Справа № 603/438/20
Провадження №2/603/217/2020
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"10" вересня 2020 р. м. Монастириська
Монастириський районний суд Тернопільської області в складі:
головуючого судді : Іванчука В.М.
при секретарі : Швець Н.С.
розглянувши у відкритому підготовчому судовому засіданні в м.Монастириська справу за позовом ОСОБА_1 до Устя-Зеленської сільської ради Монастириського району Тернопільської області про визнання права на спадкове майно,-
ВСТАНОВИВ:
Представник позивача - адвокат Гнатишин В.В. в інтересах позивача ОСОБА_1 звернулась до суду з позовом до Устя-Зеленської сільської ради Монастириського району, в якому просить ухвалити рішення, яким визнати за позивачем право на земельну частку (пай), яка перебувала в колективній власності у спілці селян Галичина розміром 1,08 умовних кадастрових гектарів, що залишилась після смерті ОСОБА_2 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 .
В обґрунтування позовних вимог посилається на те, що ІНФОРМАЦІЯ_1 померла баба позивача - ОСОБА_2 . Після її смерті відкрилась спадщина на спадкове майно, до якого входить право на земельну частку (пай), розміром 1,08, в умовних кадастрових гектарах, без визначення меж цієї ділянки в натурі, що знаходиться у спілці селян Галичина , згідно Сертифікату на право на земельну частку (пай) серія ТР №0288473.
Позивач ОСОБА_1 є спадкоємцем за законом п`ятої черги, оскільки є онуком спадкодавця ОСОБА_2 , проте при зверненні до нотаріальної контори йому відмовлено у видачі свідоцтва про право на спадщину, у зв`язку з відсутністю оригіналів правовстановлюючих документів.
Позивач ОСОБА_1 в підготовче судове засідання не з`явилась, хоча належним чином повідомлялась про дату, час та місце розгляду справи. Від представника позивача - адвоката Гнатишин В.В. надійшла заява про розгляд справи у її відсутності та відсутності позивача, позовні вимоги підтримує в повному обсязі.
Представник відповідача Устя-Зеленської сільської ради Монастириського району в підготовче судове засідання не з`явився, хоча належним чином повідомлявся про дату, час і місце розгляду справи, подав заяву про розгляд справи у його відсутності, позовні вимоги визнає.
Згідно ч. 2 ст. 247 ЦПК України у разі неявки в судове засідання сторін, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Відповідно до ч. 3 ст. 211 ЦПК України учасник справи має право заявити клопотання про розгляд справи за його відсутності.
У випадку визнання позову відповідачем та беручи до уваги те, що визнання відповідачем позову не суперечить закону, не порушує права, свободи та інтереси інших осіб, суд відповідно до ч. 3 ст. 200, ст. 206 ЦПК України ухвалює рішення за результатами підготовчого провадження.
Дослідивши матеріали справи, повно і всебічно з`ясувавши обставини, на які сторони посилаються як на підставу своїх вимог і заперечень, суд прийшов до висновку, що позовні вимоги підлягають до задоволення, виходячи із наступного.
ОСОБА_2 померла ІНФОРМАЦІЯ_1 , що підтверджується копією свідоцтва про смерть серії НОМЕР_1 , виданого 10.01.2001 року Устя-Зеленською сільською радою Монастириського району Тернопільської області, актовий запис №2.
Судом встановлено, що ОСОБА_2 за життя належало право на земельну частку (пай) в селянській спілці Галичина , що розташована на території Устя-Зеленської сільської ради Монастириського району, розміром 1,08 в умовних кадастрових гектарах, що підтверджується копією Сертифікату на право на земельну частку (пай) серія ТР №0288473 від 01.04.1999 року.
Наведене підтверджується інформацією про вартість земельної частки (паю) №314 від 12.07.2018 року, виданою Відділом Держгеокадастру у Монастириському районі ГУ Держгеокадастру у Тернопільській області, а також довідкою №451/04-07, виданою 11.06.2020 року Устя-Зеленською сільською радою Монастириського району Тернопільської області.
Після смерті спадкодавця ОСОБА_2 відкрилась спадщина на належне їй майно, яку прийняв позивач ОСОБА_1 , оскільки вступив в управління спадковим майном, що підтверджується довідкою №451/04-07, виданою 11.06.2020 року Устя-Зеленською сільською радою Монастириського району Тернопільської області.
Так, відповідно до роз`яснень Пленуму Верховного Суду України Постанови №7 від 30.05.2008 року Про судову практику у справах про спадкування відносини спадкування регулюються правилами ЦК (16.01.2003), якщо спадщина відкрилася не раніше 1 січня 2004 року.
Відповідно до ст. ст. 548, 549 ЦК УРСР (1963 р.) для придбання спадщини необхідно, щоб спадкоємець її прийняв.
Спадкоємець прийняв спадщину, якщо він фактично вступив в управління або володіння спадковим майном.
Згідно довідки №451/04-07, виданою 11.06.2020 року Устя-Зеленською сільською радою Монастириського району Тернопільської області, на день смерті ОСОБА_2 в житловому будинку проживав без реєстрації син ОСОБА_1 .
Таким чином, судом встановлено, що спадщину після смерті ОСОБА_2 прийняв позивач - ОСОБА_1 , який є онуком спадкодавця, що підтверджується копією свідоцтва про народження серії НОМЕР_2 виданого Устя-Зеленською сільською радою Монастириського району 07 липня 1969 року; копією свідоцтва про народження серії НОМЕР_3 , виданого 01.11.1955 року; витягом з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про державну реєстрацію шлюбу із зазначенням відомостей про другого з подружжя №00024499969 від 09.11.2019 року.
Згідно ч.1 ст.1265 ЦК України у п`яту чергу право на спадкування за законом мають інші родичі спадкодавця до шостого ступеня споріднення включно, причому родичі ближчого ступеня споріднення усувають від права спадкування родичів подальшого ступеня споріднення. Ступінь споріднення визначається за числом народжень, що віддаляють родича від спадкодавця. Народження самого спадкодавця не входить до цього числа.
З метою оформлення спадкових прав, позивач ОСОБА_1 звернувся до нотаріальної контори із заявою про видачу свідоцтва про право на спадщину, що залишилась після смерті ОСОБА_2 , проте як вбачається із відповіді приватного нотаріуса Монастириського районного нотаріального округу №109/01-16 від 27.07.2020 року, нотаріус відмовив позивачу у видачі свідоцтва про право на спадщину у звязку з відсутністю правовстановлюючих документів на право на земельну частку (пай).
На день розгляду справи Сертифікат на право на земельну частку (пай) серія ТР №0288473 від 01.04.1999 року втрачений.
Згідно ч.1 ст.1268 ЦК України, спадкоємець за заповітом чи за законом має право прийняти спадщину або не прийняти її.
Відповідно до положень ст. 1218 ЦК України, до складу спадщини входять усі права та обов`язки, що належали спадкодавцеві на момент відкриття спадщини і не припинилися внаслідок його смерті.
Згідно ст.392 ЦК України власник майна може пред`явити позов про визнання його права власності, якщо це право оспорюється або не визнається іншою особою, а також у разі втрати ним документа, який засвідчує його право власності.
Відповідно до ст. 328 ЦК України право власності набувається на підставах що не заборонені законом, зокрема із правочинів.
Право власності вважається набутим правомірно, якщо інше прямо не випливає із закону або незаконність набуття права власності не встановленні судом.
Оцінюючи всі перевірені в судовому засіданні докази в їх сукупності, суд приходить до переконання, що позов підлягає до задоволення.
Керуючись ст. ст. 10, 60, 212 ЦПК України, ст. 328, 392, 1222, 1225, 1268 ЦК України, ст.81 Земельного Кодексу України, суд,-
УХВАЛИВ :
Позовні вимоги ОСОБА_1 до Устя-Зеленської сільської ради Монастириського району Тернопільської області про визнання права на спадкове майно - задовольнити.
Визнати за ОСОБА_1 право на спадкове майно за законом, яке залишилось після смерті ОСОБА_2 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_2 , а саме:
- право на земельну частку (пай), розміром 1,08 в умовних кадастрових гектарах, без визначення меж цієї ділянки в натурі, що знаходиться у спілці селян Галичина , згідно Сертифікату на право на земельну частку (пай) серія ТР №0288473, зареєстрованого в книзі реєстрації сертифікатів на право на земельну частку (пай) під №74.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається до апеляційного суду Тернопільської області через Монастириський районний суд Тернопільської області протягом тридцяти днів з дня його складення. Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручено у день його складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження на рішення суду, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
Позивач: ОСОБА_1 , АДРЕСА_1, паспорт громадянина України серії НОМЕР_4 .
Відповідач: Устя-Зеленська сільська рада Монастириського району Тернопільської області, код ЄДРПОУ 04396227.
Суддя В. М. Іванчук
Суд | Монастириський районний суд Тернопільської області |
Дата ухвалення рішення | 10.09.2020 |
Оприлюднено | 23.09.2020 |
Номер документу | 91700743 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Монастириський районний суд Тернопільської області
Іванчук В. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні