ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Держпром, 8-й під`їзд, майдан Свободи, 5, м. Харків, 61022,
тел. приймальня (057) 705-14-14, тел. канцелярія 705-14-41, факс 705-14-41
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
"18" вересня 2020 р. м ХарківСправа № 922/2992/20
Господарський суд Харківської області у складі:
судді Рильової В.В.
розглянувши матеріали
позовної заяви Державної організації "Комбінат "Планета" Державного агентства резерву України (ДО "Комбінат "Планета"; місцезнаходження: 63021, Харківська область, Валківський район, селище міського типу Ков`яги, вулиця Гагаріна, будинок 13; код ЄДРПОУ 14373265) до Товариства з обмеженою відповідальністю "Екопромбуд Україна" (місцезнаходження: 61001, місто Харків, вулиця Плеханівська, будинок 20, корпус А; код ЄДРПОУ 43017206) про визнання недійсними договорів та стягнення 41 331,00 грн.
ВСТАНОВИВ:
Державна організація "Комбінат "Планета" (позивач) звернулася до Господарського суду Харківської області з позовом, в якому просить суд: визнати недійсними Договір підряду № 2711 від 27.11.2019 та Договір підряду № 2811 від 28.11.2019 в частині завищення вартості наданих робіт; стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Екопромбуд Україна" (відповідача) суму понесених збитків у розмірі 41 331,00 грн. Також позивач просить суд покласти на ТОВ "Екопромбуд Україна" витрати зі сплати судового збору.
Дослідивши матеріали позовної заяви ДО "Комбінат "Планета" та додані до неї документи, суд дійшов висновку про залишення її без руху з огляду на наступне.
По-перше, згідно з пунктом 2 частини третьої статті 162 Господарського процесуального кодексу України позовна заява повинна містити, зокрема, відомі номери засобів зв`язку, офіційні електронні адреси та адреси електронної пошти.
У даному випадку, всупереч вимог статті 162 Господарського процесуального кодексу України, ДО "Комбінат "Планета" не зазначено інформації щодо відомих електронної адреси та адреси електронної пошти відповідача - Товариства з обмеженою відповідальністю "Екопромбуд Україна".
По-друге, пунктом 5 частини третьої статті 162 Господарського процесуального кодексу України визначено, що позовна заява повинна містити виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини; правові підстави позову.
ДО "Комбінат "Планета", разом з тим, не зазначено ані обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, ані правових підстав позову.
Згідно з пунктами 8, 9, 10 частини третьої статті 162 Господарського процесуального кодексу України позовна заява повинна містити також:
- перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності); зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви;
- попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести в зв`язку із розглядом справи;
- підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача з тим самим предметом та з тих самих підстав.
Однак, ДО "Комбінат "Планета" не зазначено в позовній заяві інформації щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових доказів, копії яких додано до заяви; не надано попереднього (орієнтовного) розрахунку суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести в зв`язку із розглядом справи; не надано письмового підтвердження про те, що позивачем не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.
По-третє, згідно з пунктом 2 частини першої статті 164 Господарського процесуального кодексу України до позовної заяви додаються документи, які підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Сплата судового збору за подання заяв, скарг до суду, а також за видачу судами документів є складовою доступу до правосуддя, який є елементом права особи на судовий захист, гарантованого статтею 55 Конституції України, що має беззаперечно виконуватись сторонами в разі необхідності реалізації цього права.
Відповідно до частини другої статті 123 Господарського процесуального кодексу України розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.
Порядок і розмір сплати судового збору встановлений Законом України "Про судовий збір".
Згідно з частини першої статті 4 Закону України "Про судовий збір" судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
У відповідності до частини другої зазначеної статті, за подання до господарського суду позовної заяви майнового характера передбачено ставку судового збору - 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб і не більше 350 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб; немайнового характеру - 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб (станом на 01 січня 2020 року - 2 102 гривні).
Враховуючи те, що у даній позовній заяві об`єднано вимогу майнового характеру (стягнення коштів) та дві вимоги немайнового характеру (визнання недійсними двох різних Договорів) позивач повинен був сплатити судовий збір в загальному розмірі 6 306,00 грн. Однак, на підтвердження сплати судового збору ДО "Комбінат "Планета" надано до позовної заяви копію Платіжного доручення № 165 від 01 вересня 2020 року на суму 2 102,00 грн., тобто у меншому розмірі, ніж передбачено Законом України "Про судовий збір".
