1Справа № 335/7366/20 1-кс/335/3799/2020
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
15 вересня 2020 року м. Запоріжжя
Слідчий суддя Орджонікідзевського районного суду м. Запоріжжя ОСОБА_1 , за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду м. Запоріжжя клопотання старшого слідчого з ОВС СУ ГУ ДФС у Запорізькій області майора податкової міліції ОСОБА_3 , погодженого прокурором відділу нагляду за додержанням законів органами Державної фіскальної служби України Запорізької обласної прокуратури ОСОБА_4 , про арешт майна в рамках кримінального провадження №32018080000000002 від 27.02.2018 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 212 КК України,
ВСТАНОВИВ:
Старший слідчий з ОВС СУ ГУ ДФС у Запорізькій області майор податкової міліції ОСОБА_3 , за погодження зпрокурором відділу нагляду за додержанням законів органами Державної фіскальної служби України Запорізької обласної прокуратури ОСОБА_4 , звернувся з вказаним клопотанням, в обґрунтування якого зазначив, що в провадженні слідчого управління ГУ ДФС у Запорізькій області знаходиться кримінальне провадження, внесене до Єдиного реєстру досудових розслідувань під №32018080000000002 від 27 лютого 2018 року, за ознаками кримінального правопорушення передбаченого ч. 3 ст. 212 КК України.
Згідно клопотання, досудовим розслідуванням встановлено, щослужбові особи ТОВ «Мережа магазинів «ТАБАК»» протягом 2017-2018 років здійснювали придбання тютюнових виробів у виробників та офіційних постачальників та в подальшому придбані тютюнові вироби реалізовували за готівкові кошти через налагоджену систему збуту тютюнових виробів населенню, при цьому у податковій звітності задекларували реалізацію тих самих тютюнових виробів підприємствам з ознаками фіктивності.
Для прикриття незаконної діяльності службовими особами ТОВ «МЕРЕЖА МАГАЗИНІВ «ТАБАК» формуються та реєструються видаткові та податкові накладні по відображенню фіктивних оборудок, тобто до офіційних документів вносяться завідомо неправдиві дані про нібито проведенні фінансово-господарські операції. Тим самим створюються документи «прикриття», що в подальшому призводить до штучного завищення податкового кредиту та валових витрат суб`єктів підприємницької діяльності реального сектору економіки, з метою умисного ухилення від сплати податків.
Поряд з реалізацією вітчизняної тютюнової продукції службові особи
ТОВ «МЕРЕЖА МАГАЗИНІВ «ТАБАК» налагодили збут тютюнових виробів імпортного виробництва, про що мають домовленості та партнерські відносини з ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ( НОМЕР_1 ), який організовує поставки зазначеної продукції, які не обклеєні марками акцизного податку України та які за взаємною згодою розповсюджуються через підконтрольні торгівельні об`єкти міста Запоріжжя.
27 серпня 2020 року на підставі ухвали слідчого судді Орджонікідзевського районного суду міста Запоріжжя (справа №335/5423/18, 1-кс/335/3587/2020), проведено огляд в усіх приміщеннях та спорудах за адресою: АДРЕСА_1 , кадастровий номер 2310100000:05:014:0072, під час якого вилучено файл з документами та чорновими записами всього на 135 арк.; ємкість червоного кольору з табачною сумішшю; 27 поліетиленові прозорі пакети з сумішшю схожою на табачну; прилад сірого кольору із конвеєрною стрічкою зеленого кольору; прилад синього кольору для пакування; 105 чорних пакетів з написом «King Smoke»з сумішшю схожою на табак з різними смаками; 57 відра з табачною сумішшю об`ємом приблизно 1 л.; Порожні поліетиленові пакети для пакування прозорі; чорний пакет з не розфасованою речовиною схожою на табачну суміш; 36 ємностей об`ємом приблизно 50 грам; порожні поліетиленові пакети з написом «King Smoke»; 14 баклажек об`ємом 1л. кожна; відро з табачною сумішшю та надписом «Фрукт айс»; каністра об`ємом 10 л. з рідиною з різким запахом, яка повна наполовину; 2 пластикові ємності зеленого кольору з сумішшю схожою на табак; відро білого кольору з табачною сумішшю; біле відро з написом «Грейпфрут»; коробка з чотирма скляними банками з рідиною мутного кольору; каністра з написом «Glycerine 99.5%»; коробки з порожніми упаковками з написом «King Smoke» - 7 шт.; пакет білий поліетиленовий з документацією опечатаний біркою.
Уся тютюнова продукція не обклеєна марками акцизного податку України.
На вказані тютюнові вироби відсутні документи, що підтверджують походження товарів, та дозвільні документи на зберігання, виготовлення та реалізацію.
Згідно з інформацією, яка розміщена на офіційному сайті ДФС України в розділі «Реєстри» (Єдиний державний реєстр місць зберігання), будь-які оптові склади для зберігання тютюнових виробів за вказаною адресою відсутні.
Відповідно до п. 3 ст. 228 Податкового кодексу України, тютюнові вироби виготовлені, або ввезені до митної території України з порушенням законодавства підлягають вилученню з вільного обігу.
Орган досудового розслідування вважає, що, вилучене в ході огляду майно може мати доказове значення у даному або іншому кримінальному провадженні.
Посилаючись нате, що незастосування арешту на майно може призвести до зникнення, втрати або пошкодження відповідного майна, або настання інших наслідків які можуть перешкоджати кримінальному провадженню, слідчий просив задовольнити клопотання та накласти арешт на майно, яке зазначене у клопотанні, яке вилучене в ході санкціонованого огляду в усіх приміщеннях та спорудах за адресою: АДРЕСА_1 , кадастровий номер 2310100000:05:014:0072.
Слідчий та прокурор подали суду заяви про розгляд справи у їх відсутність, на задоволенні клопотання наполягають з підстав, викладених в ньому.
Враховуючи доводи за змістом клопотання, слідчий суддя вирішив розглянути клопотання у відповідності до вимог. ч. 2ст. 172 КПК України.
На підставі ч. 1ст. 107 КПК України, фіксування судового процесу за допомогою технічних засобів не здійснювалось.
Розглянувши клопотання по суті заявлених вимог, дослідивши матеріали кримінального провадження, що додані до клопотання, слідчий суддя дійшов до висновку про задоволення клопотання слідчого з наступних підстав.
Судовим розглядом встановлено, що в провадженні слідчого управління
ГУ ДФС у Запорізькій області знаходиться кримінальне провадження, внесене до Єдиного реєстру досудових розслідувань під №32018080000000002 від 27 лютого 2018 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 212 КК України.
Ухвалою слідчого судді Орджонікідзевського районного суду м. Запоріжжя від 18.08.2020 року, надано дозвіл на проведення огляду в усіх приміщеннях та спорудах за адресою: АДРЕСА_1 , кадастровий номер 2310100000:05:014:0072, з метою виявлення та вилучення не облікованої тютюнової продукції та тютюнової продукції, яка не маркована марками акцизного податку України.
Згідно протоколу огляду від 27.08.2020 року вбачається, що 27.08.2020 року у період часу з 10 год. 02 хв. до 15 год. 22 хв., під час проведення огляду в усіх приміщеннях та спорудах за адресою: АДРЕСА_1 , кадастровий номер 2310100000:05:014:0072, слідчим за участю понятих та інших осіб, виявлено та вилучено майно.
Згідно зі ст.131 КПК України, заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються з метою досягнення дієвості цього провадження, а заходом забезпечення кримінального провадження є в тому числі арешт майна.
Відповідно до ч. 1 ст. 170 КПК України, арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна. Арешт майна скасовується у встановленому цим Кодексом порядку. Завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, зникнення, втрати, знищення, використання, перетворення, пересування, передачі, відчуження. Слідчий, прокурор повинні вжити необхідних заходів з метою виявлення та розшуку майна, на яке може бути накладено арешт у кримінальному провадженні, зокрема шляхом витребування необхідної інформації у Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів, інших державних органів та органів місцевого самоврядування, фізичних і юридичних осіб.
Згідно з ч. 2 ст. 170 КПК України, арешт майна допускається з метою забезпечення: 1) збереження речових доказів; 2) спеціальної конфіскації; 3) конфіскації майна як виду покарання або заходу кримінально-правового характеру щодо юридичної особи; 4) відшкодування шкоди, завданої внаслідок кримінального правопорушення (цивільний позов), чи стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди.
Встановлено, що слідчий звернувся з вказаним клопотання, яке відповідає вимогам ст. 171 КПК України.
Статтею 173КПК України визначено порядок вирішення питання про арешт майна.
Згідно з вимогами ч. 3 ст.170КПК України у випадку, передбаченому п. 1
ч. 2 цієї статті, арешт накладається на майно будь-якої фізичної або юридичної особи за наявності достатніх підстав вважати, що воно відповідає критеріям, зазначеним у ст. 98 цього Кодексу.
Слідчим поза розумним сумнівом доведено наявність достатніх підстав вважати, що вилучене в ході огляду в усіх приміщеннях та спорудах за адресою: м. Запоріжжя, вул. Рекордна, 20а, кадастровий номер 2310100000:05:014:0072 майно, відповідно до вимогст.98КПК України є речовими доказами, оскільки відповідають критеріям, зазначеним уст. 98 КПК України.
Відповідно до ч. 4 ст.173КПК України у разі задоволення клопотання слідчий суддя, суд застосовує найменш обтяжливий спосіб арешту майна.
Зваживши на встановлені фактичні обставини справи, оцінивши надані до клопотанні докази на предмет їх належності та допустимості на підставі вищенаведеного та враховуючи наявність правових підстав для задоволення клопотання, з метою забезпечення збереження речових доказів, оскільки, незастосування накладення арешту, може призвести до наслідків, визначених ч. 11 ст. 170 КПК України, зокрема, таких як їх зникнення, втрати або пошкодження майна чи настання інших наслідків, які можуть перешкоджати кримінальному провадженню, а також правову підставу для арешту майна та наслідки арешту майна для інших осіб, керуючись засадами розумності та співмірності,а також оскільки такий захід забезпечення кримінального провадження є необхідним, втручання в права осіб є виправданими потребами досудового розслідування, слідчий суддя дійшов до висновку, що клопотання слід задовольнити.
Керуючись ст.ст.170-173,309,395 КПК України, слідчий суддя
УХВАЛИВ:
Клопотання старшого слідчого з ОВС СУ ГУ ДФС у Запорізькій області майора податкової міліції ОСОБА_3 , погодженого прокурором відділу нагляду за додержанням законів органами Державної фіскальної служби України Запорізької обласної прокуратури ОСОБА_4 про арешт майна в рамках кримінального провадження №32018080000000002 від 27.02.2018 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 212 КК України- задовольнити.
Накласти арешт на майно, вилучене в ході огляду в усіх приміщеннях та спорудах за адресою: АДРЕСА_1 , кадастровий номер 2310100000:05:014:0072, а саме:
1.файл з документами та чорновими записами всього на 135 арк.;
2.ємкість червоного кольору з табачною сумішшю;
3.27 поліетиленові прозорі пакети з сумішшю схожою на табачну;
4.прилад сірого кольору із конвеєрною стрічкою зеленого кольору;
5.прилад синього кольору для пакування;
6.105 чорних пакетів «King Smoke» з сумішшю схожою на табак з різними смаками;
7.57 відра з табачною сумішшю об`ємом приблизно 1 л.;
8.Порожні поліетиленові пакети для пакування прозорі;
9.чорний пакет з не розфасованою речовиною схожою на табачну суміш;
10.36 ємностей об`ємом приблизно 50 грам упаковані;
11.порожні поліетиленові пакети з написом «King Smoke»;
12.14 баклажек об`ємом 1л. кожна;
13.відро з табачною сумішшю та надписом «Фрукт айс»;
14.каністра об`ємом 10 л. з рідиною з різким запахом, яка повна наполовину;
15.2 пластикові ємності зеленого кольору з сумішшю схожою на табак;
16.відро білого кольору з табачною сумішшю;
17.біле відро з написом «Грейпфрут»;
18.коробка з чотирма скляними банками з рідиною мутного кольору;
19.каністра з написом «Glycerine 99.5%»;
20.коробки з порожніми упаковками з написом «King Smoke» - 7 шт.;
21.пакет білий поліетиленовий з документацією опечатаний біркою.
Ухвала про арешт майна виконується негайно слідчим, прокурором.
Ухвала підлягає до негайного виконання та може бути оскаржена безпосередньо до Запорізького апеляційного суду шляхом подачі апеляційної скарги протягом 5 днів з дня її оголошення.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Орджонікідзевський районний суд м. Запоріжжя |
Дата ухвалення рішення | 15.09.2020 |
Оприлюднено | 04.06.2024 |
Номер документу | 91641745 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про арешт майна |
Кримінальне
Орджонікідзевський районний суд м. Запоріжжя
Макаров В. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні