Справа № 473/4631/19
У Х В А Л А
"16" вересня 2020 р. Вознесенський міськрайонний суд Миколаївської області в складі: головуючої - судді Старжинської О.Є., при секретарі судового засідання - Ніколаєнко Г.О., за участю прокурора Вознесенської місцевої прокуратури Андріїшин І.В., представника відповідачів - Запорожан О.І.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду у м. Вознесенську за правилами загального позовного провадження позовну заяву керівника Вознесенської місцевої прокуратури в інтересах Олександрівської селищної ради Вознесенського районув Миколаївській області до ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , Фермерського господарства Слава про визнання недійсним свідоцтв про право на спадщину за законом та повернення земельних ділянок
ВСТАНОВИВ:
01 листопада 2019 року керівник Вознесенської місцевої прокуратури в інтересах держави в особі Головного управління Держгеокадастру у Миколаївській області звернувся до суду з позовною заявою до відповідачів ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , Фермерського господарства Слава про визнання недійсним свідоцтв про право на спадщину за законом та повернення земельних ділянок, в якій вказав, що на підставі рішення №56 сесії 23 скликання Вознесенської районної ради від 22.01.1999 року б/н ОСОБА_3 було надано в постійне користування земельну ділянку площею 44 га для створення селянського (фермерського) господарства в межах Олександрівської селищної ради Вознесенського району та видано Державний акт на право постійного користування земельною ділянкою.
30.08.1999 року ОСОБА_3 створив та зареєстрував Фермерське господарство Слава .
ОСОБА_3 помер ІНФОРМАЦІЯ_1 , у зв`язку з чим, право постійного користування на вказані земельні ділянки припинилось. Однак, у зв`язку зі смертю ОСОБА_3 приватним нотаріусом Арбузинського районного нотаріального округу Миколаївської області Грицаєнко Л.М. 16.03.2016 року видано свідоцтва про право на спадщину за законом серії НАІ № 369412 та серії НАІ № 369413, згідно яких діти померлого ОСОБА_3 - ОСОБА_1 , ОСОБА_2 (відповідачі по справі) є спадкоємцями по Ѕ частині спадщини останнього, що складається з права постійного користування землею для ведення селянського (фермерського) господарства, площею 44 га, кадастровий номер 4822055200:02:000:0010, що знаходиться в межах Олександрівської селищної ради Вознесенського району Миколаївської області.
Посилаючись на те, що відповідачами ОСОБА_1 , ОСОБА_2 було неправомірно отримано в користування земельні ділянки, які відносяться до земель державної власності, видані свідоцтва про право на спадщину за законом суперечать вимогам законодавства, чинного на момент їх видачі, а тому підлягають визнанню судом недійсними, прокурор просив позов задовольнити та визнати недійсним свідоцтво серії НОМЕР_1 про право ОСОБА_1 на 1/2 частину спадщини за законом та серії НАІ № 369413 про право ОСОБА_2 на 1/2 частину спадщини за законом, а також зобов`язати ФГ Слава повернути в розпорядження держави в особі Головного управління Держгеокадастру у Миколаївській області вказані земельні ділянки, які на сьогоднішній день перебувають в користуванні вказаного господарства.
Ухвалою Вознесенського міськрайонного суду від 16.06.2020 року було залучено до участі у справі правонаступника позивача Головного управління Держгеокадастру України в Миколаївській області - Олександрівську селищну раду Вознесенського району , в зв`язку з тим, що земельна ділянка площею 44 га, кадастровий номер 4822055200:02:000:0010, передана у комунальну власність Олександрівській селищній раді Вознесенського району Миколаївської області, про що державний реєстратор вчинила запис за №876747548220 у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно.
Відповідачами ОСОБА_1 , ОСОБА_2 заявлено клопотання про зупинення провадження по вказаній справі на підставі ст.251 ч.1 п.6 ЦПК України, оскільки на розгляді у Вознесенському міськрайонному суді Миколаївської області перебуває справа №473/2518/20 за позовом ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , Фермерського господарства Слава до Олександрівської селищної ради Вознесенського районупро визнання недійсним свідоцтв про право на спадщину за законом та про визнання права постійного користування земельною ділянкою за ФГ Слава .
Вислухавши думки учасників судового розгляду суд вважає, що клопотання підлягає задоволенню.
Згідно зі статтею ст.251 ч.1 п.6 ЦПК України суд може за заявою учасника справи зупинити провадження у справі у випадку об`єктивної неможливості розгляду цієї справи до вирішення іншої справи, що розглядається в порядку цивільного судочинства - до набрання законної сили судовим рішенням в іншій справі.
Керуючись ст.251 ч.1 п.6 ЦПК України, суд
ПОСТАНОВИВ:
Провадження у справі за позовною заявою керівника Вознесенської місцевої прокуратури в інтересах Олександрівської селищної ради Вознесенського районув Миколаївській області до ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , Фермерського господарства Слава про визнання недійсним свідоцтв про право на спадщину за законом та повернення земельних ділянок - зупинити до розгляду цивільної справи №473/2518/20.
Ухвала може бути оскаржене в Миколаївський апеляційний суд через Вознесенський міськрайонний суд шляхом подачі апеляційної скарги протягом 15 днів.
Суддя: О.Є.Старжинська
Суд | Вознесенський міськрайонний суд Миколаївської області |
Дата ухвалення рішення | 16.09.2020 |
Оприлюднено | 17.09.2020 |
Номер документу | 91583253 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Вознесенський міськрайонний суд Миколаївської області
Старжинська О. Є.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні