Справа № 709/1323/20
1-кс/709/314/20
У Х В А Л А
про арешт майна
17 вересня 2020 року смт Чорнобай
Слідчий суддя Чорнобаївського районного суду Черкаської області - ОСОБА_1 , за участі секретаря судового засідання - ОСОБА_2 , дізнавача СД Чорнобаївського ВП Золотоніського ВП ГУНП в Черкаській області - ОСОБА_3 , володільця майном - ОСОБА_4 , захисника - ОСОБА_5 , розглянувши клопотання про арешт майна, -
в с т а н о в и в:
Дізнавач - уповноважена особа проводити досудове розслідування кримінальних проступків Чорнобаївського ВП Золотоніського ВП ГУНП в Черкаській області
ОСОБА_6 звернувся до Чорнобаївського районного суду Черкаської області з клопотанням про арешт майна.
В обґрунтування вказаного клопотання зазначалося, що 26 серпня 2020 року працівниками Чорнобаївського ВП Золотоніського ВП ГУНП в Черкаській області спільно з працівниками Управління Державного агенства рибного господарства у Черкаській області в прибережній зоні Кременчуцького водосховища в адміністративних межах Іркліївської сільської ради неподалік с. Іркліїв Чорнобаївського району Черкаської області був затриманий ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , в якого виявлено та вилучено риболовецький човен зеленого кольору (ЯПО № 5919); човниковий двигун чорного кольору марки «Mercury»; п`ятнадцять риболовецьких сіток довжиною по 70 метрів, розміром вічка 36 x 36 мм та свіжовиловлена незаконно добута риба породи судак в кількості двадцяти чотирьох штук, породи лящ в кількості шістдесяти чотирьох штук, породи плітка в кількості сто п`яти штук, породи плоскирка в кількості сто двадцяти семи штук, породи синець в кількості одна тисяча триста двадцять шість штук, породи карась в кількості тринадцяти штук і породи чехонь в кількості дванадцяти штук.
За даним фактом 27 серпня 2020 року розпочато кримінальне провадження, яке внесене до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12020255280000029 за ознаками кримінального проступку, передбаченого ч. 1 ст. 249 КК України.
На місце пригоди була відразу направлена слідчо-оперативна група з метою невідкладного фіксування місця вчинення кримінального проступку та вилучення речових доказів.
Дізнавачем - інспектором СД Чорнобаївського ВП Золотоніського ВП ГУНП в Черкаській області ОСОБА_3 26 серпня 2020 року в прибережній зоні Кременчуцького водосховища р. Дніпро неподалік с. Іркліїв Чорнобаївського району Черкаської області проведено огляд місця події. В результаті огляду виявлено та вилучено до Чорнобаївського ВП Золотоніського ВП ГУНП в Черкаській області риболовецький човен зеленого кольору (ЯПО № 5919); човниковий двигун чорного кольору марки «Mercury»; п`ятнадцять риболовецьких сіток довжиною по 70 метрів, розміром вічка 36 x 36 мм та свіжовиловлена незаконно добута риба породи судак в кількості двадцяти чотирьох штук, породи лящ в кількості шістдесяти чотирьох штук, породи плітка в кількості сто п`яти штук, породи плоскирка в кількості сто двадцяти семи штук, породи синець в кількості одна тисяча триста двадцять шість штук, породи карась в кількості тринадцяти штук і породи чехонь в кількості дванадцяти штук. Цього ж дня вилучена риба, як така, що піддається швидкому псуванню, згідно з накладною
№ 256 від 26 серпня 2020 року здана на рибоприймальний пункт ТОВ «Рибколгосп»
(код ЄРДПОУ 34503878).
Крім того, 27 серпня 2020 року дізнавачем - уповноваженою особою проводити досудове розслідування кримінальних проступків Чорнобаївського ВП Золотоніського ВП ГУНП в Черкаській області ОСОБА_6 винесено постанову про визнання вказаних предметів речовими доказами у зазначеному кримінальному провадженні.
Встановлено, що вилучені під час огляду місця події від 27 серпня 2020 року знаряддя лову - риболовецькі сітки у кількості 15 шт., довжиною по 70 метрів з розміром вічка 36 х 36 мм, є забороненими знаряддями лову згідно з п. 3.15 «Правил любительського і спортивного рибальства».
До клопотання додано витяг з ЄРДР щодо кримінального провадження
№ 12020255280000029 від 27 серпня 2020 року, копію рапорту інспектора-чергового СРПП № 4 Чорнобаївського ВП Золотоніського ВП ГУНП в Черкаській області ОСОБА_7 , копію протоколу огляду місця події від 26 серпня 2020 року, копії письмових пояснень ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_4 від 26 серпня 2020 року, копію зберігальної розписки ОСОБА_8 від 26 серпня 2020 року, копію постанови про визнання речовими доказами та приєднання їх до матеріалів кримінального провадження від 27 серпня 2020 року.
У судовому засіданні дізнавач ОСОБА_3 підтримав клопотання, просив задовольнити з підстав, викладених у ньому.
Захисник ОСОБА_5 подав письмове заперечення, відповідно до змісту якого просив у задоволенні клопотання про арешт майна відмовити у зв`язку з тим, оскільки вважав, що в діях ОСОБА_4 відсутній склад кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 249 КК України, оскільки він займався промисловим рибальством та не здійснював вилов риби вилученими сітками. При цьому зазначив, що риболовецький човен є власністю ТОВ «Риболовний альянс», а човниковий двигун є власністю ОСОБА_4 .
Власник майна ОСОБА_4 підтримав позицію свого захисника.
Заслухавши дізнавача та пояснення учасників, вивчивши клопотання та додані до нього матеріали, слідчий суддя встановив таке.
Згідно з ч. 1 ст. 170 КПК України арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна. Арешт майна скасовується у встановленому цим Кодексом порядку. Завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, зникнення, втрати, знищення, використання, перетворення, пересування, передачі, відчуження.
Пунктом 1 ч. 2 цієї статті Кодексу встановлено, що арешт майна допускається з метою забезпечення збереження речових доказів.
Речовими доказами є матеріальні об`єкти, які були знаряддям вчинення кримінального правопорушення, зберегли на собі його сліди або містять інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, в тому числі предмети, що були об`єктом кримінально протиправних дій, гроші, цінності та інші речі, набуті кримінально протиправним шляхом або отримані юридичною особою внаслідок вчинення кримінального правопорушення
(ч. 1 ст. 98 КПК України).
Відповідно до ч. 3 ст. 170 КПК України у випадку, передбаченому п. 1 ч. 2 цієї статті, арешт накладається на майно будь-якої фізичної або юридичної особи за наявності достатніх підстав вважати, що воно відповідає критеріям, зазначеним у ст. 98 цього Кодексу.
Як зазначено у ч. 10 ст. 170 КПК України арешт може бути накладений у встановленому цим Кодексом порядку на рухоме чи нерухоме майно, гроші у будь-якій валюті готівкою або у безготівковій формі, в тому числі кошти та цінності, що знаходяться на банківських рахунках чи на зберіганні у банках або інших фінансових установах, видаткові операції, цінні папери, майнові, корпоративні права, щодо яких ухвалою чи рішенням слідчого судді, суду визначено необхідність арешту майна.
Відповідно до п. 1 ч. 2 ст. 167 КПК України тимчасово вилученим може бути майно у вигляді речей, документів, грошей тощо, щодо яких є достатні підстави вважати, що вони підшукані, виготовлені, пристосовані чи використані як засоби чи знаряддя вчинення кримінального правопорушення та (або) зберегли на собі його сліди.
У ч. 1 ст. 173 КПК України зазначено, що слідчий суддя, суд відмовляють у задоволенні клопотання про арешт майна, якщо особа, що його подала, не доведе необхідність такого арешту, а також наявність ризиків, передбачених абз. 2 ч. 1 ст. 170 цього Кодексу.
Враховуючи те, що рибальські сітки є знаряддям ймовірного вчинення кримінального правопорушення, а тому з метою запобігання приховуванню, пошкодженню, псуванню, зникненню, втраті, знищенню, використанню, перетворенню, пересуванню, передачі, відчуженню речових доказів є необхідність в накладенні на них арешту.
Водночас слідчим суддею встановлено, що риболовецький човен зеленого кольору (ЯПО № 5919) належить ТОВ «Риболовний альянс», а човниковий двигун чорного кольору марки «Mercury» належить ОСОБА_4 , що підтверджується наявними у матеріалах клопотання документами, і не є спеціально пристосованими знаряддями вчинення кримінального правопорушення. При цьому дізнавачем не доведено наявність ризиків приховування, пошкодження, псування, зникнення, втрати, знищення, використання, перетворення, пересування, передачі, відчуження даних речових доказів, а тому клопотання в цій частині до задоволення не підлягає.
З огляду на викладене, керуючись ст.ст. 131-132, 167, 170-175, 369-372 КПК України, слідчий суддя -
у х в а л и в:
Клопотання дізнавача-уповноваженої особипроводити досудоверозслідування кримінальнихпроступків ЧорнобаївськогоВП ЗолотоніськогоВП ГУНПв Черкаськійобласті ОСОБА_6 про арештмайна - задовольнити частково.
Накласти арешт на п`ятнадцять риболовецьких сіток довжиною по 70 метрів з розміром вічка 36 х 36 мм, що були вилучені 26 серпня 2020 року під час огляду місця події, проведеного в прибережнійзоні Кременчуцькоговодосховища р.Дніпро неподалікс.Іркліїв Чорнобаївськогорайону Черкаськоїобласті,та заборонитибудь-кому розпоряджатися та користуватися вказаним майном.
У задоволенні клопотання в іншій частині - відмовити.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку протягом 5 днів з дня її отримання безпосередньо до Черкаського апеляційного суду.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Чорнобаївський районний суд Черкаської області |
Дата ухвалення рішення | 17.09.2020 |
Оприлюднено | 10.02.2023 |
Номер документу | 91606364 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Злочини проти довкілля Незаконне зайняття рибним, звіриним або іншим водним добувним промислом |
Кримінальне
Чорнобаївський районний суд Черкаської області
Чубай В. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні