення 100 000,00 грн моральної шкоди), позивач мав сплатити судовий збір в розмірі 4 204,00 грн за вимогами майнового та немайнового характеру.
Однак, як вбачається з матеріалів поданої позовної заяви, в якості доказу сплати судового збору позивачем надано платіжне доручення від 07.09.2020 № 3 про сплату судового збору у розмірі 2 102,00 грн.
Вказане свідчить про недоплату позивачем судового збору в розмірі 2 102,00 грн, а отже до позовної заяви не додано належних доказів, які підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі.
Враховуючи те, що позивачем до позовної заяви в порушення вимог ст. 162, 164 Господарського процесуального кодексу України не надано: належних доказів відправлення відповідачу доданих до позовної заяви документів; документів, які підтверджують сплату судового збору у встановленому порядку і розмірі, суддя вважає за необхідне позовну заяву Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку "Добробут-4А" залишити без руху.
Крім того, суддя звертає увагу, що відповідно до інформації, яка міститься на офіційному сайті Судова влада (kr.arbitr.gov.ua), для перерахування судового збору при зверненні з позовом до Господарського суду Кіровоградської області, платiжними реквiзитами для перерахування судового збору в гривнях є:
Отримувач коштів -УК у м.Кроп./м.Кропивницький/22030101
Код отримувача (код за ЄДРПОУ) - 38037409
Банк отримувача - Казначейство України (ЕАП)
Код банку отримувача (МФО) - 899998
Рахунок отримувача UA148999980313121206083011002
Код класифікації доходів бюджету 22030101
Призначення платежу: *;101;
Керуючись ст. 162, 164, 174, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, суддя
УХВАЛИВ:
1. Позовну заяву Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку "Добробут-4А" до Комунального підприємства "Оберіг-Аква" Олександрівської селищної ради про зобов`язання вчинити певні дії, стягнення 100 000,00 грн моральної шкоди залишити без руху.
2. Встановити Об`єднанню співвласників багатоквартирного будинку "Добробут-4А" строк усунення виявлених при поданні позовної заяви недоліків - десять днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
3. Встановити спосіб усунення недоліків позовної заяви шляхом надання: належних доказів відправлення відповідачу доданих до позовної заяви документів; документів, які підтверджують сплату судового збору у встановленому порядку і розмірі (докази доплати 2 102,00 грн).
4. Роз`яснити Об`єднанню співвласників багатоквартирного будинку "Добробут-4А", що у відповідності до ч. 3, 4 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України, якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому статтею 176 цього кодексу. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.
5. Повідомити про відсутність у суду технічної можливості надавати інформацію про вебадресу судового рішення у Єдиному державному реєстрі судових рішень, одночасно з врученням (надсиланням/видачею) копії повного або скороченого такого рішення до затвердження Положення про Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему та початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи.
Ознайомитись з електронною копією судового рішення можливо в Єдиному державному реєстрі судових рішень за його вебадресою: http://reyestr.court.gov.ua.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та не підлягає оскарженню.
Копію ухвали надіслати Об`єднанню співвласників багатоквартирного будинку "Добробут-4А" (27300, Кіровоградська область, Олександрівський район, смт Олександрівка, вул. Тітова, буд. 4А).
Ухвалу підписано 14.09.2020.
Суддя О.Л. Бестаченко
Суд | Господарський суд Кіровоградської області |
Дата ухвалення рішення | 14.09.2020 |
Оприлюднено | 15.09.2020 |
Номер документу | 91497050 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Кіровоградської області
Бестаченко О.Л.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні