Україна
Донецький окружний адміністративний суд
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
14 вересня 2020 р. Справа№200/6822/20-а
приміщення суду за адресою: 84122, м.Слов`янськ, вул. Добровольського, 1
Донецький окружний адміністративний суд в складі головуючого судді Кониченка Олега Миколайовича при секретарі судового засідання Купріян В.Ю. розглянувши адміністративну справу за позовом Головного управління ДПС у Донецькій області (87515, Донецька область, м. Маріуполь, вул. Італійська, буд. 59)
До Товариства з обмеженою відповідальністю "МЕТИЗ-СЕРВІС.СПБ" (85700, Донецька область, м. Волноваха, вул. 100-річчя Червоного хреста, буд. 34)
про стягнення податкового боргу
ВСТАНОВИВ:
Позивач, Головне управління ДПС у Донецькій області, звернувся до Донецького окружного адміністративного суду з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю "МЕТИЗ-СЕРВІС.СПБ", в якому просив суд стягнути кошти з рахунків у банківських установах, які обслуговують Товариство з обмеженою відповідальністю "МЕТИЗ-СЕРВІС.СПБ" в рахунок погашення податкового боргу на загальну суму 26951,43 грн.
В обґрунтування позовних вимог позивач посилається на те, що станом на 12.06.2020 за ТОВ МЕТИЗ-СЕРВІС.ПСБ рахується податковий борг у розмірі 26951,43 грн., що раніше не був заявлений до суду, який виник з причини несплати самостійно задекларованих зобов`язань, а саме: податок на прибуток приватних підприємств (код платежу 11021000) у розмірі - 26951,43 грн. відповідно до податкової декларації від 28.02.2020 №9334917748 на суму 45062,00 грн., у зв`язку з частковою сплатою у розмірі 18110,57 грн., залишок до стягнення становить 26951,43 грн.
Ухвалою від 27 липня 2020 року суд відкрив провадження у адміністративній справі та призначив справу №200/6822/20-а до судового засідання на 04 серпня 2020 року.
04 серпня 2020 року суд відклав розгляд справи на 14 вересня 2020 року.
Суд дослідивши подані матеріали справи встановив наступне.
Відповідач, Товариство з обмеженою відповідальністю "МЕТИЗ-СЕРВІС.СПБ" (85700, Донецька область, м. Волноваха, вул. 100-річчя Червоного хреста, вул. 34) зареєстрований у якості юридичної особи, включений до ЄДРПОУ за номером 39238564.
За даними позивача ТОВ МЕТИЗ-СЕРВІС.ПСБ перебуває на податковому обліку у Головному управлінні ДПС у Донецькій області, Волновасько-Мангушське управління, Волноваська ДПІ (Волноваський район), як платник податків за основним місцем обліку за №056214068230.
Позивач, Головне управління ДПС у Донецькій області є суб`єктом владних повноважень, який реалізує владні управлінські функції надані йому Податковим кодексом України та законами України у сфері оподаткування та включений до ЄДРПОУ за номером 43142826.
Як вбачається з позовної заяви та підтверджено матеріалами, станом на час розгляду справи по особовому рахунку відповідача обліковується заборгованість з податку на прибуток у загальному розмірі 26951,43 грн., що утворилась наступним чином.
26 лютого 2020 року відповідачем подана податкова декларація з податку на прибуток підприємств за 2019 рік (податковий період рік) відповідно до якої визначений податок на прибуток у сумі 45062,00 грн.
Згідно до зворотного боку інтегрованої картки з податку на прибуток приватних підприємств станом на 30.04.2020 року за відповідачем обліковується податковий борг у сумі 26951,43 грн.
Податковий кодекс України регулює відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, зокрема, визначає вичерпний перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов`язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов`язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства.
Статтею 16 Податкового кодексу України (далі - Кодекс) визначено, що платник податків зобов`язаний сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.
Відповідно до п.п.14.1.175 п.14.1 ст.175 Кодексу, податковий борг - сума узгодженого грошового зобов`язання, не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, та непогашеної пені, нарахованої у порядку, визначеному цим Кодексом.
Грошовим зобов`язання платника податків - сума коштів, яку платник податків повинен сплатити до відповідного бюджету як податкове зобов`язання та/або штрафну (фінансову) санкцію, що справляється з платника податків у зв`язку з порушенням ним вимог податкового законодавства та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, а також санкції за порушення законодавства у сфері зовнішньоекономічної діяльності (пп. 14.1.39 п.14.1 ст. 14 Кодексу).
Відповідно до пп. 14.1.156 п.14.1 ст.14 Кодексу, податкове зобов`язання - сума коштів, яку платник податків, у тому числі податковий агент, повинен сплатити до відповідного бюджету як податок або збір на підставі, в порядку та строки, визначені податковим законодавством (у тому числі сума коштів, визначена платником податків у податковому векселі та не сплачена в установлений законом строк).
Згідно п.46.1 ст.46 Кодексу, податкова декларація, розрахунок (далі - податкова декларація) - документ, що подається платником контролюючому органу у строки, встановлені законом, на підставі якого здійснюється нарахування або сплата податкового зобов`язання, чи документ, що свідчить про суми доходу, нарахованого (виплаченого) на користь платників податків - фізичних осіб, суми утриманого або сплаченого податку. Додатки до податкової декларації є її невід`ємною частиною.
Відповідно до п. 49.1 ст. 49 Кодексу, податкова декларація подається за звітний період в установлені цим Кодексом строки контролюючому органу, в якому перебуває на обліку платник податків.
У відповідності з п.54.1 ст.54 Кодексу, платник податків самостійно обчислює суму податкового та /або грошового зобов`язання та/або пені, яку зазначає у податковій (митній) декларації або уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу у строки, встановлені цим Кодексом. Така сума грошового зобов`язання та/або пені вважається узгодженою.
Відповідно до приписів п.59.1. ст.59 Кодексу, у разі коли у платника податків виник податковий борг, контролюючий орган надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.
У зв`язку з несплатою Відповідачем узгоджених грошових зобов`язань контролюючим органом було сформовано податкову вимогу №10240-56 від 16.03.2020, яка направлена поштою на адресу відповідача та повернута до контролюючого органу поштовою службою з відміткою організація не розшукана . Податкова вимога не оскаржувалась та не відкликалась.
Пунктом 42.4 ст.42 Кодексу передбачено, що у разі якщо пошта не може вручити платнику податків документ через відсутність за місцезнаходженням посадових осіб платника податків, їх відмову прийняти документ, незнаходження фактичного місця розташування (місцезнаходження) платника податків або з інших причин, документ вважається врученим платнику податків у день, зазначений поштовою службою в повідомленні про вручення із зазначенням причини невручення.
Відповідно до п. 95.1 ст. 95 Податкового кодексу України, контролюючий орган здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.
Пунктом 95.3 ст.95 Кодексу встановлено, що стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, та з рахунків платників податків у системі електронного адміністрування податку на додану вартість, відкритих в органі, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання контролюючим органам, у розмірі суми податкового боргу або його частини.
Пунктом 20.1.34 ст.20 Податкового кодексу України передбачено, що контролюючі органи мають право звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, що обслуговують такого платника податків, на суму податкового боргу або його частини.
Відповідно до ст. 67 Конституції України, кожен зобов`язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
З урахуванням вищевикладеного, суд дійшов висновку про задоволення позовних вимог у повному обсязі.
Відповідно до статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України, розподіл судових витрат не здійснюється.
На підставі викладеного, керуючись Конституцією України, Кодексом адміністративного судочинства України, суд
ВИРІШИВ:
Позовні вимоги Головного управління ДПС у Донецькій області до Товариства з обмеженою відповідальністю "МЕТИЗ-СЕРВІС.СПБ" про стягнення коштів з рахунків у банківських установах, які обслуговують Товариство з обмеженою відповідальністю "МЕТИЗ-СЕРВІС.СПБ" в рахунок погашення податкового боргу на загальну суму 26951,43 грн. - задовольнити.
Стягнути кошти з рахунків у банках обслуговуючих Товариство з обмеженою відповідальністю "МЕТИЗ-СЕРВІС.СПБ" (85700, Донецька область, м. Волноваха, вул. 100-річчя Червоного хреста, вул. 34, ЄДРПОУ 39238564) в рахунок погашення податкового боргу на загальну суму 26951,43 грн. (двадцять шість тисяч дев`ятсот п`ятдесят одна гривня) 43 копійки.
Повний текст рішення складено та підписано 21 вересня 2020 року.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
До дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні та касаційні скарги подаються учасниками справи до або через відповідні суди. У разі порушення порядку подання апеляційної чи касаційної скарги відповідний суд повертає таку скаргу без розгляду.
Суддя О.М. Кониченко
Суд | Донецький окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 14.09.2020 |
Оприлюднено | 22.09.2020 |
Номер документу | 91653847 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Донецький окружний адміністративний суд
Кониченко О.М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні