Дата документу 19.08.2020 Справа № 554/5018/20
Провадження № 1-кс/554/10871/2020
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
19 серпня 2020 року м. Полтава
Слідчий суддя Октябрського районного суду м. Полтави ОСОБА_1 , за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , розглянувши клопотання старшого слідчогослідчого відділуУправління Службибезпеки Українив Полтавськійобласті старшоголейтенанта юстиції ОСОБА_3 ,погодженого прокурором прокуратури Полтавської області ОСОБА_4 , внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 22019170000000044 від 25.11.2019 року, за ознаками вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 258-3 КК України, про тимчасовий доступ до речей і документів,
В С Т А Н О В И В :
В ході проведення досудового розслідування встановлено, що громадянин України ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , фізично перебуваючи на тимчасово непідконтрольній державним органам України території Луганської області (м. Луганськ) здійснює зовнішньоекономічну діяльність від імені ООО « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (зареєстроване в органах влади т.зв. «Луганської народної республіки» (далі по тексту « ІНФОРМАЦІЯ_3 ») 09.09.2016, код ЕГРЮЛ 61131153, АДРЕСА_1 ), яка полягає в постачанні продовольчих товарів на тимчасово непідконтрольну державним органам України територію Луганської області, а також здійснює сплату податків і зборів до контролюючих та правоохоронних органів псевдодержавних утворень т.зв. «ЛНР». Вищевказаний товар, потрапляє на тимчасово непідконтрольну державним органам України територію Луганської області з підконтрольній українській владі території за допомогою попередніх домовленостей ОСОБА_5 з представниками суб`єктів зовнішньоекономічної діяльності, які мають українську та білоруську реєстрації.
Так, ОСОБА_5 , з метою налагодження каналу постачання продовольчих товарів на тимчасово непідконтрольну органам державної влади України територію Луганської області, підшукав та залучив на території України територіальних менеджерів з продажу товарів ТМ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » (ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_5 » код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ) від ТОВ «" ІНФОРМАЦІЯ_6 »
(код ЄДРПОУ НОМЕР_2 ), а саме ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_7 , який усвідомлюючи те, що його дії сприяють матеріальній підтримці функціонування терористичних груп та організацій т.зв. «ДНР/ЛНР», використовуючи свої посадові обов`язки налагодили продаж та постачання товарів харчової групи на тимчасово непідконтрольну державним органам України територію Луганської області. ОСОБА_6 за допомогою мобільних терміналів та іншої обчислювальної техніки, приймає замовлення від
ОСОБА_5 , потім в телефонному режимі обговорює з ним його оплату
та наявність замовленого асортименту, підтверджує оформлення отриманого замовлення та передає його в роботу операторам ТОВ «" ІНФОРМАЦІЯ_6 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_2 ) для документального оформлення.
Після документального оформлення замовлення, товарно-матеріальні цінності (далі по тексту ТМЦ) від ТОВ «" ІНФОРМАЦІЯ_6 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_2 ) з використанням можливостей ряду суб`єктів господарської діяльності, які зареєстровані як на території України, так і за її межами, фактично поставляються на адресу ООО « ІНФОРМАЦІЯ_2 », що знаходиться на тимчасово непідконтрольній державним органам України території Луганської області, при цьому, частина ТМЦ, в подальшому, передається представникам незаконних збройних формувань, що входять до складу терористичної організації «ЛНР»,
а також службові особи вказаного суб`єкта господарювання здійснюється сплата відповідних податків та зборів до т.зв. «податкових органів ЛНР».
Так, згідно наказу №222ог від 14.04.2017 про затвердження Тимчасового порядку контролю за переміщенням осіб через лінію зіткнення у межах Донецької та Луганської областей затвердженого Першим заступником керівника Антитерористичного центру при СБ України (керівника Антитерористичної операції на території Донецької та Луганської областей), а також відповідно до постанови КМУ №99 від 01.03.2017 «Про затвердження Порядку переміщення товарів до району або з району проведення антитерористичної операції» переміщення товарів поза межами контрольних пунктів в`їзду/виїзду, контрольних постів забороняється. Крім того суб`єктам господарювання забороняється переміщувати на тимчасово неконтрольовану територію
та з тимчасово неконтрольованої території товари, за винятком тих, які переміщуються у складі гуманітарних вантажів та товарів і продукції (в тому числі тих, що забезпечують функціонування та обслуговування або є необхідними у виробничому процесі) металургійної, гірничозбагачувальної, вугледобувної та енергогенеруючої галузей, об`єктів критичної інфраструктури за переліком та обсягами (вартість, вага, кількість), які затверджуються спільним рішенням МТОТ та Мінекономрозвитку.
При цьому, заявою Верховної Ради України «Про визнання Україною юрисдикції Міжнародного кримінального суду щодо скоєння злочинів проти людяності та воєнних злочинів вищими посадовими особами РФ та керівниками терористичних організацій «ДНР» та «ЛНР», які призвели до особливо тяжких наслідків та масового вбивства українських громадян», схвалену постановою Верховної Ради України від 04.02.2015 №145-VIII, а також заявою Верховної Ради України «Про відсіч збройної агресії РФ та подолання її наслідків», схвалену постановою Верховної Ради України від 21.04.2015 №337-VIII, «ДНР»/«ЛНР» визнано терористичними організаціями.
Окрім вказаного, оперативним підрозділом в ході виконання доручення
в рамках ст.ст. 39-41 КПК України встановлено, що ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_7 , уродженець Донецької області, зареєстрованийта фактично проживає за адресою АДРЕСА_2 ,під час приватного спілкування та ведення господарської діяльності використовує телефонний номер НОМЕР_3 , що обслуговується оператором мобільного зв`язку ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_8 ».
Отже, з метою встановлення обставин, які не можуть бути встановлені іншим шляхом, аніж отриманням інформації, яка перебуває у володінні ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_8 » ( АДРЕСА_3 ), з наданням інформації у вигляді роздруківок телефонних дзвінків (вхідних та вихідних) та СМС-повідомлень (вхідних та вихідних) з зазначенням ІМЕІ мобільних телефонів, базових станцій та азимутів з телефонного номеру: НОМЕР_3 за період часу з 09.09.2016 по теперішній час.
Отримані відомості нададуть можливість встановити обставини вчинення злочину, причетних до його вчинення осіб, а також підтвердити факт спілкування ОСОБА_6 з іншими особами, що можливо причетні до вчинення даного кримінального правопорушення, тобто підтвердять чи спростують причетність ОСОБА_7 до вчинення вищевказаного злочину, а також підтвердять чи спростують факт причетності до вчинення даного злочину інших осіб, а, отже, будуть використані як доказ у цьому кримінальному провадженні.
Без отримання доступу до вказаних відомостей слідство не зможе в повній мірі провести досудове розслідування та встановити усі обставини вчинених злочинів.
Розголошення вказаних відомостей перед особами, які не є учасниками кримінального провадження призведе до знищення можливих доказів
у провадженні.
Працівники ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_8 », у володінні якого перебувають відомості до яких планується отримати доступ, не попереджені про кримінальну відповідальність за розголошення таємниці слідства, а отже, їх виклик до суду для розгляду цього клопотання може створити реальну загрозу зміни або знищення запитуваної інформації, чи розголошення перед ОСОБА_6 та іншими зацікавленими особами факту звернення органом досудового розслідування до суду із цим клопотанням.
Беручи до уваги вищевикладене та враховуючи те, що у ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_8 » зберігаються документи, щодо часу та видів з`єднань, необхідно отримати тимчасовий доступ до речей і документів, та можливість вилучити їх завірені копії.
Слідчий в судове засідання не з`явився, до суду надав заяву про розгляд клопотання без його участі.
З огляду на наявність достатніх підстав вважати, що існує реальна загроза зміни або знищення речей та документів, зазначених у клопотанні, розгляд даного клопотання слідчий вважав за необхідне проводити відповідно до ч. 2 ст.163 КПК України без виклику особи, у володінні якої вони знаходяться.
Згідно норми ч. 4ст. 107 КПК Українифіксація під час розгляду клопотання слідчим суддею за допомогою технічних засобів не здійснювалась.
Відповідно до ч.1 ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити їх виїмку).
Відповідно до ч.1 ст. 160 КПК України сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, за винятком зазначених у статті 161 цього Кодексу. Слідчий має право звернутися із зазначеним клопотанням за погодженням з прокурором.
Слідчий суддя, дослідивши Витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань, та інші письмові докази, вважає клопотання таким, що підлягає задоволенню. Сторона обвинувачення довела наявність достатніх підстав вважати, що вказані документи, самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; відомості, які містяться у вказаних документах, можуть бути використані як докази в кримінальному провадженні. Іншими способами неможливо довести обставини, які передбачається довести за допомогою зазначених документів.
Разом з цим, слідчий суддя вважає за необхідне відмовити в частині вимог клопотання щодо зазначеного слідчим проміжку часу відображених у документах відомостей, зокрема, за період «з 09.09.2016 р. по теперішній час», що виходить за межі відображених у витязі даних, й суперечить повноваженням слідчого судді щодо обсягу інформації, на яку може бути надано дозвіл, та зазначити період надання інформації в межах відомостей, внесених до ЄРДР, та час події кримінального правопорушення, а саме з 01.01.2019 року по теперішній час.
Таким чином, клопотання слідчого про тимчасовий доступ до речей і документів підлягає задоволенню частково.
Особа, зазначена в ухвалі слідчого судді, суду про тимчасовий доступ до речей і документів як володілець речей або документів, зобов`язана згідно з ч. 1 ст. 165 КПК надати тимчасовий доступ до визначених в ухвалі речей або документів особі, вказаній у відповідній ухвалі слідчого судді, суду або ж особі, уповноваженій на здійснення тимчасового доступу на підставі доручення слідчого.
Керуючись ст. ст. 159-166 КПК України, слідчий суддя,
У Х В А Л И В :
Клопотання задовольнити частково.
Надати слідчим СВ УСБУ в Полтавській області ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 , ОСОБА_12 , ОСОБА_13 , ОСОБА_14 , ОСОБА_15 , ОСОБА_16 , ОСОБА_17 , ОСОБА_3 , ОСОБА_18 дозвіл на тимчасовий доступ до речей та документів, що перебувають у володінні ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_8 » ( АДРЕСА_3 ), а саме:
- роздруківок телефонних дзвінків (вхідних та вихідних) та СМС - повідомлень (вхідних та вихідних) з зазначенням базових станцій та азимутів
з SIM-картки мобільного телефону з номером: НОМЕР_3 за період часу
з 01.01.2019 року по теперішній час, з можливість вилучити їх завірені копії.
В іншій частині клопотання відмовити.
Строк дії ухвали становить 2 (два) місяці з дня її постановлення.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Ухвала підлягає негайному виконанню після її оголошення.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Октябрський районний суд м.Полтави |
Дата ухвалення рішення | 19.08.2020 |
Оприлюднено | 04.06.2024 |
Номер документу | 91508448 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів |
Кримінальне
Октябрський районний суд м.Полтави
Гальонкіна Ю. С.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні