Рішення
від 16.09.2020 по справі 606/1691/20
ТЕРЕБОВЛЯНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 606/1691/20

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

16 вересня 2020 року м. Теребовля

Теребовлянський районний суд Тернопільської області в складі:

головуючої судді Мельник А.В.

за участю секретаря судового засідання Кавалко В.С.

розглянувши у відкритому підготовчому судовому засіданні в залі суду в м.Теребовлі цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Різдвянівської сільської ради Теребовлянського району Тернопільської області про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини,

ВСТАНОВИВ:

Позивач ОСОБА_1 звернулась до суду із позовом до Різдвянівської сільської ради Теребовлянського району Тернопільської області, у якій просить визначити їй додатковий строк, достатній для подання нотаріусу заяви про прийняття спадщини, що відкрилась після смерті ОСОБА_2 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 .

В обґрунтування заявлених вимог, вказує на те, що 27 грудня 2013 року ОСОБА_2 оформила заповіт, згідно якого все її майно, що знаходиться за адресою АДРЕСА_1 та все її майно, яке буде належати їй на день смерті, де б воно не знаходилося і з чого воно б не складалося за цією адресою, а також все те, що вона за законом матиме право заповіла позивачу. ІНФОРМАЦІЯ_1 померла баба позивача ОСОБА_2 . Після її смерті відкрилася спадщина. Однак, про існування вказаного заповіту позивач не знала і у зв`язку з карантинними заходами, відсутністю сполучення між Теребовлянським та Лановецьким районами, не мала можливості прибути в Теребовлянський район. Зважаючи на вказані причини позивач не змогла подати до Теребовлянської державної нотаріальної контори заяву про прийняття спадщини за заповітом.

Враховуючи вказані обставини, позивач звернулась до суду для визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини за рішенням суду.

Ухвалою суду від 21 серпня 2020 року було відкрито провадження у справі та призначено судове засідання на 16 вересня 2020 року.

Позивач ОСОБА_1 в судове засідання не з`явилась, подала заяву у якій просить справу розглядати за її відсутності, позовні вимоги підтримує повністю.

Представник відповідача Різдвянівської сільської ради Теребовлянського району Тернопільської області в судове засідання не з`явився, однак подав до суду заяву про розгляд справи у його відсутності, позовні вимоги визнає у повному обсязі.

Відповідно до вимог частини третьої статті 200 Цивільного процесуального кодексу України (далі ЦПК України) за результатами підготовчого провадження суд ухвалює рішення у випадку визнання позову відповідачем.

За вказаних обставин, на підставі частини другої статті 247 ЦПК України, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалося.

Дослідивши та оцінивши докази по справі суд приходить до висновку, що позов слід задовольнити з наступних підстав.

ОСОБА_2 на праві власності належить житловий будинок з надвірними будівлями по АДРЕСА_1 , про що свідчить копія Свідоцтва про право власності на нерухоме майно серії НОМЕР_1 від 27 червня 2008 року виданого Різдвянівською сільською радою Теребовлянського району Тернопільської області (а.с.6).

Як вбачається із копії заповіту від 27 грудня 2013 року, складеного ОСОБА_2 , все її майно, що знаходиться за адресою АДРЕСА_1 та все її майно, яке буде належати їй на день смерті, де б воно не знаходилося і з чого воно б не складалося за цією адресою, а також все те, що вона за законом матиме право заповіла ОСОБА_1 (а.с. 4).

Копія свідоцтва про смерть серії НОМЕР_2 від 04 листопада 2019 року, виданого виконавчим комітетом Різдвянівської сільської ради Теребовлянського району Тернопільської області, свідчить про те, що ОСОБА_2 померла ІНФОРМАЦІЯ_1 в с.Різвяни, Теребовлянського району, Тернопільської області (а.с.5).

Завідувачем Теребовлянської державної нотаріальної контори Південно-Західне міжрегіональне управління Міністерства юстиції (м.Івано-Франківськ) Хомутовою О.М. надано інформацію від 07 вересня 2020 року за № 718/01-16, про те, що спадкова справа після смерті ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_2 не заведена.

У відповідності до статті 1217 ЦК України, спадкування здійснюється за заповітом або за законом.

Згідно статті 1218 ЦК України до складу спадщини входять усі права та обов`язки, що належали спадкодавцеві на момент відкриття спадщини і не припинилися внаслідок його смерті.

Згідно зі статтею 1233 ЦК України заповітом є особисте розпорядження фізичної особи на випадок своєї смерті.

Статтею 1223 ЦК України встановлено, що право на спадкування мають особи, визначені у заповіті.

В силу вимог статті 1268 ЦК України спадкоємець за заповітом чи за законом має право прийняти спадщину або не прийняти її.

У відповідності до статті 1270 ЦК України для прийняття спадщини встановлюється строк у шість місяців, який починається з часу відкриття спадщини.

Відповідно до вимог частини 3 статті 1272 ЦК України за позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.

Пленум Верховного Суду України в пункті 24 Постанови №7 від 30травня 2008 року Про судову практику у справах про спадкування роз`яснив, що вирішуючи питання про визначення особі додаткового строку, суд досліджує поважність причини пропуску строку для прийняття спадщини. При цьому необхідно виходити з того, що поважними є причини, пов`язані з об`єктивними, непереборними, істотними труднощами для спадкоємця на вчинення цих дій. У резолютивній частині рішення суд повинен вказати відповідно певний період часу з моменту набрання судовим рішенням законної сили, протягом якого спадкоємець може подати заяву про прийняття спадщини, а не конкретну календарну дату, до якої спадкоємець може подати заяву про прийняття спадщини. Додатковий строк, достатній для подання заяви про прийняття спадщини, не може перевищувати шестимісячного строку, встановленого статтею 1270 ЦК Українидля прийняття спадщини.

Із досліджених письмових доказів встановлено, що позивач є спадкоємцем за заповітом після смерті ОСОБА_2 та має право на спадкування, однак із заявою про прийняття спадщини протягом шестимісячного строку до нотаріуса не зверталася та пропустила встановлений законом шестимісячний строк для прийняття спадщини після смерті ОСОБА_2 , оскільки не була обізнанана про наявність заповіту, складеного на її користь, та у зв`язку з карантинними заходами, відсутністю сполучення між Теребовлянським та Лановецьким районами, не мала можливості прибути в Теребовлянський район.

Враховуючи вищенаведене та те, що існування зазначених обставини не дало позивачу об`єктивної можливості для звернення у встановлений законом шестимісячний строк до нотаріальної контори з заявою про прийняття спадщини, суд вважає, що причини пропуску даного строку слід визнати поважними, тому позов слід задовольнити та визначити позивачу додатковий строк у два місяці для прийняття спадщини після смерті ОСОБА_2 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 .

Керуючись статтями 4, 12, 200, 247, 265, 354 ЦПК України, статтями 1217, 1218, 1223, 1233, 1268, 1270, 1272 ЦК України, суд,

ВИРІШИВ:

Позов ОСОБА_1 до Різдвянівської сільської ради Теребовлянського району Тернопільської області про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини - задовольнити.

Визначити ОСОБА_1 додатковий строк в два місяці з дня набрання рішенням суду законної сили для подання заяви до нотаріальної контори про прийняття спадщини, яка відкрилась після смерті ОСОБА_2 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 .

Рішення суду може бути оскаржене, шляхом подання апеляційної скарги безпосередньо до Тернопільського апеляційного суду протягом 30 днів з дня його проголошення.

Учасник справи, якому повне рішення не було вручено у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження рішення суду, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.

Позивач: ОСОБА_1 , місце проживання: село Люлинці, Лановецький район, Тернопільська область.

Відповідач: Різдвянівська сільська рада Теребовлянського району Тернопільської області, код ЄДРПОУ - 04394740, місцезнаходження: вулиця Шевченка, 10, село Різдвяни, Теребовлянський район Тернопільська область.

Повний текст рішення суду складено 16 вересня 2020 року.

Суддя А.В.Мельник

СудТеребовлянський районний суд Тернопільської області
Дата ухвалення рішення16.09.2020
Оприлюднено18.09.2020
Номер документу91616080
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —606/1691/20

Рішення від 16.09.2020

Цивільне

Теребовлянський районний суд Тернопільської області

Мельник А. В.

Ухвала від 21.08.2020

Цивільне

Теребовлянський районний суд Тернопільської області

Мельник А. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні