ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Держпром, 8-й під`їзд, майдан Свободи, 5, м. Харків, 61022,
тел. приймальня (057) 705-14-14, тел. канцелярія 705-14-41, факс 705-14-41
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
"21" вересня 2020 р. м ХарківСправа № 922/2998/20
Господарський суд Харківської області у складі:
судді Жиляєва Є.М.
розглянувши матеріали
позовної заяви Товариства з обмеженою відповідальністю "Українська пивна компанія - Арматура" (61157, м. Харків, вул. Селянська, 110) до Товариства з обмеженою відповідальністю "Науково-технічна організація "СПЕЦБУД" (61166, м. Харків, вул. Серпова, 4, оф. 727) про стягнення 50583,56 грн.
ВСТАНОВИВ:
На розгляд Господарського суду Харківської області подано позов Товариства з обмеженою відповідальністю "Українська пивна компанія - Арматура" (позивач) до Товариства з обмеженою відповідальністю "Науково-технічна організація "СПЕЦБУД" (відповідач) про стягнення 50583,56 грн. Позов обґрунтовано тим, що 13.07.2018 згідно платіжного доручення №379 від 13.07.2018 головним бухгалтером підприємства - позивача було помилково перераховано відповідачу грошові кошти у розмірі 50000,00 грн., з урахуванням чого, на підставі ст. 1212 ЦК України, позивачем заявлено до стягнення заборгованість у розмірі 50000,00 грн. та 3 % річних у розмірі 583,56 грн.
Попередній розрахунок судових витрат складається зі суми сплаченого судового збору за подання даного позову до господарського суду у розмірі 2102,00 грн.
Розглянувши матеріали позовної заяви, господарський суд встановив, що позовну заяву подано без додержання процесуальних вимог пунктів 3, 4, 8, 9 частини 3 статті 162 Господарського процесуального кодексу України (далі - ГПК України), про що зазначає наступне.
Вимогами п. 3 ч. 3 ст. 162 ГПК України встановлено, що позовна заява повинна містити обґрунтований розрахунок сум, що стягуються чи оспорюються.
Пороте у даному разі позовна заява не містить обґрунтованого розрахунку заявлених до стягнення 3 % річних (із зазначенням початку періоду нарахування та кінець періоду нарахування річних).
Окрім того, відповідно до п. 4 ч. 3 ст. 162 Господарського процесуального кодексу України позовна заява повинна містити, зокрема, зміст позовних вимог.
Позивачем не дотримано вимог п. 4 ч. 3 ст. 162 Господарського процесуального кодексу України, з огляду на наступне.
Суд відзначає, що предмет позову, тобто певна матеріально-правова вимога позивача до відповідача, стосовно якої позивач просить прийняти судове рішення, повинен бути чітко визначений позивачем у прохальній частині позовної заяви, оскільки резолютивна частина рішення суду, по суті, відображає позовні вимоги, викладені у прохальній частині позовної заяви, та повинна викладатися чітко й безумовно.
Відповідно до ч. 1 ст. 162 Господарського процесуального кодексу України у позовній заяві позивач викладає свої вимоги щодо предмета спору та їх обґрунтування.
В описовій частині позову позивач вказує про заявлені до стягнення помилково перераховані кошти, в обґрунтування чого посилається на приписи статті 1212 ЦК України, оскільки позивачем було здійснено безпідставний платіж на користь позивача. Втім вже із прохальної частини позовної заяви вбачається, що позивачем заявлено до стягнення заборгованість у розмірі 50000,00 гр.
З урахуванням чого, позивачу необхідно усунути цей недолік та викласти зміст позовних вимог, зазначених у п. 1 прохальної частини позову із наведенням правової природи заявлених до стягнення коштів.
Також, вимогами пункту 8 ч. 3 ст. 162 ГПК України визначено, що позовна заява повинна містити зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви.
Натомість у даному разі позовна заява не містить зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви.
Пунктом 9 ч. 3 ст. 162 ГПК України встановлено, що позовна заява повинна містити попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести в зв`язку із розглядом справи.
Втім у даному разі позовна заява не містить попереднього (орієнтовного) розрахунку суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести в зв`язку із розглядом справи.
Згідно із ч. 2 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Суд відзначає, що з метою усунення встановлених недоліків позивач має:
- навести обґрунтований розрахунок заявлених до стягнення 3 % річних (із зазначенням періоду (день, місяць, рік) здійснення таких нарахувань: початок та кінець нарахувань);
- викласти зміст позовних вимог, зазначених у п. 1 прохальної частини позову із наведенням правової природи заявлених до стягнення коштів (із приведенням її у відповідність до описової частини позову);
- зазначити про наявність у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви;
- зазначити попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести в зв`язку із розглядом справи.
При цьому суд зазначає, що згідно ч.4 ст.13 ГПК України кожна сторона несе ризик настання наслідків, пов`язаних з вчиненням чи невчиненням нею процесуальних дій.
Згідно зі ст. 174 ГПК України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
На підставі викладеного, керуючись статтями 162, 164, 172, 174, 232-235 Господарського процесуального кодексу України, суд -
УХВАЛИВ:
1. Позовну заяву залишити без руху.
2. Надати позивачу строк для усунення зазначених у цій ухвалі недоліків - у п`ять днів з дня отримання копії ухвали про залишення позовної заяви без руху.
3. Зобов`язати позивача у випадку виправлення зазначених у цій ухвалі недоліків та подання нових доказів невідкладно надіслати відповідні документи відповідачу. Докази про це надати суду.
4. У разі невиконання цієї ухвали у встановлений судом строк, позовна заява вважається неподаною і підлягає поверненню позивачу зі всіма доданими до неї документами.
5. Інформацію у справі, яка розглядається, можна отримати за такою веб-адресою: http://court.gov.ua/.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання.
Суддя Є.М. Жиляєв
Суд | Господарський суд Харківської області |
Дата ухвалення рішення | 21.09.2020 |
Оприлюднено | 22.09.2020 |
Номер документу | 91652815 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Харківської області
Жиляєв Є.М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні