Справа 688/2450/20
№ 2/688/752/20
Ухвала
16 вересня 2020 року м. Шепетівка
Шепетівський міськрайонний суд Хмельницької області в складі:
головуючого - судді Козачук С.В.,
з участю секретаря судового засідання - Марчук І.Г.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі судових засідань в м. Шепетівка цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу,
встановив:
20 серпня 2020 року ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу. В обґрунтування позову посилається на те, що перебуває у зареєстрованому шлюбі з відповідачем з 19 червня 2016 року. Від шлюбу мають неповнолітнього сина ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , який проживає з позивачкою. Останнім часом спільне життя не складалось через відсутність взаєморозуміння, різні погляди на вирішення сімейних проблем, ігнорування налагодження сімейних відносин, що призвело до втрати почуттів поваги та любові. Сімейно-шлюбні відносини не підтримують, однією сім`єю не проживають, спільного господарства не ведуть, не мають спільного бюджету. Вважає, що примирення та збереження шлюбу неможливе, а тому просить суд шлюб між ними розірвати.
Позивач ОСОБА_1 у судове засідання не з`явилась, подала заяву про розгляд справи у її відсутність, у якій просила надати строк на примирення тривалістю три місяці.
Відповідач ОСОБА_2 у судове засідання не з`явився, подав заяву про розгляд справи у його відсутність, не заперечив проти надання строку на примирення.
Фіксування судового процесу не здійснюється у відповідності до ч. 2 ст. 247 ЦПК України.
З`ясувавши думки сторін, викладені в письмових заявах, дослідивши матеріали справи, суд вважає, що сторонам слід надати строк на примирення з огляду на таке.
Відповідно до ст. 111 СК України суд вживає заходів щодо примирення подружжя, якщо це не суперечить моральним засадам суспільства.
Згідно ч. 7 ст. 240 ЦПК України у справі про розірвання шлюбу суд може зупинити розгляд справи і призначити подружжю строк для примирення, який не може перевищувати 6 місяців.
Відповідно до абз. 2 п. 10 Постанови Пленуму Верховного Суду України №11 від 21.12.2007 року Про практику застосування судами законодавства при розгляді справ про право на шлюб, розірвання шлюбу, визнання його недійсним та поділ спільного майна подружжя передбачене ст. 111 СК України вжиття судом заходів щодо примирення подружжя застосовується у випадку відсутності згоди одного з подружжя на розірвання шлюбу за ініціативою однієї зі сторін або суду у формі відкладення розгляду справи слуханням та надання сторонам строку на примирення. Судам слід використовувати надану законом можливість відкласти розгляд справи для примирення подружжя, особливо за наявності неповнолітніх дітей. При визначенні строку на примирення суд заслуховує думку сторін та враховує конкретні обставини справи.
Враховуючи те, що сторони мають одну малолітню дитину, відповідач не заперечує проти надання строку на примирення, суд знаходить необхідним надати сторонам строк на примирення тривалістю три місяці, оскільки це не суперечитиме інтересам сім`ї та моральним засадам суспільства.
Згідно п. 4 ч. 1 ст. 251 ЦПК України суд зобов`язаний зупинити провадження у справі у разі надання сторонам у справі про розірвання шлюбу строку для примирення
На підставі ст. 111 СК України, керуючись ст.ст. 200, 240, 251, 259-261 ЦПК України, суд,-
ухвалив:
Клопотання позивача ОСОБА_1 задовольнити.
Надати сторонам строк для примирення тривалістю три місяці.
Провадження у справі за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу зупинити до закінчення наданого строку на примирення.
Апеляційна скарга на ухвалу суду в частині зупинення провадження по справі може бути подана протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення до Хмельницького апеляційного суду.
Суддя С.В. Козачук
Суд | Шепетівський міськрайонний суд Хмельницької області |
Дата ухвалення рішення | 16.09.2020 |
Оприлюднено | 18.09.2020 |
Номер документу | 91618169 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Шепетівський міськрайонний суд Хмельницької області
Козачук С. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні