Справа № 592/15250/19
Провадження № 2-з/591/82/20
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
18 вересня 2020 року
м. Суми
Зарічний районний суд м. Суми в складі:
головуючого судді - Северинової А.С.,
з участю секретаря судового засідання - Терещенко М.П.,
представника позивача ОСОБА_1 - ОСОБА_2 ,
розглянувши заяву представника ОСОБА_1 - ОСОБА_2 про забезпечення позову
в цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю Вердикт капітал , треті особи: приватний нотаріус Броварського районного нотаріального округу Київської області Колейчик Володимир Вікторович, приватний виконавець Київського міського виконавчого округу Юхименко Ольга Леонідівна, про визнання виконавчого напису нотаріуса таким, що не підлягає виконанню , -
В С Т А Н О В И В :
В провадженні Зарічного районного суду знаходиться цивільна справа за позовом ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю Вердикт капітал , треті особи: приватний нотаріус Броварського районного нотаріального округу Київської області Колейчик Володимир Вікторович, приватний виконавець Київського міського виконавчого округу Юхименко Ольга Леонідівна, про визнання виконавчого напису нотаріуса таким, що не підлягає виконанню.
17 вересня 2020 року до суду надійшла заява представника ОСОБА_1 - ОСОБА_2 про забезпечення позову шляхом зупинення стягнення із заробітної плати позивача грошових коштів на користь ТОВ Вердикт капітал на підставі постанови приватного виконавця Київського міського виконавчого округу Юхименко О.Л. від 09 вересня 2019 року, яку вона винесла на підставі виконавчого напису приватного нотаріуса Броварського районного нотаріального округу Київської області Колейчика В.В. від 18 липня 2019 року № 2557, до вирішення справи по суті.
Заява мотивована тим, що предметом позову є визнання таким, що не підлягає виконанню виконавчий напис № 2557 , вчинений 18 липня 2019 року приватним нотаріусом Броварського районного нотаріального округу Київської області Колейчиком В.В . Однак, на підставі виконавчого напису нотаріуса приватним виконавцем відкрито виконавче провадження та з його заробітної плати утримуються грошові кошти на користь ТОВ Вердикт Капітал . Посилаючись на обставини того, що між сторонами наявний спір, а вид забезпечення позову є співмірним із заявленими позовними вимогами, а також на те, що невжиття заходів забезпечення позову може утруднити чи зробити неможливим виконання рішення суду у випадку задоволення позовних вимог, позивач просить суд вжити заходи забезпечення позову.
Дослідивши матеріали заяви про забезпечення позову, суд дійшов наступних висновків.
Відповідно до частини другої статті 149 ЦПК України забезпечення позову допускається на будь-якій стадії розгляду справи, якщо невжиття таких заходів може істотно ускладнити чи унеможливити виконання рішення суду або ефективний захист, або поновлення порушених чи оспорюваних прав або інтересів позивача, за захистом яких він звернувся або має намір звернутися до суду.
Отже, метою забезпечення позову є вжиття судом, у провадженні якого знаходиться справа, заходів щодо охорони матеріально-правових інтересів позивача від можливих недобросовісних дій із боку відповідача з тим, щоб забезпечити позивачу реальне та ефективне виконання судового рішення, якщо воно буде прийняте на користь позивача, в тому числі задля попередження потенційних труднощів у подальшому виконанні такого рішення.
Забезпечення позову по суті - це обмеження суб`єктивних прав, свобод та інтересів відповідача або пов`язаних із ним інших осіб в інтересах забезпечення реалізації в майбутньому актів правосуддя і задоволених вимог позивача (заявника). Зазначені обмеження встановлює суд в ухвалі, вони діють до заміни судом виду забезпечення позову або скасування заходів забезпечення позову.
За змістом пункту 6 частини першої статті 150 ЦПК України позов забезпечується, зокрема, зупинення стягнення на підставі виконавчого документа, який оскаржується боржником у судовому порядку.
Згідно з частиною третьою статті 150 ЦПК України заходи забезпечення позову, крім арешту морського судна, що здійснюється для забезпечення морської вимоги, мають бути співмірними із заявленими позивачем вимогами.
Розглядаючи заяву про забезпечення позову, суд (суддя) з урахуванням доказів, наданих позивачем для підтвердження своїх вимог, має пересвідчитись, зокрема, у тому, що між сторонами дійсно виник спір, існує реальна загроза невиконання чи утруднення виконання можливого рішення суду про задоволення позову; з`ясувати обсяг позовних вимог, дані про особу відповідача, а також відповідність виду забезпечення позову, який просить застосувати особа, що звернулася з такою заявою, заявленим позовним вимогам. При встановленні зазначеної відповідності слід враховувати безпосередній зв`язок заяви про забезпечення позову з предметом позову, співвідношення заявленій вимозі, необхідність вжиття забезпечувальних заходів їхній меті, щоб вжиті заходи не перешкоджали господарській діяльності юридичної особи. Вирішуючи питання про забезпечення позову, необхідно враховувати інтереси не тільки позивача, а й інших осіб, права яких можуть бути порушені у зв`язку із застосуванням заходів забезпечення позову.
Заходи забезпечення позову застосовуються для того, щоб гарантувати виконання можливого рішення суду і повинні застосовуватися лише у разі необхідності, оскільки безпідставне звернення до даних дій може спричинити порушення прав та законних інтересів інших осіб чи учасників процесу.
З матеріалів справи вбачається, що 09 вересня 2019 року приватним виконавцем виконавчого округу міста Києва Юхименко О.Л. при примусовому виконанні виконавчого напису № 2557, виданого 18 липня 2019 року приватним нотаріусом Броварського районного нотаріального округу Київської області Колейчиком Володимиром Вікторовичем про стягнення з ОСОБА_1 на користь ТОВ Вердикт Капітал заборгованості у сумі 52536 грн 01 коп. винесено постанову про звернення стягнення на заробітну плату, пенсію, стипендію та інші доходи боржника ОСОБА_1 (а.с. 10-11).
Як вбачається з довідки ТОВ КБ-Екопроект від 07 вересня 2020 року за № 71, з яким позивач перебував у трудових відносинах, за період з 01 листопада 2019 року по 28 лютого 2020 року товариством були здійснені виплати приватному виконавцю Київського міського виконавчого округу Юхименко О.Л. на загальну суму 2324 грн 23 коп., а ТОВ Вердикт Капітал - 1924 грн 23 коп. (а.с. 215).
Таким чином, приймаючи до уваги обставини того, що між сторонами дійсно виник спір з приводу правомірності вчиненого приватним нотаріусом виконавчого напису, який оскаржуться позивачем в судовому порядку та за яким з позивача на користь ТОВ Вердикт Капітал стягнуто заборгованість у розмірі 52536 грн 01 коп., а також те, що обраний спосіб забезпечення позову є співмірним із заявленими позовними вимогами щодо необхідності застосування такого заходу, дотримуючись принципів здійснення цивільного судочинства, суд дійшов висновку про наявність підстав для задоволення заяви, оскільки невжиття заходів забезпечення позову може істотно ускладнити чи унеможливити виконання рішення суду у випадку задоволення позову. При цьому, суд звертає увагу на те, що обраний позивачем вид забезпечення позову не порушує права та інтереси інших осіб.
Керуючись ст. ст. 149-150, 153, 157 ЦПК України,
У Х В А Л И В:
Заяву представника ОСОБА_1 - ОСОБА_2 про забезпечення позову задовольнити.
В порядку забезпечення позову зупинити стягнення у виконавчому провадженні № 59678609 на підставі виконавчого документа - виконавчого напису № 2557, вчиненого 18 липня 2019 року приватним нотаріусом Броварського районного нотаріального округу Київської області Колейчиком Володимиром Вікторовичем про стягнення з ОСОБА_1 на користь Товариства з обмеженою відповідальністю Вердикт капітал заборгованості в розмірі 52536 грн 01 коп., до набрання рішенням суду законної сили.
Ухвала суду про забезпечення позову є виконавчим документом та підлягає негайному виконанню із дня її постановлення незалежно від її оскарження і відкриття виконавчого провадження.
Особи, винні в невиконанні ухвали про забезпечення позову, несуть відповідальність, встановлену законом.
Строк пред`явлення ухвали до виконання становить три роки та обчислюється із наступного дня після її прийняття.
Оскарження ухвали про забезпечення позову не зупиняє її виконання.
Ухвала суду може бути оскаржена безпосередньо до Сумського апеляційного суду шляхом подання апеляційної скарги протягом п`ятнадцяти днів з моменту її складання.
До початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційна скарга подається учасниками справи через Зарічний районний суд м. Суми.
Відомості відповідно до ч.1ст.157 ЦПК України та Закону України Про виконавче провадження :
Позивач: ОСОБА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , адреса реєстрації: АДРЕСА_1 .
Відповідач: Товариство з обмеженою відповідальністю Вердикт капітал , код ЄДРПОУ 36799749, місцезнаходження: 04053, м. Київ, вул. Кудрявський узвівз 5-Б.
Третя особа: приватний нотаріус Броварського районного нотаріального округу Київської області Колейчик Володимир Вікторович , адреса: 07401, Київська область, м. Бровари, вул. М. Грушевського, буд. 15, оф. 6.
Третя особа: приватний виконавець Київського міського виконавчого округу Юхименко Ольга Леонідівна , адреса: 02094, м. Київ, вул. Поправки Юрія, буд. 6, оф. 19.
Примірник ухвали направити позивачу до відома та приватному виконавцю Київського міського виконавчого округу Юхименко Ользі Леонідівні (02094, м. Київ, вул. Поправки Юрія, буд. 6, оф. 19), а також Товариству з обмеженою відповідальністю КУНШТОФТЕХНІК Україна (02002, м. Київ, вул. Євгена Сверстюка, 11) для виконання.
Суддя А.С. Северинова
Суд | Зарічний районний суд м.Сум |
Дата ухвалення рішення | 18.09.2020 |
Оприлюднено | 21.09.2020 |
Номер документу | 91646132 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Зарічний районний суд м.Сум
Северинова А. С.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні