Рішення
від 15.09.2020 по справі 453/621/20
СКОЛІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 453/621/20

№ провадження 2-о/453/17/20

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

15 вересня 2020 року Сколівський районний суд Львівської області у складі:

головуючого - судді Ясінського Ю.Є.

секретаря судового засідання Гринюк Л.Я.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Сколе Львівської області в порядку окремого провадження цивільну справу за заявою заступника керівника Стрийської місцевої прокуратури Львівської області Тимоцка А. в інтересах держави в особі органу, уповноваженого державою здійснювати функції у спірних правовідносинах - заінтересованої особи Крушельницької сільської ради Сколівського району Львівської області про визнання спадщини відумерлої ОСОБА_1 ,-

встановив:

26 травня 2020 року заступник керівника Стрийської місцевої прокуратури Тимоцко А.В. в інтересах держави в особі органу, уповноваженого державою здійснювати функції у спірних правовідносинах - заінтересованої особи Крушельницької сільської ради Сколівського району Львівської областізвернувся до суду з заявою про визнання спадщини відумерлої.

В обґрунтування позовних вимог вказує, що ІНФОРМАЦІЯ_1 померла ОСОБА_1 , яка проживала в с. Крушельниця, Сколівського району Львівської області, що входить до території Крушельницкої сільської ради Сколівського району Львівської області. Після її смерті відкрилася спадщина, зокрема відповідно до інформації Стрийського міжрайонного бюро технічної інвентаризації за вихідним №863 від 14 травня 2020 року, залишилося спадкове майно, а саме житловий будинок під літерою А-1, загальною площею 32,2 кв.м., житловою площею 17,6 кв.м., сарай під літерою Б та вбиральня під літерою Г, що належала їй на праві власності відповідно до свідоцтва про право власності, виданого виконкомом Сколівської районної ради народних депутатів від 25 червня 1988 року на підставі рішення №172 від 16 червня 1988 року, яке зареєстроване в реєстровій книзі під №1 за реєстром №87. Спадщину у встановлений законодавством термін ніхто не прийняв, спадкова справа за заявою спадкоємців у нотаріальній конторі не заводилась, а тому дана спадщина має бути визнана відумерлою.

У судовому засіданні 17 червня 2020 року прокурор Капало А.І. вимоги заяви підтримав, просить такі задоволити. У судове засідання 15 вересня 2020 не з`явився, подав до суду клопотання (вх.№4487) про розгляд справи у його відсутності. Заяву підтримує повністю та просить задоволити. Просив долучити до матеріалів справи запис акта про смерть чоловіка померлої ОСОБА_1 - ОСОБА_2 та відповідь на запит прокуратури.

Представник Крушельницької сільської ради Сколівського району Львівської області- сільський голова Іваницька О.М. в судове засідання 15 вересня 2020 року не з`явилася, однак будучи в судовому засіданні 18.08.2020 року позовні вимоги повністю підтримала.

Згідно з ч.2 ст. 247 ЦПК України, у зв`язку з неявкою в судове засідання всіх учасників справи, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалося.

Суд, повно і всебічно з`ясувавши обставини справи, на які заявник посилається як на підставу своїх вимог, які підтверджені дослідженим в судовому засіданні доказами, керуючись нормами матеріального права та з дотриманням норм процесуального права, суд приходить до висновку, що заява підлягає задоволенню з наступних підстав.

Відповідно до ст. 334 ЦПК України, заява про визнання спадщини відумерлою у випадках, встановлених Цивільним кодексом України, подається до суду за місцем відкриття спадщини або за місцезнаходженням нерухомого майна, що входить до складу спадщини.

Згідно із ч.1 ст.1221 ЦК України місцем відкриття спадщини є останнє місце проживання спадкодавця.

Як вбачається звідповіді Сколівського районного відділу державної реєстрації актів цивільного стану західного міжрегіонального управління міністерства юстиції від 06 травня 2020 року ОСОБА_1 померла ІНФОРМАЦІЯ_1 , актовий запис про смерть №15 від 04 вересня 2007 року.

Внаслідок її смерті відкрилась спадщина, а саме на житловий будинок загальною площею 32,2 кв.м. за адресою: АДРЕСА_1 , Даний будинок із господарськими спорудами належали спадкодавцю ОСОБА_1 відповідно до Свідоцтва про право власності на нерухоме майно, видане виконкомом Сколівської районної ради народних депутатів від 25 червня 1988 року на підставі рішення №172 від 16 червня 1988 року, яке зареєстроване в реєстровій книзі під №1 за реєстром №87. Іншого нерухомого майна, яке б належало на праві власності ОСОБА_1 немає.

Згідно Витягу із по господарської книги №4 Крушельницької сільської ради Сколівського району Львівської області станом на 2006-2010 роки, спадкодавець ОСОБА_1 на час смерті проживала в с. Крушельниця, Сколівського району Львівської області, разом із чоловіком ОСОБА_2 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_2 , про, що свідчить відповідь на запит від Сколівського районного відділу державної реєстрації актів цивільного стану від 05 вересня 2020 року №21 та запис акта про смерть №11.

Згідно довідки Сколівської державної нотаріальної контори №60136441 від 08 травня 2020 року та інформаційної довідки зі спадкового реєстру №208789443 від 13 травня 2020 року встановлено, що після смерті ОСОБА_1 спадкові справи у Сколівській ДНК не заводились.

Згідно інформації Крушельницької сільської ради Сколівського району Львівської області від 05 травня 2020 року вбачається, що ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживала за адресою: АДРЕСА_1 . Заповіт в сільській раді від імені померлої не посвідчувався. З моменту смерті і до даного часу ніхто за оформленням спадщини в сільську раду не звертався.

Пунктом 3 ч.1 ст. 131-1 Конституції України визначено, що в Україні діє прокуратура, яка здійснює представництво інтересів держави в суді у виключних випадках.

Відповідно до вимог ч.1, ч.3 ст. 23 Закону України Про прокуратуру від 14.10.2014 № 1697-VII представництво прокурором інтересів громадян або держави в суді полягає у здійсненні процесуальних та інших дій, спрямованих на захист інтересів громадян або держави, у випадках та порядку, встановлених законом. Прокурор здійснює представництво в суді законних інтересів держави у разі порушення або загрози порушення інтересів держави, якщо захист цих інтересів не здійснює або неналежним чином здійснює орган державної влади, орган місцевого самоврядування чи інший суб`єкт владних повноважень, до компетенції якого віднесені відповідні повноваження, а також у разі відсутності такого органу.

Згідно з ч.ч. 1 та 2 ст. 1220 ЦК України спадщина відкривається внаслідок смерті особи або оголошення її померлою. Часом відкриття спадщини є день смерті особи або день, з якого вона оголошується померлою (частина третя статті 46 цього Кодексу).

Згідно ст. 1218 ЦК України до складу спадщини входять усі права та обов`язки, що належали спадкодавцеві на момент відкриття спадщини і не припинилися внаслідок його смерті.

Відповідно до ст. 1277 ЦК України у разі відсутності спадкоємців за заповітом і за законом, усунення їх від права на спадкування, неприйняття ними спадщини, а також відмови від її прийняття, суд визнає спадщину відумерлою за заявою відповідного органу місцевого самоврядування за місцем відкриття спадщини. Заява про визнання спадщини відумерлою подається після спливу одного року з часу відкриття спадщини. Спадщина, визнана судом відумерлою, переходить у власність територіальної громади за місцем відкриття спадщини.

Підсумовуючи вищенаведене, враховуючи той факт, що після смерті ОСОБА_1 спадкова справа не заводилась, спадкоємці з заявами про прийняття спадщини не зверталися, так само як і не звертались будь-які особи як до нотаріальної контори так і до Крушельницької сільської ради Сколівського району Львівської області за охороною спадкового майна, та пройшло більше 12 років з моменту відкриття спадщини, суд приходить до висновку про необхідність визнання спадщини відумерлою та передачу такої територіальній громаді Крушельницької сільської ради Сколівського району Львівської області.

Відповідно до п.15-1 ч.1 ст.5 Закону України Про судовій збір , від сплати судового збору під час розгляду справи в усіх судових інстанціях звільняються - органи місцевого самоврядування - за подання заяви про визнання спадщини відумерлою, а отже такі компенсуються за рахунок держави у порядку встановленому Кабінетом Міністрів України.

Керуючись ст.ст. 247, 265, 293, 294, 354 ЦПК України, ст.ст. 1218, 1220, 1221,1277 ЦК України, суд, -

у х в а л и в :

Заяву Заступника керівника Стрийської місцевої прокуратури Львівської області Тимоцка А., про визнання спадщини відумерлою - задовольнити.

Визнати спадщину, що відкрилась після смерті ОСОБА_1 , померлої ІНФОРМАЦІЯ_1 , яка складається із житлового будинку під літерою А-1, загальною площею 32,2 кв.м., житловою площею 17,6 кв.м., сараю під літерою Б та вбиральні під літерою Г, що за адресою: АДРЕСА_1 , право на яке посвідчується свідоцтвом про право особистої власності, видане виконкомом Сколівської районної ради народних депутатів від 25 червня 1988 рроку на підставі рішення №172 від 16 червня 1988 року, яке зареєстроване в реєстровій книзі під №1 за реєстром №87, відумерлою та передати її територіальній громаді в особі Крушельницької сільської ради Сколівського району Львівської області відповідно до закону.

Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо у судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Учасник справи, якому повне рішення не було вручене у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається безпосередньо до Львівського апеляційного суду. До дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційна скарга подається учасниками справи через Сколівський районний суд Львівської області.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги усіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Учасники справи:

Заявник: Заступник керівника Стрийської місцевої прокуратури Тимоцко А. (місце знаходження: 82400, Львівська область, м. Стрий, вул. Шевченка, 89).

Заінтересована особа: Крушельницька сільська рада Сколівського району Львівської області, (місце знаходження: 82617, Львівська область Сколівський район, с. Крушельниця, вул. Б. Хмельницького, 10, код. ЄРДПОУ 22391194).

Суддя Сколівського районного суду Ю.Є. Ясінський

Львівської області

СудСколівський районний суд Львівської області
Дата ухвалення рішення15.09.2020
Оприлюднено22.09.2020
Номер документу91681523
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —453/621/20

Рішення від 15.09.2020

Цивільне

Сколівський районний суд Львівської області

Ясінський Ю. Є.

Ухвала від 27.05.2020

Цивільне

Сколівський районний суд Львівської області

Ясінський Ю. Є.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні