Єдиний унікальний номер 142/189/20
Номер провадження 1-кс/142/82/20
У Х В А Л А
Іменем України
16 вересня 2020 року смт.Піщанка
Піщанський районний суд Вінницької області
В складі
Головуючого слідчого судді ОСОБА_1 ,
з участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в смт. Піщанка Вінницької області
клопотання представника ТОВ "Торговий Дім "Фінпром", який діє на підставі довіреності ОСОБА_3 , про зняття арешту з автомобіля, -
ВСТАНОВИВ:
15 вересня 2020 року до Піщанського районного суду Вінницької області надійшло клопотання представника ТОВ "Торговий Дім "Фінпром", який діє на підставі довіреності ОСОБА_3 , про зняття арешту з автомобіля, подане в порядку ст. 174 КПК України, в якому він просить суд зняти арешт у вигляді позбавлення права ТОВ «Торговий дім «Фінпром» користуватись автомобілем марки ВАЗ 21214, державний номерний знак НОМЕР_1 . Клопотання обгрунтовує тим, що 20 березня 2020 року до Єдиного реєстру досудових розслідувань було внесено кримінальне провадження за №12020020260000039.Постановою слідчого від 19.03.2020 року автомобіль марки ВАЗ 21214, державний номерний знак НОМЕР_2 було визнано речовим доказом. 24 березня 2020 року ухвалою Піщанського районного суду Вінницької області було накладено арешт на даний автомобіль, який належить на праві власності ТОВ «Торговий дім «Фінпром». Арешт на майно полягає в забороні власнику розпоряджатись та користуватись автомобілем. Як стало відомо, в даний час в кримінальному провадженні виконані всі необхідні слідчі дії з участю арештованого автомобіля: проведений його огляд, проведені ряд судових експертиз для з`ясування всіх обставин ДТП, всі пошкодження автомобіля зафіксовані відповідними слідчими діями. Автомобіль знаходиться на території Піщанського ВП, де відсутні умови для його належного зберігання. Відсутність цих умов призводить до псування автомобіля, що спричиняє матеріальну шкоду його власнику. Крім цього, автомобіль використовується в господарській діяльності власника, і заборона його використання покладає на власника необхідність нести додаткові витрати по організації цієї діяльності. За таких обставин вважає недоцільним в даний час арешту автомобіля у вигляді заборони користуватись ним.
Відповідно до вимог ч. 1 ст. 174 КПК України підозрюваний, обвинувачений, їх захисник, законний представник, інший власник або володілець майна, представник юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, які не були присутні при розгляді питання про арешт майна, мають право заявити клопотання про скасування арешту майна повністю або частково. Таке клопотання під час досудового розслідування розглядається слідчим суддею, а під час судового провадження - судом. Арешт майна також може бути скасовано повністю чи частково ухвалою слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження за клопотанням підозрюваного, обвинуваченого, їх захисника чи законного представника, іншого власника або володільця майна, представника юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, якщо вони доведуть, що в подальшому застосуванні цього заходу відпала потреба або арешт накладено необґрунтовано.
Відповідно до ч. 2 ст. 174 КПК України клопотання про скасування арешту майна розглядає слідчий суддя, суд не пізніше трьох днів після його надходження до суду. Про час та місце розгляду повідомляється особа, яка заявила клопотання, та особа, за клопотанням якої було арештовано майно.
Особа, яка заявила клопотання про скасування арешту майна - представник ТОВ "Торговий Дім "Фінпром", який діє на підставі довіреності ОСОБА_3 в судове засідання не з`явився, проте подав до суду заяву про розгляд клопотання без його участі та про підтримання викладених в ньому вимог в повному обсязі.
Особа, за клопотанням якої було арештовано майно - прокурор Піщанського відділу Бершадської місцевої прокуратури ОСОБА_4 в судовому засіданні проти задоволення клопотання про зняття арешту з автомобіля вигляді позбавлення власника права користуватися ним не заперечував, зазначив, що на дааний час досудове розслідування в кримінальному провадженні не закінчено проте виконанні всі необіхідін слідчі дії, для яких потребен був арештований автомобіль.
Суд, заслухавши прокурора, вивчивши зміст поданого клопотання, дослідивши матеріали кримінального провадження № 12020020260000039, яке було надано Піщанським ВП Бершадського ВП ГУНП у Вінницькій області на виконання ухвали слідчого судді від 15 версеня 2020 року для огляду в судовому засіданні, приходить до висновку, що клопотання представника ТОВ "Торговий Дім "Фінпром", який діє на підставі довіреності ОСОБА_3 , про зняття арешту з автомобіля, підлягає задоволенню з наступних підстав.
Судом встановлено, що 19.03.2020 року до ЧЧ Піщанського ВП Бершадського ВП ГУНП у Вінницькій області надійшло повідомлення від ОСОБА_5 , про те, що 19.03.2020 року близько 15 години він рухався автомобілем марки DAEWOO NEXIA, державний номерний знак НОМЕР_3 по вул. Центральній в смт. Піщанка Піщанського району Вінницької області під час чого на його смуту руху раптово виїхав автомобіль марки ВАЗ 21214, державний номерний знак НОМЕР_2 за кермом якого був ОСОБА_3 , в результаті чого між вказаними автомобілями сталось зіткнення, в результаті якого дружина заявника, ОСОБА_6 , яка перебувала в автомобілі марки DAEWOO NEXIA, державний номерний знак НОМЕР_3 отримала тілесні ушкодження.
За даним фактом внесені відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12020020260000039 від 20.03.2020 року з правовою кваліфікацією кримінального правопорушення за ч. 1 ст. 286 КК України.
З копії свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу серії НОМЕР_4 , яке міститься в матеріалах кримінального провадження№12020020260000039 від 20.03.2020 року вбачається, що власником легкового автомобіля марки "ВАЗ", модель "21214" коричневого кольору, державний номерний знак НОМЕР_2 , являється ТОВ «Торговий дім "ФІНПРОМ".
Відповідно до ухвали слідчого судді Піщанського районного суду Вінницької області від 24 березня 2020 року було задоволено клопотання прокурора Піщанського відділу Бершадської місцевої прокуратури Вінницької області ОСОБА_4 , по матеріалах кримінального провадження за № 12020020260000039 від 20.03.2020 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 286 КК України, про арешт майна, накладено арешт на тимчасово вилучене майно, яке тимчасово вилучено 19.03.2020 року, в ході огляду місця подій по вул. Центральній в смт. Піщанка Піщанського району Вінницької області, а саме: на автомобіль марки ВАЗ 21214 коричневого кольору державний номерний знак НОМЕР_2 , яким ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , користується як службовим, шляхом позбавлення ТОВ «Торговий дім» ФІНПРОМ», права розпоряджатися та користуватися вказаною річчю, до скасування арешту майна у встановленому КПК України порядку.
Також з матеріалів даного кримінального провадження слідує, та підтверджено прокурором в судовому засіданні, що досудове розслудвання в даному кримінальному провадженні ще не завершено, проте всі необхідні слідчі дії з участю арештованого автомобіля: проведений його огляд, проведені ряд судових експертиз для з`ясування всіх обставин ДТП, всі пошкодження автомобіля зафіксовані відповідними слідчими діями.
Відповідно до п. 7 ч. 2 ст. 131 КПК України, заходом забезпечення кримінального провадження є, в тому числі арешт майна.
Згідно з ч. 1 ст. 170 КПК України, арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна. Арешт майна скасовується у встановленому цим Кодексом порядку, а його завданням є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, знищення, перетворення, відчуження.
При цьому за змістом пункту першого ч. 2 та ч. 3 ст. 170 КПК України, арешт майна допускається з метою забезпечення збереження речових доказів і в такому випадку арешт накладається на майно будь-якої фізичної або юридичної особи за наявності достатніх підстав вважати, що воно відповідає критеріям, зазначеним у ст. 98 цього Кодексу.
Згідно ч. 11 ст. 170 КПК України, заборона або обмеження користування, розпорядження майном можуть бути застосовані лише у разі, коли існують обставини, які підтверджують, що їх незастосування призведе до приховування, пошкодження, псування, зникнення, втрати, знищення, використання, перетворення, пересування, передачі майна.
Відповідно до частини четвертої статті 173 КПК України, у разі задоволення клопотання слідчий суддя, суд застосовує найменш обтяжливий спосіб арешту майна. Слідчий суддя, суд зобов`язаний застосувати такий спосіб арешту майна, який не призведе до зупинення або надмірного обмеження правомірної підприємницької діяльності особи, або інших наслідків, які суттєво позначаються на інтересах інших осіб.
В частині 1 ст. 174 КПК України передбачено, що арешт майна може бути скасовано повністю чи частково ухвалою слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження за клопотанням підозрюваного, обвинуваченого, їх захисника чи законного представника, іншого власника або володільця майна, представника юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, якщо вони доведуть, що в подальшому застосуванні цього заходу відпала потреба або арешт накладено необґрунтовано.
Враховуючи, що під час розгляду клопотання, судом було встановлено, що в застосуванні арешту у вигляді позбавлення права ТОВ «Торговий дім «Фінпром» користуватись автомобілем марки ВАЗ 21214, державний номерний знак НОМЕР_1 відпала потреба, суд вваажє за можливе арешта вказаного автомобіля в цій частині скасувати.
На підставі наведеного та керуючись ст. ст. 170-173, 174, ст.ст. 369372, 395 КПК України, суд, -
У Х В А Л И В :
Клопотання представника ТОВ "Торговий Дім "Фінпром", який діє на підставі довіреності ОСОБА_3 , про зняття арешту з автомобіля, задовольнити.
Зняти арешт у вигляді позбавлення права ТОВ «Торговий дім «Фінпром» користуватись автомобілем марки ВАЗ 21214, державний номерний знак НОМЕР_1 .
Копію ухвали направити слідчому, прокурору та власнику майна.
Ухвала може бути оскаржена безпосередньо до Вінницького апеляційного суду протягом п`яти днів з дня її оголошення.
Якщо ухвалу суду або слідчого судді було постановлено без виклику особи, яка її оскаржує, або якщо вирок було ухвалено без виклику особи, яка його оскаржує, в порядку, передбаченому статтею 382 цього Кодексу, то строк апеляційного оскарження для такої особи обчислюється з дня отримання нею копії судового рішення.
Слідчий суддя :
Суд | Піщанський районний суд Вінницької області |
Дата ухвалення рішення | 16.09.2020 |
Оприлюднено | 10.02.2023 |
Номер документу | 91604223 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про скасування арешту майна |
Кримінальне
Піщанський районний суд Вінницької області
Щерба Н. Л.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні