У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
02.09.2020 Справа №607/13944/20
02вересня 2020року
провадження 1-кс/607/6032/2020
Слідчий суддя Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області ОСОБА_1 , при секретарі судового засідання ОСОБА_2 , з участю слідчого ОСОБА_3 , представника ТМР ОСОБА_4 , розглянувши у судовому засіданні в залі суду, в місті Тернополі клопотання старшого слідчого в ОВС СУ ГУНП в Тернопільській області ОСОБА_5 , погоджене прокурором відділом прокуратури Тернопільської області ОСОБА_6 , про тимчасовий доступ до речей та документів,-
В С Т А Н О В И В:
До слідчого судді Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області звернулась старший слідчий в ОВС СУ ГУНП в Тернопільській області ОСОБА_5 , за погодженням прокурора відділу прокуратури Тернопільської області ОСОБА_6 , з клопотанням про надання тимчасового доступу до документів, а саме:
- документів бухгалтерського обліку в яких міститься інформація про перерахунки грошових коштів на ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » щодо купівлі-продажу земельної ділянки, із кадастровим номером:6110100000:01:004:0138, площею 4,27 га на АДРЕСА_1 ;
- документів претензійно-позовної діяльності ІНФОРМАЦІЯ_2 , що стосується земельної ділянки, із кадастровим номером:6110100000:01:004:0138, площею 4,27 га на АДРЕСА_1 , які зберігаються в ІНФОРМАЦІЯ_3 , що розташована за адресою: АДРЕСА_2 .
Слідчий ОСОБА_7 в судовому засіданні клопотання підтримала та просила задовольнити.
Представник ІНФОРМАЦІЯ_2 ОСОБА_4 щодо задоволення клопотання заперечила. Вказала, що вищевказані документи не перебувають на зберіганні у ІНФОРМАЦІЯ_3 . Документи бухгалтерського обліку перебувають у володінні ІНФОРМАЦІЯ_4 . Крім того, ІНФОРМАЦІЯ_5 не подавала будь-яких позовів щодо даної земельної ділянки, а тому документи претензійно-позовної діяльності у володінні ТМР не перебуває. Позов щодо даної земельної ділянки був поданий іншими особами. Більше того, в порушення вимог ст.93 КПК України, слідчий попередньо не звертався до ТМР із вказаним клопотанням та не конкретизував вказані документи. Посилаючись на наведене, просила відмовити у задоволенні клопотання.
Заслухавши сторін кримінального провадження, вивчивши клопотання та надані матеріали, слідчий суддя приходить до наступного висновку.
Положеннями ст.22 КПК Українипередбачено, що кримінальне провадження здійснюється на основі змагальності, що передбачає самостійне обстоювання стороною обвинувачення і стороною захисту їхніх правових позицій, прав, свобод і законних інтересів засобами, передбаченими цим Кодексом. Сторони кримінального провадження мають рівні права на збирання та подання до суду речей, документів, інших доказів, клопотань, скарг, а також на реалізацію інших процесуальних прав, передбачених цим Кодексом. У відповідності до положеньст. 26 КПК України, сторони кримінального провадження є вільними у використанні своїх прав у межах та спосіб, передбачених цим Кодексом.
В силу вимог п.5 ч.1 ст.131 КПК України одним із заходом забезпечення кримінального провадження є тимчасловий доступ до речей та документів.
Відповідно до вимог ст.159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити виїмку).
У відповідності до вимог ст.160 КПК Українисторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів.
Відповідно до вимог п.п. 4, 5, 6 ч.2 ст.160 КПК України, у клопотання про тимчасовий доступ зазначаєтьсься, у тому числі, підстави вважати, що речі і документи перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; значення речей і документів для встановлення обставин у кримінальному провадженні; можливість використання як доказів відомостей, що містяться в речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів, у випадку подання клопотання про тимчасовий доступ до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.
Згідно з вимогами ч.5, ч.6 ст.163 КПК України, слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.
Слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п`ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.
Як вбачається із клопотання, слідчий просить надати дозвіл на тимчасовий доступ до документів бухгалтерського обліку в яких міститься інформація про перерахунки грошових коштів на ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » щодо купівлі-продажу земельної ділянки, із кадастровим номером:6110100000:01:004:0138, площею 4,27 га на АДРЕСА_1 та документів претензійно-позовної діяльності ІНФОРМАЦІЯ_2 , що стосується вказаної земельної ділянки.
З доданих до клопотання документів встановлено, що слідчим не долучено до клопотання будь-яких доказів на підтвердження того, що вказана документація перебуває у володінні ІНФОРМАЦІЯ_2 та те, що зазначена інформація сама по собі, або в сукупності з іншими доказами має істотне значення для встановлення обставин кримінального провадження.
Крім того, в судовому засіданні представник ІНФОРМАЦІЯ_2 заперечила перебування на зберіганні вказаної документації у ІНФОРМАЦІЯ_3 .
Більше того, слідчий у клопотанні не конкретизував перелік вказаних документів.
Зважаючи на викладене, а також те, що заявник не довів обставини, передбачені ч.5 ст. 163 КПК України, вимоги клопотання не обґрунтував належними та достатніми доказами, виходячи з принципів змагальності і диспозитивності кримінального процесу, визначених ст.7,22,26 КПК України, слідчий суддя вважає, що клопотання слідчого про тимчасовий доступ до речей та документів не підлягає до задоволення.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 132, 160, 163, 164, 309 КПК України, слідчий суддя, -
П О С Т А Н О В И В:
У задоволенні клопотання старшого слідчого в ОВС СУ ГУНП в Тернопільській області ОСОБА_5 , погоджене прокурором відділом прокуратури Тернопільської області ОСОБА_6 , про тимчасовий доступ до речей та документів відм овити.
Ухвала є остаточною, оскарженню не підлягає, заперечення проти неї може бути подане під час підготовчого провадження в суді.
Слідчий суддя Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області ОСОБА_1
Суд | Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області |
Дата ухвалення рішення | 02.09.2020 |
Оприлюднено | 04.06.2024 |
Номер документу | 91646908 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів |
Кримінальне
Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області
Черніцька І. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні