Справа № 709/1319/20
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
15 вересня 2020 року смт.Чорнобай
Чорнобаївський районний суд Черкаської області у складі:
головуючого судді - Левченка В.В.,
за участі секретаря судового засідання - Нікітенко В.Г.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні у приміщенні Чорнобаївського районного суду Черкаської області цивільну справу за заявою ОСОБА_1 , заінтересована особа - Тимченківська сільська рада Чорнобаївського району Черкаської області, про встановлення факту родинних відносин, встановлення факту належності правовстановлюючого документа, -
в с т а н о в и в:
ОСОБА_1 (далі - заявник) звернулася до Чорнобаївського районного суду Черкаської області із заявою про встановлення факту родинних відносин, встановлення факту належності правовстановлюючого документа.
В обґрунтування вказаної заяви зазначалося, що ІНФОРМАЦІЯ_1 помер батько заявника ОСОБА_2 . Після його смерті відкрилася спадщина на земельну ділянку для ведення товарного сільськогосподарського виробництва площею 2,533 га, що належала йому згідно державного акта серії ІІІ-ЧР № 002049. Заявник прийняла спадщину померлого батька, подавши відповідну заяву до державної нотаріальної контори. Однак заявник не може оформити свої спадкові права на земельну ділянку після смерті батька, оскільки в даному державному акті прізвище спадкодавці помилково записано як " ОСОБА_3 ". Крім того, в її свідоцтві про народження батько записаний на прізвище " ОСОБА_3 " а не " ОСОБА_4 ".З метою оформлення заявником спадщини після смерті батька виникла необхідність встановлення факту родинних відносин та факту належності правовстановлюючого документа.
Ухвалою Чорнобаївського районного суду Черкаської області від 27 серпня 2020 року відкрито провадження у справі та призначено справу до судового розгляду в порядку окремого провадження.
Сторони у судове засідання не з`явилися. Представник заявника подала до суду телефонограму, в якій просила заяву задовольнити, а справу слухати в її відсутність. Тимченківська сільська рада (далі - заінтересована особа) надіслала на адресу суду листа, в якому погодилася з позовом та просила розглянути справу без представника.
Виходячи з приписів ч. 1 ст. 223 ЦПК України, неявка у судове засідання будь-якого учасника справи за умови, що його належним чином повідомлено про дату, час і місце цього засідання, не перешкоджає розгляду справи по суті.
Згідно з ч. 2 ст. 247 ЦПК України у зв`язку з неявкою у судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалося.
Судом встановлені наступні обставини справи та визначені відповідно до них правовідносини.
ІНФОРМАЦІЯ_1 помер ОСОБА_2 , що підтверджується копією свідоцтва про смерть від 29 січня 2020 року серії НОМЕР_1 (а.с. 8).
Відповідно до довідки Тимченківської сільської ради Чорнобаївського району Черкаської області від 11 серпня 2020 року № 443 ОСОБА_2 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 постійно проживав та був зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 . В господарстві проживав одиноко (а.с. 12).
Зі змісту заяви вбачається, що заявник прийняла спадщину померлого ОСОБА_2 , подавши відповідну заяву до державної нотаріальної контори.
Однак у свідоцтві про народження заявника серія НОМЕР_2 від 09 березня 1985 року у графі батько - записано " ОСОБА_5 " (а.с. 14).
Згідно з копією свідоцтва про одруження від 16 жовтня 2004 року № НОМЕР_3 заявник після реєстрації шлюбу змінила прізвище з " ОСОБА_3 " на " ОСОБА_6 " (а.с. 15).
Крім того, ОСОБА_2 на праві власності належалаземельна ділянка для ведення товарного сільськогосподарського виробництва площею 2.5333 га, що знаходиться на території Тимченківської сільської ради Чорнобаївського району Черкаської області, що підтверджується копією державного акта на право приватної власності на землю серії ІІІ-ЧР № 002049 від 26 травня 2001 року (а.с. 11). Водночас у вказаному державному акті помилково вказано, що його видано на ім"я " ОСОБА_5 ", замість вірного " ОСОБА_2 ".
Вказані розбіжності унеможливлюють отримання заявником спадщини померлого батька, а тому виникла необхідність встановлення факту родинних відносин та факту належності правовстановлюючого документа.
Водночас на підтвердження даних фактів заявником надано заяви односельців
ОСОБА_7 і ОСОБА_8 , відповідно до змісту яких останні підтверджують, що дійсно ОСОБА_2 був рідним батьком заявника, а також, що державний акт на право власності на землю, який видано на ім`я ОСОБА_5 належить ОСОБА_2 . Вказані заяви посвідчені 14 вересня 2020 року секретарем виконавчого комітету Тимченківської сільської ради Чорнобаївського району Черкаської області Демиденко Л.П., а тому суд не вбачає необхідності допитувати вказаних осіб безпосередньо у судовому засіданні у якості свідків.
Відповідно до ч. 1 ст. 293 ЦПК України окреме провадження це вид непозовного цивільного судочинства, в порядку якого розглядаються цивільні справи про підтвердження наявності або відсутності юридичних фактів. що мають значення для охорони прав, свобод та інтересів особи або створення умов здійснення нею особистих немайнових чи майнових прав або підтвердження наявності чи відсутності неоспорюваних прав.
Відповідно до п. 5 ч. 2 ст. 293 ЦПК України суд розглядає в порядку окремого провадження справи про встановлення фактів, що мають юридичне значення.
Пунктом 5 ч. 1 ст. 315 ЦПК України визначено, що суд розглядає справи про встановлення факту належності правовстановлюючих документів особі, прізвище, ім"я, по батькові, місце і час народження якої, що зазначені в документі, не збігаються з прізвищем, ім"ям, по батькові, місцем і часом народження цієї особи, зазначеним у свідоцтві про народження або в паспорті.
Згідно з ч. 2 ст. 315 ЦПК України у судовому порядку можуть бути встановлені також інші факти, від яких залежить виникнення, зміна або припинення особистих чи майнових прав фізичних осіб, якщо законом не визначено іншого порядку їх встановлення.
Згідно з п. 2 постанови Пленуму Верховного Суду України від 30 травня 2008 року № 7 Про судову практику у справах про спадкування справи про спадкування розглядаються судами за правилами позовного провадження, якщо особа звертається до суду з вимогою про встановлення фактів, що мають юридичне значення, які можуть вплинути на спадкові права й обов`язки інших осіб та (або) за наявності інших спадкоємців і спору між ними. Якщо виникнення права на спадкування залежить від доведення певних фактів, особа може звернутися в суд із заявою про встановлення цих фактів, яка, у разі відсутності спору, розглядається за правилами окремого провадження. Зокрема, у такому порядку суди повинні розглядати заяви про встановлення родинних відносин із спадкодавцем, проживання з ним однією сім`єю, постійного проживання разом із спадкодавцем на час відкриття спадщини, прийняття спадщини, яка відкрилася до 1 січня 2004 року тощо.
Аналогічні роз`яснення містяться в абз. 1 п. 9 листа Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ від 16 травня 2013 року № 2-753/0/4-13 Про судову практику розгляду цивільних справ про спадкування .
Беручи до уваги наведене, досліджені у судовому засіданні докази, що з достовірністю підтверджують факт родинних відносин, а саме те, що ОСОБА_2 був рідним батьком заявника, а також факт належності державного акта на право приватної власності на землю ОСОБА_2 , суд дійшов висновку про достатність підстав для встановлення даних фактів та задоволення заяви, оскільки іншим чином встановити їх неможливо, а встановлення цих фактів необхідне заявнику для оформлення своїх спадкових прав.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 259, 263-265, 293, 315 ЦПК України, суд, -
в и р і ш и в:
Заяву ОСОБА_1 , заінтересована особа - Тимченківська сільська рада Чорнобаївського району Черкаської області, про встановлення факту родинних відносин, встановлення факту належності правовстановлюючого документа- задовольнити.
Встановити факт родинних відносин, а саме, що ОСОБА_2 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 , був рідним батьком ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , яка проживає за адресою: АДРЕСА_2 , ідентифікаційний номер НОМЕР_4 .
Встановити факт належності ОСОБА_2 , який помер
ІНФОРМАЦІЯ_1 державного акта на право приватної власності на землю серії ІІІ-ЧР № 002049 від
26 травня 2001 року, зареєстрованого в Книзі записів реєстрації державних актів на право приватної власності на землю за № 130 та виданого на ім`я " ОСОБА_5 ".
Повні найменування сторін та інших учасників справи:
Тимченківська сільська рада Чорнобаївського району Черкаської області - місцезнаходження: вул. Центральна, 16а, с. Тимченки, Чорнобаївський район, Черкаська область, 19962; код ЄДРПОУ 34177130.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Учасник справи, якому повна ухвала суду не була вручена у день її проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження ухвали суду - якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Апеляційна скарга подається безпосередньо до Черкаського апеляційного суду.
До дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційна скарга подається учасником справи до або через відповідний суд.
Суддя В.В.Левченко
Суд | Чорнобаївський районний суд Черкаської області |
Дата ухвалення рішення | 15.09.2020 |
Оприлюднено | 18.09.2020 |
Номер документу | 91606356 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Чорнобаївський районний суд Черкаської області
Левченко В. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні