Справа № 301/1177/20
1-кп/301/210/20
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
"14" вересня 2020 р.
Іршавський районний суд
Закарпатської області
в складі:
головуючого - судді ОСОБА_1
при секретарі - ОСОБА_2
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Іршава клопотання про застосування примусових заходів медичного характеру щодо
ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця та жителя АДРЕСА_1 , українця, громадянина України, не працюючого, з повною загальною середньою освітою, не судимого
за ч.2 ст. 189 та ч. 1 ст. 263 КК України
з участю:
прокурора - ОСОБА_4
захисника - ОСОБА_5
законного представника - ОСОБА_6
В С Т А Н О В И В:
10 червня 2020 року до Іршавського районного суду поступило клопотання про застосування щодо ОСОБА_3 примусових заходів медичного характеру.
Так, ОСОБА_3 17 вересня 2019 року близько 13 години в приміщенні кафе «Однокласники», яке розташоване в селі Довге, по вул. Велика Іршавського району з надуманих причин вимагав в ОСОБА_7 грошові кошти в розмірі 2000 доларів США, погрожуючи вбивством йому та членам його сім`ї.
Крім того, ОСОБА_3 протягом тривалого часу, без передбаченого законом дозволу, незаконно зберігав за місцем свого проживання за адресою АДРЕСА_1 пістолет, який є вогнепальною зброєю - капсульним дульнозарядним пістолетом, моделі «ТАУЕР», зразка XIX століття калібру 17,8 мм, придатним до стрільби, який був виявлений та вилучений 29 листопада 2019 року.
Прокурор ОСОБА_4 в судовому засідання просив застосувати до ОСОБА_3 примусові заходи медичного характеру у вигляді госпіталізації до психіатричного закладу із посиленим наглядом.
ОСОБА_3 , його захисник ОСОБА_5 та законний представник ОСОБА_6 не заперечили проти застосування примусові заходи медичного характеру у вигляді госпіталізації до психіатричного закладу із посиленим наглядом.
Згідно висновку судової психіатричної експертизи № №53 від 06.05.2020 ( а. с. 120-125) ОСОБА_3 страждає хронічним психічним захворюванням у формі шизоафективного розладу, маніакальний тип, не може усвідомлювати значення своїх дій та керувати ними, як на даний час та і під час інкримінованих йому дій (17.09.2019). За своїм психічним станом ОСОБА_3 , потребує застосування примусових заходів медичного характеру у вигляді госпіталізації до психіатричного закладу із посиленим наглядом. Хронічне психічне захворювання позбавляло ОСОБА_3 , здатності усвідомлювати значення своїх дій та керувати ними, як в період часу, що відноситься до інкримінованого йому діяння, так і в даний час. ОСОБА_3 потребує застосування примусових заходів медичного характеру у вигляді госпіталізації до психіатричного закладу із посиленим наглядом.
У відповідності до ч.2 ст. 19 КК України не підлягає кримінальній відповідальності особа, яка під час вчинення суспільно небезпечного діяння, передбаченого цим Кодексом, перебувала в стані неосудності, тобто не могла усвідомлювати свої дії (бездіяльність) або керувати ними внаслідок хронічного психічного захворювання, тимчасового розладу психічної діяльності, недоумства або іншого хворобливого стану психіки. До такої особи за рішенням суду можуть бути застосовані примусові заходи медичного характеру.
Згідно статті 92 КК України примусовими заходами медичного характеру є надання амбулаторної психіатричної допомоги, поміщення особи, яка вчинила суспільно небезпечне діяння, що підпадає під ознаки, передбаченого особливою частиною цього Кодексу, в спеціальний лікувальний заклад з метою її обов`язкового лікування, а також запобігання вчиненню нею суспільно небезпечних діянь.
Відповідно до ст. 19 Закону України «Про психіатричну допомогу» примусові заходи медичного характеру застосовуються за рішенням суду у випадках та в порядку встановлених Кримінальним та Кримінально процесуальним кодексами України, цим законом та іншими законами. За рішенням суду застосовуються примусові заходи медичного характеру.
За змістом статті 93 КК України примусові заходи медичного характеру можуть бути застосовані судом до осіб: які вчинили у стані неосудності суспільно небезпечні діяння, які вчинили у стані осудності злочини; які вчинили у стані обмеженої осудності злочини; які вчинили злочин у стані осудності, але захворіли на психічну хворобу до постановлення вироку або під час відбування покарання.
У відповідності до вимог ст. 94 КК України суд враховує при призначенні певного виду примусових заходів медичного характеру: 1) характер і тяжкість захворювання; 2) тяжкість вчиненого діяння; 3) ступінь небезпечності психічно хворого для себе та інших осіб.
У відповідності до вимог частини 4 статті 94 КК України госпіталізація до закладу з надання психіатричної допомоги з посиленим наглядом може бути застосована судом щодо психічно хворого, який вчинив суспільно небезпечне діяння, не пов`язане з посяганням на життя інших осіб, і за своїм психічним станом не становить загрози для суспільства, але потребує тримання у закладі з надання психіатричної допомоги та лікування в умовах посиленого нагляду.
На підставі вищевикладеного, суд вважає, що клопотання про застосування примусових заходів медичного характеру відносно ОСОБА_3 з урахуванням характеру та тяжкості наявного психічного захворювання, ступеня небезпечності психічно хворого для себе та інших осіб, а також тяжкості вчинення суспільно-небезпечного діяння, необхідно задовольнити і застосувати до нього примусові заходи медичного характеру у виді госпіталізації до закладу з наданням психіатричної допомоги в умовах, що виключають його небезпечну поведінку із посиленим наглядом.
Цивільний позов по справі не заявлений.
Питання про речові докази слід вирішити відповідно до ст. 100 КПК України.
Керуючись ст. ст. 512, 513, 516 КПК України, ст. ст. 19, 93, 94 КК України суд,
У Х В А Л И В:
Клопотання задовольнити.
Застосувати до ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця та жителя АДРЕСА_1 , українця, громадянина України, не працюючого, з повною загальною середньою освітою, не судимого, примусові заходи медичного характеру у вигляді госпіталізації до психіатричного закладу із посиленим наглядом.
Речові докази: мобільний телефонмарки «SonyEricsson»XPERIASI1249-4779,мобільний телефонмарки NOKIAмодель 6230І TypeRM-72Code НОМЕР_1 з сім-картоюмобільного оператораПрАТ «Київстар»з флешкарткою місткістю32ГБ повернути ОСОБА_3 ;пістолет «ТАУЕР»зразка XIXстоліття передати до Іршавського відділення поліції Хустського ВП ГУНП у Закарпатській області.
У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після ухвалення рішення судом апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на ухвалу може бути подана в Закарпатський апеляційний суд протягом тридцяти днів з дня його оголошення.
Учасники судового провадження мають право отримати в суді копію ухвали.
Головуючий: ОСОБА_1
Суд | Іршавський районний суд Закарпатської області |
Дата ухвалення рішення | 14.09.2020 |
Оприлюднено | 10.02.2023 |
Номер документу | 91609916 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Злочини проти власності Вимагання |
Кримінальне
Іршавський районний суд Закарпатської області
Золотар М. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні