СТРИЙСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

УХВАЛА

Справа № 456/3106/20

Провадження № 1-кс/456/617/2020

УХВАЛА

іменем України

21 вересня 2020 року місто Стрий

Слідчий суддя Стрийського міськрайонного суду Львівської області Шрамко Р. Т., за участю секретаря Панилик О.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні у залі суду в м. Стрий Львівської області скаргу ОСОБА_1 на бездіяльність органу досудового розслідування Стрийського ВП ГУ НП у Львівській області щодо невнесення відомостей до єдиного реєстру досудових розслідувань, -

встановив:

ОСОБА_1 звернулася до суду зі скаргою, в якій просить зобов`язати орган досудового розслідування Стрийського ВП ГУ НП Львівської області невідкладно зареєструвати подану нею заяву від 18.06.20р. про вчинення посадовими особами ТОВ Компанія з управління активами Актив та ТОВ ІнвестГалБуд кримінального правопорушення передбаченого ст..190 КК України до ЄРДР та розпочати за нею досудове розслідування.

В обґрунтування своєї скарги покликається на те, що в ЄДРПОУ зареєстровано ТОВ Компанію з управління активами АКТИВ код - 19334672, засновниками та кінцевими бенефіціарними власниками вказаної компанії являються: ОСОБА_2 - кінцевий бенефіціарний власник, ОСОБА_3 , ОСОБА_4 - кінцевий бенефіціарний власник, ОСОБА_5 - кінцевий бенефіціарний власник.

Також, в ЄДРПОУ зареєстровано ТОВ ІНВЕСТ ГАЛ БУД код - 39486323, засновниками якого являються: ТОВ Компанія з управління активами АКТИВ код - 19334672 ОСОБА_6 ..

Кінцевими бенефіціарними власниками являються: ОСОБА_7 , ОСОБА_3 , ОСОБА_8 , ОСОБА_5 ..

ОСОБА_2 , тип бенефіціарного володіння - опосередковане, є кінцевими бенефіціарними власниками ТОВ Компанія з управління активами АКТИВ код - 19334672, що є учасниками ТОВ Інвест Гал Буд .

27 липня 2017р. між скаржником та ТОВ "ІНВЕСТ ГАЛ БУД" укладено договір №02/ССЗ купівлі-продажу майнових прав на квартиру АДРЕСА_1 , що складається з 1-ї кімнати, проектованою площею 42.6 м. кв. в багатоквартирному житловому будинку.

Згідно умов укладеного договору Покупець, зобов`язується сплатити за майнові права на Об`єкті нерухомості ціну встановлену цим Договором (п.5.3.1.), а Продавець зобов`язується передати Об`єкт нерухомості (як сукупність майнових прав) та всі документи, що вимагаються для реєстрації права власності на об`єкт нерухомості - Покупцю у строк та у стані, що відповідає умовам цього договору (п. 5.1.1.)

Згідно п. 2.3. договору передача майнових прав за цим договором засвідчується Актом приймання-передачі майнових прав, що укладається сторонами не пізніше 90 календарних днів після здачі Об`єкта будівництва в експлуатацію у встановленому порядку, проте не раніше здійснення Покупцем повної оплати.

Сторони Договору погодили, що оплата за цим договором здійснюється шляхом сплати грошових коштів Покупцем Продавцю шляхом перерахування коштів на банківський рахунок Продавця або в інший погоджений сторонами спосіб (п.3.1. Договору).

Свої зобов`язання передбачені договором скаржник виконала, сплативши Продавцю гроші.

Свої зобов`язання передбачені договором Продавець, також, виконав, та передав, згідно акту № 02/ЗСС прийому передачі об`єкт нерухомості (як сукупність майнових прав) від 04.10.2019 року квартиру, що знаходиться за адресою: АДРЕСА_2 загальною площею 42.6 кв.м., та довідку №02/ССЗ від 04.10.2019 року щодо 100% оплати за договором купівлі-продажу майнових прав. Вказана Довідка виписана та видана 04 жовтня 2019 року особисто директором ТзОВ ІНВЕСТ ГАЛ БУД ОСОБА_9 .

Того ж 27 липня 2017р. між скаржником - Покупцем та ТОВ "ІНВЕСТ ГАЛ БУД" укладено договір № 07/ССЗ купівлі-продажу майнових прав на (в подальшому) квартиру АДРЕСА_3 , що складається з 1-ї кімнати проектованою площею 43.4 м.кв. в багатоквартирному житловому будинку.

Згідно умов укладеного договору Покупець, зобов`язується сплатити за майнові права на Об`єкті нерухомості ціну встановлену цим Договором (п.5.3.1.), а Продавець зобов`язується передати Об`єкт нерухомості (як сукупність майнових прав) та всі документи, що вимагаються для реєстрації права власності на об`єкт нерухомості - Покупцю у строк та у стані, що відповідає умовам цього договору (п. 5.1.1.)

Згідно п. 2.3. договору передача майнових прав за цим договором засвідчується Актом приймання-передачі майнових прав, що укладається сторонами не пізніше 90 календарних днів після здачі Об`єкта будівництва в експлуатацію у встановленому порядку, проте не раніше здійснення Покупцем повної оплати.

Сторони Договору погодили, що оплата за цим договором здійснюється шляхом сплати грошових коштів Покупцем Продавцю шляхом перерахування коштів на банківський рахунок Продавця або в інший погоджений сторонами спосіб (п.3.1. Договору).

Свої зобов`язання передбачені договором, скаржник виконала, сплативши на користь Продавця-кошти.

Свої зобов`язання передбачені договором Продавець виконав та передав згідно акту № 02/ЗСС прийому передачі об`єкт нерухомості (як сукупність майнових прав) від 04.10.2019 року квартиру, що знаходиться за адресою: АДРЕСА_4 загальною площею 43.4 кв.м., та довідку №07/ССЗ від 04.10.2019 року щодо 100% оплати за договором купівлі-продажу майнових прав. Вказана Довідка виписана та видана 04 жовтня 2019 року особисто директором ТзОВ ІНВЕСТ ГАЛ БУД ОСОБА_9 .

Однак, в подальшому, ТОВ "Компанія з управління активами "Актив" подали Позовну заяву до суду (Відповідачі і скаржник та ТзОВ ІНВЕСТ ГАЛ БУД ), в якій зазначили, що 16.08.2017 року між ТзОВ ІНВЕСТ ГАЛ БУД та ТОВ "Компанія з управління активами "Актив" було укладено Договір №16/08-17-ССЗ купівлі-продажу майнових прав від 16.08.2017 р. Відповідно до умов цього договору, ТОВ "КУА "АКТИВ" придбала в ТзОВ ІНВЕСТ ГАЛ БУД майнові права на усі квартири в багатоквартирному житловому будинку по АДРЕСА_5 (в договорі зазначена будівельна адреса АДРЕСА_6 та С. Стрільців (біля будинку №4) в подальшому на підставі сертифікату готовності та рішення виконавчого комітету Стрийської міської ради №206 від 29.08.2019 р. об`єкту будівництва присвоєно адресу м. Стрий, вул. С. Стрільців 2Б). ТзОВ ІНВЕСТ ГАЛ БУД передало відповідно до акту приймання-передачі ТОВ "КУА "АКТИВ" усі придбані майнові права на квартири в Об`єкті будівництва в тому числі квартири АДРЕСА_7 та АДРЕСА_3 .

Тобто, у Позовній заяві Позивач вказав, що договори купівлі продажу майнових прав на квартири АДРЕСА_7 та АДРЕСА_8 , були укладені між ТзОВ ІНВЕСТ ГАЛ БУД та КУА Актив після того, як вказані квартирі були придбані скаржником.

Одним з доказів, які можуть свідчити про злочинну домовленість між ТзОВ ІНВЕСТ ГАЛ БУД та КУА Актив є та обставина, що ТзОВ ІНВЕСТ ГАЛ БУД позов визнали в повному об`ємі.

Таким чином, ТзОВ ІНВЕСТ ГАЛ БУД та КУА Актив шляхом укладання Договорів купівлі-продажу та поданням Позовної заяви, намагаються заволодіти коштами скаржника (які вона сплатила за квартири) та квартирами.

23 червня 2020 року скаржником отримано лист з Слідчого управління Головного управління Національної поліції у Львівській області за підписом заступника начальника Андрія Ткачика , в якому зазначено, що подану Заяву скеровано до Стрийського ВП ГУНП у Львівській області, для реєстрації ВІТС ІПНП Галицького ВП ГУНП, відповідно до Порядку ведення єдиного обліку в органах (підрозділах) поліції заяв і повідомлень про вчинені кримінальні правопорушення та інші події, затвердженого наказом МВС України від 08.02.2019 року № 100, а також для організації проведення перевірки та прийняття рішення згідно чинного законодавства України.

07 серпня 2020 року отримано лист з Стрийського відділу поліції Головного управління Національної поліції у Львівській області за підписом т.в.о.начальника ОСОБА_10 , в якому зазначено, що Заяву внесено до Журналу єдиного обліку заяв і повідомлень про вчинені кримінальні правопорушення та інші події Стрийського ВП ГУНП у Львівській області за № 7451 від 26 червня 2020 року.

За результатами перевірки встановлено, що відомості наведені у матеріалах не підлягають внесенню до Єдиного реєстру досудових розслідувань у зв`язку з відсутністю складу кримінального правопорушення. І що наведені факти мають цивільно-правовий характер, вирішення яких не відноситься до компетенції ОВС, оскільки такі спори вирішуються виключно судами в порядку цивільного судочинства.

З вказаного листа скаржник зрозуміла, що подану Заяву про злочин, не було внесено до ЄРДР, як цього вимагає КПК України, зокрема не проведено жодної перевірки по даному факту, чим порушено її права передбачені чинним законодавством України.

Вважає, що слідчий, прокурор, інша службова особа, уповноважена на прийняття та реєстрацію заяв і повідомлень про кримінальні правопорушення, зобов`язані прийняти та зареєструвати таку заяву чи повідомлення. Відмова у прийнятті та реєстрації заяви чи повідомлення про кримінальне правопорушення не допускається.

Таким чином органом досудового розслідування - Стрийським ВП ГУНП у Львівській області, всупереч вимог ст. 214 КПК України, було допущено бездіяльність.

Окрім того в своїй Заяві скаржник вважає, що чітко вказала всі об`єктивні дані, які дійсно свідчать про ознаки злочину.

На підставі наведеного просить зобов`язати орган досудового розслідування Стрийського ВП ГУНП Львівської області невідкладно зареєструвати подану скаржником заяву про вчинення злочину до Єдиного реєстру досудових розслідувань та видати пам`ятку про процесуальні права та обов`язки.

Зобов`язати орган досудового розслідування Стрийського ВП ГУНП Львівської області розпочати, за поданою заявою про вчинення злочину, досудове розслідування у формі досудового слідства за вчинення дій, які мають ознаки складу злочину, передбаченого ст. 190 Кримінального Кодексу України та повідомити скаржника письмово у встановленому законом порядку та строк про початок кримінального провадження.

Представник скаржника - адвокат Марочканич М.О. в судовому засіданні подану скаргу підтримав та пояснив, що скаржником у поданій заяві про вчинення кримінального правопорушення наведені всі об?єктивні дані, які свідчать про ознаки злочину. Заява про вчинення кримінального правопорушення подавалася в порядку ст..214 КПК України про що було вказано в самій заяві і реєструвати дану заяву згідно Закону України про звернення громадян в Стрийському ВП не було підстав. Працівники поліції не опитували скаржника не внесли заяву його довірителя до ЄРДР, а відтак просить скаргу задоволити.

Представник Стрийського ВП ГУ НП у Львівській області в судове засідання не з?явився та не повідомив суд про причини своєї неявки, хоча про час та місце судового розгляду був належним чином повідомлений.

Судом вирішено провести розгляд скарги за його відсутності, що не суперечить правовим приписам ч.3 ст.306 КПК України.

Представник Стрийської місцевої прокуратури Гаврилів Л.М. просить відмовити в задоволенні скарги оскільки, встановлено, що між скаржником та представниками товариства склалися цивільно-правові відносини, між ними укладені договори купівлі-продажу майнових прав на квартири і в заяві відсутні обставин вчинення кримінального правопорушення відповідно до вимог ст..214 КПК України, а відтак скарга до задоволення не підлягає

Оглянувши матеріали скарги, слідчий суддя вважає, що скарга не підлягає до задоволення з наступних підстав.

Відповідно до ст. 55 Конституції України кожному гарантується право на оскарження в суді рішень, дій чи бездіяльності органів державної влади, органів місцевого самоврядування, посадових і службових осіб. Саме в запровадженні механізму реального захисту громадянами своїх прав у суді полягає здійснення функцій правової держави та її утвердження як такої.

Відповідно до ч.3 ст.21 КПК України кожен має право на участь у розгляді в суді будь-якої інстанції справи, що стосується його прав та обов`язків, у порядку, передбаченому цим Кодексом.

Главою 26 КПК визначено порядок оскарження рішень, дій чи бездіяльності під час досудового розслідування. Частиною 1 ст. 303 КПК передбачено, які рішення, дії чи бездіяльність слідчого, дізнавача або прокурора підлягають оскарженню під час досудового провадження та ким (заявником, потерпілим, підозрюваним, володільцем майна тощо) такі рішення, дії або бездіяльність можуть бути оскаржені.

Так, забезпечуючи принцип доступу до правосуддя, в порядку ст.21 КПК України та ст.6 Європейської конвенції про захист прав людини та основоположних свобод, слідчим суддею Стрийського міськрайонного суду Львівської області 28.03.2019 р. відкрито провадження та призначено скаргу до розгляду.

Встановлено, що 18.06.20р. ОСОБА_1 звернулася із заявою до СУ ГУНП у Львівській області про вчинення посадовими особами ТОВ Компанія з управління активами Актив та ТОВ ІнвестГалБуд кримінального правопорушення передбаченого ст..190 КК України.

Дана заява СУ ГУНП у Львівській області переслана в Стрийський ВП ГУ НП у Львівській області для прийняття рішення, про що повідомлено ОСОБА_11 листом від 23.06.20р.

Стрийський ВП ГУ НП у Львівській області листом від 10.07.20р. за №7451с/-12 повідомив ОСОБА_11 про відсутність підстав для внесення її заяви до ЄРДР оскільки, наведені в заяві спори вирішуються судами в порядку цивільного судочинства.

Згідно з ч.1 ст. 214 КПК України, слідчий, прокурор, невідкладно, але не пізніше 24 годин після подання заяви, повідомлення про вчинене кримінальне правопорушення або після самостійного виявлення ним будь-якого джерела обставин, що можуть свідчити про вчинення кримінального правопорушення, зобов`язаний внести відповідні відомості до ЄРДР та розпочати розслідування.

Відповідно до ч.2 ст.214 КПК України досудове розслідування розпочинається з моменту внесення відомостей до Єдиного реєстру досудових розслідувань. Положення про Єдиний реєстр досудових розслідувань, порядок його формування та ведення затверджуються Генеральною прокуратурою України за погодженням з Міністерством внутрішніх справ України, Службою безпеки України, Національним антикорупційним бюро України, органом, що здійснює контроль за додержанням податкового законодавства.

Слідчий суддя також зазначає, що у відповідності до положень ст. 218 КПК України, досудове розслідування здійснюється слідчим того органу досудового розслідування, під юрисдикцією якого знаходиться місце вчинення кримінального правопорушення.

Відповідно до п.1 ч.1 ст. 303 КПК України під час досудового розслідування можуть бути оскаржені, зокрема бездіяльність слідчого, дізнавача аьопрокурора, яка полягає у невнесенні відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань після отримання заяви чи повідомлення про кримінальне правопорушення, у неповерненні тимчасово вилученого майна згідно з вимогами статті 169 цього Кодексу, а також у нездійсненні інших процесуальних дій, які він зобов`язаний вчинити у визначений цим Кодексом строк.

Крім того, відповідно до ч. 1 ст. 2 КК України, підставою кримінальної відповідальності є вчинення особою суспільно-небезпечного діяння, яке містить склад злочину, передбаченого цим кодексом. У відповідності до норм КК України складом злочину визначається сукупність закріплених у кримінальному законі ознак за наявності яких реально вчинене суспільно небезпечне діяння визнається злочином.

Обов`язковими елементами будь - якого злочину є об`єкт злочину, об`єктивна сторона злочину, суб`єкт злочину та суб`єктивна сторона злочину.

З вищевказаної норми закону вбачається, що реєстрації в ЄРДР підлягають не будь-які заяви чи повідомлення, а лише ті з них, які містять достатні відомості про кримінальне правопорушення. Всі інші заяви, після їх надходження до правоохоронного органу, підлягають розгляду останнім згідно із Законом, яким не є Закон про кримінальну відповідальність.

Таким чином, наведення заявником власних міркувань та припущень щодо вчинення на її думку, злочину, без наявності об`єктивних даних, які дійсно свідчать про ознаки вказаного злочину, не є підставою для реєстрації заяви в ЄРДР.

З поданої ОСОБА_1 заяви вбачається, що вона містить вимогу про реєстрацію кримінального правопорушення, однак за своїм змістом не є повідомленням про злочин, оскільки не містить необхідних фактичних даних про вчинення кримінального правопорушення та всіх елементів кримінального правопорушення, які характерні для нього та окремо суд зазначає, що у відповідності до положень ст. 218 КПК України, досудове розслідування здійснюється слідчим того органу досудового розслідування, під юрисдикцією якого знаходиться місце вчинення кримінального правопорушення, а місцем укладення договорів є м.Львів.

У зв`язку вищенаведеним слідчий суддя приходить до переконання, що в даному випадку відсутній склад кримінального правопорушення.

Згідно до ст. 307 КПК України ухвала слідчого судді за результатами розгляду скарги на рішення, дію чи бездіяльність під час досудового розслідування може бути про: 1) скасування рішення слідчого чи прокурора; 2) зобов`язання припинити дію; 3) зобов`язання вчинити певну дію; 4) відмову у задоволенні скарги.

Проаналізувавши вищевказані норми закону та обставини справи, слідчий суддя дійшов висновку про те, що у задоволенні скарги ОСОБА_1 на бездіяльність органу досудового розслідування Стрийського ВП ГУ НП у Львівській області, щодо невнесення відомостей до єдиного реєстру досудових розслідувань необхідно відмовити, оскільки така є безпідставною, у зв`язку з чим відсутні достатні правові підстави для зобов`язання органу досудового розслідування Стрийського ВП ГУ НП у Львівській області щодо внесення таких відомостей до Єдиного реєстру досудових розслідувань, і як похідна підстава проведення досудового розслідування у формі досудового слідства за вчинення дій які мають ознаки складу злочину, передбаченого ст..190 КК України.

Керуючись ст. 214, 216, 303-307 КПК України, слідчий суддя, -

ухвалив:

В задоволенні скарги ОСОБА_1 на бездіяльність органу досудового розслідування Стрийського ВП ГУ НП у Львівській області щодо зобов`язання органу досудового розслідування Стрийського ВП ГУНП Львівської області невідкладно зареєструвати подану скаржником заяву від 18.06.20р. про вчинення злочину до Єдиного реєстру досудових розслідувань та видати пам`ятку про процесуальні права та обов`язки та зобов`язання органу досудового розслідування Стрийського ВП ГУНП Львівської області розпочати, за поданою заявою про вчинення злочину, досудове розслідування у формі досудового слідства за вчинення дій, які мають ознаки складу злочину, передбаченого ст. 190 Кримінального Кодексу України та повідомити скаржника письмово у встановленому законом порядку та строк про початок кримінального провадження відповідно до його заяви від 18.06.20р. - відмовити .

Ухвала остаточна та оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя Р. Т.Шрамко

Дата ухвалення рішення 21.09.2020
Зареєстровано 22.09.2020
Оприлюднено 22.09.2020

Судовий реєстр по справі 456/3106/20

Проскрольте таблицю вліво →
Рішення Суд Форма
Ухвала від 21.09.2020 Стрийський міськрайонний суд Львівської області Кримінальне
Ухвала від 20.08.2020 Стрийський міськрайонний суд Львівської області Кримінальне

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Відстежувати судові рішення та засідання

Додайте Опендатабот до улюбленного месенджеру

Вайбер Телеграм

Опендатабот для телефону