Виходячи з вищевикладеного, позивачу необхідно доплатити судовий збір за подання до господарського суду даної позовної заяви в розмірі 4 204,00 грн.
По-четверте, згідно з пунктом 1 частини першої статті 164 Господарського процесуального кодексу України до позовної заяви додаються документи, які підтверджують відправлення іншим учасникам справи копії позовної заяви і доданих до неї документів.
Частиною першою статті 172 Господарського процесуального кодексу України також встановлено, що позивач, особа, яка звертається з позовом в інтересах іншої особи, зобов`язані до подання позовної заяви надіслати учасникам справи її копії та копії доданих до неї документів листом з описом вкладення.
Частиною другою статті 164 Господарського процесуального кодексу України визначено, що позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).
Водночас суд звертає увагу ДО "Комбінат "Планета" на те, що відповідно до статті 91 Господарського процесуального кодексу України письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не передбачено цим Кодексом. Учасник справи підтверджує відповідність копії письмового доказу оригіналу, який знаходиться у нього, своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення.
Копії документів вважаються засвідченими належним чином, якщо їх засвідчено в порядку, встановленому чинним законодавством.
Порядок засвідчення копій документів визначений і пунктом 5.27 Національного стандарту України Державної уніфікованої системи документації, Уніфікованої системи організаційно - розпорядчої документації Вимоги до оформлювання документів (ДСТУ 4163-2003), відповідно до умов якого, відмітку про засвідчення копії документа складають зі слів "Згідно з оригіналом", назви посади, особистого підпису особи, яка засвідчує копію, її ініціалів та прізвища, дати засвідчення копії.
Разом з тим, додані до позовної заяви копії документів, в тому числі і опис вкладення у лист (на підтвердження відправлення копії позовної заяви та доданих до неї документів відповідачу) належним чином не засвідчені, а саме: заявником, всупереч вимог статті 91 Господарського процесуального кодексу України, не проставлено дати засвідчення копій, а також не вказано назви посади особи, яка засвідчує копію, її ініціалів та прізвища. Відповідні документи не можуть бути прийняті судом як такі, що відповідають оригіналу.
Згідно приписів частини першої статті 174 Господарського процесуального кодексу України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху (частина друга статті 174 ГПК України).
Враховуючи наведене, суд вважає за необхідне залишити позовну заяву Державної організації "Комбінат "Планета" без руху та надати позивачу строк на усунення відповідних недоліків.
На підставі викладеного, керуючись статтями 91, 162, 164, 172, 174, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, суд -
УХВАЛИВ:
1. Залишити позовну заяву Державної організації "Комбінат "Планета" Державного агентства резерву України без руху.
2. Встановити позивачу строк на усунення недоліків позовної заяви - 8 (вісім) днів з дня вручення даної ухвали.
3. Визначити спосіб усунення недоліків позовної заяви шляхом:
- зазначення відомих позивачу електронної адреси та адреси електронної пошти відповідача - ТОВ "Екопромбуд Україна";
- зазначення інформації щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових доказів, копії яких додано до заяви;
- зазначення обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги;
- зазначення правових підстав позову;
надання до суду:
- попереднього (орієнтовного) розрахунку суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести в зв`язку із розглядом справи;
- письмового підтвердження про те, що позивачем не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав;
- доказів доплати судового збору у встановленому Законом України "Про судовий збір" розмірі 4 204,00 грн.;
- належних доказів на підтвердження відправлення копії позовної заяви і доданих до неї документів на адресу відповідача: оригінал опису вкладення до листа;
- доданих до позовної заяви копій документів, засвідчених в порядку, встановленому статтею 91 ГПК України та п. 5.27 Державної Уніфікованої системи документації ДСТУ 4163-2003.
Докази усунення вищезазначених недоліків позовної заяви ДО "Комбінат "Планета" направити на адресу відповідача; до суду подати підтвердження такого направлення (оригінал опису вкладення).
4. Окремо попередити ДО "Комбінат "Планета" про те, що частиною четвертою статті 174 ГПК України визначено: якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та оскарженню не підлягає. Заперечення на ухвали, що не підлягають оскарженню окремо від рішення суду, включаються до апеляційної скарги на рішення суду в порядку, передбаченому ГПК України.
Ухвалу підписано 18.09.2020.
Суддя В.В. Рильова
Суд | Господарський суд Харківської області |
Дата ухвалення рішення | 18.09.2020 |
Оприлюднено | 21.09.2020 |
Номер документу | 91621993 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Харківської області
Рильова В.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні