Справа № 585/2067/20
Номер провадження 2-о/585/183/20
Р І Ш Е Н Н Я
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
11 вересня 2020 року м.Ромни
Роменський міськрайонний суд Сумської області у складі
головуючого судді - Євтюшенкової В.І.
з участю секретаря судового засідання - Ковган О.В.,
справа № 585/2067/20, провадження № 2-о/585/183/19
заявник: ОСОБА_1 ,
заінтересовані особи: Малобубнівська сільська рада Роменського району Сумської області, ОСОБА_2 , ОСОБА_3
розглянув в порядку окремого провадження заяву про встановлення факту належності правовстановлюючого документу
Представник Малобубнівської сільської ради Роменського району в особі сільського голосиКороля Віктора.
Стислий виклад позицій учасників справи:
25 серпня 2020 року ОСОБА_1 звернувся до суду із заявою в порядку окремого провадження, в якій просила встановити факт належності державного акту на право приватної власності на землю серії І-СМ №030039 від 02.09.2002 року, виданого Малобубнівською сільською радою Роменського району Сумської області та зареєстрованого в Книзі записів державних актів на право приватної власності на землю за №517, що посвідчує право приватної власності на земельні ділянки для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, загальною площею 2,739 га, розташовані на території Малобубнівської сільської ради Роменського району Сумської області, - ОСОБА_4 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Встановлення вказаного факту має для неї юридичне значення, так як дозволить реалізувати право на отримання спадщини. Так, через різне написання імені спадкодавця (її померлого чоловіка) у правовстановлюючих документах: ОСОБА_4 ОСОБА_4 не дозволяє їй в нотаріальному порядку реалізувати своє право на спадщину у повному обсязі. Чинним законодавством не встановлено позасудового порядку встановлення факту належності правовстановлюючого документу, тому вона змушена звернутися до суду з цією заявою.
Заяви, клопотання та інші процесуальні дії у справі.
25 серпня 2020 року постановлено ухвалу про прийняття заяви до розгляду та відкриття провадження у справі, призначено розгляд справи на 10 год. 10 хв. 11.09. 2020. Копію ухвали про відкриття провадження та призначення справи до судового розгляду надіслано учасникам справи.
Від представника заявника надійшла заява про розгляд справи у її відсутності та у відсутності ОСОБА_1 .
Заінтересовані особи подали суду заяви про розгляд справи у їх відсутності, проти задоволення заяви ОСОБА_1 не заперечують.
Фактичні обставини, встановлені судом, та зміст спірних правовідносин.
14.06.1985 року було укладено шлюб між ОСОБА_4 та ОСОБА_7 , про що зроблено відповідний актовий запис за № 8 (а.с.12).
З свідоцтва про народження серії НОМЕР_1 вбачається, що ІНФОРМАЦІЯ_2 народився ОСОБА_4 (а.с.9).
Згідно свідоцтва про народження серії НОМЕР_2 від 07.05.1988 та свідоцтва про народження серії НОМЕР_3 від 16.03.1987 ОСОБА_4 та ОСОБА_1 батьки ОСОБА_2 , який народився ІНФОРМАЦІЯ_3 та ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_4 (а.с.10, 11).
З свідоцтва про шлюб серії НОМЕР_4 від 24.07.2014 вбачається, що ОСОБА_8 після укладення шлюбу змінила прізвище на ОСОБА_8
Згідно свідоцтва про смерть серії НОМЕР_5 від 23.11.2005 ІНФОРМАЦІЯ_1 в с. Бацмани Роменського району помер ОСОБА_4 (а.с.8).
Згідно довідки Малобубнівської сільської ради Роменського району спадкоємцями після смерті ОСОБА_4 є дружина ОСОБА_1 , дочка ОСОБА_3 та син ОСОБА_2 , які своєчасно вступили в управління та володіння спадковим майном у відповідності до п.3 ст. 1268 ЦК України (а.с.14).
З довідки Малобубнівської сільської ради Роменського району від 28.07.2020 за № 108 вбачається, що державний акт на право приватної власності на землю серії І-СМ №030039 виданий ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_5 (а.с.15).
Державний акт на право приватної власності на землю серії І-СМ №030039 від 02.09.2002 року, виданий Малобубнівською сільською радою Роменського району Сумської області та зареєстрований в Книзі записів державних актів на право приватної власності на землю за №517 виданий на ім`я ОСОБА_4 (а.с.16).
З проаналізованих обставин, судом встановлено, що їм відповідають правовідносини щодо встановлення факту належності правовстановлюючого документу.
При розгляді даної заяви судом застосовані норми права:
Відповідно до ст.4 ЦПК України та ст. 20 ЦК України кожна особа має право на звернення до суду з метою захисту своїх цивільних прав, свобод чи інтересів у разі їх порушення, невизнання або оспорювання.
На підставі ч.1 ст.13 ЦПК України суд розглядає цивільні справи не інакше як за зверненням фізичних або юридичних осіб в межах заявлених вимог і на підставі доказів, поданих учасниками або витребуваних судом у передбачених цим Кодексом випадках.
Згідно ч.2 ст.19 ЦПК України, цивільне судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим Кодексом, у порядку: 1) наказного провадження; 2) позовного провадження (загального або спрощеного); 3) окремого провадження.
Частиною 7 ст.19 ЦПК України визначено, що окреме провадження призначене для розгляду справ про підтвердження наявності або відсутності юридичних фактів, що мають значення для охорони прав та інтересів особи або створення умов для здійснення нею особистих немайнових чи майнових прав або підтвердження наявності чи відсутності неоспорюваних прав.
Згідно ч.1 ст.293 ЦПК України, окреме провадження - це вид непозовного цивільного судочинства, в порядку якого розглядаються цивільні справи про підтвердження наявності або відсутності юридичних фактів, що мають значення для охорони прав, свобод та інтересів особи або створення умов здійснення нею особистих немайнових чи майнових прав або підтвердження наявності чи відсутності неоспорюваних прав.
Відповідно до ч.2 ст. 293 ЦПК України у порядку окремого провадження розглядаються справи про встановлення фактів, що мають юридичне значення.
Згідно з ч. 3 ст. 294 ЦПК України справи окремого провадження розглядаються судом з додержанням загальних правил, встановлених цим Кодексом, за винятком положень щодо змагальності та меж судового розгляду. Інші особливості розгляду цих справ встановлені розділом IV ЦПК України.
Згідно п. 6 ч. 1 ст. 315 ЦПК України суд розглядає справи про встановлення факту належності правовстановлюючих документів особі, прізвище, ім`я, по батькові, місце і час народження якої, що зазначені в документі, не збігаються з прізвищем, ім`ям, по батькові, місцем і часом народження цієї особи, зазначеним у свідоцтві про народження або в паспорті.
Частиною 2 ст. 315 ЦПК України визначено, що у судовому порядку можуть бути встановлені факти, від яких залежить виникнення, зміни або припинення особистих чи майнових прав фізичних осіб, якщо законом не визначено іншого порядку їх встановлення, що респондується з відповідною позицією Верховного Суду України, викладеною у п.1 Постанови Пленуму Верховного Суду України № 5 від 31 березня 1995 року Про судову практику у справах про встановлення фактів, що мають юридичне значення , де вказано, що в порядку окремого провадження розглядаються справи про встановлення фактів, якщо згідно з законом такі факти породжують юридичні наслідки, тобто від них залежить виникнення, зміна або припинення особистих чи майнових прав громадян, чинним законодавством не передбачено іншого порядку їх встановлення; заявник не має іншої можливості одержати або відновити загублений чи знищений документ, який посвідчує факт, що має юридичне значення, а встановлення факту не пов`язується з наступним вирішенням спору про право.
Статтею 76 ЦПК України передбачено, що доказами є будь-які фактичні дані на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин, що обґрунтовують вимоги і заперечення сторін.
Стаття 89 ЦПК України встановлює, що суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об`єктивному та безпосередньому дослідженні наявних у справі доказів (ч.1); жодні докази не мають для суду заздалегідь встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв`язок доказів у їх сукупності (ч.2); суд надає оцінку як зібраним у справі доказам в цілому, так і кожному доказу (групі однотипних доказів), який міститься у справі, мотивує відхилення або врахування кожного доказу (групи доказів) (ч.3).
У ч. 7 ст. 294 ЦПК України оговорено, що при ухваленні судом рішення судові витрати не відшкодовуються, якщо інше не встановлено законом.
Мотиви суду
З досліджених вище письмових матеріалів справи вбачається, що невірне написання імені спадкодавця (чоловіка заявника) у державному акті на право власності на землю, заважає заявнику реалізувати своє право на спадщину.
На підставі досліджених документів, проаналізувавши докази в їх сукупності, суд вважає встановленою належність правовстановлюючого документу - Державного акту на право приватної власності на землю серії І-СМ №030039 від 02.09.2002 ОСОБА_4 .
Встановлення даного факту створює заявнику умови для здійснення права на спадщину у встановленому законом порядку.
Відповідно до ч.1 ст.259 ЦПК України суди ухвалюють рішення іменем України негайно після закінчення судового розгляду.
Судом також застосовані інші норми процесуального права, а саме: ст.ст. 5,12,13, 19, 76-81, 141, 259, 263-265, 268 ЦПК України.
Суд вирішив:
Заяву ОСОБА_1 , заінтересовані особи: Малобубнівська сільська рада Роменського району Сумської області, ОСОБА_2 , ОСОБА_3
про встановлення факту належності правовстановлюючого документу, задовольнити у повному обсязі.
Встановити факт, що державний акт на право приватної власності на землю серії І-СМ №030039 від 02.09.2002 року, виданий Малобубнівською сільською радою Роменського району Сумської області та зареєстрований в Книзі записів державних актів на право приватної власності на землю за №517, що посвідчує право приватної власності на земельні ділянки для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, загальною площею 2, 739 га, розташовані на території Малобубнівської сільської ради Роменського району Сумської області, належить ОСОБА_4 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Судові витрати залишити за заявником.
Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
До дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно телекомунікаційної системи апеляційні скарги подаються учасниками справи до або через Роменський міськрайонний суд.
З інформацією щодо тексту судового рішення учасники справи можуть ознайомитися за веб-адресою Єдиного державного реєстру судових рішень: http://www.reyestr.court.gov.ua.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або про прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Заявник: ОСОБА_1 , місце проживання: АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_6 .
Заінтересована особа: Малобубнівська сільська рада Роменського району, місце знаходження: Сумська область, Роменський район, с. Малі Бубни, вул. Калнишевського, 10, код ЄДРПОУ 04388923.
Заінтересована особа: ОСОБА_2 , місце проживання АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_7 .
Заінтересована особа: ОСОБА_3 , місце проживання: АДРЕСА_2 , РНОКПП НОМЕР_8 .
СУДДЯ РОМЕНСЬКОГО МІСЬКРАЙОННОГО СУДУ В. І. Євтюшенкова
Суд | Роменський міськрайонний суд Сумської області |
Дата ухвалення рішення | 11.09.2020 |
Оприлюднено | 15.09.2020 |
Номер документу | 91522404 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Роменський міськрайонний суд Сумської області
Євтюшенкова В. І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні