Справа № 946/9304/19
Провадження № 2/946/21/20
У х в а л а
17 вересня 2020 року Ізмаїльський міськрайонний суд Одеської області
в складі: головуючого судді - Бурнусуса О.О.,
за участю: секретаря судового засідання - Коробко О.Д.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Ізмаїлі цивільну справу за позовом за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , третя особа Кислицька сільська рада Ізмаїльського району Одеської області про визнання заповіту нікчемним та визнання права власності на спадкове майно, -
В С Т А Н О В И В:
28.12.2019 року позивач ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом, яким просив:
- визнати нікчемним заповіт складений ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_1 на користь ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , посвідчений секретарем виконавчого комітету Кислицької сільської ради від 04.12.2017 року за № 149;
- визнати за ОСОБА_1 в порядку спадкування після смерті ОСОБА_3 , померлої ІНФОРМАЦІЯ_3 право власності на:
- 1/2 частину житлового будинку з надвірними спорудами, розташованого за адресою: АДРЕСА_1 ;
- 1/2 частину земельної ділянки 0,2500 га, розташовану за адресою: АДРЕСА_1 , передану для обслуговування житлового будинку господарських будівель і споруд (присадибна ділянка), кадастровий номер - 5122082900:02:001:0108;
- 1/2 частину земельної ділянки площею 0,5969 га, розташовану на території Кислицької сільської ради Ізмаїльського району Одеської області (за межами населеного пункту), ділянка № НОМЕР_1 , передану для ведення особистого селянського господарства, кадастровий номер - 5122082900:01:002:0260.
Ухвалою Ізмаїльського міськрайонного суду Одеської області від 15.01.2020 року відкрито загальне позовне провадження по зазначеній цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , третя особа Кислицька сільська рада Ізмаїльського району Одеської області про визнання заповіту нікчемним та визнання права власності на спадкове майно.
17.09.2020 року позивач ОСОБА_1 надав суду додаткову позовну заяву про уточнення позовних вимог в сторону їх збільшення, якою просив визнати за ним в порядку спадкування після смерті ОСОБА_3 , померлої ІНФОРМАЦІЯ_3 право власності на:
- житловий будинок з господарськими будівлями та спорудами, розташований за адресою: АДРЕСА_2 , на 1/4 його частину від частки спадкодавця;
- земельну ділянку площею 0,1948 га, розташовану за адресою: АДРЕСА_2 , передану для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд, (присадибна ділянка) на 1його 1/4 частину від частки спадкодавця;
- легковий автомобіль марки Чері Амулет, 2008 року випуску, д/н НОМЕР_2 на його 1/4 частину від долі спадкодавця;
- стягнути з відповідача на користь ОСОБА_1 судовий збір.
Дослідивши матеріали позовної заяви, проаналізувавши положення чинного законодавства, суддя дійшов наступного.
Відповідно до вимог ст. 175 ЦПК України у позовній заяві позивач викладає свої вимоги щодо предмета спору та їх обґрунтування. Позовна заява подається до суду в письмовій формі і підписується позивачем або його представником, або іншою особою, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах іншої особи. Позовна заява повинна містити:1) найменування суду першої інстанції, до якого подається заява; 2) повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), а також реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості позивачу відомі), відомі номери засобів зв`язку, офіційної електронної адреси та адреси електронної пошти; 3) зазначення ціни позову, якщо позов підлягає грошовій оцінці; обґрунтований розрахунок сум, що стягуються чи оспорюються; 4) зміст позовних вимог: спосіб (способи) захисту прав або інтересів, передбачений законом чи договором, або інший спосіб (способи) захисту прав та інтересів, який не суперечить закону і який позивач просить суд визначити у рішенні; якщо позов подано до кількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з них; 5) виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини; 6) відомості про вжиття заходів досудового врегулювання спору, якщо такі проводилися, в тому числі, якщо законом визначений обов`язковий досудовий порядок урегулювання спору; 7) відомості про вжиття заходів забезпечення доказів або позову до подання позовної заяви, якщо такі здійснювалися; 8) перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності); зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви; 9) попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести у зв`язку із розглядом справи; 10) підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього ж відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав. Якщо позовна заява подається особою, звільненою від сплати судового збору відповідно до закону, у ній зазначаються підстави звільнення позивача від сплати судового збору. У разі пред`явлення позову особою, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах іншої особи, в заяві повинні бути зазначені підстави такого звернення. У позовній заяві можуть бути вказані й інші відомості, необхідні для правильного вирішення спору.
Ознайомившись з матеріалами позовної заяви, суддею встановлено, що позовна заява про уточнення позовних вимог в сторону їх збільшення подана без дотримання вимог Цивільного процесуального кодексу України (далі - ЦПК України), а саме: у порушення пункту 3 частини 3 статті 175 ЦПК України уточнена позовна заява не містить ціни позову, визначеної згідно з пунктом 2 частини 1 статті 176 ЦПК України - вартістю спірного майна.
Разом з тим, суд звертає увагу, що ціна позову визначається з реальної вартості майна, якою є грошова сума, за яку це майно може бути придбане в даний час у даній місцевості, тобто повинна відповідати критеріям дійсності (реальності) на час подання позову.
Таким чином, уточнена позовна заява ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , третя особа Кислицька сільська рада Ізмаїльського району Одеської області про визнання заповіту нікчемним та визнання права власності на спадкове майно підлягає залишенню без руху, оскільки позивачем в позові не зазначено ціни позову, визначеної згідно пункту 2 частини 1 статті 176 ЦПК України, а також не додано оригіналу документу, що підтверджує доплату судового збору у розмірі, передбаченому п.п.1 пункту 1 частини 2 статті 4 Закону України Про судовий збір (з урахуванням ціни позову та раніше сплаченого судового збору).
Відповідно до ч. ч.1, 2 ст. 185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Роз`яснити позивачу, що в випадку не усунення недоліків у встановлений строк позовна заява буде вважатися неподаною та повернута позивачу.
Керуючись ст.ст. 136, 175, 177, 185 ЦПК України, -
УХВАЛИВ:
Уточнену позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , третя особа Кислицька сільська рада Ізмаїльського району Одеської області про визнання заповіту нікчемним та визнання права власності на спадкове майнозалишити без руху та надати позивачу строк для усунення недоліків, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Позивачу ОСОБА_1 необхідно в уточненій позовній заяві зазначити ціну позову, визначеної згідно пункту 2 частини 1 статті 176 ЦПК України, а також додати оригінал документу, що підтверджує доплату судового збору у розмірі, передбаченому п.п.1 пункту 1 частини 2 статті 4 Закону України Про судовий збір (з урахуванням ціни позову та раніше сплаченого судового збору).
Попередити позивача, що відповідно до ч.3 ст.185 ЦПК України в разі невиконання ухвали суду у встановлені строки, позовна заява буде вважатись неподаною та підлягатиме поверненню позивачу.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя: О.О.Бурнусус
Суд | Ізмаїльський міськрайонний суд Одеської області |
Дата ухвалення рішення | 17.09.2020 |
Оприлюднено | 22.09.2020 |
Номер документу | 91676218 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Ізмаїльський міськрайонний суд Одеської області
Бурнусус О. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні