Ухвала
від 17.09.2020 по справі 907/642/20
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЗАКАРПАТСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЗАКАРПАТСЬКОЇ ОБЛАСТІ

УХВАЛА

"17" вересня 2020 р. м. Ужгород Справа № 907/642/20

Суддя Господарського суду Закарпатської області Андрейчук Л.В., розглянувши матеріали за заявою представника Приватного підприємства Спецбуд-захід ОСОБА_1 про забезпечення позову до подання позову в справі, в якій можуть отримати відповідний статус:

позивача - Приватне підприємство Спецбуд-захід , м. Львів

відповідача 1 - Відділ капітального будівництва Мукачівської міської ради, м. Мукачево

відповідача 2 - Товариство з обмеженою відповідальністю П.К.Плюс М , с. Бенедиктівці

про визнання недійсним рішення та укладеного на його виконання договору підряду

В С Т А Н О В И В:

До Господарського суду Закарпатської області через систему "Електронний суд" 14.09.2020 від представника Приватного підприємства Спецбуд-захід Апонащенка Сергія Станіславовича надійшла заява про забезпечення позову до подачі позову, якою заявник просить суд вжити заходи забезпечення господарського позову шляхом: заборони Відділу капітального будівництва Мукачівської міської ради (ідентифікаційний код 05517771) та Товариству з обмеженою відповідальністю П.К. ПЛЮС М. (Ідентифікаційний код юридичної особи: 41305990) вчиняти будь-які дії, спрямовані на виконання Договору підряду на виконання робіт в капітальному будівництві №45/2020 від 01 вересня 2020 року, укладеного за результатами закупівлі робіт з Реконструкція існуючих приміщень адмінбудівлі під ЦНАП по площі Духновича, 2 в м. Мукачево. Коригування (номер закупівлі UA-2020-07-02-001546-c).

Розглянувши матеріали заяви суд дійшов висновку про її повернення з огляду на наступне.

Відповідно до ст. 136 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд за заявою учасника справи має право вжити передбачених статтею 137 цього Кодексу заходів забезпечення позову. Забезпечення позову допускається як до пред`явлення позову, так і на будь-якій стадії розгляду справи, якщо невжиття таких заходів може істотно ускладнити чи унеможливити виконання рішення суду або ефективний захист або поновлення порушених чи оспорюваних прав або інтересів позивача, за захистом яких він звернувся або має намір звернутися до суду.

Статтею 139 Господарського процесуального кодексу України визначено форму та зміст заяви. Так, заява про забезпечення позову подається в письмовій формі, підписується заявником і повинна містити визначені підпунктами 1-7 частини першої цієї статті відомості.

Якщо заява про забезпечення позову подається до відкриття провадження у справі, в такій заяві додатково зазначаються повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові) (для фізичних осіб) інших осіб, які можуть отримати статус учасника справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштові індекси, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України, реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серія паспорта для фізичних осіб - громадян України, відомі номери засобів зв`язку та адреси електронної пошти.

Заяву про забезпечення позову до подання позову подано від імені Приватного підприємства Спецбуд-Захід представником Апонащенком Сергієм Станіславовичем.

Статтею 56 ГПК України встановлено, що сторона, третя особа, а також особа, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах іншої особи, може брати участь в судовому процесі особисто (самопредставництво) та (або) через представника.

Юридична особа незалежно від порядку її створення бере участь у справі через свого керівника, члена виконавчого органу, іншу особу, уповноважену діяти від її імені відповідно до закону, статуту, положення, трудового договору (контракту) (самопредставництво юридичної особи), або через представника.

За визначенням, наведеним у статті 237 Цивільного кодексу України, представництвом є правовідношення, в якому одна сторона (представник) зобов`язана або має право вчинити правочин від імені другої сторони, яку вона представляє. Представництво виникає на підставі договору, закону, акта органу юридичної особи та з інших підстав, встановлених актами цивільного законодавства (частини перша, третя вказаної статті).

Представником у суді може бути адвокат або законний представник (ст. 58 ГПК України).

Положеннями статті 60 Господарського процесуального кодексу України визначено, що повноваження представника юридичної особи має бути підтверджено довіреністю цієї юридичної особи. При цьому, така довіреність від імені юридичної особи видається за підписом (електронним цифровим підписом) посадової особи, уповноваженої на це законом, установчими документами.

Повноваження адвоката як представника підтверджуються довіреністю або ордером, виданим відповідно до Закону України "Про адвокатуру та адвокатську діяльність".

У разі подання представником до суду заяви, скарги, клопотання він додає довіреність або інший документ, що посвідчує його повноваження, якщо в справі немає підтвердження такого повноваження на момент подання відповідної заяви, скарги, клопотання (ч. 9 ст. 60 ГПК України).

Заява про забезпечення позову до подання позову подана представником Апонащенком Сергієм Станіславовичем, без зазначення його правового статусу.

На підтвердження своїх повноважень особою-підписантом долучено довіреність, яка сформована безпосередньо в системі електронний суд, однак, без зазначення особи - довірителя, що її видала. Натомість, документ надійшов за електронним підписом самого заявника - Апонащенка Сергія Станіславовича.

Крім того, всупереч вимогам наведеної ст. 60 ГПК України, така довіреність навіть в тексті не містить посилання ані на прізвище, ім`я та по-батькові особи, яка її видала, ані на її посадове становище, оскільки довірителем по тексту є ПП Спецбуд-захід . Не зазначено у довіреності і відомостей про особу, яку уповноважено представляти інтереси юридичної особи, оскільки окрім прізвища, ім`я та по батькові (Апонащенко Сергій Станіславович) зазначено лише його РНОКПП - НОМЕР_1 .

За наслідками проведеної судом перевірки за найменуванням фізичної особи - підписанта в Єдиному реєстрі адвокатів України, судом встановлено, що адвокат з аналогічними прізвищем та ініціалами наявний в реєстрі.

Однак, матеріали заяви не містять ані посилання на статус представника заявника - адвоката, ані ордера, виданого відповідно до Закону України "Про адвокатуру та адвокатську діяльність".

З огляду на те, що наявна в матеріалах заяви довіреність не може бути документом, що підтверджує повноваження представника, який підписав заяву про забезпечення позову, суд дійшов висновку, що до поданої на розгляд суду заяви не надано доказів належного уповноваження Апонащенка С.С. на вчинення будь-яких процесуальних дій від імені заявника - ПП Спецбуд-Захід у розумінні статті 57 ГПК України.

Щодо додаткових вимог до заяви про забезпечення позову, поданої до відкриття провадження у справі, які визначені в ч. 2 ст. 139 ГПК України . Судом також встановлено, що зазначена адреса визначеної заявником особи, яка може набути статусу відповідача 2 - Товариства з обмеженою відповідальністю П.К.Плюс М , не відповідає відомостям, які містяться в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань.

Враховуючи наведене, суд дійшов висновку, що заяву про забезпечення позову подано без додержання вимог ст. 139 ГПК України, а тому відповідно до частини 7 статті 140 Господарського процесуального кодексу України суд, така підлягає поверненню заявнику, про що суд постановляє ухвалу.

Керуючись ст. ст. 56, 58, 60, 136, 139, 140, 234 Господарського процесуального кодексу України, суд

ПОСТАНОВИВ:

1. Заяву про забезпечення позову до подання позову (вх. № 02.3.1-03/4387/20 від 14.09.2020) і додані до неї документи - повернути заявнику.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та може бути оскаржена в порядку, встановленому розділом IV Господарського процесуального кодексу України до Західного апеляційного господарського суду.

Вебадреса сторінки на офіційному вебпорталі судової влади України в мережі Інтернет, за якою учасники справи можуть отримати інформацію по даній справі - http://court.gov.ua/fair/sud5008/ або http://www.reyestr.court.gov.ua.

Суддя Л.В. Андрейчук

СудГосподарський суд Закарпатської області
Дата ухвалення рішення17.09.2020
Оприлюднено18.09.2020
Номер документу91621133
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —907/642/20

Ухвала від 17.09.2020

Господарське

Господарський суд Закарпатської області

Андрейчук Л.В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні