Ухвала
від 15.09.2020 по справі 927/822/20
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРНІГІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

У Х В А Л А

про залишення позовної заяви без руху

15 вересня 2020 року м. Чернігівсправа № 927/822/20

Господарський суд Чернігівської області у складі судді Книш Н.Ю., перевіривши матеріали позовної заяви вих. №5 від 04.09.2020

За позовом: Товариства з обмеженою відповідальністю Лесора

проспект Миру, 49, м. Чернігів, 14005

До відповідача: Фізичної особи - підприємця Сокола Руслана Володимировича

АДРЕСА_1

Про стягнення 157208 грн 95 коп.

В С Т А Н О В И В:

Позивачем - Товариством з обмеженою відповідальністю Лесора подано позов до Фізичної особи - підприємця Сокола Руслана Володимировича про стягнення 115605 грн 43 коп. основного боргу, 8212 грн 53 коп. пені, штрафу в розмірі 31901 грн 31 коп., 3 % річних в розмірі 1489 грн 68 коп.

Позов обґрунтовано неналежним виконанням відповідачем договору суборенди №123Л-МГЦ від 09.10.2019 та додаткової угоди № 1 до договору суборенди від 12.05.2020 в частині своєчасної та повної оплати суборендних платежів та плати за утримання об`єкта.

Пунктом 5 ч.3 ст.162 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що позовна заява повинна містити, зокрема, зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини.

Згідно з ч.2 ст.164 Господарського процесуального кодексу України, позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).

У позовній заяві позивач посилається на те, що 09.10.2019 між Товариством з обмеженою відповідальністю Лесора (орендарем) та Фізичною особою - підприємцем Сокол Русланом Володимировичем (суборендарем) укладено договір суборенди № 123Л-МГЦ, що орендарем передано у тимчасове користування за плату (суборенду), а суборендарем прийнято нежитлове приміщення, що знаходиться на першому поверсі нежитлової будівлі торгово-розважального комплексу ЦУМ Чернігів , який розташований за адресою 14005, м. Чернігів, пр. Миру, 49.

Проте, в порушення ч.2 ст.164 Господарського процесуального кодексу України, позивачем до позовної заяви не подано основного договору оренди, укладеного між орендарем та власником будівлі (орендодавцем) та акту прийому-передачі об`єкта оренди по договору оренди приміщення.

Відповідно до ст. 164 Господарського процесуального кодексу України, яка встановлює вимоги до документів, що додаються до позовної заяви, позивачем до позовної заяви повинні бути додані документи, які підтверджують, зокрема, відправлення іншим учасникам справи копії позовної заяви і доданих до неї документів.

За приписами ст. 172 Господарського процесуального кодексу України, позивач, особа, яка звертається з позовом в інтересах іншої особи, зобов`язані до подання позовної заяви надіслати учасникам справи її копії та копії доданих до неї документів листом з описом вкладення.

Приписи ч.1 статті 172 Господарського процесуального кодексу України мають на меті забезпечення, як конституційних засад змагальності сторін та рівності усіх учасників процесу перед законом і судом (ст. 129 Конституції України), так і аналогічних приписів ст.7 Господарського процесуального кодексу України.

За змістом п.2 Правил надання послуг поштового зв`язку, затверджених постановою Кабінету Міністрів України №270 від 05.03.09, реєстрованим поштовим відправленням є поштове відправлення, яке приймається для пересилання з видачею розрахункового документа, пересилається з приписуванням до супровідних документів та вручається одержувачу під розписку. При цьому, розрахунковим документом є документ встановленої відповідно до Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" форми та змісту (касовий чек, розрахункова квитанція тощо), що підтверджує надання послуг поштового зв`язку. Таким чином, за змістом положень вищенаведених Правил, доказом, що підтверджує прийняття оператором поштового зв`язку поштового відправлення для пересилання - є виданий ним відправникові розрахунковий документ встановленої форми.

Отже, відповідно до спеціальної норми господарського процесу та загального порядку надання послуг поштового зв`язку належним доказом надсилання відповідачу копії позовної заяви та доданих до неї документів є розрахунковий документ, виданий відправникові оператором поштового зв`язку при прийнятті реєстрованого поштового відправлення до пересилання, а також опис вкладення до цього листа, з якого вбачається які саме документи направлені на адресу відповідача.

Відтак, на стадії прийняття позовної заяви до розгляду та порушення провадження у справі суд має бути впевненим у тому, що зазначені засади не були порушені заявником позову.

Позивачем на підтвердження направлення копії позовної заяви і доданих до неї документів відповідачу подано опис вкладення від 08.09.2020 та накладну №0305716166843, від 08.09.2020, однак, до позовної заяви не долучено розрахунковий документ виданий відправникові оператором поштового зв`язку при прийнятті реєстрованого поштового відправлення до пересилання.

На підставі викладеного, суд доходить висновку, що позивачем не надано належних доказів на підтвердження відправлення відповідачу копій позовної заяви і доданих до неї документів з дотриманням вимог ст. 172 Господарського процесуального кодексу України.

З огляду на зазначене, суд дійшов висновку, що подана Товариством з обмеженою відповідальністю "Лесора" позовна заява не відповідає вимогам п. 5 ч. 3 ст. 162, п. 1 ч. 1 ст. 164, ч. 2 ст. 164 Господарського процесуального кодексу України.

У відповідності до частини 1 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України встановлено, що суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

Враховуючи викладене, позовну заяву слід залишити без руху та надати позивачу строк 10 днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху для усунення зазначених недоліків, шляхом надання: основного договору оренди та акту приймання - передачі об`єкта оренди (в оригіналі або належним чином завіреній копії), розрахункового документа (фіскальний чек) відділення поштового зв`язку про надання позивачу послуг з пересилання поштової кореспонденції на адресу відповідача щодо направлення копії позовної заяви і доданих до неї документів; докази направлення відповідачу документів на усунення недоліків позовної заяви.

За таких обставин, керуючись ст. 162, 164, 172, 174, 234 Господарського процесуального кодексу України, суд

УХВАЛИВ:

1. Позовну заяву залишити без руху.

2. Позивачу, протягом 10 календарних днів з дня вручення ухвали суду, усунути недоліки позовної заяви, шляхом надання: основного договору оренди та акту приймання - передачі об`єкта оренди (в оригіналі або належним чином завіреній копії), розрахункового документа (фіскальний чек) відділення поштового зв`язку про надання позивачу послуг з пересилання поштової кореспонденції на адресу відповідача щодо направлення копії позовної заяви і доданих до неї документів; докази направлення відповідачу документів на усунення недоліків позовної заяви.

3. Роз`яснити позивачу що у відповідності до ч. 4 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України в разі не усунення ним всіх недоліків позовної заяви у встановлений судом строк, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.

4. Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.

Повідомити учасників справи про можливість одержання інформації по справі зі сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за веб-адресою http://www.court.gov.ua. або в Єдиному державному реєстрі судових рішень: http://www.reyestr.court.gov.ua.

Суддя Н. Ю. Книш

СудГосподарський суд Чернігівської області
Дата ухвалення рішення15.09.2020
Оприлюднено15.09.2020
Номер документу91528608
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —927/822/20

Рішення від 17.11.2020

Господарське

Господарський суд Чернігівської області

Демидова М.О.

Ухвала від 03.11.2020

Господарське

Господарський суд Чернігівської області

Демидова М.О.

Ухвала від 01.10.2020

Господарське

Господарський суд Чернігівської області

Демидова М.О.

Ухвала від 28.09.2020

Господарське

Господарський суд Чернігівської області

Книш Н.Ю.

Ухвала від 15.09.2020

Господарське

Господарський суд Чернігівської області

Книш Н.Ю.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні