Рішення
від 11.09.2020 по справі 442/4913/20
ДРОГОБИЦЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа №442/4913/20

Провадження №2/442/1224/2020

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

11 вересня 2020 року Дрогобицький міськрайонний суд Львівської області

у складі: головуючого - судді Хомика А.П.

з участю секретаря судового засідання - Лужецької С.В.,

розглянувши у підготовчому засіданні в місті Дрогобичі цивільну справу в порядку загального позовного провадження за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , Довжанської-Гірської сільської ради Дрогобицького району про визнання права власності в порядку спадкування за законом, -

встановив:

05.08.2020 позивач звернулась до суду з позовом до відповідача, в якому просить визнати за нею, ОСОБА_1 право власності на житловий будинок АДРЕСА_1 у порядку спадкування за законом, після смерті матері ОСОБА_4 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 .

В обґрунтування позову вказує на те, що ІНФОРМАЦІЯ_2 помер її батько ОСОБА_5 , якому за життя належав житловий будинок на АДРЕСА_1 , загальною площею 45,9 кв.м. Після його смерті спадщину прийняла мати ОСОБА_4 , однак своїх спадкових прав не оформила.

ІНФОРМАЦІЯ_3 ОСОБА_4 померла.

23 травня 2017 року вона звернулася до приватного нотаріуса Дрогобицького районного нотаріального округу, Білоган І.М., про видачу свідоцтва про право на спадщину за законом після смерті матері ОСОБА_4 . В той же час, під час оформлення її спадкових прав виявилось, що відсутній правовстановлюючий документ на ім`я спадкодавця на житловий будинок.

Крім неї, спадкоємцями ОСОБА_4 , за законом є її сини - ОСОБА_2 та ОСОБА_3 , які відмовились від отримання спадщини в її користь. Інших спадкоємців, які б претендували на спадкове майно ОСОБА_4 немає.

Оскільки вона використала усі можливості нотаріального оформлення свого права на спадщину, то змушена звернутись до суду з даним позовом.

Позивач подала заяву у якій просила про розгляд справи у її відсутності.

Від відповідачів надійшли заяви про розгляд справи без їх участі, відносно задоволення позовних вимог не заперечують.

Учасники справи в судове засідання не з`явились, а відтак відповідно до вимог ч. 2 ст. 247 ЦПК України фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

Суд, дослідивши наявні матеріали справи, об`єктивно оцінивши докази у їх сукупності, дійшов висновку, що позов підлягає задоволенню .

Як стверджується матеріалами справи, ІНФОРМАЦІЯ_2 помер ОСОБА_5 - батько позивачки, що підтверджується Свідоцтвом про смерть серія НОМЕР_1 , видане Довжанською Гірською сільською радою Дрогобицького району Львівської області.

Згідно Свідоцтва про смерть Серія НОМЕР_2 , виданого виконавчим комітетом Довжанської Гірської сільської ради Дрогобицького району Львівської області, ІНФОРМАЦІЯ_3 померла - ОСОБА_4 (дружина ОСОБА_5 ), яка до дня своєї смерті постійно проживала разом з дочкою, ОСОБА_1 за адресою: АДРЕСА_1 (довідка № 41 від 10.01.2019, видана виконавчим комітетом Довжанської Гірської сільської ради).

Згідно довідки № 42 від 10.01.2019, виданої виконавчим комітетом Довжанської Гірської сільської ради, житловий будинок АДРЕСА_1 збудований у 1957 році. Згідно по господарських книг забудовником даного будинку є ОСОБА_5 .

Родинні відносини між ОСОБА_4 , ОСОБА_5 та ОСОБА_1 підтверджується копією свідоцтва про народження Серія НОМЕР_3 , виданим Довжанською сільською радою та копією Свідоцтва про шлюб Серія НОМЕР_4 , виданим Довжанською сільською радою, згідно якого позивачка змінила прізвище з дошлюбного ОСОБА_1 на ОСОБА_1 .

Згідно довідки №561 від 30.03.2017, виданої КП ЛОР Дрогобицьке МБТІ та ЕО , дані про реєстрацію права власності на житловий будинок АДРЕСА_1 станом на 31.12.2012 - відсутні.

Згідно технічного паспорта на житловий будинок від 24.03.2017 року загальна площа будинку становить - 45,9 кв.м., житлова площа - 27,9 кв.м.

Згідно ст. ст. 1217, 1218 ЦК України спадкування здійснюється за заповітом або за законом. До складу спадщини входять усі права і обов`язки, що належали спадкодавцеві на момент відкриття спадщини і не припинилися внаслідок його смерті.

За приписами ст. 1216 ЦК України спадкуванням є перехід прав та обов`язків (спадщини) від фізичної особи, яка померла (спадкодавця), до інших осіб (спадкоємців).

Згідно ст. ст. 1217, 1218 ЦК України спадкування здійснюється за заповітом або за законом. До складу спадщини входять усі права і обов`язки, що належали спадкодавцеві на момент відкриття спадщини і не припинилися внаслідок його смерті.

Відповідно до ч. 1 ст. 1220 ЦК України спадщина відкривається внаслідок смерті особи або оголошення її померлою.

За нормами ст. 1223 ЦК України право на спадкування мають особи, визначені у заповіті. У разі відсутності заповіту, визнання його недійсним, неприйняття спадщини або відмови від її прийняття спадкоємцями за заповітом, а також у разі не охоплення заповітом усієї спадщини право на спадкування за законом одержують особи, визначені у статтях 1261-1265 ЦК України.

Згідно із ч. 3 ст. 1268 ЦК України спадкоємець, який постійно проживав разом із спадкодавцем на час відкриття спадщини, вважається таким, що прийняв спадщину, якщо протягом строку, встановленого ст. 1270 ЦК України ( шість місяців) він не заявив про відмову від неї.

Згідно відповіді приватного нотаріуса Дрогобицького районного нотаріального округу Білоган І.М., адресованої ОСОБА_1 , останній відмовлено у видачі Свідоцтва про право на спадщину за законом після смерті матері ОСОБА_4 на житловий будинок розташований за адресою: АДРЕСА_1 , у зв`язку з тим, що спадкоємцем не були подані документи, що встановлюють право власності на зазначений вище житловий будинок і запропоновано звернутися до суду з питань оформлення спадкових прав..

Відповідно до пункту 3.1 Порядку прийняття в експлуатацію індивідуальних (садибних) житлових будинків, садових, дачних будинків, господарських (присадибних) будівель і споруд, прибудов до них, громадських будинків І та ІІ категорії складності, які збудовані без дозволу на виконання будівельних робіт і проведення технічного обстеження будівельних конструкцій та інженерних мереж, затвердженого наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства від 24.06.2011 року №91, документом, який засвідчує відповідність закінчених будівництвом до 5 серпня 1992 року індивідуальних (садибних) житлових будинків, садових, дачних будинків, господарських (присадибних) будівель і споруд, прибудов до них, які не підлягають прийняттю в експлуатацію, вимогам законодавства, будівельних норм, державних стандартів і правил, зокрема для потреб державної реєстрації прав власності на нерухоме майно, є технічний паспорт, складений за результатами технічної інвентаризації.

Разом з тим, враховуючи те, що спадковий будинок побудований ще в 1957 році, спадкодавець не оформила право власності на такий, однак про належність їй будинку свідчать записи у погосподарських книгах, позивач як спадкоємець за законом фактично вступила в управління і володіння спадковим майном, інших спадкоємців, які б претендували на спадкове майно не встановлено, то суд дійшов висновку, що право власності на спірне спадкове майно перейшло у порядку спадкування до позивача, а тому є підстави для визнання за нею права власності на таке.

Керуючись ст.ст. 4, 12, 13, 76-83, 141, 223, 247, 259, 263, 264, 265 ЦПК України, суд,-

у х в а л и в:

Позов задоволити.

Визнати за ОСОБА_1 право власності на житловий будинок АДРЕСА_1 , загальною площею - 45,9 кв.м., житловою - 27,9 кв.м., у порядку спадкування за законом, після смерті матері ОСОБА_4 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 .

Апеляційну скаргу на рішення суду може бути подано до Львівського апеляційного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Повний текст рішення складено 11.09.2020.

Позивач: ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , РНОКПП: НОМЕР_5 , адреса проживання: АДРЕСА_1 ;

Відповідачі: ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , адреса проживання: АДРЕСА_1 ;

ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_6 , адреса проживання: АДРЕСА_1 ;

Довжанська-Гірська сільська рада, ЄДРПОУ: 04374677, юридична адреса: вул. Шевченка, 46, с.Довге-Гірське Дрогобицького району Львівської області.

Суддя Хомик А.П.

СудДрогобицький міськрайонний суд Львівської області
Дата ухвалення рішення11.09.2020
Оприлюднено18.09.2020
Номер документу91611479
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —442/4913/20

Рішення від 11.09.2020

Цивільне

Дрогобицький міськрайонний суд Львівської області

Хомик А. П.

Ухвала від 07.08.2020

Цивільне

Дрогобицький міськрайонний суд Львівської області

Хомик А. П.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні