справа № 399/719/20
провадження № 2/399/534/2020
УХВАЛА
18 вересня 2020 року cмт Онуфріївка Кіровоградської області
Суддя Онуфріївського районного суду Кіровоградської області Шульженко В.В., розглянувши матеріали позовної заяви та заяву про зміну предмету (уточнення позовних вимог) Cільськогосподарського кооперативу Україна до ОСОБА_1 ОСОБА_2 та державного реєстратора з реєстрації речових прав на нерухоме майно Смалиус Віталія Володимировича про скасування рішень державного реєстратора про державну реєстрацію прав щодо припинення іншого речового права на земельні ділянки та видалення записів щодо припинення іншого речового права на земельні ділянки з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та визнання договорів оренди землі діючими,-
встановила:
Сільськогосподарський кооператив Україна звернувся до суду із позовною заявою до ОСОБА_1 , ОСОБА_2 та державного реєстратора з реєстрації речових прав на нерухоме майно Смалиус Віталія Володимировича про скасування рішень державного реєстратора про державну реєстрацію прав щодо припинення іншого речового права на земельні ділянки та видалення записів щодо припинення іншого речового права на земельні ділянки з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та визнання договорів оренди землі діючими.
Ухвалою судді від 17.09.2020 року відкрито спрощене позовне провадження та призначено судове засідання для розгляду справи по суті з повідомленням (викликом) сторін.
Відповідно до ч. 11 ст. 187 ЦПК України, суддя, встановивши, після відкриття провадження у справі, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175, 177 цього Кодексу, постановляє ухвалу не пізніше наступного дня, в якій зазначаються підстави залишення заяви без руху, про що повідомляє позивача і надає йому строк для усунення недоліків, який не може перевищувати п`яти днів з дня вручення позивачу ухвали.
Ознайомившись зі змістом позовної заяви та доданими до неї документами, вважаю, що позовна заява підлягає залишенню без руху з наданням строку для усунення недоліків, оскільки останню подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 ЦПК України, виходячи з наступного.
Згідно з п.4 ч.3 ст. 175 ЦПК України позовна заява повинна містити - зміст позовних вимог: спосіб (способи) захисту прав або інтересів, передбачений законом чи договором, або інший спосіб (способи) захисту прав та інтересів, який не суперечить закону і який позивач просить суд визначити у рішенні; якщо позов подано до кількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з них.
Відповідно до ч.1 ст. 16 Цивільного кодексу України кожна особа має право звернутися до суду за захистом свого особистого немайнового або майнового права та інтересу, частина 2 зазначеної статті визначає способи захисту цивільних прав та інтересів.
Відповідно до ч.1 ст. 19 ЦПК України суди розглядають у порядку цивільного судочинства справи, що виникають з цивільних, земельних, трудових, сімейних, житлових та інших правовідносин, крім справ, розгляд яких здійснюється в порядку іншого судочинства.
Суди розглядають у порядку цивільного судочинства також вимоги щодо реєстрації майна та майнових прав, інших реєстраційних дій, якщо такі вимоги є похідними від спору щодо такого майна або майнових прав, якщо цей спір підлягає розгляду в місцевому загальному суді і переданий на його розгляд з такими вимогами.
Суддею встановлено, що позивач у позовній заяві вказав трьох відповідачів, а саме: ОСОБА_1 (відповідач-1), ОСОБА_2 (відповідач-2) та державного реєстратора з реєстрації речових прав на нерухоме майно Смалиус Віталія Володимировича (відповідач-3). У прохальній частині позовної заяви заявлено наступний зміст позовних вимог - Скасувати рішення державного реєстратора Пiдлiсненської сільської ради Олександрiвського району Кіровоградської області Смалиуса Вiталiя Володимировича індексний номер 52151735 від 27.04.2020 року щодо припинення іншого речового права на земельну ділянку кадастровий номер 3524684700:02:000:1645 (реєстраційний номер об`єкта нерухомого майна 644146635246, номер запису про інше речове право 36418679), внесені в реєстр 06.05.2020 року, та видалити запис щодо припинення іншого речового права на земельну ділянку кадастровий номер 3524684700:02:000:1645 (реєстраційний номер об`єкта нерухомого майна 644146635246, номер запису про інше речове право 36418679) з Державного реєстру речових прав на нерухоме майна. Скасувати рішення державного реєстратора Пiдлiсненської сільської ради Олександрiвського району Кіровоградської області Смалиуса Вiталiя Володимировича індексний номер 52151513 від 27.04.2020 року щодо припинення іншого речового права на земельну ділянку кадастровий номер 3524684700:02:000:2645 (реєстраційний номер об`єкта нерухомого майна: 644099635246, номер запису про інше речове право 36418506) внесені в реєстр 06.05.2020 року, та видалити запис щодо припинення іншого речового права на земельну ділянку кадастровий номер 3524684700:02:000:2645 (реєстраційний номер об`єкта нерухомого майна 644099635246, номер запису про інше речове право 36418506) з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно. Визнати договір оренди землі від 12.11.2007 року, який було зареєстровано в Онуфріївському районному відділі КРФ ДП Центр ДЗК , про що у Державному реєстрі земель вчинено запис від 10.03.2010 року за №041038100437 діючим. Визнати договір оренди землі від 12.11.2007 року, який було зареєстровано в Онуфріївському районному відділі КРФ ДП Центр ДЗК , про що у Державному реєстрі земель вчинено запис від 10.03.2010 року за №041038100436 діючим .
Тобто, в порушення п.4 ч.3 ст. 175 ЦПК України позивачем не зазначено зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів.
Враховуючи вищезазначене, на виконання вимог ст. ст. 175 і 177 ЦПК України, позивачу необхідно зазначити у позовній заяві , а саме, у прохальній частині позову зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів.
Відповідно до ст. 185 ЦПК України , суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у ст.ст. 175 і 177 ЦПК України , постановляє ухвалу, в якій зазначаються підстави залишення заяви без руху, про що повідомляє позивача і надає йому строк для усунення недоліків. В разі невиконання вимог, вказаних в ухвалі про залишення позовної заяви без руху, позовна заява буде вважатися неподаною і повернута позивачеві.
У відповіності до ч.ч.12-13 ст. 187 ЦПК України якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, суд продовжує розгляд справи, про що постановляє ухвалу не пізніше наступного дня з дня отримання інформації про усунення недоліків. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, позовна заява залишається без розгляду.
Керуючись ст.ст. 175 , 177 , 185 , 187, 258 , 260 ЦПК України , суддя, -
постановила:
Позовну заяву Сільськогосподарського кооперативу Україна до ОСОБА_1 , ОСОБА_2 та державного реєстратора з реєстрації речових прав на нерухоме майно Смалиус Віталія Володимировича про скасування рішень державного реєстратора про державну реєстрацію прав щодо припинення іншого речового права на земельні ділянки та видалення записів щодо припинення іншого речового права на земельні ділянки з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та визнання договорів оренди землі діючими - залишити без руху.
Надати позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви у п`ять днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
У відповідності до ч.ч.12-13 ст. 187 ЦПК України роз`яснити позивачу, що якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, суд продовжує розгляд справи, про що постановляє ухвалу не пізніше наступного дня з дня отримання інформації про усунення недоліків. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, позовна заява залишається без розгляду.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання.
Ухвала оскарженню не підлягає. Заперечення на ухвалу, що не підлягає оскарженню окремо від рішення суду, включається до апеляційної скарги на рішення суду.
Суддя Онуфріївського районного
суду Кіровоградської області В.В. Шульженко
Суд | Онуфріївський районний суд Кіровоградської області |
Дата ухвалення рішення | 18.09.2020 |
Оприлюднено | 22.09.2020 |
Номер документу | 91674383 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Онуфріївський районний суд Кіровоградської області
Шульженко В. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні