Єдиний унікальний номер 341/714/20
Номер провадження 2/341/638/20
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
16 вересня 2020 року м. Галич
Галицький районний суд Івано-Франківської області в складі:
головуючого судді -Юсип І.М.
секретаря -Король І.Л.,
розглянувши у підготовчому відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Галичі цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Блюдниківської сільської ради про визнання права власності на спадкове майно за правом представлення,-
в с т а н о в и в :
Позивач 27.05.2020 р. звернувся до суду з позовом до Блюдниківської сільської ради і, просить постановити рішення, яким визнати за ним право власності на спадкове нерухоме майно за правом представлення - земельну частку (пай) розміром 44,40 умовних кадастрових гектара без визначення меж, яка належала ОСОБА_2 , яку ОСОБА_3 успадкував після смерті своєї дружини та не оформив, - земельну ділянку площею 1,0429 га., яка розташована на території Блюдниківської сільської ради, яка належала спадкодавцю на підставі державного акту.
Позивач посилається на ті обставини, що ІНФОРМАЦІЯ_1 померла його тітка, ОСОБА_4 . За відсутності заповіту, після смерті спадкодавця, відкрилась спадщина за законом. Спадкоємцем спадкового майна після смерті ОСОБА_4 був її чоловік, ОСОБА_3 , який на час смерті спадкодавця проживав разом з нею та був зареєстрований. Після смерті ОСОБА_4 , її дочка відмовилась приймати спадщину, не зверталась в нотаріальну контору із заявою про прийняття спадщини за законом, натомість ОСОБА_3 після смерті своєї дружини прийняв спадщину, однак нотаріально її не оформив.
ІНФОРМАЦІЯ_2 помер ОСОБА_3 і, за відсутності заповіту після смерті спадкодавця, відкрилась спадщина за законом. Однак, після смерті спадкодавця до цього часу спадщину ніхто не пирйняв і документально не оформляв, тому, він, як родич спадкодавця, який здійснював догляд за ОСОБА_3 , підтримував його матеріально, дбав про нього, звернувся до нотаріуса Галицької державної нотаріальної контори із заявою про прийняття спадщини на спадкове майно. Проте, нотаріус відмовила у видачі свідоцтва про право на спадщину на спадкове майно, оскільки у нього відсутні документі, які підтверджують родинні відносини. Окрім того втрачені оригінали документів, які б посвідчували право власності на спадкове майно. До складу спадщини входять земельні ділянки розміром 44,40 умовних кадастрових гектара без визначення меж цієї частки в натурі та 1,0429 га, яка розташована на території Блюдниківської сільської ради. Просив позов задовольнити.
Представник позивача - адвокат Шевчук Н.М. подала суду заяву в якій просить розгляд справи проводити у її відсутності та у відсутності позивача, а також у заяві зазначила, що підтримує позовні вимоги і просить задовольнити з викладених у позовній заяві підстав.
Представник Блюдниківської сільської ради також подав до суду письмову заяву із змісту якої вбачається, що щодо задоволення позову позивача не заперечують, справу просять розглядати у їх відсутності.
Відповідно до ч.2 ст. 247 ЦПК України, у разі неявки в судове засідання всіх учасників справи чи в разі якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється судом за відсутності учасників справи, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Згідно ч. 3 ст. 200 ЦПК України, за результатами підготовчого провадження суд ухвалює рішення у випадку визнання позову відповідачем.
Дослідивши представлені доводи позивача та перевіривши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає до задоволення.
Статтею 1218 ЦК України встановлено, що до складу спадщини входять усі права та обов`язки, що належали спадкодавцеві на момент відкриття спадщини і не припинилися внаслідок його смерті.
За статтею 1217 ЦК України, спадкування здійснюється за заповітом або за законом.
Судом встановлено, що ІНФОРМАЦІЯ_1 померла тітка позивача, ОСОБА_4 , що стверджується копією свідоцтва про смерть серії НОМЕР_1 від 23.04. 2007 року (а.с.14). Після смерті ОСОБА_4 відкрилась спадщина за законом, оскільки заповіт від останньої не складався та не посвідчувався, про що свідчить довідка за №302 від 10.03.2020 р. видана виконкомом Блюдниківської сільської ради (а.с.15). Крім цього, як видно з довідки від 10.03.2020 р. за №303, виданої сільським головою Блюдниківської сільської ради, на день смерті ОСОБА_4 та її чоловік, ОСОБА_3 фактично проживали та були зареєстровані по АДРЕСА_1 (а.с.15).
Відповідно до ст. 548 ЦК УРСР в редакції 1963 р., прийнята спадщина визнається належною спадкоємцеві з моменту відкриття спадщини.
Копією свідоцтва про смерть серії НОМЕР_2 від 19.10.2012 р. стверджується, що ОСОБА_3 помер ІНФОРМАЦІЯ_2 (а.с.18). Також, з довідки за №308 від 10.03.2020 р. вбачається, що заповіт від імені ОСОБА_3 не складався та не посвідчувався (а.с.19). З державного акта на право на земельну ділянку серії ЯЖ № 941452 видно, що ОСОБА_3 є власником земельної ділянки площею 1,0429 га у межах згідно з планом, на підставі рішення органу державної влади або органу місцевого самоврядування, договору купівлі - продажу розпорядження Галицької райдержадміністрації (а.с.20). Договором оренди від 02.12.2012 р. стверджується, що між ОСОБА_3 та ПП "Галицькі Аграрні Інвестиції" укладено вище вказаний договір на строкове платне користування земельною ділянкою сільськогосподарського призначення, яка знаходиться в адміністративних межах Блюдниківської сільскої ради Галицького району Івано - Франківської області (а.с.21-22).
Листом державного нотаріуса за № 163/02-14 від 12.03.2020 р. та №164/02-14 від 12.03.2020 р. стверджується, що на майно спадкодавця ОСОБА_4 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 та на день смерті була зареєстрована в с. Пукасівці Галицького району Івано - Франківської області, у спадкоємців відсутні документи, які б підтверджували родинні відносини, тому немає підстав для спадкування за законом та за заповітом, свідоцтво про право на спадщину на спадкове майно ОСОБА_4 не може бути видано (а.с. 17, 23).
На майно спадкодовця ОСОБА_3 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_2 та на день смерті був зареєстрований в с. Пукасівці Галицького району Івано - Франківської області, у спадкоємців відсутні документи, які б посвідчували родинні відносини, тому немає підстав для спадкування за законом та за заповітом, свідоцтво про право на спадщину на спадкове майно ОСОБА_3 не може бути видано.
Окрім цього, витягом із технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки стверджується, що номативно грошова оцінка земельної ділянки становить 26 283, 11 грн (а.с.25).
Відповідач щодо визнання за позивачем права власності на спадкове майно не заперечує, про що свідчить письмова заява.
Відповідно до ст. 1216 ЦПК України, спадкуванням є перехід прав та обов`язків (спадщини) від фізичної особи, яка померла (спадкодавця), до іншої особи (спадкоємця).
За ст. 1217 ЦПК України, спадкування здійснюється за заповітом або за законом. До складу спадщини входять усі права та обов`язки, що належали спадкодавцеві на момент відкриття спадщини і не припинялися внаслідок його смерті.
За ст. 1268 ЦК України, спадкоємець за заповітом чи за законом має право прийняти спадщину, або не прийняти її. Спадкоємець, який постійно проживав разом із спадкодавцем на час відкриття спадщини, вважається таким, що прийняв спадщину, якщо протягом строку, встановленого ст. 1270 ЦК України, він не заявив про відмову від неї. Незалежно від часу прийняття спадщини вона належить спадкоємцеві з часу відкриття спадщини.
Умовою для переходу в порядку спадкування права власності на об`єкти нерухомості, в тому числі житловий будинок, інші споруди, земельну ділянку, є набуття спадкодавцем зазначеного права у встановленому законодавством України порядку.
За змістом ст. 392 ЦК України, власник майна може пред`явити позов про визнання його права власності, якщо це право оспорюється або не визнається іншою особою, а також у разі втрати ним документа, який засвідчує його право власності.
За наведених вище обставин і доказів суд приходить до висновку, що позов обґрунтований і підлягає до задоволення.
На підставі наведеного, ст. ст. 316 - 319, 392, 1216, 1258, 1261, 1268 ЦК України, керуючись ст.ст. 200, 247, 258, 263, 265, 272, 354 ЦПК України, суд,-
у х в а л и в :
Позов ОСОБА_1 до Блюдниківської сільської ради про визнання права власності на спадкове майно за правом представлення - задовольнити.
Визнати за ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , ідентифікаційний номер: НОМЕР_3 , жителем м. Галич, Івано - Франківської області, право власності на спадкове нерухоме майно за правом представлення
- земельну частку (пай) розміром 44,40 умовних кадастрових гектарах без визначення меж, цієї частки в натурі (на місцевості), яка належала ОСОБА_2 , на підставі Сертифікату на право на земельну частку (пай) серії РН № 282970, виданого на підставі рішення Галицької РДА за № 104 від 29.03.2000 р., яку ОСОБА_3 успадкував після смерті своєї дружини та не оформив документально.
- земельну ділянку площею 1,0429 га., яка розташована на території Блюдниківської сільської ради, цільове призначення якої - ведення товарного сільськогосподарського виробництва, кадастровий номер земельної ділянки: 2621280300:06:001:0656, яка належала спадкодавцю на підставі державного акту серії ЯЖ № 941452.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Івано-Франківського апеляційного суду через суд першої інстанції шляхом подачі в 30-ти денний строк з дня проголошення рішення апеляційної скарги, з подачею її копії.
Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручено у день його проголошення або складення, має право подати апеляційну скаргу протягом тридцяти днів з дня вручення йому такого рішення суду.
Суддя:І. М. Юсип
Суд | Галицький районний суд Івано-Франківської області |
Дата ухвалення рішення | 16.09.2020 |
Оприлюднено | 18.09.2020 |
Номер документу | 91594821 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Галицький районний суд Івано-Франківської області
Юсип І. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні