ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
14.09.2020 р. справа № 914/2330/20
Суддя Манюк П.Т.
розглянувши заяву Комунального підприємства Київпастранс , м. Київ
про видачу судового наказу за вимогою про стягнення заборгованості з
Товариства з обмеженою відповідальністю ОПТ ТОРГ Україна , с. Довжки Сколівського району Львівської області,
на підставі договору від 23.05.2019 № 30.19-38.
встановив:
Комунальне підприємство Київпастранс звернулося до Господарського суду Львівської області із заявою про видачу судового наказу за вимогою про стягнення 10 887, 80 грн заборгованості з Товариства з обмеженою відповідальністю ОПТ ТОРГ Україна на підставі договору від 23.05.2019 № 30.19-38.
Дослідивши матеріали заяви та додані до неї документи, суд дійшов висновку, що заяву слід залишити без руху та надати заявнику час для усунення недоліків, допущених при подані заяви, виходячи з наступного.
Відповідно до п. п. 3, 4 ч. 3 ст. 150 ГПК України, до заяви про видачу судового наказу додаються копія договору, укладеного в письмовій (в тому числі електронній) формі, за яким пред`явлено вимоги про стягнення грошової заборгованості; інші документи або їх копії, що підтверджують обставини, якими заявник обґрунтовує свої вимоги.
Згідно із ч. 1, ч. 2 ст. 91 ГПК України, письмовими доказами є документи (крім електронних документів), які містять дані про обставини, що мають значення для правильного вирішення спору. Письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії. Якщо для вирішення спору має значення лише частина документа, подається засвідчений витяг з нього.
Відповідно до ч. 2 ст. 156 ГПК України, одночасно з копією судового наказу боржникові надсилається копія заяви стягувача про видачу судового наказу разом з доданими до неї документами.
Судом встановлено, що до заяви про видачу судового наказу Комунальним підприємством Київпастранс долучено копії документів (доказів), якими заявник обґрунтовує свої вимоги, в одному екземплярі. Суд не наділений повноваженнями засвідчувати копії документів, зроблені з копій документів заявника, у зв`язку з чим вважає за необхідне надати час заявнику для подання до суду копії заяви про видачу судового наказу разом з доданими до неї документами, належним чином засвідченими, з метою направлення судом вказаних документів боржнику.
Суд також звертає увагу заявника на те, що ч. 2 ст. 91 ГПК України передбачено, що письмові докази подаються в оригіналі або в належних чином засвідченій копії. Копії документів вважаються засвідченими належним чином, якщо їх засвідчено в порядку, встановленому чинним законодавством (ч. 4 ст. 91 ГПК України). Так п. 5. 27 Національного стандарту України «Державна уніфікована система організаційно-розпорядчої документації. Вимоги до оформлення документів. ДСТУ 4163-2003» , затвердженого наказом Державного комітету України з питань технічного регулювання та споживчої політики від 07.04.2003 № 55, визначено, що вiдмiтку про засвiдчення копiї документа складають зi слiв «Згiдно з оригiналом» , назви посади, особистого пiдпису особи, яка засвiдчує копiю, її iнiцiалiв та прiзвища, дати засвiдчення копiї i проставляють нижче реквiзиту 23 - пiдпису. У разі невідповідності наданих суду копій документів згаданим вимогам вони не вважаються належними і допустимими доказами і не можуть братися судом до уваги.
Всупереч зазначеному, копії документів, які долучені до заяви, належним чином не завірені, відсутні такі реквізити як прізвище, ініціали, посада, дата.
Відповідно до ч. 1, ч. 2 ст. 174 ГПК України, суддя, встановивши, що заяву подано без додержання вимог, встановлених цим Кодексом, протягом п`яти днів з дня надходження до суду заяви постановляє ухвалу про залишення заяви без руху. В ухвалі про залишення заяви без руху зазначаються недоліки заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення заяви без руху.
З врахуванням викладеного, суд дійшов висновку, що Комунальним підприємством Київпастранс не виконано вимоги п. п. 3, 4 ч. 3 ст. 150 ГПК України, що відповідно до вимог ч.1 ст. 174 ГПК України є підставою для залишення заяви без руху з наданням строку для усунення вказаних недоліків.
Керуючись ст. ст. 174, 234, Господарського процесуального кодексу України, суд
ухвалив :
1. Заяву Комунального підприємства Київпастранс про видачу судового наказу - залишити без руху, надавши заявнику строк, до 10 днів з дня вручення ухвали про залишення заяви без руху для усунення таких недоліків:
1.1. Надати суду належним чином завірені копії заяви про видачу судового наказу разом з доданими до неї документами, необхідні для суду та надсилання боржнику.
2. Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання.
3. Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя П.Т. Манюк
Суд | Господарський суд Львівської області |
Дата ухвалення рішення | 14.09.2020 |
Оприлюднено | 16.09.2020 |
Номер документу | 91527902 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Львівської області
Манюк П.Т.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні